Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 9, 8:44 
kuvik írta:
Tudom, hogy nem jó ami kikerült besorolási lista, de most már könnyü "okosnak" lenni.....
Mi megtettük, mi tőlünk telhető, és jöhetnek a szígorú bírálók!!!!!!


KUVIK.....ne húzd fel magad! ;)
Mindkettőnknek meggyőződése volt, hogy kompatibilis a két besorolás, én ezt az A,B, dó'got találtam csak a Feri számára nem érthetőnek...(ti. tavaly ll.1.a.A kategóriában tarolt Feri minden kiállításon! hogy a melanin A,ésB madarak közötti különbség a fekete sorozaton belül nagyobb, mint a lipochromoknál a B, és az elefántcsont közöti különbség, ez meg szerintem tény, azok mégis más osztályban vannak)

Szóval az alábbiakat ne b@..ásnak vedd. Csak az hibázik aki nem csinál semmit. Végül össze lett hangolva a besorolás, és ez a lényeg.
Minden elismerésem továbbra is azoké, akik a mai világban felvállalják egy olyan minőségi kiállítás megszervezését rendszeresen mint pl. a Tiétek!

További sikeres munkát!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2008 szept. 9, 20:23-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 9, 7:00 
Remélem, egyszer mindenki megvilágosodik.
:65:
Ja, és aki a kiküldöttnek megfelelően "besorolta", azét mi kijavítottuk, és most mindenkié rendben lesz. Senkit nem fognak kizárni miatta.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 9, 6:58 
Sziasztok!

A Feri madarai rendesen át vannak sorolva a COM besorolásnak megfelelően, úgy ahogy annak lennie kell.Tudom, hogy nem jó ami kikerült besorolási lista, de most már könnyü "okosnak" lenni.
Tehát: nincs D1 és D2, csak D szekció van.
Tehát a Ferié a következő képpen módosult:
-Piros egyéni D 14
-Piros kollekció D 13
-Piros mozaik egyéni D 16
-Piros mozaik kollekció D 15
-Piros fekete egyéni D 46
-Piros fekete kollekció D 45
-Fehér fekete egyéni D 30
Remélem, hogy a dolgok a helyére kerültek- vagy fognak,- és mindenki "megnyugszik".
U.i.: az intenzív, nem intenzív szín besorolásnak csak a lipochrom szineknél van jelentősége.
Azt hiszem, tanulni soha nem szégyen, csak néha a butaságunk "kellemetlen".
A kis malőrért mindenkitől elnézést kérünk- szervezők- de mi legalább megpróbáljuk kijavítani a hibáinkat, és úgy gondolom, hogy ezzel segítsük a tenyésztő társaink munkáját is.
Kérdés: és a többi kiállítást szervező ugyan miért nem tett még kisérletet az elkövetett hibák kijavítására????????????
Mi megtettük, mi tőlünk telhető, és jöhetnek a szígorú bírálók!!!!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2008 szept. 9, 4:41 
fric32 írta:


Itt a bronz kollekcíó 041 ez nem ugyanaz,nem?


De. :shock: :? :roll:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 22:10 
Tudom butának látszanak a kérdéseim,de azért kérdeztem mert így néz ki a Karcagi c.o.m besorolás:

D – 2 Színkanári (melanin) szekció tárgyévi gyűrűzéssel
Osztályok
025 fehér-fekete normál (kék) koll.
026 fehér-fekete normál (kék) egy.
029 fehér-achát normál (ezüst) koll.
030 fehér-achát normál (ezüst) egy.
033 sárga-fekete normál (zöld) koll.
034 sárga-fekete normál (zöld) egy.
041 piros-fekete normál (bronz) koll.
042 piros-fekete normál (bronz) egy.
071 piros-fekete és barna pasztell mozaik (szürkeszárnyú is) koll.
072 piros-fekete és barna pasztell mozaik (szürkeszárnyú is) egy.
075 fehér opál (fekete, achát, izabell) koll.
076 fehér opál (fekete, achát, izabell) egy.
201 egyéb fel nem sorolt melanin (topáz, eumo, onix stb.) koll.
202 egyéb fel nem sorolt melanin (topáz, eumo, onix stb.) egy.


Itt a bronz kollekcíó 041 ez nem ugyanaz,nem?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 21:11 
neco írta:
45.kollekció fekete vörös

azannya....intenzív, vagy nem intenzív?! :shock: vagy nem tesz különbséget köztük?! :roll: pedig van 180 osztály a D szekcióban... :? a lipochromoknál külön osztályba van az A, B a melaninoknál tényleg nem...
Ez a gondod ?


A brimstom átküldte,már a listát.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 21:00 
45.kollekció fekete vörös

azannya....intenzív, vagy nem intenzív?! :shock: vagy nem tesz különbséget köztük?! :roll: pedig van 180 osztály a D szekcióban... :? a lipochromoknál külön osztályba van az A, B a melaninoknál tényleg nem...
Ez a gondod ?

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 20:58 
neco írta:
Szeva Feri! Az MDOSZ honlapján fent van minden osztály. :!: :idea:
Letöltések->dokumentumok-> oszt ott van :wink:


akkor elárulnád nekem milyen kanári a 045?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 20:54 
Szeva Feri! Az MDOSZ honlapján fent van minden osztály. :!: :idea:
Letöltések->dokumentumok-> oszt ott van a tömörített, meg a normál változat is :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2008 szept. 8, 20:58-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 8, 20:48 
Meg szeretném kérdezni,hogy valakinek megvan a teljes C.O.M lista a madarak besorolásával,nem csak ez a leegyszerűsítet,mert ez lehet csak itt nálunk hivatalos,mert végignéztem egy felvételt a 2008 kíállításról és ott láttam olyan besorolást színkanáriba,hogy a miénken nem létezik és nem egyett.
Akkor hogy is van ez?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 19:09 
Kösssssz!

Én már KINYOMTATTAM!!!! (Majd jössz 10 papírlappal!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 19:01 
Helló

Több is veszett Mohácsnál... Kicsiny komunikációs zavarok, ezen még van mit javítanunk. A lényeg hogy hasonlóan gondolkodunk, okulunk. A karcagi és majd a szentesi kiállítás is remek főproba lesz, azután 2009-től a standardak-be is belátunk, és megérkezik a kánaán. Holnapra megcsinálom a COM osztályokat tömörítve úgy, hogy két sorban 10-es betűmérettel a 20 oldal helyett csak 10 oldal, így akinek nincs internet elérése, annak a szövetség így könnyebben ki tudja postázni. Legalább ez ne legyen akadály. (felrakom a honlapunkra, és az egyesületek is letölthetik ezt a tömörített verziót)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 18:56 
kuvik írta:
Azt a rézfánfütyülőjét!!!Nem MAGÁZÓDUNK!!!
:41: :08:
Különben: OK.

Javítva! :wink: :08:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 18:49 
Azt hiszem, hogy Jánosék is a mi elszúrtunkat rakták fel, mivel emilben elküldtem neki is... még valamikor aug közepén, vagy egy kicsit késöbb..

az biztos, hogy legalább a minősítőket szervezőknek le kellett volna űlni és megbeszélni/kialakítani a mínősítők rendjét...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 18:44 
Azt a rézfánfütyülőjét!!!Nem MAGÁZÓDUNK!!!
:41: :08:
Különben: OK.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 18:40 
Valóban csak az én szemszögemből nem gond ez, mert csak idén "kaptam fel a fejem", hogy valamiféle értékmérőt kéne fektetni a madaraim mellé, hogy megtudjam, milyen is az állományom. Ráadásul az állománynak csak egy apró szeletével tudom képviselni magam ezen a minősítőn és CSAK ezen a minősítőn, mert messzebbre nem áll módomban eljutni. Idén. Nekem elég, hogy le lesznek bírálva a madaraim, és a kapott pontok alapján tudom mihez kezdjek...
De ez csak az én személyes világom... Teljesen egyetértek egyébként veled, csak én kicsi vagyok ehhez, nincs rá befolyásom. Ígérem, ha mi egyszer minősítőt rendezünk, azt a legújabb elfogadott rendszer alapján tesszük majd!
Köszönöm a jókívánságot, sok sikert a karcagi minősítő szervezéséhez, és remélem lesznek róla képek és beszámolók, mert biztosan nem tudok résztvenni rajta... :cry:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zottan 2008 szept. 4, 18:55-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 18:27 
Helló!

Lehet neked nem probléma, mert a te szemszögedből igazad van, de egy szempontból probléma. Médpedig azért, mert így nem mindegy, hogy melyik minősítőn veszel részt. Amint leírtam, itt arról lenne szó, hogy a nevezéstől a bírálatig, mindent a vállalt COM előírásoknak megfelelően kell végrehajtani. Kissé furcsa számomra, hogy akik később tartják a kiállításukat, azok ennyire nem reagáltak erre a szerintem fontos dologra. Vagy az marad, hogy nem COM-os bírók bírálnak, és hát akkor tovább nincs miről beszélni.(!) Ha megnézed a 2008-as év COM kiállítás besorolását, akkor bizony Mi csak nézünk kifele a fejünkből, és nem értjük a számhalmazt. Ennek lett pont téve a végére, ha jól tudom augusztus elején, csak hát(!) nem voltak hajlandóak a rendezők megmozdulni. (Nem önfényezés!!!!) Így oda jutottunk, hogy a nagy COM-ozás mellett nem lesznek egységesek a minősítők. MI MOST ELKEZDTÜK, és következetesen vállaljuk annak mielőbbi bevezetését. Csak egy út van, mert mi mentünk a COM-ba, és nem ők jöttek hozzánk. Mi az első lépést megtettük, hogy a tenyésztők előrébb jussanak,-már aki akar. A mi kiírásunk is "balul" sült el, de mi legalább próbálunk "javítani" a bizonyítványon. Sok sikert a kiállításon.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 17:35 
Tulajdonképpen számomra nem olyan nagy probléma ez, mert megkeresem Bognár Jánost és vele megbeszélem. Viszont ez az összevisszaság valóban nem jó így... Jól sejtem ugye, hogy nem volt egy központi megbeszélése a minősítő versenyek rendezőinek, ahol ez tisztázódhatott volna. Sőt, az áprilisi madarásztalálkozóról sem emlékszem effajta megbeszélésre, ott még az tisztázódott csak, hogy ki rendez minősítőt, az nem hogy hogyan... Vagy csak én nem emlékszem? :o

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 17:28 
Helló!!

Na az az a nagy sz..ság, ami kering az országban mint az a bizonyos a levegőben. Ebben van igaza a Varga Sanyinak, hogy az köszönő viszonyba sincs a COM besorolással, mely jelenleg érvényes. Nos az igazság az, hogy az alapján a COM bírók az összes madarat kizárhatnák, mert nem jó a besorolás. Mi a mérvadónak az élő besorolást tekintjük, és ahhoz tartjuk magunkat. EGYSZER el kell kezdeni mindenkinek, csak vannak akik még "alszanak", vagy nem érdekli őket. Az a besorolás egy "kőkövület", és addig jó volt míg nem volt jobb, de ha COM szabályok szerint akarunk kiállítást, akkor annak megfelelően kell eljárnunk.(Az méd akkor készült amikor nem is voltunk tagja a COM-nak.) Az MDOSz. honlapjára igaz, hogy kissé soká lett feltéve, de annyira nem soká, hogy ne lehessen korigálni. Én sajnálom, hogy már az elején ilyen "helyzetbe" kerülsz önhibádon kivül. Szerintem töltsd ki ahogy ők kérik, csak akkor az a kiállítás nem fog megfelelni a COM jelenlegi szabályainak. Mondom , még tanuljuk, itt a kérdés, hogy ki mikor akarja elkezdeni a tanulást. (Pedig itt lenne a jelentősége a Net-nek.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 17:05 
Kedves Kuvik!
Köszönöm a választ! Az MDOSZ honlapot sajnos valamiért nem hozza be a böngészőm, de szerencsére a COM besorolásokat még azelőtt letöltöttem, hogy a böngésző "megutálta" az mdosz.org-ot. Nézegettem is, de épp ez okozta a zavart... A COM besorolás szerint ugyanis az én egyéniben nevezendő fehér sirálykáim F1-42-esek, viszont a móri felhívás mellékletében így néz ki az F1:

F1- Egzóták 1-2 éves egyedekkel
001-002 Zebrapinty
029-030 Japáni sirályka
045-046 Rizspinty
053-054 Gould Amandina

Tehát ha F1 42-t írok, azzal nem tudnak mit kezdeni, vagy kijavítják, vagy nem...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO