Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 16:55 
Helló!

Nem akarok beleszólni,mert nem ismerem a nevezési lapjukat, de ebből csak az a biztos, hogy a sirályka F1 szekció. Az osztály besorolást a Varga Sanyi nagyon jól feltette, és mindenütt ezt KELLENE alkalmazni.(MDOSz. honlapon megtalálod, letöltheted.)A sirályka osztálya különben 31-el kezdődik. és44-el végződik.(Kollekció-egyéni, és a színbesorolások alapján.)Mi helyére tettük a dolgokat, és a "nevezőket segítve" én kijavítottam minden beérkező besorolást. Még a kiállítás előtt (sőt még az alatt is) folyamatosan segítsük a kiállítóinkat, mert az a cél, hogy aki akarja, az megtanulja az általa tenyésztett madarak besorolását. Fontos, hogy közösen tanuljunk, és ne nézzük le a másik tenyésztőt, ha valami nem "világos" számára. Pár év múlva remélhetőleg "felnövünk" ehhez a feladathoz. MÉGEGYSZER: MDOSz. honlap, letöltések,COM besorolás. Szerintem mindent tudni fogsz. Az ivari meghatározásról, annyit, hogyha tudod beírod, ha nem akkor meg "kakukk!!"Különben ahol nincs ivari elkülönültség (szándékosan írom magyarul), és a fiatal madár, még nem "árulkodott", ott szépen kihagyod a választ.(!!!)Remélem segítettem!!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 15:21 
Üdv mindenkinek!

Talán nem tartozik ide 100%-osan, de mégiscsak minősítő verseny és nem akartam a problémának külön topikot nyitni.
Letöltöttem a móri minősítő nevezési lapját, mivel szeretnék részt venni rajta néhány madárkával. A következő kérdések vetődtek fel bennem a nevezési felhívás és lap tanulmányozása után:

- A "Kategória" az osztályt jelenti? Tehát ha sirálykát akarok egyéniben, akkor F1 030-at kell beleírnom, vagy csak F1-et?
- Ha nem tudom a madár nemét, az kizárja a nevezést? Sirálykákat és kacagógerléket vinnék, de mind idei fiatalok és még egynek se tudom a nemét...
- Az "Egyéni" és "Kollekció" oszlopok kitöltésénél csak egy ×-et vagy számot írjak? Mivel csak 10 sor van, gondolom össze lehet vonni a madarakat, mert így két kollekció meg két egyéni, oszt' vége, pedig a felhívás szerint 5 egyéni és tetszőleges kollekció nevezhető... De akkor miért kell beírni a madár nemét? Vagy ha beírom az "Egyéni"-hez, hogy 5 és 3 hímem meg két tojóm van, akkor a Nem-hez írjak 3,2-t?
- Ha még nem tudom az MDOSZ igazolványszámomat (mert még nem jött meg...), akkor nem baj, ha üresen hagyom?

Várom a válaszokat. Kérem nézzétek el a bénázásom, először töltök ilyen nevezést és nem akarom elcseszni.

Köszönettel:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 4:50 
Szia Kuvik !


Idézet:
Különben abban látom a legnagyobb gondot, hogy mindent megteszünk- mi erőnkből telik- és a MADARÁSZOK mégsem szeretnek kiállítani.(Igaz, könnyebb úgy kritizálni, hogy a máséról mondok véleményt!)


Ne törödj vele, vannak akik az iszapbirkózás bajnokai és virtuálisan madarásznak, ezeknek is meg kell adni a lehetőséget, hogy felnőjjenek egy közösségi szintre. Ha meg nem ismerik fel a lehetőséget el fognak szigetelődni, rosszabb esetben legfeljebb az ilyen felfogásúak kiutáltatják magukat a csapatból. Nézz csak körül hány ilyen van a közvetlen környezetünkben is.


Idézet:
Én már néha sajnálom azt a rengeteg munkát amit beleölünk ezekbe a rendezvényekbe.


Megnyugtatlak bármilyen jól is szervezed meg a kiállítást, lesz aki talál benne hibát, viszont nem is sejti, hogy hogyan jött létre a rendezvény... sőt otrombán sértegetni fog, mig kilát a fejéből...

Idézet:
Az óra má nálam is "ketyeg". De biztosíthatok mindenkit, hogy a 2008-as kiállításunk sem lesz rosszabb, mint a 2007. volt, sőt aki eljön (és volt 2007-ben), az megtapasztalhatja, hogy nem hátramenetben vagyunk.


Nem is lehettek, legfeljebb csak "vidékiek" akik tudják, hogy mit akarnak... és nem elvakulva, az aktívakat körmük szakadtáig piszkálgatva igyekeznek elhíresűlni a madarászat berkeiben...

Sok sikert a kiállításhoz, mi akik veletek tartunk, biztosan ott leszünk, mégha "gyűrűtlen" is a madarunk, népesíteni fogjuk az emlékkiállításon bemutatott egyedek számát, és nem a kifogásokat soroljuk, hogy miért nem, hanem ott leszünk és megint jól érezzük magunkat, mégha hülyére dolgozzuk/dolgoztatjuk önmagunkat és tagtársainkat.

Hajrá Karcag ne add fel, nem annyira ketyeg az - az óra.

Remélem a résztvevőknek "királyi ebéd" lesz az a "parasztreggeli", amit tálalni fogunk. A jogos és megvalósítható kritikákat/ötleteket elfogadjuk és javítani fogjuk, a személyeskedőt meg akárhonnan is jön a magam részéről figyelmen kívűl hagyom... ha valakinek nem tetszik a munkánk, megmutathatja máshol, hogy mit tud, sőt csináljhatja jobban, majd tanulunk tőle, de Én kivülállóként biztosan nem fogom se dícsérni, se kritizálni a tevékenységét...ha meg érintett leszek/vagyok benne a megfelelő hangnemben kommunikálok az ügyben...

Viszont csalódást okozott azoknak a személyeknek a távolmaradása akik 2oo7- ben bejelentették, hogy jövőre itt a helyük, és biztosan jönnek, de mégsem jelentkeztek a killításra...persze azoké is akik igéretük ellenére sem gyűrűzik az erre alkalmas fajoknál a madaraikat, vagy nem tartották meg a kiállításra való egyedeket a minősítőkre...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 19:06 
Helló

Nagyon örülök hogy a karcagi minősítőn már az új szekciók szerint lesz a bírálat. Mindenképpen gyakorolnunk kell. Nagyon meg tudom érteni az elkeseredést, amit a kiállító érez a gyakori érdektelenségek miatt. Mi is Debrecenben ezt érezzük, mikor napokat dolgozunk kicsi kiállításokon, gyakorlatilag magunknak. Tény hogy a tenyésztők húzódszkodnak kiállítani, aminek reális okai is vannak (drága utazási, szállásköltség, állatorvosi papír, rohanó tempó, munka, stb). Ilyenkor én is szégyellem magam, hiszen nagyon rég nem vittem kiállítani madarat, habár készülök mindig, de az én mentségem az, hogy olyan összerendezetlen az életem, hogy logisztikailag képtelen vagyok a madarakat vinni, hozni.
Jövőre remélem ez megoldódik, és minden kiállítást eláraszthatok törpepapagájokkal, csicsörkékkel.

Sok sikert a karcagi rendezvényhez, jelen állás szerint igyekszem ott lenni én is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 18:39 
Helló!

Rosszul látod a "képet," mert a kiállítás 2007-ben, és 2008-ban is két részből állt, és áll. Még nem minden nevezett szerepel az adatbázisban, mert ezen kivül is van még minősítőre jelentkezett, csak még nincs feltéve. Az emlékkiállítás résztvevői, és madarai pedig itt nem fognak szerepelni érthető okok miatt.(Az pedig még néhány tíz fő, és néhány száz madár./egzóták, kanárik,papagájok./)Tehát a létszám meglesz, sőt már meg is van. Én úgy gondolom, hogy a minősítő rész, az valóban MINŐSÍTŐ lesz , úgy, ahogy azt elvárják tőlünk, és úgy érzem, hogy a szigorú feltételek kissé "szokatlanok" még. A szekció/osztály besorolások is "élőek" lesznek, melyet én ezuton is megköszönök a Varga Sándor tenyésztőtársnak. A bírálati lapokon annak megfelelően lesz feltüntetve a szekció/osztály. (Leellenőrízhettek!!!!!!) Van némi bizonytalanság a besorolásoknál, de egyszer el kell kezdeni, és szerintem megtanulható.(!)
Különben abban látom a legnagyobb gondot, hogy mindent megteszünk- mi erőnkből telik- és a MADARÁSZOK mégsem szeretnek kiállítani.(Igaz, könnyebb úgy kritizálni, hogy a máséról mondok véleményt!) Talán az elkövetkező száz évben ebből is kilábal a magyar madarászat, ha mondjuk Hollandiához csatlakozunk, és hollandok leszünk. Én már néha sajnálom azt a rengeteg munkát amit beleölünk ezekbe a rendezvényekbe. Az óra már nálam is "ketyeg". De biztosíthatok mindenkit, hogy a 2008-as kiállításunk sem lesz rosszabb, mint a 2007. volt, sőt aki eljön (és volt 2007-ben), az megtapasztalhatja, hogy nem hátramenetben vagyunk.

Üdv: minden MADARÁSZNAK.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 10:11 
Sziasztok !
Lezárult a hétvégén a nevezés a Karcagi Minősítő kiállításra.
Sajnos jómagam nem rendelkezem kiállítható madárral, így nem nevezhettem a Karcagi Minősítő Versenyre. / a rizspintyeimre nem sikerült időben gyűrűt kapni, a csicsörkéim pedig tenyésztési időszakban lesznek/

Megnéztem a nevezettek listáját, a nevezőknek jó versenyzést kivánok!

Az elmúlt évekhez képest kevésnek tűnik a tenyésztők száma, a nevezett madarak száma.

2006-ban 30 kiállító, több mint 400 madár
2007-ben 47 kiállító, 685 madár
2008-ban 20 kiállító, 190 madár

Mi lehet az oka, hogy a tavalyihoz képest kevesebb mint fele a nevező, s kevesebb mint harmada lesz a kiállított madár?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 11:45 
Mííí???
A hatalmas hírverés és levéláradat csak az én figyelmemet kerülte el??? :shock:
Sanyibá! Gyűlés mikor lesz?
eszterolajos írta:
Sziasztok !

Közeledik a Karcagi mínősítő nevezési határidejének utolsó napja.

Aki még nem jelentkezett azt kérem tegye meg, mivel el kell kezdenünk a katalógus szerkesztését, a díjak beszerzését stb.

Köszönjük ....

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 5:24 
Sziasztok !

Közeledik a Karcagi mínősítő nevezési határidejének utolsó napja.

Aki még nem jelentkezett azt kérem tegye meg, mivel el kell kezdenünk a katalógus szerkesztését, a díjak beszerzését stb.

Köszönjük ....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 19:24 
Helló!

Szeretném elmondani, hogy Te vagy az első aki ezzel komolyan foglalkozott, és segített benne valamit. Ami az országban kering- besorolás- az valóban nem felel meg, de kérdezem erről ki tehet.(????????????????????????????). Én örülök, hogy van valaki, aki foglalkozik ezzel is. Remélem, a munkád eredménye minél hamarabb beérik.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 18:37 
brimston írta:
Helló

Én értem a problémádat, valóban van átsorolás, ám a hivatalos lapban (Nouvelle) csak megjegyzésként találtam róla szót. Abban egyeztünk meg az elnökséggel, hogy akkor építjük be teljesen, ha az új kiadványukban (szeptemberben talán megjön) már a teljes, véglegesített lístát közlik.
Ám szerintem ezen 5 faj cseréje még nem adhat okot arra, hogy akkor egyáltalán ne használjuk ezt a beosztást, hiszen mindkét említett kiállítás szekciói köszönőviszonyban sincsenek a COMéval.
Se a "régivel" se az "újjal"


Egyébként minden másban egyetértek veled.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 18:08 
szia Sanyi !


Idézet:
brimston írta:
Helló

Ne értsetek félre, nem kötöszködni akarok, de egyszer el kell kezdeni használni a COM besorolásokat. A csicsörkék helyén vannak valóban (ám a bácsalmási kiírással már nem lenne ilyen szerencséd), de a többi nem.


Az az igazság, hogy a szövetségi honlapon olvasható besorolások is hiányosak: Lásd az F 2- ből F 1 - be 2oo8 -tól átsorolt egzoták meg sincsennek emlitve. Továbbá nincs instrukció arról, hogy mihez és milyen döntéshez igazodjanak a minősítőt rendező egyesületek. Erre csak kitértünk az elnökségi ülésen, de mikor kapjuk már meg a Bírói testület ajánlását, utasítását vagy valami emlékeztetőt az elnökségi határozatról ?Mikor veszi már fel a külkapcsolatokat ápoló Bizottság a COM-al ezirányban is a kapcsolatot, vagy legalább üljünk már le és tisztázzuk a legfontosabb követelményeket.
Nekem csak az a problémám, hogy úgy kell kikönyörögni azokat a szempontokat amiket alkalmaznunk kell a mínősítőkön. Ezek az MDOSZ elnöksége részéről nem készűltek el és nem is kaptuk meg, ezért aztán mindenki a saját elképzelése és emlékei alapján rendezi a minősítőket.

Javaslatom, hogy először alakítsunk ki egy egységes rendet és azt kezdjük el tudatosítani, ehhez viszont kellene egy elnökségi ülés is, melyen meghatározzuk a fő vonalakat, majd a valamely szakbizottság szabályzatba rendezi és elfogadásra előterjeszti az elnökségnek.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 aug. 26, 18:42-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 11:43 
Helló

Ne értsetek félre, nem kötöszködni akarok, de egyszer el kell kezdeni használni a COM besorolásokat. A csicsörkék helyén vannak valóban (ám a bácsalmási kiírással már nem lenne ilyen szerencséd), de a többi nem.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 11:01 
brimston írta:
...mindkét említett kiállítás szekciói köszönőviszonyban sincsenek a COMéval...

sziasztok, szerintem azért a csicsörkék karcagi besorolása COM-patibilisen visszaköszön a szervezet honlapjának :lol:
http://www.conf.org/com/en/sections/f2.html
(egyéni: F2-2, habár itthon általában F2-002 a megszokott írásmód, de talán a két nulla nem sok vizet zavar :wink: )

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 9:25 
Helló

Én értem a problémádat, valóban van átsorolás, ám a hivatalos lapban (Nouvelle) csak megjegyzésként találtam róla szót. Abban egyeztünk meg az elnökséggel, hogy akkor építjük be teljesen, ha az új kiadványukban (szeptemberben talán megjön) már a teljes, véglegesített lístát közlik.
Ám szerintem ezen 5 faj cseréje még nem adhat okot arra, hogy akkor egyáltalán ne használjuk ezt a beosztást, hiszen mindkét említett kiállítás szekciói köszönőviszonyban sincsenek a COMéval.
Se a "régivel" se az "újjal"

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 21:05 
Helló!

A "rendszer" valóban akadozik, mert már tavaly jelezték az egzótás COM bírók, hogy mely madarak kerülnek át 2008-ban az F-1 szekcióba. Erre tavaly felhívták a figyelmünket. Kérdezem, hogy ki az illetékes az ügyben, hogy a COM-mal tartsa a kapcsolatot.(?) Más ügyet el lehet intézni, de amit kéne ,arra felelős nincs. Kérdezem, hogy honnan tudtátok meg, azokat a fajokat, amelyeket egy éve jeleztek az egzótás COM bírók?
De remélem, ha a kanárinál változás lenne arról "tudna a világ". A káoszt nem mi okoztuk, hanem az aki így foglalkozik a madarászokkal. Így aztán csináljuk, ahogy estleg ezt elvárják tőlünk az "illetékesek", azért mert tavaly már megkaptuk a COM bíróktól az instrukciót. Én úgy gondolom, hogy a kiállításon joggal vetődne fel, hogy Ők szóltak előre a változásokról, és még sem úgy csináltuk. A segítségről ennyit, és így legalább igaz lesz: "Mit gondoltok TI. Ez egy semmi kiállítás." Lehet, de ahhoz el kellene jönni is.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 19:11 
a rendszer akadozik és kétszer küldte el, ezért az egyiket töröltem

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 19:09 
Előre is bocsánat mindenkitől, ha olyanba ütöm az orrom ami nem teljesen rám tartozik.
A karcagi kiállítás és a bácsalmási kiállítás nevezési felhívását megnézve a kiállítási szekciók alaposan eltérnek egymástól, és alaposan eltérnek a COM felosztásától is, (ami nagyobb baj) amit időben elkészített az mdosz e célra. Ha hozzávesszük a Pannóniások kiírását, akkor meg valóban káoszt lát az ember(habár az már nem tartozik az mdoszre). Csupán azért szólok kibicként, hogy ez az összevissszaság nem tesz jót nekünk semmiképp sem, és csak bizakodom, hogy a Szentesi Országos Bajnokságra már az erre a célra készített COM szekciókban bírálnak (hiába egyszer el kell kezdenünk!!!). Az mdosz honlapján megvan, akinek nincs internetje az megkaphatja. (akár tőlem is, a saját költségemen bárkinek kiküldöm, ha kéri, csak jó lenne ha minden érintett tudná, van ilyen, és tudja azt is hol található, ízlelgetné, olvasgatná, hogy ha valamit nem ért, időben választ kaphasson rá).

Bocs mégegyszer

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 17:04 
ckuzmos írta:
Egyenlőre úgy néz ki viszem Dr Csicsörke és Tangara madarait is, a sajátjaimról nem is beszélve...

sziasztok, sajnos én csak a két benevezett csicsörkémmel (Lajos, emilen ment a nevezési lapjuk) fogom képviseltetni magamat Ckuzmos jóvoltából, mégeccer köszi előre is Csaba! :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 24, 6:43 
A kiállítással kapcsolatos meghívó kiküldve ...

e-mailen 59 főnek, levélben 127 főnek.
és e-mailban minden MDOSZ elnökségi tagnak és MDOSZ tagszervezet vezetőjének akinek e-mail elérhetősége van..
Visszajelzés csöpög... és a jelzést követően azonnal felrakom a honlapra, hogy ki milyen fajjal és hány egyeddel jelentkezett...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 19, 15:12 
Csaba megoldotta...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 14:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO