Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 18:08 
Emberek, az a baj, hogy nem mondjátok ki a kronkrét gondolatokat, így aki nincs képben apszolút tévutra jut. Nem Marcsi nem Hegedűs Zsoltról van szó.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 10, 19:46
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2008 nov. 18, 16:02 
Nem mered megnevezni?????????????????????????????????? Vállald fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PITBULL :evil:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 10, 19:46
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2008 nov. 18, 15:48 
Tisztelt forumozók!
Sajnálattal olvasom,a sok kritikát,megjegyzést a bajnokságról.
A bírálati lapok nem elkészülte nem a szervezők terhére írható.A bíralati lapok egy ember kezében voltak,aki a túlbonyolítás miatt /amit önmagának köszönhet/ orvosi elllátásra szorult.A rendszer fel volt építve ő ezzel nem élt.
Az MDOSZ egyik alelnöke egész évben igérte részvételét,támogatását sajnálatunkra még sem jelent meg.
Mindazonálltal minden forumozónak akik résztvettek a fesztiválon és pozitív vissza jelzést kaptunk tőlük köszönjük szépen hibáinkat korrigálni fogjuk,és a jövőben is sok szerettel számítunk megjelenésükre segítségükre.

PITBULL :evil:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 12:55 
Sziasztok,

eddig azt hiszem hogy normálisan és kulturáltan tudtátok megbeszélni az észrevételeiteket, de ez az irány amerre most elindulnátok nem megengedett itt!
Megkérem hogy egymás sértegetését haladéktalanul fejezzétek be!
(Akinek nem inge ne vegye magára...)

Ellenkező esetben retorziókra lehet számítani...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 12:42 
feketemarcsi írta:


Az tényleg jó lett volna, ha látjuk a bírálati lapokat, én nagyon kíváncsi lettem volna rá.


Leon!

Te azt írtad, hogy mindenkivel igyekszel kijönni... Akkor meg hogyan beszélhetsz a Zolival ilyen hangnemben: "mit pattogsz", szerintem valahol még "haverok között" is meg kéne adni a másiknak a minimális tiszteletet!

Hát ez azokat, akik több, mint 4 órát utaztak Győrből és pár órát töltöttek SZOMBATON Szentesen, lágyevőket szerettek volna látni, túlzottan nem vigasztalja!


Nem haverom. ő kezdett flegma hangnemben beszélni, nekem meg nem szokásom hagyni az ilyet...
Látszik, hogy mindig megpróbál beszólni, de feszt belebukik.
Szóval jobb lenne ha visszább venne az arcából.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 11:46 
Az interneten a kiállítást megelőző néhány hétben percre pontosan lehetett tudni a programok időponjait és helyszíneit.Akinek nincs internete,az a helyszínen beszerezhető katalógusból is pontosan megtalálhatta az előadások kezdési időpontjait és helyszíneit.Szerintem ez egyáltalán nem a szervezők hibája,akik nem foghatnak mindenkit karon ,hogy bekísérjenek minden programra!Egyébként is volt éppen elég tennivalójuk az utóbbi néhány hétben...

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 10:30 
Sziasztok!

Vannak országok,ahol a bírálati lapokat felragasszák a kalitkákra a kiállítás végéig,hogy mindenki számára láthatóvá váljon a madár értékelése:
Kép

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 10:22 
Igen erre a képre gondolok, és ezen belűl arra, hogy ezeknek az adatoknak kell bírálat után rajta lenni a kaliton.
Akkor a tenyésztő és a látogató is minden információt megkap egy kiállítási madárról, ugyanúgy mint egy világkiállításon.
Jó lenne elkérni ezt a lapot a bácsalmásiaktól és ha arra kerűl a sor, hogy milyen adatoknak lehet/kell szerepelni egy kalitcimkén, már csak le kell másolni, és azt beleírni a készülő kiállítási rendezvények szabályzatába.
Persze ez csak egy ötlet...

ui : a fricska benne az, hogy ezt azért már régen le kellet volna szedni a kalitról, ebből látszik , hogy a kalit takarítás nem a legerősebb oldalunk egy kiállításnál, de tudom, hogy abban a roham munkában nem mindenre jutott idő, majd legközelebb odafigyelünk jobban.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 nov. 18, 10:30-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 10:03 
"Felhívom a figyelmed a színkanáris topikban a pappcsa kezében lévő győztes madár kalitkájára.. látsz - e rajta valami érdekeset ami elkerűlte a figyelmeteket ? Mármint az MDOSZ elnökségének jelenlevő tagjaiét ?
Ez csak egy fricska : újra Svájcban érzem magamat a világkiállításon."
Kép

Szia Lajos

Erre a képre gondolsz? Elég homályos a kép, nem tudom mire gondolsz. A kalitra felragasztott címke talán? Valószínűleg a világkiállításon is részt vett valamilyen standard kalit lehet, valami ilyen feliratok voltak rajta: Bird care company. De ettől még nem élrtem a kérdésedet.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 0:44 
Sziasztok!
rtomek remélem épségben megérkeztek a sirálykák Szabadkára! Kérlek ,hogy ne feledkezz meg erről a fórumról, mert szerintem látod a lényeget (Persze nem csak Te), és pár ember szemét segíthetsz felnyitni.
Plusz, úgy látom van tapasztalatod a kiállítás szervezésben és ennek is hasznát vehetik az illetékesek, ha tudják.Mert, hogy akarják az biztos.
Igazából szerintem nemcsak gratulálnunk kell a munkájukhoz, hanem meg is köszönhetjük, hiszen ha nincs ez a kiállítás, akkor mi nem tudjuk bemutatni a madarainkat. Én pl azért vittem a sirálykáimat oda, hogy megtudjam mik azok a hibák amiket ki kell küszöbölnöm. Ezért remélem, h meg lesznek azok a bírálati lapok, különben szakmai hitelét veszítheti a rendezvény.
Vasárnap 3 előadás is volt az ifiházban, a lágyevős és a rizspintyes részt kecskeméti madarásztársaim tartották. Remekül felkészült fotókkal, videókkal gazdagított prezentációk voltak. Kár, h csak a barátnők, feleségek és rajtam kívűl még 2-3 azaz KETTŐ,HÁROM ember volt Rájuk, ill. a mondanivalójukra kíváncsi.Ez is a madarászok szegénységi bizonyítványát rontotta.
Viszont ebben a szervezőknek is van saruk, mert ott a helyszínen nem különösebben agitálták az esetleges érdeklődőket.Gondolok itt egy hangosbemondóba mondott "reklámra".
A rolleros részen már voltunk vagy 12-en.
Tehát aki hiányolta a lágyevőket, legalább információval gazdagabban mehetett volna haza. Plusz megismerhetett volna egy sikeres tenyésztőt, akit később fel lehet keresni.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 23:21 
Üdv Lajos!!
Ha jól tudom maga tavaj volt nálunk a kiállitáson , remélem iz idén is eljön !!!!
Tavasszal mi hivtuk a madarászbálra sajnos utólag lemondta pedig bánhatja mert mint egy százan voltunk és reggel hatig tartott a dáridó !!
Ez a mi fő problémánk , mivel a mi eggyesületünkben többnyire fiatalok vagyunk kevés ismeretségel, rendelkezünk mindaz mellett, hogy évek óta komolyan dolgozunk és jobbnál jobb kiállitásokat szervezünk , jobbnál jobb ezedményeket érünk el( sajnos csak az orszgon belül)nincsennek kapcsolataink odaát pedig mi évek óta próbálkozunk de kevés eredménnyel.
Mi szivesen vendégül látunk mindenkit csak hát önöknek megvannak a jó öreg régi kapcsolataik akik sajnos nem a mi eggyesületünk tagjai( itt bizony dolgozni kell) vagy nem érdekük, hogy mást is bevezessenek a magyarországi köztudatba igy nekünk továbbra is csak a próbálkozás marad, de remélem nem lessz mindig ez igy !!!
Üdv ROBY :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 23:00 
rtomek írta:


Teljes mértékben egyetértek!

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 22:48 
Szia Roby !


Azon a Spliti világkiállításon én is ott voltam mint üdülő/látogató az nagyon megkapott akkor.

Régebben voltam Szabadkán és Újvidéken is kiállítani, azok voltak ám a díjkiosztó vacsorák ....na de ez már csak a múlt..nekem..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 22:38 
Kedves mindenki !!!
A jó pap is holtáig tanul !!! szerintem ez igy is van
Jómagam 2002 óta veszek részt a szabadkai madárkiállitás szervezésében ebből két évben országos bajnokság volt 1000-nél több madárral ( mind zárt gyűrűvel ),a katalógus valóban úgy készül, hogy pénteken az osztájzás után bedobjuk az elért pontszámot és megy a nyomdába és reggelre kész ( csak az országos bajnokságon mert ez alapkövetelmény ), a katalógusban a madarak sekciók szerint vannak betéve és a kiállitáson is igy vannak elhejezve , nem az eggyik aranymellű az egyik végén a másik meg a másikon mire megtalálod elfelejted amaz hogy néz ki.
A madarakat igenis csütörtökön kell elhozni, hogy legyen ideje kicsit rendberakni magát birálat előtt ( hogy gondolod vinni világbajnokságra ami egy hétnél is tovább tart ),a birák nálunk az országoson mindannyian jelen vannak (mind 18-20) és csütörtök este megtartják évi nagygyűlésüket majd péntek reggel nekilátnak a munkához, a dijazott madarakat a versenybiróság szúrópróba szerüen kiveszi a kalitból, hogy valóban az adott tenyésztőtől származik -e és megfelelő-e a gyűrűméret, évjárat stb. ha valami nincs rendben diszkvalifikálják. Az osztájzati lapot minden tenyésztő megkapja a biró pecsétjével ellátva mivel mi egyesületen belül is versenyzünk egymással, az ,hogy ki mit szeretne látni egy kiállitáson az legkevésbé mulik a szervezőn viszont ha a nagyászok nem vesznek részt a versenyen az mért gond hát a világszépe se nem a világszépe hanem azok közül a legszebb akik indultak a versenyen :wink:
Nálunk a dijakat a szövetség biztositja ezzel járul hozzá a rendezvényhez viszont a az ő cimere is van rajta meg a megrendezőé.
Elég sok feltételnek meg kell felelni az országos rendezéséhez, de ez mind benne van a szövetség és a házigazda között aláirt szerződésben!!!
Ami a szentesi országoson kiállitott madarakat illeti hazajövetelükkor a birok igen pozitiv véleménnyel beszéltek róluk .
Én gyerekorom óta járom a kiállitásokat(1991 split világ.k., ....stb), láttam és részt vettem szervezésükben de higgyétek el hiba mindig becsúszik és mindig lessz aki mindenbe beleköt de ez igy van és itt nincs mit tenni. A szervezőknek gratulálok mert ez bizony nagy munka és jövőre biztos jobb lessz!!
ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:55 
Tudod Sanyi én már nem csak félre tudom tenni a "halaszthatatlan" dolgaimat, hanem írányítani is megtanultam a ténykedésemet kb. 4o éve és amit egyszer elhatározok azt véghez is viszem. Így van ez mindenben, ha kapok egy telefonhívást 4o percen belűl megjelentem volna mert nem messze voltam Szentestől, de sajna egy nem várt temetés előkészítésével foglalkoztam és nem a fesztivál foglalkoztatott a legkiemeltebben.
A kiállítást meg megnéztem a honlapokon feltett képeken, az is megfelelt nekem.
Én is gratulálok a szervezőknek, többek között neked is, amit tettél az nemes gesztus volt és követendő példa. Csak remélem le tudtad szűrni a tanulságokat is belöle.
Én nem vettem részt ezért nem is alkottam véleményt róla,
- egy azért van : a későbbiekben a rendezőknek el kell tudni választani a "Fesztiváli" hangulatot a "szigorúan szakmai " körülményektől és ebben kelett volna a móri elnökségi ülés után segíteni az elnökségi tagoknak, a szervezőket ellátni tanáccsal. Ez viszont elmaradt, vagy rosszúl tudom ??
Tedd már a szívedre a kezed és úgy válaszolj, mindent el tudtál intézni amit kértek ??
Felhívom a figyelmed a színkanáris topikban a pappcsa kezében lévő győztes madár kalitkájára.. látsz - e rajta valami érdekeset ami elkerűlte a figyelmeteket ? Mármint az MDOSZ elnökségének jelenlevő tagjaiét ?
Ez csak egy fricska : újra Svájcban érzem magamat a világkiállításon.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:12 
Ezek szerint félre tudtad volna tenni halaszthatatlan elfoglaltságodat, ami távol tartott a kiállítás megtekintésétől, egy elnökségi ülés kedvéért? Utánanézek hol követtünk el hibát, bocsánat.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:10 
Heló Sanyi !

Ne kavarj.. az elnökségi ülésre nem hívtak meg, vagy alszol már ? Egész idő alatt erről beszéltünk...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:04 
Na ne már. Csaba szerint egyéb elfoglaltságod volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plusz a saját rendezésű kiállításra meghívó kellet volna?????????? Vagy mikor is léptetek ki e mögül hivatalosan??????????? Vagy mi van?????????????

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:02 
Egy valamit még röviden (család is van a világon). Igyekszem felrakni a honlapra az elnökségi ülés jegyzőkönyvét, ha a hitelesítők elfogadják.
De valamin érdemes elgondolkodni. Hazánk legjobb, legelismertebb tenyésztői egyáltalán nem tagjai a szövetségnek, évek óta távolmaradnak minden egyesületi és szervezeti formától, vagy évekig távol voltak tőle. Ők tudnak valamit. Kinek hiányzik igazábol ez? Jövő márciusig lesz ideje gondolkodni mindenkinek, aztán az önkéntes mazohistáknak meg egy ideig eljöhet a kánaán.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 21:00 
Én úgy tudom, hogy elfelejtettek meghívni !!!! Vagy valaki mást tud ???

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 10:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO