Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 23:36 
Sziasztok,

mint ahogy Zoltán említette is, a küldött gyűlésen szóba került a szekciónkként vagy legalábbis nagyobb részekre felbontani a bajnokságot.

Nagyvonalakban vázolva a a dolgokat, többek között azért merűlt fel az a megoldás, hogy a minősítő kiállítások bizonyos szekciók bajnokságának is helyet adjon egyben (papagáj, kanári, egzota stb.), mert az elnökség előzetes érdeklődése alapján, a Lurdy-házi kiállítás után egyetlen egyesület sem válalta be az országos bajnokság megrendezését. A gyűlésen azonban a minősítő kiállítást rendező egyesületek egyike sem válalta el ezen szekciók bajnoksági megrendezését! Pár héttel előtte körvonalazódott ki hogy Szentesen meg lehetne rendezni a bajnokságot, amennyiben azt a küldötgyűlés is jóváhaggya (és megtette).

A gyűlésen is felszólalva kifejtettem a véleményemet erről a dologról, bár lehet hogy nem voltam mindenkinek teljesen egyértelmű:

Lehet hogy eljön majd az az időszak, amikor szét kell szedni az országos bajnokságot, mert annyi kiállító lessz hogy sehol sem férnének el egyszerre... de nagyon kétlem.
Véleményem szerint azonban az országos bajnokságnak kellene lennie az év díszmadaras eseményének! A szövetségnek emelnie kéne a dicsfényét, egy ilyen feldarabolással szerintem inkább tovább sűlyedne. Jó lenne ha megteremtené azt a helyzetet, hogy az egyesületek versengenének azért hogy megrendezhessék a bajnokságot, ha pedig valaki megrendezi, bűszke lehessen rá hogy ő rendezte azt meg.

Megértem azt hogy példáúl a kanáriknak is lenne ideálísabb időpont a versenyeztetésre, illetve túl sok az idő a 2 verseny közt. De ez így alakúlt, ehez kell alkalmazkodni, így kell nyerni. Ezzel nem kerültök semmiféle hátrányba a többiekel szembe! Pap Csaba kanáriai is abban az időpontban fognak versenyezni mint a tieid Feri (bocsi Leon, neked nem találok hírtelen magyar párt :) ) és biztos vagyok benne hogy más nemzeteknél is hasonló az időpontok eloszlása.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 22:46 
fric32 írta:
Akkor ez azt jelenti,hogy csak a szervezőbizotságból lehet kijutni

Hogy ezt miből szűrted le azt nem tudom... Szervezni csak a szervezőbizottságban lehet, kijutni bárhogyan.

fric32 írta:
tanulj és tapasztal ne fogjon el a hév a válaszaidba,mert egy veztőnek nem szabad,nem?

Vezető? Én??? :lol: :lol: Ezt honnan vetted? Nem vagyok én vezető sehol, csak a mi kis apró győri bemutatónk szervezésébe belelátok. ENNYI.
Engem nem fogott el a hév a válaszaimban, és igazából nem is vagyok érdekelt a témában, mert jelenleg nincs olyan szintű az állományom, hogy bármilyen minősítő versenyen jó eredményt érjek el (bár nekem is ez a célom, mint mindenkinek), csupán érdekel a szervezett madarászat és mint mások én is szeretnék tenni érte.
Egyébként a témát a részemről lezártnak tekintem, nem szeretném, hogy szegény Csabának megint olyan dolga legyen, amit nem szívesen csinál. Valószínűleg velem van a baj, hogy nem tudom megértetni magam veled, épp ezért hagyom, hogy mások válaszoljanak (olyanok, akik nyilván tájékozottabbak is nálam).
Jó éjszakát.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 22:26 
Ez azokra vonatkozik, akik nincsenek benne a szervezőbizottságban, és valóban, egy lehetőséget kihagytam: aktívan kiveheti a részét, az akinek nem megfelelő a helyzet.


Akkor ez azt jelenti,hogy csak a szervezőbizotságból lehet kijutni


Nem azt mondtam, hogy nem lesz és ne is legyen előrelépés, csak azt mondtam hogy ezért baromira meg kell dolgozni és a szemrehányások nélkül is van a szervezőknek elég baja.


Ezek nem szemrehányások,hanem hozzászolások és kérdések,nézd meg a Lajos ahogy válaszolj (csak így lehet ennyi emberrel szót érteni)tanulj és tapasztal ne fogjon el a hév a válaszaidba,mert egy veztőnek nem szabad,nem?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 22:18 
Igen én is sajnálom,hogy nem lehettem ott,de gondolom nem baj ha valaki leírja a véleményét és kérdéseket tesz fel és mint Lajos megmagyarázza.
Kedves Zottan ne feled mi emberek nem vagyunk egyformák,mindenki ért bizonyos dolgohoz,van aki a számítógéphez más a köműveséghez,van aki szervezéshez más a genetikához és egyesek a madarakhoz,mások a szonokláshoz és ezért mindenki azt csinálja amihez ért,nem?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 21:21 
Sziasztok !

Faj/ fajta definició adott és az csak értelmezés kérdése. Akadémikus vitát nincs értelme nyitni róla, hiszen sem a "faj" sem a "fajta" kifejezés nem fedi a Sirálykánál a valóságot. Én bizony Brimston javaslatával értenék igazán egyet, de ezt valakinek egy szakdolgozatban ki kell fejtenie és ha elfogadják akkor meg van a közti megnevezés és annak értelmezése, majd azt használjuk, ha megérjük, hogy erre sor kerüljön.

Más :

A kiállításról....

ugye az adott, és mindenki tudja, hogy a világkiállításra dec 15.- ig el kell juttatni a COM-hoz a nemzetek nevezéseit....

Tehát innen lehet visszaszámlálni a szükséges munkanapokat.
1. M.orsz.-ról a COM központba legjobb esetben 2 nap alatt jut el a levél - 2 nap

2. Ha minden jól megy a Magyar posta is 2 nap alatt hozza el a tenyésztő nevezését az MDOSZ-hez. ez megint - 2 nap

3. Tegyük fel, hogy a tenyésztő megkapja az OB-én a világkiállítási felhívást és a nevezési lapokat... ekkor jönnek részéről a kérdések, hol lesz, hol alszunk, ki visz ki, mennyibe kerűl, hova kell beírni a madaramat, és még sok - sok kérdéss erre adjunk szintén 2 napot további - 2 nap

4. Ezután jön a hezitálás menjek, ne menjek, megéri, nem éri, mire dönt az illető eltelik akár egy hét is. ez is -7 nap

5. Végre kitőlti a nevezési lapot, persze híányosan, telefon ide-oda ez megint -1 nap

6. A nevezéseket összesíteni kell, le kell ellenőrizni és kijavítani a hibákat, azokat le kell tisztázni és elvinni lefordíttatni, hogy az a hivatalos nyelvezeten érkezzen meg.. na ez roham munkában is - 3 nap.

Ezek szerint ha minden stimmel és megy mint a karikacsapás akkor is ez elvesz 17 munka napot.

Na már most az idei OB november 16 du. zárul eztán megy a bajnok tenyésztő haza és a legjobb esetben is kedden fog hozzá az előbbi műveleteknek ez megint - 2 nap Ez már 19 nap tehát csak 1o napon problémázunk, hogy hogyan kellenne az időpontot megállapítani.

Persze, ha a versenyzők már biztosan az OB- én, az eredményhírdetést követő másnapon kitőltenék a nevezési lapot, és befizetnék a világkiállítási nevezési dijakat és egyéb velejárókat elrendeznék, akkor lehetne legfeljebb december 7. -én tartani az OB-ét, de hát akkor meg a "télapó" akadályozná az összes versenyzőt, rendezőt, közönséget, és bírákat is......

Tehát ki tud jobb időpontot, mint a november 13 - 16.- i. szentesi Magyar Bajnokság.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 20:45 
fric32 írta:
Szia,Zottan.

akkor ezt azt jelenti,hogy az életbe nem lessz elörelépés a nemzetközi porondon,mert ahogy értem aki komolyabban szeretne madarászni vagy beáll a sorba vagy külföldön állít ki?

Szia!
Ez azokra vonatkozik, akik nincsenek benne a szervezőbizottságban, és valóban, egy lehetőséget kihagytam: aktívan kiveheti a részét, az akinek nem megfelelő a helyzet.
Nem azt mondtam, hogy nem lesz és ne is legyen előrelépés, csak azt mondtam hogy ezért baromira meg kell dolgozni és a szemrehányások nélkül is van a szervezőknek elég baja. Másrészt Törökbálinton az általatok feszegetett kérdések szóba kerültek és le is tisztázódtak, sajnálom, ha nem tudtál ott lenni vagy az egyesületed nem tájékoztatott a találkozóról.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 20:37 
Szia,Zottan.

akkor ezt azt jelenti,hogy az életbe nem lessz elörelépés a nemzetközi porondon,mert ahogy értem aki komolyabban szeretne madarászni vagy beáll a sorba vagy külföldön állít ki?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 19:07 
Hali!
Megint elbeszélünk kicsit egymás mellett... Szét kéne választani a normál, hagyományos díszmadár bemutatókat, egyesületi kiállításokat a nagy, minősítő és országos (és persze világ-) bajnokságoktól... Az MDOSZ tagszervezetei vagy az attól független helyi csoportok bemutatói más célt szolgálnak mint az utóbbiak. Mivel a madarászat semmilyen támogatásban nem részesül, leszámítva a nagy nehezen összevadászott szponzorokat, és (ezzel sem árulok el nagy titkot) a tagdíjakból befolyt összeg sem elég egy bemutató rendezésére. Persze lehet ócsárolni a kis szervezeteket, hogy mindenféle madarakat beengednek a bemutatójukra és nem rendeznek "Feketepofájú-feketeszakállas fahéj zebrapinty" bajnokságot, de azért gondoljatok már bele!! Egyáltalán ahhoz, hogy normális eszközzel, elfogadható bírálattal és kísérőprogramokkal egybekötött színvonalas rendezvényt lehessen rendezni, több évig kell a sima snassz kalitkás, ezerfélemadaras bemutatókat irtó nagy nyerséggel megrendezni és csak aztán lehet továbblépni... Ez pedig nem olyan egyszerű feladat... Leon, fric, a hozzászólásaitok alapján arra következtetek, hogy még az életben nem volt közötök rendezvény szervezéséhez. Lehet hogy nem így van de nekem ez jön le. És így persze sokkal egyszerűbb: én sem értek a kőművességhez és le is b@szom a kőművest hogy miért tart eddig és kerül ennyibe darab téglákat egymásra rakni... [cenzúrázva] példa, de remélem fogjátok a lényeget.
És ezeken kívül még a minősítő versenyeket és bajnokságokat sem lehet fajspecifikusan megrendezni, pedig azok már jóval komolyabb versenyek. Mindenki egyetért abban hogy a versenyző madarak és a madarászok számára ez lenne a legmegfelelőbb, de egyelőre nem kivitelezhető. Ezt vagy elfogadjátok, vagy nyavalyogtok még rajta sokat, vagy külföldön versenyeztek. Mást nem tudok mondani, bár én nem is vagyok benne a "nagy" versenyek rendezésében, de úgy látom, Lajosbá sem tud több jóval kecsegtetni.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 18:52 
Helló Leon

Valami hasonló válaszra gondoltam. És bár nem tartozik a topik témájához, nem győztél meg. Azt gondom, hogy a fajta fogalmánál mindig az adott fajból kialakított populációra utalnak, ám nem jut eszembe olyan példa az állatoknál ahol fajokat kereszteznek (többet) és azt háziasítják. A sirálykáknál ez a helyzet. Egy példa jut eszembe: (bár kicsit sántít): ha elfogadjuk a lovat és a házi szamárt önáló fajnak a hibridjük a háziasítot öszvér sem fajta, csak fajhibrid. Kicsit sánta példa de nem jut más eszembe. Szóval érdemes ezen gondolkodni.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 18:35 
Üdvözlet mindenkinek!

Szia,Leon teljesen igazat adok neked és teljesen megértem amit írsz,talán mert egy új generáció(eddig te és én 2 fecske) aki másképp látja a dolgokat ezek csak elképzelések és gondolom tényleg ekkor szólna a madáról a versenyzés ha így müködnének a dolgok,mert nem szabad elfelejteni kíállítás valójában lehet rendezni ami arról szól,hogy az egyesületnek gyűjtsünk pénzt de ha nemzetközi szinten akarunk valamit elérni akkor tényleg a madárról kéne szóljon egy kíállítás és nem az anyagi forásról,azzal is tisztában vagyok,hogy a mai világ a pénzről szól.
Tudom ezek a sorok után az jön le,hogy két fiatal itt ossza az észt de ez nem az,hanem kérdések vagy felvetések.

Egy ideje ezért nem is írtam a forumba mert tök aranyos ahogy az újon madarasok elbeszélgetnek de a komolyabb dolgok mindig hátérbe szorulnak,gondolom ezért nyílt ez a topik,hogy mindenki elmondhassa véleményét és elképzelését(még ha nincs is igaza),mert valahogy úgy érzem ha valaki komoly témákat probál nyílvánoságra hozni megprobálják belefolytani a szót,nem értem miért?

a másik érdekeség ha vita alakul ki akkor szintén nagy a topikon a forgalom,ezek után állítom csak érdekli az embereket vagy csak furcsa kíváncsiság?

Igaz mi csak kis zöldfülű madárászok vagyunk a nagyok között.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 17:48 
Egy másik elég jó megfogalmazás szerint:

" A fajta fogalma:
A fajta azonos genetikai alakból azonos módon keletkezett vagy előállított olyan egyöntetű; populáció, amelynek egyedei azonos típusúak, állományuk kiegyenlített, alaktani bélyegeik és élettani tulajdonságaik állandósultak, illetve megfelelő körülmények között öröklődnek, a fajon belül minden más fajtától, populációtól legalább egy morfológiai bélyeg, vagy lényeges élettani tulajdonság tekintetében eltérnek, illetve megkülönböztethetük, gazdaságilag értékes tulajdonságaik megtartása mellett folyamatosan fenntarthatók és gazdaságosan szaporíthatóak. "

Véleményem szerint:

Fajtának lehet nevezni azt a populációt, amely sosem élt vadon, de egy vadon élő fajból, tudatos tenyésztői munka által jött létre, és különbözik az ősétő legalább egy tulajdonságban, és ezt örökíteni is tudja.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 17:36 
brimston írta:
Üdv

Én is érdelkődve olvasom a hozzászólásokat. Erről többet nem is írnék.
A multkori színkanáris eset után megfogadtam nem osztottom többet az észt, mindenki higyen azt amit akar, csinálja úgy ahogy akarja, mert ha az ember nem szól hozzá legalább lassabban útálják meg azok akiket kritizál.
De egy megjegyzés Leon barátomnak: Lajos a faj szót "jel közé tette helyesen, és a kritikád egyáltalán nem megalapozott, mert szerintem a sirályka nem lehet fajta. A latin neve is mutatja var. domestica tehát egy variáció. Habár az állattenyésztésben nem igazán jó példa a sirálykapinty, hiszen tényleg az ember tenyésztette ki több fajból, így fajta is lehetne de szerintem nem az.
Ha nem jól gondolom szóljatok, de karakterisztikusan kijelenteni Leon barátom által hogy fajta, szerintem tulzás. (mit szoltok például a domesztikált fajhibrid elnevezéshez?)

Üdv


Hejhó :wink:
Állj fel, menny oda a polcodhoz, vedd le a "bibliád" => Bakonyi - Állattan, üsd fel a 163.oldalon és kezd el olvasni a második bekezdéstől a negyedikig :wink:

Asszem mindkettőnknek igaza van, de nekem jobban :lol: :lol: :lol:

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 17:23 
kuvik írta:
Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, de egy kicsit el kellene gondolkoznotok. Kritizálni azt tudtok, de meg kellene próbálni egy kicsit másként gondolkozni is.
1. Neked tavaly az volt a bajod, hogy a madaraid nem tudtak regenerálódni a "sok" verseny után, mert kevés volt az idő. Akkor most hogy is van ez??????
2. Ha TE versenyeztetni akarod a madaraidat, hát akkor bizony neked a tenyésztési időszakban is alkalmazkodnod kell. Nekem MÁR az ez évi madaraim 75 %-ban kész vannak, augusztustól pedig teljesen kész lesznek.
3. Akkor eddig miért nem volt probléma a versenyek időpontja????
4. Szerintetek a minősítő kiállításokat mikor kellene tartani, hogy azokat időben meg is lehessen tartani, úgy hogy ne ütközzenek?!
5. És ne felejtsétek el, hogy a kanárin, és az egzótákon kivül van még más madár is, mégha nektek nem is olyan FONTOSAK.
Többet nem írok, mert még "véletlenül" megsértek valakit.
:11:

Sose voltak jók nekem a versenyidőpontok.
Persze lehet mondani, hogy ez az alap, a megszokott időpont, és mindenki kezdje el időben-korábban a tenyésztést!
Én a lentebb leírtak miatt nem fogom...

HA figyelembe vennénk, hogy melyik szakcsoportnak mikor lenne ideális az lenne a legjobb, DE ez esetben időben külön kellene minden csoportnak megrendezni a bajnokságot!
Egy vegyes (értsd papagájtól a pintyen keresztül a kanárikig) versenyt marha nehéz olyan időpontra tenni, ami mindenkinek jólenne!
Ez tény.
Épp ezért kellene ezt az egészet átgondolni!
NA és itt jön újra szóba a gazdasági érdek...
Előre elnézést kérek, de nem Dobos úr ellen irányul ez.
Egyértelmű, hogy a csóró egyesületeknek az a jó,ha minél nagyobb és minél színesebb kiállítást tudnak szervezni, hogy a laikus látogatók élvezzék az egészet, mert ugye ők az eslődleges bevételi forrás!
Ezen nincs min vitatkozni vagy megsértődni. Ez eddig is így volt, és mindaddig így lesz, míg nem a madarászat lesz az elsődleges szempont.
NEM! ismétlem NEM azt értem ezalatt, hogy a szervezők a saját zsebükbe dolgoznák a pénzt... Minden szervező és a munkacsoport az egyesületüknek dolgozik, hogy gyarapíthassa az egyesület vagyonát (kalitok,kellékek stb)

Ameddig nem a VERSENYZÉS lesz az elsődleges szempont, addig mindig lesz olyan csoport, akinek ez nem fog tetszeni...

Ezalatt nem azt értem, hogy megkell szüntetni a "vegyes" kiállításokat!
Nem dohogy... kell az is, mert mocsok csóró minden egyesület...
De miért ne lehetne megrendezni szakáganként az országost?
És arra csak a versenyzők mennének el, szinte egy zártkörű verseny lenne, közönség, nagy tömeg nélkül...
Persze ez esetben az önköltségek is nőnek, de ha ilyen komolyban gondolkozunk, akkor annak vannak anyagi áldozatai.

Németeknél vagy Hollandoknál például tudnak rendezni csak Sirályka bajnokságot!
Most nem különcködni akarok, de miért ne lehete csak kanáris, csak papagájos stb verseny?
Miért kell az OB-t is "vegyes" versenyre szervezni?
Láthatjátok mennyire kevés az érdeklődő...
De ha lenne fajspecifikus OB, akkor arra lehet szivesebben vinné madarát több tenyésztő. Mert lássuk be vannak akik célirányosan csak 1-2 fajt tenyésztenek, épp verseny célokból.

Talán elkellene gondolkodni ezen is ... nem?

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2008 máj. 19, 18:42-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 14:23 
Üdv

Én is érdelkődve olvasom a hozzászólásokat. Erről többet nem is írnék.
A multkori színkanáris eset után megfogadtam nem osztottom többet az észt, mindenki higyen azt amit akar, csinálja úgy ahogy akarja, mert ha az ember nem szól hozzá legalább lassabban útálják meg azok akiket kritizál.
De egy megjegyzés Leon barátomnak: Lajos a faj szót "jel közé tette helyesen, és a kritikád egyáltalán nem megalapozott, mert szerintem a sirályka nem lehet fajta. A latin neve is mutatja var. domestica tehát egy variáció. Habár az állattenyésztésben nem igazán jó példa a sirálykapinty, hiszen tényleg az ember tenyésztette ki több fajból, így fajta is lehetne de szerintem nem az.
Ha nem jól gondolom szóljatok, de karakterisztikusan kijelenteni Leon barátom által hogy fajta, szerintem tulzás. (mit szoltok például a domesztikált fajhibrid elnevezéshez?)

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 13:52 
Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, de egy kicsit el kellene gondolkoznotok. Kritizálni azt tudtok, de meg kellene próbálni egy kicsit másként gondolkozni is.
1. Neked tavaly az volt a bajod, hogy a madaraid nem tudtak regenerálódni a "sok" verseny után, mert kevés volt az idő. Akkor most hogy is van ez??????
2. Ha TE versenyeztetni akarod a madaraidat, hát akkor bizony neked a tenyésztési időszakban is alkalmazkodnod kell. Nekem MÁR az ez évi madaraim 75 %-ban kész vannak, augusztustól pedig teljesen kész lesznek.
3. Akkor eddig miért nem volt probléma a versenyek időpontja????
4. Szerintetek a minősítő kiállításokat mikor kellene tartani, hogy azokat időben meg is lehessen tartani, úgy hogy ne ütközzenek?!
5. És ne felejtsétek el, hogy a kanárin, és az egzótákon kivül van még más madár is, mégha nektek nem is olyan FONTOSAK.
Többet nem írok, mert még "véletlenül" megsértek valakit.
:11:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 12:39 
eszterolajos írta:
Leon írta :

Idézet:
Hát akkor a Csíkoshátú bronzpintyé... tök mind1, Ausztrál egzótákról beszélek.Na majd kiderül, persze januárra már lesz versenyképes fiatalom.


Azoknak nem mindegy, akik nem ismerik a sirályka mint "faj" keletkezését, igy aztán a domesztikáció előnyeit sem teljesen, mint például az egész év folyamán a rendszeres költésre bírás, amit aztán sokan ki is használnak...

Idézet:
Idén is volt kinnt 2007-es madaram is a VB-n.


emlékszem rá... a rendkívűl erős versenyben egy 85 pontos, egy 86, és egy AF -es madarad lett....ez a világversenyen nagy elismerés volt...


A sirályka mióta faj??? maradjunk anyniban, hogy fajta... Az egyetlen fajta a díszpintyek közül. Az összes többi FAJ!

Persze ez iselőnye a domesztikációnak, na de akkor is ...

Mi van most? Mindneki menstruál :91:

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 7:33 
Szia,Dobosapa.

Nem kell megsértődni,ne is volt szándékomba,hogy bárkit is megsértsek ezzel hanem valahogy jelezni kell látáspontomat tudom nem egyszerű és értem is ahogy a Lajos leírta,tényleg az a baj,hogy kevés a felhozatal,hogy minden madártípusnak megfeleljen egyidőben.
Mind lenni szokott mindenki az általa tartott madarfajnak időponja lenne a fontos,vagy tévedek?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
Hozzászólás 2008 máj. 19, 6:44 
fric32 írta:
Szia,Leon!

Az én véleményem szerint a kíállítások nem a madarak vedlése után van igazitva hanem mikor van hely a számukra és a lényeg,hogy legyen letudva a dolog,feladat teljesítve,ha lehet minél kissebb költségvetésből.
Nálunk az időpont akkor van amikor minél olcsóbban meg lehet tartani vagy pedig ahogy az érdekek követelik.(saját vélemény)

Már van két fecske,csak csatlakozon a többi is.
édobos andrás vagyok. én vállaltam a verseny rendezését . at ön által irtak teljesen sértőek rám nézve .


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 6:12 
Szia Csaba !

Idézet:
most így fejből nem tudom hogy mikor volt a vb-re a nevezési határidő, lehet valaki ki tud majd segíteni...


A nevezésnek minden év december 1o -ig be kell érkezni a szövetséghez, hogy azt a hó közepéig még összesíteni lehessen és ki is legyen határidőre ( dec. 15 ) küldve.

Idézet:
De ugye azt sem igazán lehet megoldani hogy a nevezési határidő után legyen a kvalifikációs országos bajnokság....


ez semmi képp sem oldható meg...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 19, 6:03 
Szia fric32 !


Idézet:
Szerintem a december eleje lenne ideális a magyar bajnokságra éspedig azért mert közelebb van a januári VB-hez,mert én mivel színkanáris vagyok nem mindegy,hogy mennyi ideg kell topon tartanom a madarakat,vagyis a magyar bajnokságra ha felkészítem ami azt jelenti,hogy már oktoberben le kell kalitozzam öket és januári vb azért még messze van és ha a hímeket 3 hónapig topon tarton a végén már annyira tűzesek,hogy majd szétverik a kalitot.


ez így igaz és el is lehetne gondolkodni rajta, de a legfőbb akadály az, hogy Magyarországon a tenyésztők zöme papagájos és a bajnokság inkább a papagájok felé hajlik jelenleg... a decemberi kiállítás viszont nekik rossz...

Hát azt hiszem a fajokra/szekciókra bontott országos bajnokság felelne meg a legjobban a tenyésztőknek, de itt aztán az lenne a legfőbb gond, hogy esetleg 3 - 4 versenyre kellene benevezni, hiszen nagyon kevés a bajnokságokon megjelenő fajok száma.. viszont elég heterogén az egyéneknél a tenyésztési skála...

ma szinte lehetetlen feladat az ideális időpont kijelőlése...

Idézet:
Tudom egyesek erre is rá tudnak cáfolni ezzel meg azzal,de nekem más a tapasztalatom és nem mindegy mikor lepkézik már a madár a kalitba vagy nyugottan áll és megmutatja magát.


egyetértek...

Idézet:
Nagyjából ez a bajom a noverberrel az oktoberől nem is beszélve,habár ezekkel a problémákkal sok magyar madarász nem szembesül mert nem sok szándékuk van vb indulni.



ezzel is....

Idézet:
Lehet az olaszoknál ezek az időpontok de ha megnézzük a németeket vagy az osztrákokat akko náluk is december vagy noverber utolsó hete.


igen ez így van, de náluk elvétve találni a nemzeti bajnokságokon papagájokat...


A legföbb probléma az, hogy jelenleg kevés az a hazai madarász aki komolyan veszi a versenyeket és valóban készűl a madaraival a megmérettetésre. Ha ezt példamutatással meg tudjuk tőrni, akkor már jobb lehetőségek nyílnak a versenyek szervezésére...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO