Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 22, 19:55 
Hali!

Köszönöm a válaszodat.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 22, 19:32 
Helló Kuvik

Kis türelmet kérek, fenn lesz a honlapon, egyenlőre le vagyunk foglalva mással, de én fogom bevinni az összeset, ha minden igaz. Talán elvegetálunk még egy két napig az eredmények nélkül, de csak kibírjuk a létnek ezt a köztes formáját :lol:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 22, 19:13 
Hali!!

Elnézést, hogy itt már megint merek kérdezni, - de gondoltam hátha ide téved "valaki"- mert roppantúl érdekelne már, hogy milyen eredmények születtek a magyar bajnokságon. Mostmár letöltöttem azt programot amelyik "viszi" amit kell, csak nem tettek még rá semmit, így aztán nem is "látok" semmit. Máshol meg hiába kérdeznék, mert "döglött" az egész. Úgy gondolom, hogy egy hét alatt fellehett volna már "ébredni".Már megint én vagyok a sz...t, mert megmerem kérdezni, hogy "hányat kell még aludni????"Számomra érthetetlen ez a "szisztéma". (Ha 2-3 óra alatt egyedül meg nem csináltam volna, megenném a kalapom.Ezt csak azért merem mondani, mert 900-at már megcsináltam 2 óra alatt, és még nem számoltam össze, de a m.b.-n 400 madárnál nem volt több. ) Elnézést, hogy engem a "Tenyésszemle" nem érdekel!!.(??????) Mást már nem is merek mondani semmit, mert sokan "úgysem látják a fától az erdőt". Én meg nem akarok "favágó" lenni!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 21, 17:38 
namég párat :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 18:00 
Én is hoztam egy-két képet Szentesről.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 14:28 
sziasztok, gondoltam ne csak bötűk díszelegjenek ebben a topicban... :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 19:33 
Ügyes válasz, ezzel le is zártuk az eszmecserét. Csak az a baj, hogy amit a zárt topikban írtam az egy magán válasz volt egy hasonló magán levélre és nem egy hivatalos értesítés az MDOSZ elnökének. Amit aztán "véres kardként" végighordozhattok az egész országban. Ezt sosem kellene elfelejteni, ahogy azt sem, hogy azt is mondtam a Móri elnökségin, hogy nem én vagyok az IDRE, hanem 3 - an képviseljük a tagságot, mostmár csak ketten, hogy teljesen tisztába legyél a dolgokkal. Tehát nem mindenben dönthetek, főleg nem egy olyan kérdésben, mely csak a tagság nagy részének a segítségével hajtható végre, vagy vállalható fel.
Ha netán elfogulatlanúl kielemeznéd annak az előző levélnek a mondanivalóját akkor rájöhetnél valamire, főleg megérteni is csak akkor fogod, ha Te is átélsz hasonló helyzet.

Majd figyeld a dolgok alakulását és néha olvasd vissza e topik bejegyzéseit. Csak jó szokásod szerint ne emeld ki a szövegkörnyezetből a mondatokat és ne abból vonj le következtetéseket, már ha nem sért e- felkérés.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 19:32 
Zárásként (mindig időbe telik míg egy kicsit lenyugszom, és a családdal is tudok foglakozni):
Akárhányszor is átbeszéltük az IDRE kihátrálását a Fesztivál mögül, én most is csak azt gondolom (bizonyosan rosszul), ha csak nem kényszerítettek fegyverrel a zárt fórumon leírt írásod során, amelyben leírod hogy nem szeretnél csak látogatóként részt venni a kiállításon, valamint hogy a sok bonyodalom miatt te is a könnyebbik utat válsztod (asszem szó szerint így írod) és elálsz a szervezéstől a továbbiakban, tehát ha nem kényszerből írod, az én olvasatom szerint akkor senki sem vonta meg tőletek a rendezést, hanem te magad döntöttél így! Én sem vagyok tévedhetetlen, sőt alapvetően egy lángelme sem, de ezt attól fogva így gondolom, és ez asszem így is marad.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 19:18 
Érdekes dolgok ezek, persze hogy változhat a véleményed, ahogy változik is. Amikor éppen beszélgettem és ránk szoltatok, akkor pontosan az elindított, de döglődő honlapról szedtem össze azokat az információkat Horváth Gyuritól, amikre szükségem volt ahhoz, hogy elindulhasson, és olyan legyen, amilyennek most láthatod, mivel senkit nem hatott meg különösebbenhogy egy hónapig a tájára sem nézett senki.
Nem a Mónika showt beszéltük ki, gondolhatod.
Engem egy igen érdekes dologgal bíztatok meg közben, amit jeleztem később, hogy képtelen vagyok kivitelezni (új mestertenyésztő címek).
Ha a régi tagok vissza akarnának lépni (ahogy nem akarnak) gyakorlatilag mindenki visszaszavazná őket, ez nem a Te különleges egyedi '"ajánlatod", akárhogy is úgy tünteted fel.
A jegyzőkönyvet természetesen megírtam, a hitelesítők is megkapták, még egy két dolog finomítását kérték tőlem, így még egy nap. Nem szeretnénk ha újból nem tetszene egyeseknek, mint az elmúlt jegyzőkönyv esetében.
Az értékítéletem 31 éves koromra kialakult, A Te esededben csupán az itt lejegyzett írásaidra hagyatkozom.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 19:11 
Idézet:
brimston írta:
Sajnos nincs más illetékes, mint Te, én Sanyi meg még a többi elnökségi tag! Nincs hova mutogatni, nincs hova irányítani. A volt kiállítási bizottság vezetőjeként meg ha lehet még illetékesebb vagy mint mi egynéhányan.


Az a bizottság már a multé, azt akkor zuztátok be, amikor a közgyűlési határozat ellenére az IDRE vezetésének a felelősségéből Augusztus végén egy telefonhívásra át lett adva magánszervezésbe az OB rendezése. Ezzel ki is kapcsoltátok a biztosítékot, most itt az eredménye. Ezt kaptuk mikulásra.
Mindazonáltal csak elismerésre méltó a Szentesi Fesztivál szervezőinek a munkája, melynek keresztapja vagyok (valaki, valahol ezt írta) én meg elviselem ezt a titulust, ha egyszer kíváncsi leszel az elnevezés apropójának és kialakulásának körülményeire, majd elmondom, de nem itt.
Az OB ről meg nem tudok nyilatkozni,mert nem láttam csak a fényképeket. A távolmaradás okát nem magyarázom, sem a teljes indokait, de annak egy részét nem kívánom még az ellenségeimnek sem...

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 nov. 19, 19:27-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 18:46 
No akkor azon gondolkodj el mikor jeleztem a szentesi elnökségin, hogy szét kell osztani az OB szakmai szervezési feladatait - és nem a Fesztivál szervezéséét- és itt ki - ki a szakterületének megfelelően tegye meg vállalásait. Még napirendi pontként is szerepelt. Az meg azért mert elötte kivertem a dilit, hogy üljünk már végre össze és vegyük végre komolyan a dolgokat.
Te mit is vállaltál, illetve mivel lettél megbízva ? Az elnökségi egy részéről fogalmad sincs, mivel én szóltam rátok, hogy ne beszélgessetek, hanem figyeljetek oda, hogy mit beszélünk. Tehát ne nagyon háborogj, mer az árt neked, hogy stílusos maradjak.
Szerintem nem biztos, hogy mást mondok, mint az elnökségin szoktam, ha csak nem a szövetségből kilépett egyesületekről beszélsz. Igen egy ideig én is az mellett voltam, sőt meg is szavaztam, hogy aki kilépett azt nem illetik meg azok a jogok amik a szövetség rendes tagjait, de amióta ez egyéni sérelemnek a retórziójává avandzsált azóta változott a véleményem és ezzel még nem is mondok újjat neked. Viszont azzal igen, ha visszalépnek, vagy kérik a felvételüket meg kell adni a lehetőséget számukra, mégpedig közgyűlési határozattal, és ekkor 1oo %, hogy mellettük fogok szavazni a diszkrimináció elkerülése miatt, bár azt is felül lehet birálni ha hagyjuk, ugye erre is találsz példát.
Apropó még nincs a feloszlási elnökségi ülésről jkv. a kezembe, mikorra várható, hogy tudjam miből maradtam ki.
Ha jól értettem a szavaidat én hazudok, hát van aki ezt látja az biztos, főleg ha ezt sugallják neki. Sokat kell még tapasztalnod, hogy ki tudd válogatni az elhangzott szavakból a lényeget és az elrejtett szándékot, ezt nem sértésnek szánom, hanem jó tanácsnak a későbbiekre nézve.
Figyeld meg a következő hetek történéseit és vond le belőlle a következtetéseidet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 17:51 
Ha ezt a kedves kérdést hozzám intézted, akkor nem igen értem. Én mit tudok? Semmivel sem többet mint Te. Itt a kialakult helyzet, a kiállítási és bírálati szabályzat hiánya, a rendezetlenség a Szövetségben a téma.
Csak egyre inkább fölháborít, hogy kivülállóként mutogatsz ide oda, mikor például egy kiállítási szabályzat kidolgozására nállad illetékesebbet nehezen találunk.
És a non plusz ultra, hogy itt a fórumon teljesen máshogy nyilatkozol egyes kérdésekben, mint például egy elnökségi ülésen, vagy az adott érintettel történő beszélgetés során. Hát én ezt tudom.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 17:33 
Akkor mesélj kisherceg, hadd hallom mit tudsz..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 17:28 
Sajnos nincs más illetékes, mint Te, én Sanyi meg még a többi elnökségi tag! Nincs hova mutogatni, nincs hova irányítani. A volt kiállítási bizottság vezetőjeként meg ha lehet még illetékesebb vagy mint mi egynéhányan.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:58 
Idézet:
milyen adatkonak kell szerepelni a kaltikákon?


Közhiteles versenyeken (ilyen volt az OB is ) kétszer látják el a kalitokat adatlappal.

1-ső alkalommal a madár bepakolásnál - a bírálat előtt - sorszámmal, hogy azonosítható legyen a kalitka a bíróhoz felhordás alkalmával, és az átvétel lapon szereplő adatokkal.

Másodszor viszont már a bírálat utáni adatokat tartalmazza :

- kalitszám ,
- a madár tudományos neve,
- szekcióba sorolás,
- bírálat során kapott pontszám, verseny helyezései.
- nemzetközi versenynél fel szokták tüntetni a tenyésztő hazáját is.
A látogató meg a katalógus és a kalitcimke adatainak összevetésével teljes képet kap a madárról, a tenyésztőről és még a verseny eredményeiről is.
Csak egy a fontos minden a tervezett időben készüljön el és pontossan tartalmazza az adatokat.

Idézet:
Jól olvasom???? készülő kiállitsi szbaályzat? Eddig csak pacsira, meg hasraütve történtek a dolgok??? Miknek vannak akkor annyian az Mdoszben, meg a bizottságok a kiállításszervező, meg bírálati meg a többi?


Erre más az illetékes válaszolni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:42 
feketemarcsi írta:
Nem lehetne azokat az eredményeket ide feltenni, mert nekem sem működik a fesztiválos honlap. Aminek az az oka, hogy a számítástechnikusunk szerint ezek a nyilvános, ingyenes tárhelyek nem tudnak ennyi adatot kezelni.

Tényleg komolyan gondoltam, hogy lehet bérelni már 6000 Ft körül webtárhelyet, nálunk a céges is ilyen, nézzétek meg: www.peppo.hu , a tárhely évente kb. 6000, és az elkészítése bruttó 18000 Ft volt.


Nekem mindig feljön, ugyanugy mint a ti egyesületi ingyenes mlapos honlapotok is!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:40 
brimston írta:
Emberek, az a baj, hogy nem mondjátok ki a kronkrét gondolatokat, így aki nincs képben apszolút tévutra jut. Nem Marcsi nem Hegedűs Zsoltról van szó.


miért nem írjale valaki világosan , hogy ki cseszte el az értékelést, meg a pontozás felvezetését vagy mit?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:34 
Water Drops írta:
Leon írta:


Ha még szombat este se volt eredmény, akkor mikor lett volna katalógus, eredményközlő és kinek adták volna, a takarítóknek?????
Voltam már néhány kiállításon, veszprémben, győrben, mórón, meg karcagon is, meg a tavaji lurdison is, nemigen láttam a kalitokra aggatva az eredményeket, még sokszor a madárneveket sem, nem hogy eredményközlő katalógust.


Ezért kellene elkezdeni végre, hogy profi versenyen ezt így kell csinálni!
Még most sem jött össze.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:34 
eszterolajos írta:
Igen erre a képre gondolok, és ezen belűl arra, hogy ezeknek az adatoknak kell bírálat után rajta lenni a kaliton.
Akkor a tenyésztő és a látogató is minden információt megkap egy kiállítási madárról, ugyanúgy mint egy világkiállításon.
Jó lenne elkérni ezt a lapot a bácsalmásiaktól és ha arra kerűl a sor, hogy milyen adatoknak lehet/kell szerepelni egy kalitcimkén, már csak le kell másolni, és azt beleírni a készülő kiállítási rendezvények szabályzatába.
Persze ez csak egy ötlet...

ui : a fricska benne az, hogy ezt azért már régen le kellet volna szedni a kalitról, ebből látszik , hogy a kalit takarítás nem a legerősebb oldalunk egy kiállításnál, de tudom, hogy abban a roham munkában nem mindenre jutott idő, majd legközelebb odafigyelünk jobban.


milyen adatkonak kell szerepelni a kaltikákon?
Jól olvasom???? készülő kiállitsi szbaályzat? Eddig csak pacsira, meg hasraütve történtek a dolgok??? Miknek vannak akkor annyian az Mdoszben, meg a bizottságok a kiállításszervező, meg bírálati meg a többi?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:25 
Leon írta:
Magáról a kiállításról:

Nagyon szép a Megye Háza, de kicsi egy ekkora rendezvénynek. Nekem nem tetszett, hogy át kellett járkálni 3-4 percnyire levő Ifi házba az előadások, a börze és a t.szemle miatt. Jó persze nem tört le a lábunk, de a jövőben ezt is előtérbe kell helyezni, hogy 1 helyen legyen már a rendezvény, még ha ezzel fel is kell áldozni egy exkluzív helyszínt. Szinte mindenkinek az volt a véleménye, akivel beszéltem, hogy milyen rossz a két külön helyszín.

Katalógussal kapcsolatban:
Én a galambászoknál már megtanultam, hogy is kell profin csinálni egy katalógust. Sajnos a hazai díszmadaras kiállításokon ritkán készül katalógus, és az is olyan amilyen... Így legtöbben használni sem tudják, meg sem nézik mik vannak benne... Mennyien jöttek oda hozzám a katalógusukkal, hogy nem tudom véletlen ennek a tenyésztőnek a telefonszámát, meg hogy hol lakik? Ezért van az elején a tenyésztői névsor... potyogtak a tantuszok egész nap.
Na de ami a lényeg. A katalógus alapvetően szép volt, és elég teljes, bár jobb lett volna, ha a "megjegyzés" oszlopba inkább nem írnak semmit, mert az tele volt hibával (nem az volt ami)...
És ami a leglényegesebb!!!! => már szerdán kézhez lehetett kapni a kész katalógust. DE ANNAK MI ÉRTELME??? Akkor még semmi haszna! A beszállítás napján mindenki foglalkozzon a saját madarával, és ne másét nézegesse. Másnap a bírálati napon szintén nincs még szükség a katalógusra. Persze eddigre legyen készen a komplett katalógus megszerkesztve, de még nem kinyomtatva! Ha megvannak az eredmények, a bírálat után, délután secperc alatt belelehet írni minden madárhoz a kapott pontszámokat. Ennek előre ki kell hagyni egy oszlopot. A bíró átadja az eredményeket, és az 1000 madár pontszámának felvezetése tényleg nem egy nagy munka. Este mehet is a nyomtatóba, reggelre kész a katalógus, már belevezetve a pontokkal.
Ennek így van értelme, e nélkül kb semmit nem ér az egész.
Ha ez nehezére esik a szervezőknek, akkor egy alpáribb módon, külön lapra kinyomtatva kiosztják később, amin csak a kalit sorszám van, a kapott pont, és a helyezés, így a katalógussal összelehet vetni.
Inkább erre kellene áldozni, mint mondjuk a kiállítóknak névjegykártyákra.

Remélem ezt építő jellegű kritikának veszik a rendezők, és nem fikázásnak.
Minden kezdet nehéz, egyértelmű volt, hogy lesznek hibák.
Talán ide illene a "Szarka és a farka" mondás. Kicsi volt az esélye, hogy tapasztalat nélkül sikerül zökkenőmentesen megrendezni az eddigi legnagyobb Magyar díszmadarász megmozdulást.
Jövőre már sok következtetést levonva, ennél nagyobb tapasztalattal lehet nekivágni a 2009-es madárfesztivál megrendezésének.
Sok sikert!

Üdv,
Vida József


Ha még szombat este se volt eredmény, akkor mikor lett volna katalógus, eredményközlő és kinek adták volna, a takarítóknek?????
Voltam már néhány kiállításon, veszprémben, győrben, mórón, meg karcagon is, meg a tavaji lurdison is, nemigen láttam a kalitokra aggatva az eredményeket, még sokszor a madárneveket sem, nem hogy eredményközlő katalógust.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 1:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO