Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:22 
kuvik írta:
Na ne mááááán!!!!


Jó lenne ha az mdosz biráló bizottsága is niylatkoznamár, hogy az általuk kiírt Magyar Bajnokság bírálata, értékelése milyen módszerrel történt, meghogy hogy lehet, hogy szombat késődélután sem volt még eredmény, mikor pedig már akiirások alapján penteken lebiraltak a bajnokság madarait a birok? Mi olyan bonyolult ezen, ha jol tudom a birok átadják a pontozós lapokat a mdosz vezetégének, akiknek szinte csak összekell írni a helyezetteket ez alapján?!
Van nekik honapljuk tegyék már fel !
Különben meg egy kiállítás, bajnokság teljes eredményét, helyezéseit sem találom a neten. Hol van ilyen mondjuk a tavaji bajnokságról, meg az idei minősítőkről?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:13 
feketemarcsi írta:
Én vettem katalógust, de nem találtam benne eredményt...


Csütürtük reggel hogy lett vona benne az eredmény?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:11 
Zottan írta:
feketemarcsi írta:
Zoli, téged nem zavart az a szag, ami a dekorációból áradt?

Abszolút nem, nem is éreztem hogy kellemetlen lett volna. Dehát, ezt is embere válogatja. Vagy csak náthás voltam. :D


Én sem éreztem semmit, a hatlamas belmagaság, meg a klimák miatt szerintem teljesen elfogatható volt a levegő. Ablakot meg egzoákra nem lehet nyitni. Ha az avar büdös, meg a fenyőkéreg, akkor minek járnak az emberek kirándulni az őszi erdőbe?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:52
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 16:06 
feketemarcsi írta:
Én a színesebbet úgy értettem, hogy több fajra számítottunk. Pl. Pannonhalmán volt 4-5 fajta lóri, itt meg csak hegyi és szivárvány, én meg mondjuk kíváncsi lettem volna azokra is, amiket nem láttunk még a környéken.



Szerintem alapveetően az a probléma, hogy túl hosszú a kiállítás, aki dolgozik, nehezen tudja megoldani. A Gábor is szívesen elvitte volna a tukánt, ha mondjuk egy hétvége lett volna és nem 5-6 nap.

Én benéztem volna szívesen az előadásra, de meg sem találtuk, csak a katalógusban, egy teremben láttunk ugyan egy csapat kislányt lepkének öltözve, de aztán ott sem volt senki később.

Jelezni kellett vona, hogy pontosan mi hol található, mi például az emeletre is csak véletlen bóklásztunk fel, igaz később eggyel feljebb is mentünk, hátha ott is van valami, de ott síri csend volt...


Ha megnézed amit most rakott fel a Csaba , osztrák bajnokság pont ilyen hosszú. Nekik jó úgy is?
Megoldotta sok egyesület, hogy 1 autóval lehoztak 100 madarat, a 10 tenyésztő meg összedobta gondolom a benzinköltséget. Nem akarásnak nyögés a vége!!!!
Én mindent megtaláltam, mert a beájratnál is ki volt téve egy szines felirat, hogy mikor milyen előadáslesz. Az viszont szomorú volt, hogy gyerek sok volt az előadásokon, kérdzetek is, élvezték, tenyésztő meg alig.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 13:56 
ÜDV LAJOS!
Az országos december 11,12,13,14. Még, hogy megyünk -e hát jóvicc szerintem a mi klubunkból legalább 80-90 madarat nevezünk amiket dec 11 viszünk és vasárnap 14. én megyünk dumálni, meg találkozni a többiekkelna meg a madaraké.
Az hogy milyen lessz ez most a belgrádiaktól függ mi segitünk nekik amiben tudunk (kalitka, röpde.....).
Mi szivesen megyünk mindenhová ahová hivnak bennünket, hogy most decemberben sikeról e átjutni ez kicsit gond mert az eggyesületünk furgonjával megyünk olaszokhoz a világkiállitásra és sokan rendezzük a vizumokat ( mondjuk én is beadtam a papirjaimat i szents után) sajna nekünk ilyen gondjaink is vannak :cry: , de se baj majd alakulnak a dolgok.
visz lát ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 13:28 
Szia ROBY !

Mikor lesz a Belgrádi kiállítás ? Az aztán nagy buli lesz ugye ? Mentek - e rá látogatni, vagy kiállítani ?
December 27 - 28 Szegeden is tartunk egy Fűttykanáris országos versenyt, ahova meghívunk a Szerb és Román füttyősök közül is versenyzőt, ha tehetitek gyertek el látogatóba itt is találkozhatunk és egy jót dumálunk a madarakról. Lesznek Szakmai Prezentácíók is....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 13:00 
Szia ROBY !

Emailen küldj egy magyar nyelvű meghívót a részletekkel, megszervezünk egy látogatást, már a szabadkai kiállításra nevezni úgysem tudunk, de ott megbeszélhetjük a további együttműködést is.

Ha átmegyűnk iszunk egy üveg pezsgőt a találkozásra...és Kulittyal eljárunk egy KÓLÓT is, ...

ui :

Palicsról Varga Tibi ott lessz - e ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 12:45 
üdv Lajos !
Ha jönnek ez nagyon jó hir!!!
Az országost az igén Belgrád ( a Tepavacék) kapták meg,nálunk az országos a kisállatosokra vonatkazik, de igy is mintegy 500 madaras létszámra számitunk , a birók - Tepavac, Erős , Kulity,Goran, Szekula Robi( a mi egyesületünk első papagájbirója tavaj vizsgázott sikeresen)
HA jön engem érdekelne bármilyen pastel rizspinty!!!!!!
ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 12:33 
Szia kuvik !

Gyere át velünk majd a Szerb Nemzeti Bajnokságra és Kulity lebírálja a madaraidat és holtbiztos, hogy megkapod az értékelő lapot a bírálat másnapján. Én is viszek egy pár "sz.r" rizst.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 10:40 
Sziasztok !!
Nagyon sajnálom, hogy ez a vita elment magától a lényegtől az az a VESENYTŐL !!! Ki mit szertett volna ,meg ki kivel van vitába ez nem vezet sehova .
Kuvik szerintem abszolut igazad van hogy az osztájzati lapokon szereplő adatok érdekelnek mert abból látja az ember, hogy mi a hiba a madárral, igaz ez azokat nem is érdekli akikben nincs meg a verseny szellem.
A domesztifikált egzótáknál F1 az birálati lap tartalma-
tipus (max 30 pont)
nagyság (max 5 pont )
alak (max 10 pont)
szin (max 25 pont)
rajz (max 15 pont)
tollazat (max 10 pont)
kondició (max 5 pont)
Az F2 birálati lap
tartás, nagyság,alak (30 )
szin (20)
rajz (20)
tollazat (20)
kondikió (10)
Ha az ember ezekből az adatokkal amikor megkapja birálati lapot tudja hogyan tovább.
Őszintán sajnálom, hogy a birák (ideátról)akik már évek óta járnak osztájozni Magyarországra nem tettek annak érdekében, hogy ezek a dolgok megoldódjonak.Bizony nálunk nagyon szigoruak ( el se kezd osztályozni olyan madarat amelyik például nem egyedül van a kalitban !!)
SZERINTEM ITT A SZERVEZŐK SZINTE TŐKÉLETES MUNKÁT VÉGEZTEK ITT A RENDSZER A HIBÁS, MERT NIMCSENNEK KIDOLGOZVA A SZABÁLYOK .Ezen kellene közösen dolgozni és nem utólag követlőzni !
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 10:34 
Helló Mindenki

Leon: Köszi az emailt, kedves vagy. A bírálati lapokon természetesen a részletes pontszámok szerepelnek, még azoknál a madaraknál is, ahol a végén kizárás volt.

Mindenki hűtse kicsit az indulatait, ahogy Zsoltot ismerem mind az 1000 madár adatait (már amelyiket nem vitték el a bírálati asztalról) fel fogja dolgozni. Ha átadja nekem, az mdosz honlapra is felkerül, hátha ott többen tudják megnézni.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 10:25 
Sziasztok!
Nálam tökéletesen működik a szentesi madárfesztiválos oldal.
Szerintem köszönettel tartozunk Hegedűs Zsoltnak ezért az igényesen megszerkesztett honlapért.
Marcsi!
Valószínűleg azért ingyenes tárhelyen oldották meg a fesztiválos honlapot mert nem volt rá pénz. Amúgy még az eredmények nem kerültek fel.
Üdv


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 9:44 
Sziasztok!!

Még mielőtt valaki félreértené az általam leírtakat! Ez a rendezvény sokkal több volt, mint egy kiállítás, vagy az O.B..Ez egy FESZTIVÁL volt, mely sikeréhez kétség nem férhet, és a valóban nagyszerű rendezésért elismerésem. Viszont engem az O.B. érintett, így az ott felmerült kérdéseimre kerestem a választ.Az egésznek volt egy olyan szinezete, hogy ÉN és a BANDÁM különös bánásmódban részesült. Nos én erre kerestem a választ, melyet még "provokálással" sem sikerült kicsikarnom. Sajnálom, hogy van akinél ez másként "jött le", de egyszer sem írtam le, hogy ez a fesztivál nem volt nagyszerű. Akkor miért ment volna el rá annyi ember!? (Csodálatos volt látni azt a sok, sok látogatót. Valóban érdeklődő, és rendezvényre fogékony emberek élnek arra. DE ez egy komoly szervező munka EREDMÉNYE!!!)
Úgyhogy a citromból csináltam limonádét, de a cukrot elfelejtettem bele tenni- mert biztos nekem kellett volna(?)- így aztán kiöntöttem a lefolyóba.

U.i.: A bandázást nem én találtam ki.(!) Ha valaki úgy gondolja, hogy én a széthúzást gerjesztem - mint mondták, írták- hívjon fel, és én visszahívom hogy megértse amit mondani akartam. (!!!!!!)Sajnálom, ha félreérthető voltam!!
70/775-9075 (Nem titkos!!!)
Skype: vajosandor (Ez sem titkos!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 9:17 
kuvik írta:
Hali!!
Hát még mindíg nem értitek, hogy mást sem lehet róla "működtetni"?Alig működik rajta valami.(H...e vagyok hozzá, de ennyire?Meg más is?). És a felvitt pontszám is kevés, mert a bírálatti lap kell! Azt ne mondjátok, hogy minden egyes bírálati lapot kereken, egészben feltesztek? Mert ha csak a kapott pontszámokat "egyszerűen" felteszitek, az nem ér semmit a tenyésztőnek. (Sokan meg nem is tudjuk megnyitni!!!!!!!!!!!!!!!!)
Tudom, hogy tudtok kire, és mire hivatkozni, már ezerszer hallottam, de higgyétek már el, hogy ezzel a dolog nem oldódott meg. Ha én elcseszek valamit, és belátom(!!!!!), azzal még nem oldottam meg semmit! De ezt csak a saját nevemben- illeteve három társam nevében -írom , mert látom, hogy rajtam kivűl ez senkit nem érdekel. (Lehet, hogy nagyon h...e vagyok,- el is megyek orvoshoz!)


Persze, hogy jobb lenne a bírálati lap, de nekem van egy olyan érzésem, hogy azon is csak a végpontszám szerepel.
De inkább ne legyen igazam!!!
Részletes pontszámokra én is nagyon kíváncsi lennék!

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 7:12 
Hali!!
Hát még mindíg nem értitek, hogy mást sem lehet róla "működtetni"?Alig működik rajta valami.(H...e vagyok hozzá, de ennyire?Meg más is?). És a felvitt pontszám is kevés, mert a bírálatti lap kell! Azt ne mondjátok, hogy minden egyes bírálati lapot kereken, egészben feltesztek? Mert ha csak a kapott pontszámokat "egyszerűen" felteszitek, az nem ér semmit a tenyésztőnek. (Sokan meg nem is tudjuk megnyitni!!!!!!!!!!!!!!!!)
Tudom, hogy tudtok kire, és mire hivatkozni, már ezerszer hallottam, de higgyétek már el, hogy ezzel a dolog nem oldódott meg. Ha én elcseszek valamit, és belátom(!!!!!), azzal még nem oldottam meg semmit! De ezt csak a saját nevemben- illeteve három társam nevében -írom , mert látom, hogy rajtam kivűl ez senkit nem érdekel. (Lehet, hogy nagyon h...e vagyok,- el is megyek orvoshoz!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 10, 19:46
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2008 nov. 18, 20:48 
T.FORUM.
A biralati lapok megvannak, néhány kivételével amit a tenyésztők elvittek magukkal. Néhány nap türelmeteket kérjük,a fesztivál honlapjáról megtekinthetőek,letölthetőek lesznek. Hegedűs ZS. nagyon sokat segített,ezúton is köszönjük NEKI!!!!



PITBULL :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 19:31 
Nos, ez így van, a kötözködés mellett néha segíteni is próbálok, de abba is épp úgy belebukok. Úgyhogy visszaveszek az arcomból, és a szervezeti dolgok árnyékvilága helyett inkább a madarakkal foglalkozom. Elvégre a Fesztiválnak (írhatnám kis f-el is) vége, tavaszig nincs fontos szervezeti teendő (számomra biztosan).
A szentesi győzteseknek ezúton is szívből gratulálok, a Világbajnokságra indulóknak pedig sok sikert kívánok, hozzanak haza minél több magyar helyezést! A többieknek pedig jó tenyésztési, illetve pihenő időszakot!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 19:20 
Így utólag már majdnem mindegy, h KI a hibás, a lényeg,h pótolható-e a hiány.
Ha van rá mód, szeretnék indítani egy topicot ami a kiállításra szánt madarak kerülendő hibáit mutatná be. Természetesen minden hibát fotón bemutatva, azok kedvéért akik vizuális típusok. Meg hát egyértelműbb is a dolog, ha látjuk. Esetleg a hiba mellett bemutatva a kívánatos megjelenést is.
Elsősorban dom. díszpintyekre vonatkoztatva.(sirályka, rizs)
Esetleg jelezzétek ,lenne-e rá igény!?
A bírálati lapok ehez is mankót ad6nak.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 19:14 
Szervusz kormanyjanos !

Hogy vannak a rizseitek ? Szaporodnak -e ? Ha kérsz még, most kaphatsz egy pár 9o pont körüli versenymadarat ezüstpasztell Német - Svájci vérvonalból, nagyon szépek az Olasz világbajnokságra tartogattam, de meg kell vállnom tőlük, ezért csak szólj és elküldöm Andrissal nektek, vagy ha erre jársz felénk beugorhatnál értük. Üdvözlöm a nejedet is. Sok sikert a mostani tenyészidőszakban, ha van valami kérdésetek szívesen válaszolok rá, Vagy írd le a rizspintyes topikban, ott több szakemberrel is találkozhatsz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 19:12 
Csak azt nem tudom, hogy mitől féltek?
Ha az valóban úgy történt, és valakinek a hibája, akkor azt joga van tudni mindenkinek, és a hibázónak elfogadni, hogy ő miatta van. Ennyi.
Én se tudom ki, miért, hogy.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 1:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO