Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1207 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 18:40 
docoo írta:
Lehet már tudni a jővö évi börze időpontokat???


márc. 09., ápr. 13., máj. 11.,
aug. 10., szept. 14., okt. 12.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 14:52 
Hali Csaba!
Sajnálom, hogy nem futottunk össze. Gondolom láttad a tarkákat (bont) :lol: , azokat 15€ -t adták, de nem néztem meg, hogy mennyire voltak "szabályosak", de a testfelépítésük távolról (kb. 2m.) nagyon jónak tüntek. Sajnos a szinük miatt nem érdekelt, és nem is tudom, hogy kinél voltak.(!?) De legalább aki akart látni standard méretet, az láthatott, ha megnézte ezeket a madarakat. Tehát, ha színre jók voltak, akkor megérték amit kértek értük.(!!!!) Gondolom Te is láttad.(!) Ennél olcsóbban biztos, hogy ilyen st. zebrát nem lehet venni.(!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 12:00 
Szabi írta:
Helyén kezelitek Ti a "monoribörzét"?

Ez egy állatvásár, úgy kell oda menni, hogy ezt tudjuk. Vannak szép és nem szép állatok is, szerencse és igény kérdése...

Jó igazad van,de véleményem is lehet!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 23, 17:02
Hozzászólások: 234
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 11:52 
Helyén kezelitek Ti a "monoribörzét"?

Ez egy állatvásár, úgy kell oda menni, hogy ezt tudjuk. Vannak szép és nem szép állatok is, szerencse és igény kérdése...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 10:20 
Bezony, nem félérett kölest vettem, hanem érett, zöld kölest. Egyelőre a teszt madarak eszik, majd beszámolok a végleges eredményről.

Colombo: csak kíváncsiságból mennyire voltak irreálisan drágák a standard zebrák?

Jojo: és még mennyien járnak vidékre fűért...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 10:14 
Én pl szilvafejű fiatalt csak előre lebeszélten tudtam venni,
Az egész piacon egy költőpárt árultak,azokat is csak egyben 30 ezret kért volna a gazda,
fischer-t is láttam egy pár jó madarat,de a többi...
Mint a vegyes vágott savanyúság!!!!!!!!!
Mindent bele-k voltak!! :(
Sokan tényleg nem a madár szeretetéért tartsák kedvenceinket,nem törődnek a tiszta vérvonalakkal
sőt a rokonságban lévőfajokat is keverik!
Mert szerintük lehet,mondjuk nem is a lehetel van a baj. :x
Ez elégé lehangoló,ennyire még nem láttam a piacot tele sz.rral .............. :shock:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 okt. 15, 9:58 
Lehet már tudni a jővö évi börze időpontokat???


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 21:14 
Na ja, de ha az ember már venni megy akkor nagy csalódás, hogy nem tudja elszórni azt a pénzt.(mondjuk ez az "elszórás" szót inkább a feleségek használják :) ) Inkább pénz nélkül menjek haza, de elégedett legyek a vásárolt "akármikkel".
Én nem sajnáltam a pénzt amikor a királyokat vettem mert bőven kárpótolt szépségük, na meg a szelídségük.Nem is figyeltem oda amikor a pénzt átadtam, mert a madarakon csüngött a szemem. :)
Bár ez más hőn áhított madárnál is így volt. :oops:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 21:02 
Columbo írta:
De legalább megmaradt a fele pénzem.


Az az sem mellékes. :oops: :!:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 20:35 
Én is leírom a tapasztalataimat. (Bár senki nem kérdezte. :) ) Nekem kicsit csalódás volt ez a börze. Erre az egyre tudtam csak elmenni idén. Szerettem volna venni két kecske papagájt (1 sárga tojó, 1 vadszínű hím), néhány zebra pinty tojót, illetve 1 pár sirálykát.
kecske: normális méretű, hibátlan madarat nem találtam sárgában. Vadszínűt meg egyáltalán nem. Csak olyat, amiben volt sárga is. Foltosból is csak 1 helyen voltak tényleg szép, hibátlan madarak. Itt végül vettem egyet.
zebra: Szerintem elég kevés helyen volt. Standard méretű pedig alig néhányon. Ezek pedig vagy színhibásak voltak, vagy irreálisan drágák. (3 helyen tudtam venni normális áron, szép, gyűrűs madarakat.)
sirályka: a felhozatal siralmas volt: nagyon gyenge minőségű madarak, drágán. 800Ft-ot kértek az akkora sirálykáért, ami lassítás nélkül átröpül a 12mm-es dróthálón...
hullámos: opcionálisan benne volt még 1-2 hullámos vétele, ha látok olyat ami megtetszik. Nem láttam...

Lehet, hogy már későn értem oda (6.50 körül), de ennél sokkal jobb felhozatalt vártam. De legalább megmaradt a fele pénzem.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 20:05 
Hali!!
Amit vettél, az zöldköles. Az teljesen érett. A papagályok esetében biztos jó, de az egzóták nem nagyon csípik, sőt a kisebb fajok nem is eszik.(Még a zebrák sem!)Sajnos.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 19:57 
Én is vettem egy 5 kg os zacskóval a zöld kölesből,
a fischer-ik nagyon ráugrottak és eszik!!!!
A kertben volt pár elkószálódott kölesmagból kikelt köles bokor,hát én zölden adtam nekik :ZABÁLTÁK!!!
Jó most nem tiszta hogy ez a zöld köles egy külön fajta vagy csak éretlenül aratták?!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 19:28 
Hali Csaba!!!

Nem 1200, hanem 1350 ft. volt az a zöld köles. "Ide" a nyáron 400q hoztak. Ha tudom vittem volna már neked. Sajnos az én sz..ros madaraim nem nagyon eszik, így csiráztatom nekik, talán megeszik amit "átvettem". Kiváncsian várom a tapasztalatodat. (Az árat meg nem írom le.(!!!)A minősége az osztályon felüli.) :oops: :roll:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 16:12 
Sajnálom, hogy nem futottunk össze, mert kellett volna az a "cuccos" --2 gr. jól jött volna estére mert buli volt... :D

Múltkor meg cingii írta, hogy "megérkezett az "anyag".............. Jó társaság ez.. :wink:
"cuccos" meg "anyag"....

Ezeket a téves értelmezhetőségű kijelentéseket nehéz megmagyarázni a nem madarász embertársainknak. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 16:00 
makeszfiu írta:
Nyílvános rendezvényen nem lehet hivatkozni személyi jogok megsértésére.

Bárki bármilyen rendezvényen is jelenjen meg, a személyiségi jogaik élnek!
Itt persze nem arról van szó, hogy egy képen véletlenül rajta van egy emberke, hanem kritika fogalmazódott az ember felé, aki a képen van!
Tartsuk tiszteletben azt, hogy bárki bármilyen madarat annyiért kínál, amennyiért akar.
De ne jogászkodjunk, inkább madarásszunk :wink:

---

Nekem leginkább az éves mag mennyiség bevásárlása volt a cél, szokás szerint csak rohangáltunk a családdal a sorok közt (a menetrend szerinti kürtöskalács elfogyasztása után már arra is kevés hajlandóság volt).
Viszont sikerült kiváló minőségű zöld kölest vásárolnom, nem kis boldogságomra. (Ha jól emlékszem 120ft/kg volt)
jojo-t nem láttam, pedig nyomtam volna a kezébe egy kis cuccost :evil:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 15:41 
A velem szemben lévő standon 65.000 ft-ért árultak nappapagájt, ami kicsit soknak tűnik de legalább szép és nagy testű volt.Viszont elenyésző számban láttam a börzén, sőt nandayt egyet sem láttam.Legalábbis amikor én bóklásztam.

De ez rendben van, de hogy egy nyomi vadas színű kínai törpefürj tojó sem volt, az gáz.Ami meg volt az meg annyira nyomi volt, hogy nekem mint tök laikus kezdő fürjtartónak sem volt szimpi,....azaz az meg nem is volt vadas.

Tudom, én vagyok a hibás miért gyűjtök világritkaságokat? :oops:
__________________________________________________________
Egy kis szófo...ás:

Éjjel indultam, remek időben felhőszakadásban, villámlásokkal tarkítva, menydörgéstől kísérve.
Biztató előjel...

Viszont Monor táblánál volt a viharnak valami "behajtani tilos tábla" mert ott pont abba maradt.
Az elvonult eső ellenére komolyan mondom meleg volt, izzadtam is, de hajnalban már baromi hideg.

1 órakor érkeztem csak pár autó volt előttem nem volt nagy sor-mint szokott.Mikor bementem már láttam miért,---mert már "mindenki" bement előttem, alig találtam helyet.

Azt is a WC sor mellett. :D Remek szagokkal terhelve a kocsimban elaludtam--volna, hogy ha a sok "Szentjánosbogár" nem világított volna a szemembe.Ezek jöttek mentek, ha kell ha nem..De hogy mi a fenét látnak ilyenkor bevilágítva a ketrecekbe azt nem tudom, lehet, hogy csak a "nagy valamiket" viszik enni, mert nálam a huszonpárcentis madarakra csak morogtak egyet azt továbbálltak.

Ha még ez nem lett volna elég még jó hangosan beszéltek olyan nyelveken, ami nincs is a Földgolyón..

Félkómában pirkadatkor (asszittem sose jön el a világosság mert későn is világosodik, és köd is volt)
kipakoltam.

Mááááá akkó láttam, hogy semmi esélyem sem lesz eladni semmit mert mellettem valami óriás nyulakat láttam óriási szamárfülekkel, meg édibédi kiskutyák voltak,egy ketrecben néhányan.

Nem tudom, hogy megfigyeltétek e már, hogy ilyen állatokat látnak az érdeklődők akkor egyből odarohannak, főleg ha még ráadásul gyerekkel is vannak, és magas ívből tesznek arra , hogy eredetileg hozzám indultak egy kis mustrára. :?

Ilyenkor "sehallselátdömötör" módjára otthagynak és nem veszik meg az én portékámat.. :evil:

A kiskutyák gazdája valakinek elárulta hogy a kölykök kissé keverékek, talán 5-6 fajtát sorolt fel de itt már meguntam és tovább már nem figyeltem mert úgyse tudtam volna megjegyezni annyit... :)


Velem szemben meg valami pávák is voltak, meg papagájok, megy tyúkfélék meg olyan madarak mint a talegallatyúk de lehet nem az volt, de szégyelltem megkérdezni.
Ha jól hallottam valami 100 EU volt, vagy 300 EU. ??


A felhozatal a szokásos volt kevés ritkaságot láttam ahol sertepeltéltem, talán egy legkirívóbb egy indiai királymókusra hasonlító akármi volt de aztán lehet, hogy az volt.Mindenesetre régen szerettem volna ilyet de most már nincs hely otthon.(Legalábbis a nejem ezt állítja.. :D )

Aki meg képeket akar látni az nézze meg az előző börzékről készülteket, mart irtó hasonló volt. :D

Talán több ritább afrikai papi volt, kongó meg ilyesmi.Olyanokat amiket még csak külföldön láttam.

Meg volt egy rejtélyes pinty amit nem tudtam azonosítani mert egy kalitkában vitték és lóbálta a gazdi, de hamuszürke volt fehér apró pöttyökkel és le volt lapulva a kalitka aljára, amit még soha nem láttam egy pintyfélétől. A fejét és a csőrét nemigen tudtam megfigyelni, mert a botülőke takarta.Nem rizspinty volt, annyira azért már ismerem az egzótákat meg hasonlókat.Ráadásul a kalitka magas volt, tehát nem volt arra kényszerítve, hogy a kalit alján kushadjon.És nem is műanyag volt, meg nem is döglött még valaki erre tippelne.

Szóval jó volt a börze, eladva semmi, megint minusz 5000, és a Forma 1-et sem tudtam megnézni élőben.Hurrá... :D


Még valami---Az állatorvosi bizonylat.

Ez nem vicc, megtörtént.

Felhívom az állatorvosok egyikét, csak úgy próbából, mert van akihez rendszeresen járok, és kérdem mennyi a vizsgálat.

Aszongya 2500 Ft.Kérdem én,--- és összesen, ha bármennyi madarat viszek vagy egyenként?

Mondja Ő--hát madaranként!

Mondom neki--és ha viszek 100 hullámos papagájt az akkor nekem 250.000 Ft-ba fog kerülni??? :?:

Erre, bizonytalan hangon azt mondja, hogy pár % kedvezményt ad...

Mondom neki, azaz kérdezem , hogy maga tényleg ennyire hülye, hogy egy teszem fel 800 Ft-os mezei hullámosért kiadok 2500 Ft-t, és még el is kell vinnem (mert azt akarta! ) és meg is vizsgálja egyesével?

Én :-- emelt hangon a telefonba: Ember ilyen a földön nincs!!

Erre Ő korrekt és megértő normális hangon (érezni, azaz hallani hogy tanult ember, ráadásul úriember is ) hát kérem pedig ez az eljárás.

Tudom, hogy kissé paraszt voltam de Ő kezdte. :oops:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 11:17 
Nyílvános rendezvényen nem lehet hivatkozni személyi jogok megsértésére.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 10:16 
Köszönöm a válaszokat esetleg ha csináltatok képeket esetleg papagagájokról szivesen fogadom :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 9:58 
Én a nappapagájt kérdeztem 45 ezrest kértek értük


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 14, 6:47 
docoo írta:
Volt lent a tegnapi börzén nappapagáj és jendaya?? Esetleg valaki megérdeklődte az árukat??? És ha nem kérek tul sokat foto is jöhetne :)

Én láttam, de sajna nem kérdeztem meg az árakat. Viszont egy pár rozsdássapkás papesz 270.000 -be kóstált.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 9, 12:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO