Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 333 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 21:55 
stornó.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 21:50 
szabka17 írta:
üdvözletem!

jövöhétvégén valaki jön a szentesi börzére? illetve mit hoz? mi fehér/sárga kölest viszünk 1q +30kg

Szia szabka 17.
Bocs de a szentesi börze nem a jövőhét végén lessz, hanem még egy héttel később-Márc. 22.-én. Üdv. madár. :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára madár 2009 márc. 8, 22:01-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 21:33
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mindszent (Csongrád megye)
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 21:33 
üdvözletem!

jövöhétvégén valaki jön a szentesi börzére? illetve mit hoz? mi fehér/sárga kölest viszünk 1q +30kg


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 13:06 
faga0114 írta:
Szervusz András!

Valamit nagyon félreértettél!!! Itt senki sem a Te munkádat kérdőjelezi vagy kritizálja!

Tisztelettel: Fajtik Gábor
üdvözöllek és elnézést az indulatomért de én nagyon félreértettelek. személyes támadásként értem azt meg amiben veled illetve Valyó úrral is egyet értek. az indulási helyröl származó papirnak nagy a jelentösége ha valódi vizsgálat alapján állitják ki. ha az informácio amit tartalmaz valós .,nem helyettesitheti azomban a helyszini vizsgálat mert a kiindulási hely járványtani helyzetét nem tudhatom egy klinikai vizsgálattal. de lehetne másként ez igaz pláne aki tenyésztő és nem kereskedő-, igazatok van a megoldás bonyolult . egy nyilvános fórumon nem irhatok többet mint amit a szakmai titoktartás megenged de most folyik járványtani nyomozás egy tavaly lezajlott galambkiállitás miatt.nevek és a betegség megnevezése nélkül tanulságként szóban elmondom majd. romániai eset sajnos magyarország is megszenvedte. az állatorvosokkal kiállitott igazolásoknak a dijába nem tudok beleszólni de tavaly dec 31 ig ingyenes volt 2007nov 1 től - ezt a küldöttközgyülésen el is mondtam . de a kiszállásköltsége persze az más.jan 1 töl az igazolásért ismét kérhetnek pénzt de én nem kérnék az biztos. a madaraknál az állattanyésztésben van egy farm informácios rendszer. ezt a gazda tőlti ki. valami ilyesmit próbálok kitalálni a börzékkel kapcsolatban de ez megint a korrekt tenyésztőknél müködhetne megbizhatoan . remélem lesz módom személyesen kifejteni.mégegyszer elnézést


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 11:26 
kuvik írta:
Helló!!

Szerintem az állatorvos, ezzel a papírral azt igazolja, hogy abban a "körzetben", ahonnan Te a madarakat elszállítod, ott nincs olyan járványos fertőzés veszély, mely miatt fenn állna annak "szétszórása" más területre is. Vagyis igazolja, hogy járványmentes környezetből, legálisan szállítod a "verebeidet". Ehhez viszont nem kell kimennie megnézni a "rigókat". Azt azért csak tudja, hogy mi van a saját házatáján?
Nálunk 500ft.-ért csinálnak egy ilyen "papírt", és szerintem ez korreket, -mert idő,tinta, papír- és ez elfogadható.
Ezzel nem azt mondtam, hogy nem fordulhat elő, hogy valahol inkorrektség is "bekeveredhet" a pakliba.
Ha nagy marhaságot írtam, majd valaki kijavít!(?) Valamit rosszul tudni nem bűn, csak szerintem max. hiba.




Hát ez jó!
Lassan egy hete keresem, hol is olvastam a hozzászólásod.
Mire megtaláltam, nem bírtad tovább és leírtad megint.
Azért a linket ide teszem:
http://www.mdosz.org/e107_plugins/forum ... ic.php?119


Most már csak arra lennék kiváncsi, miért nem lehet tiszta vizet önteni a pohárba, amikor vannak itt erre illetékesek is?

_________________
zozimo2


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 10:43 
Helló!!

Szerintem az állatorvos, ezzel a papírral azt igazolja, hogy abban a "körzetben", ahonnan Te a madarakat elszállítod, ott nincs olyan járványos fertőzés veszély, mely miatt fenn állna annak "szétszórása" más területre is. Vagyis igazolja, hogy járványmentes környezetből, legálisan szállítod a "verebeidet". Ehhez viszont nem kell kimennie megnézni a "rigókat". Azt azért csak tudja, hogy mi van a saját házatáján?
Nálunk 500ft.-ért csinálnak egy ilyen "papírt", és szerintem ez korreket, -mert idő,tinta, papír- és ez elfogadható.
Ezzel nem azt mondtam, hogy nem fordulhat elő, hogy valahol inkorrektség is "bekeveredhet" a pakliba.
Ha nagy marhaságot írtam, majd valaki kijavít!(?) Valamit rosszul tudni nem bűn, csak szerintem max. hiba.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 22, 12:15
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Érsekcsanád
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 8:53 
Szia faga0114!

Igazad van.Sokkal célszerűbb lenne ha ott a helyszínen
nézné meg az állatorvos és eldöntené bevihető vagy sem.
Az én véleményem szerint ez a papír csak a pénzért van.(SAJNOS)

Bujáki Bálint


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 18, 22:29
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, Pécs, Pápa
Valódi név: Fajtik Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 2:09 
Szervusz András!

Valamit nagyon félreértettél!!! Itt senki sem a Te munkádat kérdőjelezi vagy kritizálja! Azt, hogy meg az állatorvosok munkavégzésükben és lelkiismeretésükben különböznek gondolom nem vitatod. Hangsúlyozni szerettem volna, hogy azért nincs étrtelme ennek a papírnak, mert nem a valós tényeket mutatja. Én vihettem volna oda fertőzött madarakat is, mert az orvos aki kiállította a papírt nem is látta a madarakat. Az, hogy Te ott voltál a börzén természetesen tudom, hiszen kezet is fogtunk, mint ahogy tudom azt is, hogy máskor is ott vagy, hiszen találkoztam akkor is veled. Mégegyszer sajnálom, hogy félreértettél valamit, nem állt szándékomban megbántani vagy kritizálni a munkádat én csak a más állatorvosokét kritizáltam maximum. Továbbra is fenntartom, hogy felesleges ilyen papírt vinni, inkább Te mint körzeti vagy területi állatorvos állj ott az ajtóban és inkább neked fizetem ki a papírokért a pénzt aki meg is nézi a madarakat, mint egy olyan dokinak aki meg sem nézi a őket.

Tisztelettel: Fajtik Gábor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 0:24 
Üdvözletem. szentesen 1972 óta van börze. mindig az aktuális szabályoknak megfelelöen Kotvics bátyánk megkérte a börze engedélyt. ezek le vannak füzve a szentesi főállatorvosi hivatalban . megfelelő engedély birtokában az elmult 5 év anyaga megtekinthetö. ennyi az arhiválási idő ugyanis. a kérelem után kinevezésre kelül a felügyelő allatorvos személye hatósági határozattal . ezek a kinevezések is megtekinthetök. az állatorvos a legutóbbi börzén reggel fél héttöl a helyszinen volt. személyemben van képviselve az állatorvosi hatóság 3 éve a szentesi bőrzén és még soha nem hiányoztam egyetlen börzéröl sem. hogy én a munkám hogy végzem abban senkinek nem vagyok kiváncsi a véleményére sem a tanácsára nincs szükségem . majd akkor ha járvány szabadul el az én gondatlanságomból. a madarakat pedig nem egy alkalommal hanem a börze teljes időtartama alatt figyelemmel kisérem ugy ahogy a takaritást. fertőtlenitést a börze végén . sok mindent elmontak rólam már főleg azt hogy miért nem vagyok alkalmas kiállitást szervezni illetve a madarászatban bármilyen tisztséget betölteni. de soha a szakmai munkám nem merte megkérdöjelezni senki és ezt visszautasitom a legmesszebbmenőkig. lehet másutt divat állatorvost kritizálni vagy a munkáját leszólni de szentesen ezt nem fogjuk divatba hozni. 186000 sertés van a szntesi kerületben 12000000 baromfi és ez nem elirás. valamint 10000 db szarvasmarha. ennek az állatállománynak felelek a biztonságáért. és ezen a fórumon megkritizálják a munkám. ehhez mindenkinek joga van mert ez divat de mégegyszer visszautasitom.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 18, 22:29
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, Pécs, Pápa
Valódi név: Fajtik Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 22:16 
Üdv,
Én eddig két különböző állatorvostól kértem papírt, de egyik sem még rá sem nézett a madarakra, pláne, hogy a rendelőbe kellett mennem a madarak meg otthon voltak. Lehet , hogy faluhelyen vagy egy kissebb városban ahol egy állatorvos van ott az állatorvos kijár házhoz és megnézi a madarakat és tisztában van az állománnyal, de városban ahol van vagy 15 állatorvos ott nem foglalkoznak vele, hacsak ki nem hívom és meg nem nézetem vele, természetesen 2500 pénz a kiszállás. Szóval továbbra is az a véleményem, hogy ennek a papírnak a bemutatása felesleges, inkább egy állatorvos ott lenne a bejáratnál és mondjuk 500 ft-ért megnézné és mondaná, hogy mehet illetve nem mehet be a madár. Egyébként itt is voltak olyan madarak amiknek szerintem órái, vagy maximum napjai voltak hátra és nem azért mert öreg volt. Biztos a tulaj is rendelkezett állatorvosi papírral ahol az orvos igazolta, hogy makk egézségesek a madarak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 21:49 
Üdv Kalapos.
Írt már neked az állatorvos 8/a-s papírt?
Ha igen akkor előtte megnézte az összes madaradat amit eladásra szántál?
Vagy másfél perc alatt megírta,mondta a fizetendő összeget és mint a villám távozott.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 21:18
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Bácsalmás
   
Hozzászólás 2009 feb. 16, 21:35 
Nem tudom ki miből,kiből indul ki,de nálam a helyi állatorvos rendszeres
{évi 2-3 alkalommal megjelenik}!!!!.Tehát rendszeres ellenőrzés alatt vannak a madaraim.Mivel nincs fokozott ellenőrzés {ne is legyen!!!}
szerintem bőven elég ha szemrevételezéssel végignézi a madarakat a főállatorvos.Már volt rá példa,hogy eltávolíttatott beteg egyedeket.
Nem védeni akarom de elsőrangú a tudása.Az hogy ez nem feltűnő

a többi madarász társamnak az csak diszkréciójának tudható be.
Üdv:Kalapos. .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 12:35 
Sziasztok


Én is egyet értek faga0114 véleményével.
A pénzről szól minden!

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 16, 0:45 
faga0114 írta:
Üdv,

Szóval ott voltam a börzén személyesen, bár vittem állatorvosi igazolást, de a kutya meg sem nézte. Igazából az a problémám ezzel az egész állatorvosi papírral, (cáfoljatok meg ha nálatok nem így van) hogy elmegyek az állatorvoshoz és kérek tőle igazolást aki 2000 magyar pénzért ki is állítja, úgy hogy a madrakat még nem is látta. Tehát ez a papír elveszti azt a funkcióját amire kitalálták és csak egyre jó, hogy az állatorvosok vagyonát gyarapítsam. Csak ennyit akartam írni az állatorvosi papírról.

A börze egyébként nagyon jó volt, csak a mai nap a hely egy kicsit kinőtte önmagát. Nagyon sokan voltak!!!! És tényleg mozdulni is alig lehetett.

Üdv faga0114
Felismertelek ott voltál a színpad mellet a sarokba én meg tőled 4-5 méterre az ablak alatt ,gouldok voltak nálad. Szentesen úgy müködik az orvosi papír dolog,hogy a belépő fizetésének helyén ÖMKÉNT leadod és ennyi. Évek óta Kecskeméten a H11 kiállításait én szervezem és a feladataim közé tartozik az Állategészségügyi Állomáson bejelenteni a kiállítás tényét és időpontját 2 héttel előtte írásban. Első alkalommal szeméjesen mentembe és megkérdeztem mi az igaszság ezzel az állatorvosi igazolással. A díszmadarakra előírt nyomtatvány a 8/A s. Mivel ez nem hatósági állatorvosi igazolás az állatorvosnak nem kötelessége elszámolni vele a hatóság felé így a dokira van bízva mennyit kér érte,vagy mennyire vastag a "zománc "a szeme alatt.
Ez a papír az én és sokan mások szerint is így ebben a formában fölösleges pénzkidobás és szinte semmit nem igazol-már állategészségügyi szempontból.
Sajnos Szentes-nek talán ez a terem adta lehetőség A problémája.Üdv. madár. :) UI: PL. Monoron folyamatosan tapasztalom, hogy azt sem tudják a zőld és kék papír közül melyiket kell elkérniük. Többször megmutattam a papírgyűjtő embernek,hogy a "zöld a szállítmánnyal marad a kék az ellenörző állatorvosé" magyarul rá van írva mind a két papír aljára. Ugyanis ha útközben megállít valamilyen NAGYTUDÁSÚ hatóság ,ellenörző közeg egyből baj lehet ha nem a jó papír van nállad.
Mind ezt nem én találtam ki a Bácskiskun Megyei Állategészségügyi Álomás illetékese mondta a miheztartás végett.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 0:37 
Jól mondod! Állategészségügyi szempontból kb. annyit ér mint halottnak a csók!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 18, 22:29
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, Pécs, Pápa
Valódi név: Fajtik Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 23:43 
Üdv,

Szóval ott voltam a börzén személyesen, bár vittem állatorvosi igazolást, de a kutya meg sem nézte. Igazából az a problémám ezzel az egész állatorvosi papírral, (cáfoljatok meg ha nálatok nem így van) hogy elmegyek az állatorvoshoz és kérek tőle igazolást aki 2000 magyar pénzért ki is állítja, úgy hogy a madrakat még nem is látta. Tehát ez a papír elveszti azt a funkcióját amire kitalálták és csak egyre jó, hogy az állatorvosok vagyonát gyarapítsam. Csak ennyit akartam írni az állatorvosi papírról.

A börze egyébként nagyon jó volt, csak a mai nap a hely egy kicsit kinőtte önmagát. Nagyon sokan voltak!!!! És tényleg mozdulni is alig lehetett.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 15, 23:06 
Szervusztok.
Pár mondat a mai (febr.15) szentesi börzéről-hátha valakit érdekel. Reggel 6.30 ra értünk oda a terem 98% ban üres volt, de hétorakor már megmozdulni is alig lehetett. Volt sok madár-gouldok,zebrák ,sirálykák,kanári,gyémántgalamb,kákapinty,szalagpinty. Papagájok:hullámos,nymfa,énekes,bourk,ékes,sokszínű,rozella(több színváltozatban),nagysándor,kína,szikla,kissándor(több színben)törpék(sok színváltozatban),vörössapkás,jáko,király,hegyí,pennant piros-kék,kecskepapagáj zöld-sárga,sápadtfejűrozella. A hullámoson belül volt standard hullámos is (Gyerkó T-Hamza Z).
Díszbaromfi,kacsa,fürjek. Párdarab nyúl.Még volt 6-8 db kutya.
Ezenfelül madáreleség,kellékek. Jelen volt a Piretmixet forgalmazó cég is.
Hát ennyi. Üdv. madár. :) UI: Az állatorvosi igazolás kötelezö-mellesleg ott volt a főállatorvos is (Dr Dobos András).

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 12, 20:33 
Helló!

Szerintem rosszul emlékszel, mert esetleg az, hogy nem kérték, az nem jelenti azt, hogy nem kell. Ha madarat viszel, akkor KÖTELEZŐ az állatorvosi papír. Ott aztán meg ELLENŐRÍZHETIK is. (Bizony!!!)
:roll:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 18, 22:29
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, Pécs, Pápa
Valódi név: Fajtik Gábor
   
Hozzászólás 2009 feb. 12, 18:46 
Üdv,

kérdezném, hogy Szentesre áatorvosi papír kell a börzére? Tavaly voltam akkor nem kellett!!

Előre is köszönöm a választ!

Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 21:13 
Sziasztok.
A február 15.-i börzére hoz valaki rácsosszárnyú tojót?
2db-ot szeretnék venni.
Zárt gyűrűsek előnyben!!!

_________________
Varga Krisztián


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 17:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO