Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 7, 23:40 
abszulute dissonans amit irsz. kortárs mai zene. az elköszönésről nem is beszélve az előre jobban illene alá.CSAK szomorú vagyok, elvesziteni csak zsebkendőt szoktak.k.d.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 6, 17:59 
Köszönöm Laci hogy még egyszer leírtad a rendeletet.
Már majdnem elsiklott a figyelmem mellette :)
Hamarosan kirakom a főoldalra is hogy többen észrevegyék.


 
  
 
Hozzászólás 2009 jan. 6, 9:20 
Tisztel Sanyi! Hogy milyen körülmények között tarthatsz fokozottan védett, védett, és az eu-ban természtvédelmi szempontból jelentős fajok tenyésztett egyedét, megtudhatod a 292/2008 XII.10. korm. rend. ből. Szerintem ezt kellene követni és betartani . üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 5, 23:06
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 5, 22:18 
Adjon Isten !
Végig olvastam amit írtatok itt .
Trianonról csak annyit , hogy az ország kétharmadát nem elvették ott , hanem azt mi veszítettük el ( most veszítjük el a maradék egyharmadot )
Az tény , hogy amint liberalizálnák a hazai fajok tartását ,ezen fajoknak nemhogy a napjai de szerintem a percei is meg lennének számlálva !
De ennek ellenére mégiscsak támogatnám a hazai fajok SZIGORÚAN
ellenörzött körülmények közötti szaporítását .
Milyen feltételekkel ? Csak zártgyűrűs egyesületi törzslappal rendelkező madár legyen tartható .
Amely madár nem rendelkezik ezzel annak tartóját szigorúan meg kell büntetni ( a büntetési tételeket a mai viszonyokhoz igazítva ! )
Génhibás hazai fajt NE lehessen tartani ( szin-alak - és viselkedéshibás )

A vadászokról meg csak annyit , hogy vannak tisztességes , elhívatott
vadászok . Akik messzemenően az élővilág érdekeit nézik ,és azt igyekeznek a helyes mederben tartani ( nem könnyű feladat )
És vannak olyan " vadászok " akik a legszebb bikákat lövik csak ki , a selejtet meg a létszám megtartása miatt hagyják szaporodni .

Egyébként meg akinek van egy kis kertje az maga is igen sokat tehet a hazai fajokért .
Oduk kihelyezése itatóhely létesítése , téli etetés , fészkelésre alkalmas fák nevelése stb .
Nekem is van egy kis telek , van vagy tíz pár zöld gyík és két három erdei sikló rajta , meg persze madarak ( sajnos még nem fészkeltek )

Hát egyenlőre ennyit .
Szebb jövőt !
:99:

_________________
Sanyi bá


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 5, 20:16 
kálmán dezső írta:
üdv.Kedves ifj.H:Z,A medvét, farkast és a hiúzt nem mi hanem Trianon irtotta ki.Miattuk p...csányi ez az ország ezt soha ne feledd!!!Félek,hogy trianont /szándékosan kis betűvel/emlegetve én is begyöpösödöttnek számitok ,.annyi baj legyen.DE ez a p ...csányi ország még amadaraknál is kedvesebb nekem.Képzeld el ha úgy lenne mint régen volt HÁNY FAJJAL LENNÉNK gazdagabbak!?! üdv. k. dezső

Ez teljesen igaz, a "béke"diktátum sok egyéb mellett hazánk fajgazdagságát is szétk..rta, de azért Nógrádban és itt-ott (konkrétumot nem tudok, szégyellem) maradhattak volna ragadozók és egy darabig voltak is. Meg időnként hallani visszakóborló példányokról, de arra már ugranak is a vadászok, hogy ki kell lőni... :shock:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 31, 21:12 
üdv.Kedves ifj.H:Z,A medvét, farkast és a hiúzt nem mi hanem Trianon irtotta ki.Miattuk p...csányi ez az ország ezt soha ne feledd!!!Félek,hogy trianont /szándékosan kis betűvel/emlegetve én is begyöpösödöttnek számitok ,.annyi baj legyen.DE ez a p ...csányi ország még amadaraknál is kedvesebb nekem.Képzeld el ha úgy lenne mint régen volt HÁNY FAJJAL LENNÉNK gazdagabbak!?! üdv. k. dezső


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 31, 20:01 
Üdv!Először is örülök,hogy lassan beindul ez a téma. Másdszor a vadászatot én is egy szükséges rossznak tartom.Harmadszor,a "nagy külföldön" sem tenyésztettnek keltek ki az első stigók pintyek, gimplik, platnik,.Negyedszer,hétszámjegyűre úgy kúszik fel a természet kárositás,hogy a magyar vadász társaságok még egyszer sem kezdeményeszték és atermészetőrök sem, hogy olasz kolégáikat legalább 10 évre tiltsák ki az országból.Nem az "öreg svábot"kell 30-40 rugóra megbüntetni mert tartott egy v. két pintyet hiszen amióta él mindig is tartott ,sőt anagyapjának köszönhetjük ezt a madaras mániát.A pénz beszél a rice pedig gyönyörűen fütyül.üdv k.dezsó


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 23:25 
Idézet:
Most én is költői vagyok?BB

Ha már így megszólít(asz)...
Hát költői még nem ,de legalább humoros és ez jobban is tetszik.
Vadmadártartás és vadászat...
Ma volt szerencsém vendégeskedni egy solymászaton(ami inkább héjászat és karvajászat volt),amikor eljöttünk 1-1 volt az állás.Egy fácán a terítéken egy héja kitudjahol(elrepült, még rádióval sem találták). Itt volt esélyük a vadaknak.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 22:42 
Igazából semmin sem kell vitatkozni, csak beszélgetünk. :) Elvégre ez egy fórum, azért van, hogy eszmét cseréljünk. Sose bánd, hogy leírtad a véleményed. :wink: :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 22:35 
Igaz, de az is, hogy álltalában ezek a ragadozók is szelektálnak, vagyis a betegeket, kicsiket, öregeket eszik meg. De az is igaz, hogy pl a mező őröknek, ki kell lőni a kóbor kutyákat és macskákat, valamint a beteg állatokat is. ( vad részről ez is egy szelekció, persze meg is teszik, s otthon a lábasba kerül, mert senki sem nézi meg, hogy tényleg sánta volt e)
Persze a vadászoknak is.

Nem ezen kell vitatkozni, csak kikívánkozott belőlem, de már bánom.

Mindenkinek van egy szemlélete, kár eröltetni rá a magunkét.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 22:30 
Cs.Misi írta:
Nekem ne mondjátok, hogy védeni kell a vadászokat. Így én is tudnám szabályozni, mondjuk az embereket.

Azért etetik őket télen, hogy aztán kilőjék. Ha ez a gazdálkodás, akkor nem kell etetni őket, s az erősebbek megmaradnak. De ezek etetik, s a legszebbeket lövik ki. Ezt nem magyarázzátok ki, 3 évig természetőr voltam a DINPnél, talán konyítok valamit hozzá.

De ez nem is idevaló téma, csak hasonlat volt, ne ezen rágódjunk. Inkább a vadmadarak tartásának lehetőségeit boncoljuk.

Én meg sem próbáltam védeni a vadászokat... Igazad van, de talán mégsem. Ha nem lenne ma vadászat, akkor valószínűleg a vadászható fajok elárasztanának rengeteg élőhelyet és nagyon nagy káosz lenne. Miért is? Azért, mert a 'kedves' vadászok féltékenységükben, hogy talán a bajnok bikát egy ügyesebb farkasfalka teríti le és nem ők, kiirtották Magyarország természetes ragadozóit... Tehát ha meg akarnánk szüntetni a vadászatot (ami ellen nem kevesen lázadoznának), először egy hosszadalmas, ám mindenképp pozitív betelepítési programot kellene kidolgozni, hogy a vadfajok természetes ellenségei (farkas, hiúz, medve stb.) visszatérhessenek (Ez ellen is sokan lázadoznának). Ami megint csak nehézkes, mert a medve pl. nehezen találna territóriumot egy ilyen p..csányi, sűrűn lakott területen... Ez alapból egy nehéz helyzet és még nehezíti az általam lejjebb említett begyöpösödöttség, ami faji bélyege ennek a nemzetnek. Sajnos.
És megint csak:
:12:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 22:22 
Nekem ne mondjátok, hogy védeni kell a vadászokat. Így én is tudnám szabályozni, mondjuk az embereket.

Azért etetik őket télen, hogy aztán kilőjék. Ha ez a gazdálkodás, akkor nem kell etetni őket, s az erősebbek megmaradnak. De ezek etetik, s a legszebbeket lövik ki. Ezt nem magyarázzátok ki, 3 évig természetőr voltam a DINPnél, talán konyítok valamit hozzá.

De ez nem is idevaló téma, csak hasonlat volt, ne ezen rágódjunk. Inkább a vadmadarak tartásának lehetőségeit boncoljuk.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 19:31 
Roby, ugye azért érzed, hogy itt nem erről van szó?!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 17:58 
Szerintem meg amihez lövés kell az ba...ira nem etikus mivel itt most az etikáról volt szó ,a vadászat azon részéről ami a cselekvés azaz az állat lelövéséről ( amelynek mondjuk valahol mondjuk akár kölykei esetleg fiókái vannak vagyis etikusan éhenpusztulnak ,tudom vadászidény meg bla bla ... )
Viszont mondjuk én két éve három kis feketerigót kb hátom hetisek voltak szó szerint a macska szájából szedtem ki, az egyiket nem is sikerült megmenteni és több héten át az egész családom még az ötéves kislányaim is csipesszel etetgetük( föl is zabálták az össz lisztkukacállományomat) és felneveltünk , ma is az egyik röpdém lakói ( szerintem a szabadban nem élnék túl még a Bandita (a macsek) is a barátja a himnek ), mondjuk ezért valószinüleg engem etikus volna jól megbüntetni esetleg még a rács mögött is lehet hogy jól festenék :18:
ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 14:36 
Sziasztok!

Zottan írta:
Üdv!
Érdekes, és már nem először feszegetett téma.
Nagyon sokat háborognak a madarászok (és most a sokféle értelmezés közül az európai fajokat vadon befogókra és fogságban tartókra gondolok), hogy külföldön lehet ilyen madarakat tartani és hogy nálunk is lehessen. Egy valamit, azonban sokan elfelejtenek vagy figyelmen kívül hagynak: "a nagy külföldön" igaz, hogy sok és sokféle európai magevőt tartanak és tenyésztenek fogságban, de ott is csak tenyésztett madarakat, mivel befogni ott is tilos. Miért is? Azért, mert ott (főleg Nagy-Britanniára gondolok itt) a vadon élő populációk annyira megfogyatkoztak, hogy sürgős védelmi intézkedéseket kellett foganatosítani, hogy ne haljanak ki a természetből... Nálunk még elég sok pintyféle él vadon (sokan ezért is háborognak), ne kívánjuk hogy mi is oda jussunk. Egyébként nem hiszem, hogy csak "pártiz" madárról lenne szó... Ha a Hivatal kiszállna a környéken és egy nagyobb "razziát" tartana, azt hiszem rekordidő alatt felkúszna a természetkárosítás mértéke legalább hét számjegyig... És ebben nem csak kupecek vannak, hanem olyanok is akik "maguknak fogják" pasztázni. Aztán persze egy évnél hosszabb időt egyik sem bír ki a fogságban, tenyésztett utóduk nincs, csak a korcsok, amiket máig sem tudom milyen célzattal hoznak létre, szóval minden télen fogják be az új állományt... Ez persze csak "féligazság", és az ilyen emberekre sem szabad mondani, hogy etikátlanok, szóval ezt csak úgy elmondtam...
Ennek ellenére semmi problémám az igazoltan fogságban tenyésztett európai magevők tartásával, tenyésztésével, de ahhoz előbb egy szemléletváltás kell beletáplálni ebbe a jó kis begyöpösödött társadalomba.
:12:

:08:




rtomek írta:
..... hát a vadászat az meg külön extra etikus !!???
ROBY


Szerintem meg amihez lövésed nincs azt inkább ne minősítsd!
Tudniillik a TERMÉSZETVÉDELEMnek része a VADGAZDÁLKODÁS. A VADGAZDÁLKODÁSnak meg része a VADÁSZAT.

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 27, 13:03 
Üdv!
Érdekes, és már nem először feszegetett téma.
Nagyon sokat háborognak a madarászok (és most a sokféle értelmezés közül az európai fajokat vadon befogókra és fogságban tartókra gondolok), hogy külföldön lehet ilyen madarakat tartani és hogy nálunk is lehessen. Egy valamit, azonban sokan elfelejtenek vagy figyelmen kívül hagynak: "a nagy külföldön" igaz, hogy sok és sokféle európai magevőt tartanak és tenyésztenek fogságban, de ott is csak tenyésztett madarakat, mivel befogni ott is tilos. Miért is? Azért, mert ott (főleg Nagy-Britanniára gondolok itt) a vadon élő populációk annyira megfogyatkoztak, hogy sürgős védelmi intézkedéseket kellett foganatosítani, hogy ne haljanak ki a természetből... Nálunk még elég sok pintyféle él vadon (sokan ezért is háborognak), ne kívánjuk hogy mi is oda jussunk. Egyébként nem hiszem, hogy csak "pártiz" madárról lenne szó... Ha a Hivatal kiszállna a környéken és egy nagyobb "razziát" tartana, azt hiszem rekordidő alatt felkúszna a természetkárosítás mértéke legalább hét számjegyig... És ebben nem csak kupecek vannak, hanem olyanok is akik "maguknak fogják" pasztázni. Aztán persze egy évnél hosszabb időt egyik sem bír ki a fogságban, tenyésztett utóduk nincs, csak a korcsok, amiket máig sem tudom milyen célzattal hoznak létre, szóval minden télen fogják be az új állományt... Ez persze csak "féligazság", és az ilyen emberekre sem szabad mondani, hogy etikátlanok, szóval ezt csak úgy elmondtam...
Ennek ellenére semmi problémám az igazoltan fogságban tenyésztett európai magevők tartásával, tenyésztésével, de ahhoz előbb egy szemléletváltás kell beletáplálni ebbe a jó kis begyöpösödött társadalomba.
:12:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 26, 17:20 
Szia!

Nem akarok vitatkozni, távol álljon tőlem. Néha rám is rámjön, hogy tartanék ezt azt, csak sajnálom befogni. Ezt mindenki maga szabja meg, hogy mit enged magának. De én lentebb is írtam, hogy a kupeceket nem szeretem. Ha magának fog be valaki, azzal nincs bajom.
Tudom, hogy vannak afrikaiak, de azért az mégis más, valakinek meg kellett szervezni, be kellett fogni, ide kellett csempészni, stb. Ráadásul a vérfrissítés miatt kell is.
Ezt azért ne hasonlítsuk egy szarka 5 ezer forintos árához.

Amúgy az ötlet jó, vagyis lehetne tartani néhányat a madarászoknak.
Amikor Sacilébe voltam, láttam gyönyörű zöldikéket, sárgákat, gyűrűseket, majdnem vettem is.
De azért érdekes, hogy ha megvettem volna, s kijöttek volna a természetőrök, biztos nem hagyták volna szó nélkül.

Egyáltalán ki kezdeményezhet ilyet hivatalosan? Mármint, hogy védett vadmadarakat lehessen korlátozott számban fogságban tartani. Vagy mindenkinek sorba kéne állni az engedélyekért, egyesével??

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 26, 16:50 
Szia Misi! Ugye te is tudod , hogy amai napig is vannak afrikai egzóták a hivatalos engedélyezett "PIACON" amik vadon fogottak több ezerért darabja.Nem pedig párszázért.HA egy hazai ha nem tüzesen fogod be egész jól elvan,ha nem birja a kalitot és belabdázik akkor még mindig elengedheted.Különben vadat csak inyencek tartanak azt is afüttyükért, vagy pastázni.Amatőr nemtudja kivárni mig megszelidül,igy az a pártiz madár az állományhoz képest nem okoz számottevő kárt bennűk. Valaha működött a Bp-iTIT stúdióban egy terrarista szkkör ahol korlátozott mennyiségben tarthattál nem fokozottanvédett hüllőket ,kétéltűeket.Valami hasonló megoldást eltudnék képzelni madár ügyben is.Az etikáról kár beszélni mert nincsenek igazi 24karátos érvek csak féligazságok..Már kezdek gondolkozni,hogy vissza költözök valamelyik budai barlangba de akkor meg jön egy term.védő barlangász .ajvé mit csináljak. üdv. k.dezső


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 26, 10:26 
Igazad van Roby, csak az a különbség, hogy más egy vadon befogott állatot bezárni egy szűk ketrecbe, mint amelyik eleve ott nőtt fel.

Nyilván, ha megfelelő körülmények állnak a rendelkezésre, akkor semmi probláma, de láttam már süvöltőt egy 45*65*50 esbe, ami pár napja még kint repült. Talán érzed a különbséget.

Tudom, hogy nálad röpdék vannak, ami nyilván nem hasonlítható össze egy kalittal.

De amúgy nem is erre céloztam az előbb, hanem arra, hogy olyanokért pénzt kértek, ami kint vadon repül itt. Tehát némi ügyességgel akárki megfoghatta volna. Ilyen sajnos ma is van, hány olyan hírdetést látok, hogy szarka, stb eladó. Mert még ha kézzelt nevelt lenne...
Azt eladják 5000ért db-ját, ha 10et eladnak, az már 50 ezer, na ez a kizsákmányolás, nem?
Nekem semmi bajom, ha valaki magának fogja be, mert szereti, akkor nyílván nem fogja rosszul tartani, de ez a kupeceskedés nagyon bánt.

De mindegy, talán érted a bajom.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 26, 10:09 
Szerintem madárpiac kell ,Pesten is és mindenhol ahol csak lehet ,mert ez a legjobb hely arra hogy összejöjönek ,beszélgessenek csere beréljenek adjanak vegyenek szóval hogy találkozzonak a MADARÁSZOK !!!
Etikus -e vagy nem hát ez a kérdést mondjuk fel kellene tenni minden állat tartásánál , mondjuk etikus-e kutyát lakásban vagy láncon tartani? (valaha ő is vadállat volt ) , lovat lovagolni ? , halat akváriumba zárni ? 5 tojótyukot fél négyzetméterben halálra tojatni ?, hát a vadászat az meg külön extra etikus !!???
ROBY


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO