Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:20 
Sziasztok!

Visszaolvastam az összes bejegyzést (ami ide vonatkozik) és nem találtam benne eget-rengető kritizálást, degradálást, vitát. Ez nem az a kategória. Gyertek el velem behajtásra és ott megtudjátok mi az hogy "vita".

Viszont!
Egyben igaza van Pulipintynek, hogy egy börze ne legyen pláza!
Itt semmi más nem történt csak félreértelmeztétek azt, amit szeretett volna leírni. Azért megyünk börzére, hogy minél kedvezőbben jussunk megfelelő "áruhoz"-
Plázában jellemzően márkanévvel felszerelt ócskaságokat kapni. (tisztelet a kivétnek) "Pláza=áruhalom drágán". És itt azon van a hangsúly! A DRÁGASÁGON! Viszont az más kérdés, hogy inkább tenyésztőtől vásárolok reális árért, de tudom azt, hogy az JÓ amit veszek. legyen az 800-ft., vagy 2000.!Kinek, mi, csak a lényeg, hogy erkölcsileg, anyagilag, és emberileg megfelelő körülmények közötti legyen és ne a másik átvágása haszonszerzés céljából!
Egyébként meg mindenkinek igaza van.:)
Ja! És sosem szerettem a kemény, konfliktus kerülőket! (lehet kizárni)

Üdv:
Imi

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici 2013 ápr. 15, 20:36-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:05 
Itt az alap baj az volt, hogy úgy mondtad rá a madarakra, hogy drága, hogy nem tudsz az eredetükről semmit, és hasonlítottad őket egy pláza madárhoz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:04 
Szerintem egyik hozzászólás sem volt végletes, és kimondottan jó, ha vélemények ütköznek. Ez nem veszekedés. Értem én Csabáék érzékenységét, de már többször is azt éreztem más topiknál, hogy ha konfliktus minden apró csíráját elfojtják, végtelenül unalmassá válik a fórum. Nem veszekedést akarok, csak hadd fejtse ki mindenki egy szintig, mit gondol a madártenyésztés egyes ágairól.
Én értem Pulipinty mondanivalóját, egy mondatot írt csak kissé nyersen és félreérthetően, de az ő céljai is egyértelműek és elfogadhatóak. Meg a többieké is. És igaz hogy az állományok 90 %-a majdhogynem értéktelen, de asszem nem pulipinty állománya fogja a szakadékba lökni a hazai madarászatot. Írtóztatosan nehéz minőségi állományt fentartani, mert oda már egy kicsit magasabb szint kell mint egy két éves gazdasszonyképző, plusz nagyon sok pénz, és idő, és elhivatottság. És olyan ember, aki ezekkel rendelkezik az bizony nagyon kevés. De ez asszem mindenhol így van, csak egyes országok fejlettségüktől, földrajzi elhelyezkedésüktől egyébb okoktól fogva előrébb tartanak a jó állományok fenntartása terén. De hát máér az is előremutató, hogy beszélünk róla. Úgy hogy kedves adminok, lelketek rajta, de valódi BŰN bezárni egy topikot, ahol ezekről is szó van. :D

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:03 
Sziasztok!

Látom belecsaptatok a "lecsóba"... :D

Nos én csak egyetlen dolgot kérnék..., ne bántsuk
egymást azzal a szóval hogy "sz...r madár"!!! :shock:

Egy madár legyen kevésbé jó, vagy nem a legszebb...,
de mivel élőlény így azt gondolom az említett jelző elég
durván hangzik, és sértheti a tulajdonos önérzetét...

A többi dologban nem foglalnék állást... Aki tartja, azt tartsa...,
aki tenyészti az tenyéssze..., aki kiállít..., hát állítsa...
Mindenki más meg vegyen attól madarat akitől szeretne, s ha nem tudja
mit kell nézni ahhoz hogy egy madár megfelelő legyen a számára arra a
célra amire ő szeretné, hát kérdezzen olyantól aki ért hozzá!

További jó fórumozást mindenkinek! :D


Kép

_________________
üdv: Jámbor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jámbor 2013 ápr. 15, 20:07-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:00 
Ebben teljesen egyet is értünk, egy kiállítási minőségű madárnak magasabb az ára, ez teljesen nyilvánvaló, nem is kell magyarázgatni, hogy miért, ez vitán kívüli.

Csak ha én nem akarok olyan madarat tartani, hanem csak egy sima mezeit, akkor azért hadd ne kelljen már valami gonosz embernek és a magyar madarászat megrontójának érezni magamat. :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 19:46 
Bocsánat, hogy beleszólok. De szerintem valamit félre értettél pulipinty.

Itt csupán arról van szó, hogy van olyan madár ami többet ér mint az átlag, és azt az árat nem kell leszólni.
És érjen is többet az olyan madár amivel kiállításokat nyernek, hamár a gazdája beleöli az idejét és az energiát :)

Legalábbis én így értelmezem, nem pedig úgy hogy az átlag madár tartók vannak lenézve az átlagos madarukkal.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 19:38 
Vajon miért nem tolerálható a nagy madarászok számára az, ha valaki nem azért akar madarat tartani, hogy madárkiállításon versenghessen, vagy a vásárokon üzleteljen velük? Csupán azért, mert szépek, kedvesek, és érdekesek, ez miért nem elég indok a madártartásra? Ezt miért esik jól lesajnálni?

Miért kell leszarozni a másik ember madarát látatlanban pusztán azért, mert nem kiállítási madár? Most ha engem egyáltalán nem mozgat meg a madárkiállítás, akkor miért kellene kiállítási minőségű madarat tartanom? Nem is ismertek engem, semmit se tudtok rólam, de nem lehet véleményem és a madaram egy sz@r, mert csak 800 forintba került. Azta...

Egy szabad országban miért ne lehetne saját véleményem és miért kellene bólogatnom veletek, ha nem értek egyet?

És ha most úgy alakul, hogy mégis el kell adnom az égszínkék feketefejű törpe páromat, akkor hány forintot kérjek érte Czingiii kollégától, hogy nektek is megfeleljen az ára? 20.000 elég lesz? Ha nekem nem szakképesítésem van madártenyésztésből, hanem agráregyetemet végeztem, akkor inkább 30.000 kérjek érte, hogy meg legyen fizetve a tudásom?

Ckuzmos: sokmindent írtam, nem tudom, hogy mire gondolsz, aki feszegette a biztosítékot? De mindjárt átfutom a fórumozási szabályzatot, hogy mit rontottam el. De ha konkrétan megírnád az nagyban leegyszerűsítené a helyzetet.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 18:37 
Nálam is piszkálta a biztosítékot... De lényeg meglett fogalmazva, így ennyit erről.

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 17:40 
Na én egy kicsit keményebben fogalmazok. "Itt a vége fuss el véle."
Ha nem nyugszik meg mindenki, zárolásra kerül egy kis időre a topik. Szóval, csak nyugalom. :)

Pulipinty: az írásaid pont annyira sikerült erősre, hogy pár biztosítékot kivert. Már nálam is feszegette, de azért próbáltam türtőztetni magam, bár lehet nem sikerült olyan jól mint Warhawknak.
Erre megkaptad az ellenreakciót, amire tényleg nem kell besértődni. Ha nem ismered a dolgokat, akkor óvatosabban nyúlj bele, szerintem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:37 
Írtam egy féloldalas kis "regényt". Aztán kitöröltem és átfogalmaztam újra. Aztán azt is kitöröltem.

Pulipinty! Senki sem vádolt téged semmivel, csak felhívták a figyelmünket egy sajnálatos tényre ami ma itt Magyarországon nagy gondot okoz. Ez pont a Te hozzászólásod alkalmából jött elő, de nem Te voltál a célpontja. Ma itt nálunk 10 madárvásárlásból több mint a feléről utólag kiderül, hogy átverés. Az állomány közel kétharmada (még óvatos becslések szerint is) genetikai hulladék. És ebben a nagy kotyvaszban addig nem lesz rend amíg nem kezdi ezt belátni a többség és nem kezdik el kemény, de kitartó munkával visszaszorítani ezt a tendenciát. Szerintem erről szólt Nimfanatikus hozzászólása.

Ne sértődjünk meg a dolgokon. Sértődésben világelsők vagyunk, de madarászásban fényévekkel el vagyunk maradva Európától. Változtassunk rajta, mert ez csak a többség képes megtenni, egyedül nem megy. (És az sem megy, hogy mindenki egyetért ezzel, de mindenki mástól várja, hogy majd az kikaparja neki a forró gesztenyét a tűzből).


(Hmmm ennek lassan kellene egy külön topik, mert semmi köze már a Monori börzéhez. Javaslatok?)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:24 
Nimfanatikus, te olyan mondatokat adsz a számba, amiket nem is írtam le, miért jó ez neked?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:09 
Brimston!
Nem opalinok voltak, én is láttam, hanem mezei formátlan lutino rózsás. ennyi.
Az valóban irreális ár volt, de épp csak a minőség miatt! Ha makulátlan GYŰRŰS madárról beszélünk akkor 7-8 ezeret megér, de volt aki 7000 ezret kért az egyébként egész szép lutinókért, de volt neki 20 és egyen sem volt gyűrű, meg néhányon köröm sem.de most ezt nem érek rá kifejteni sajnos.
Pá!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:01 
Pulipinty írta:
Warhawk írta:
Gondolom 2000-ért már egészen szép sirálykákat kínáltak?


Nem értek a sirálykákhoz, venni nem is akartam, csak megnézni. Nekem az, hogy nagyobb 2 centivel nem ér meg plusz 1200 forintot. Én továbbra is elégedett vagyok a saját párommal, 800.-/db áron.
Aki vájt fülű madártartó, annak biztosan szép és meg is éri, én nem vagyok az, továbbra sem értek hozzá.


Üdv!
Nagyon szépen leírtad. Aki megelégszi az 500ft-os sirálykával az nem tenyésztő, hanem tartó, neki jo a sz** madár, normális tenyésztőnek nem jó.
A testméret egy dolog, a hozzáállás még egy.
Engem ne keress ha nimfát akarsz venni mert jövőre lehet hogy 10000.-ft ot kérek 1 egyedért.
Hogy miért?
Mert napi átlag 2 órám megy rá, mivel szakképesítésem is van és főállás mellett csinálom, igy bátran lehetne az óradíjam 1000-2000-Ft. (hasraütöttem, az autószerelőm 3000-es óradíjjal dolgozik. De számoljunk csak ezerrel. 365*2000ft=730000HUF
A tojás a víz és a mag árát nem irom meg mert 16 éve egyre több lesz és nem is számoltam soha. Hogy miért nem?
Mert ez a hobbim! Utánajártam ezer oldalról a dolognak és azért tartok minőségi madarakat mert egészségesebbek és szebbek. (A standard madarak pl hulliknál ugyanez nem mondható el, mert a selejteket is meghagyják hogy növelje a méretet és ez a termékenység stb rovására megy, a profitszerzés reményében vagy csak simán azért hogy neki legyen a legszebb madara a kiállításon. Ugyanez van fordítva is, amikor valakit annyira nem érdekel a madár hogy mind1 neki a testméret és a kinézet csak szaporulat legyen. Ide tartoznak a szaporítók és a tartók is.)
Szóval ha azt állítod hogy neked jó az 300ft os apró hullámos, ami nem nagyobb egy zebrapintynél sokszor, akkor azzal csak a felelőtlen emberek táborát növeled, nem a madárbarátokét.
Akármennyire is Hobbi, az állattenyésztés mindig is kőkemény szakma volt ahol Te döntesz az élőlény jóléte felől és azt csak könyörtelenül lehet ha odakerül a sor. Ha egy genetikai hiba miatt egy lába lesz a tojó madaradnak Te mint csinálsz, meghagyod tyüntyürgetni, odaajándékozod zolikának? Remek Ő majd vesz neki egy párt, s mivel tojó simán szaporodni fog de hordozóvá tesz egy fészekaljat, abból legyen 3 hím 3 tojó, azokat elajándékozzák szintén párbateszik, nekik is lesz kismadaruk stbstbstb, sok lesz ami nem szaporodik tovább v elpusztul, de sok marad észrevétlenül a MAGYAR ÁLLOMÁNYBAN, mert azokat nem viszi el a felvásároló amit mancinéni otthon nézeget és igy marad nálunk a defektes madár, de Te megveszed mert olcsó, hajrá Mo.

Kell tehát a minőségi madár?
Kell!
Hogy mennyi az ára, az teljesen szubjektiv, ki mit akar éppen, egy uj fajt tartani, nagyobb röpdét építeni, vagy uj mercit venni.
De tudod én szó nélkül megvettem 6 évvel ezelőtt pistikétől meg jancsikától 3000-4000.-ft ért szürke nimfákat. Hogy miért? Mert hibátlanok voltak és a génállományuk stabil volt (persze ezt csak utólag deritettem ki, de már akkor is jó szemem volt hozzá), csak kellett hozzá akkor 10 év madarászat. És nekik pl arra kellett a pénz hogy vehessenek normális etetőket és ne konzervdobozból kajáltassák a madaraikat. Építehessenek nagyobb ketrecet, hogy ne éljenek kis helyen a madaraik, stb.
Akinek meg mercire kell az meg rejtegesse ügyesebben a céljait.

Ugyhogy szerintem jobb ha inkább mindenki megtartja a véleményét arról hogy mi mennyibe kerül. A víz is drága, de az KINCS! A madár is lehet drága éppen ez okból. Értem ha valakinek nem telik drága madárra a szegényes fizetések miatt, de ez nem járható út, mert igénytelenséget hoz ki az állattenyésztésből és az megengedhetetlen!

Pulipinty!
Ezen kérlek ne sértődj meg, csak próbáltam megvilágítani számodra az én nézőpontomat a magam életlen, barbár módján.
Ebből nem az következik, hogy a drágább az mindig jobb!!!!!!! Hanem csak az hogy 3000 dolgot figyelembe kell venned egy madár megvásárlásánál. Ez nekem legalább 5-10 perc is ha börzén kell valamit vennem (és ezek csak azok a dolgok hogy ki rakta ki a madarat, milyen kalitkában van, tiszta-e, milyenek a mellette levő madarak és a többi faj, ki a szomszéd árus, stb). De ha konkrét célom van akkor kb 1 hétbe mire a megfelelő tenyésztő ajtaján kopogtatok.
Türelem a keresett szó!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 15:34 
Sziasztok

Én egy ideje nem voltam Monoron, hála Istennek eladni nem kell olyan messze menni. Azért oké, hogy drágulnak a magok, madarak, ez+az, de ha tényleg ilyen árak voltak, ahogy írtátok, akkor szerintem is horrorisztikus a helyzet. Nem azért, mert nem érne egy törpe 5 ezret, de ha igen, akkor egy rozella mennyit? Egy pennant mennyit? Két hullámos árából veszek egy rozellát? Egy pár törpe annyit ér, mint egy pár hegyi vagy sápadtfejű rozella? Mert arról nem írtok, akkor minden hozzáigazodott a hullámosok és zebrák árához? Mert akkor nagyon jó üzlet lesz ezeket tenyészteni. Egy pár lutínó törpe 18000 ? Nem opalinok voltak véletlen? Mert én az opalinokat is feleannyiért adtam el, és így sem panaszkodhatok erre az évre? Mi történt Monoron????

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 14:32 
Hali,

ennyire kritikusan szerintem nem lehet nézni a dolgokat.
Ha általánosságban beszélünk (és másképp most nem tudunk mert nem ismerjük sem a madarat sem az eladót vagy annak a tenyészetének a minőségét), akkor igenis lényeges különbség van madár és madár közt.
A mezei sirályka, zebra, hullámos stb. és a standard közt lényeges különbség nem csak a méretben, hanem sok tekintetben van. Összességében drágább, mert drágább az előállítási költsége is! Azon kívül még beszélhetnénk arról hogy a standard az milyen minőségű. De ha ehhez valaki nem ért, akkor csak azt látja milyen drága, a szomszéd meg milyen olcsón adja. De azt hogy mire jó vagy mit lehet kezdeni az egyikkel és mit a másikkal, már nem. Az ilyen meg is veszi az olcsóbbat, mert neki az a jó, felesleges megkérdőjeleznie a másik árpolitikáját.

A kereskedelemben drágább a madár, mert ő kisker, a tenyésztő meg nagyker. Miért baj az ha a tenyésztő kisker áron próbálja meg eladni a madarakat? Ne féltsük a kereskedőket, én inkább adnék a tenyésztőnek többet, mintsem a kereskedőnek akinek alap célja a profit (tisztelet a kívételnek).
Mi történt egy év alat? Körbe kell nézni milyen helyzetben vannak az emberek, persze hogy mindenki megpróbál előrébb jutni. Számomra egyáltalán nem gond az ha több madár van, sokan próbálkoznak a madarakkal, bárcsak minden második háznál lenne madár. Nekem az a problémám hogy a mennyiség a minőség rovására megy, vagyis nem a minőségi madarak terjednek…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 14:31 
Pulipinty írta:
Soma, szerinted az normális, hogy egy Monori börzén pláza áron adják a papagájokat???


Teljesen félreérted amit Soma írt. Az árakon felesleges így felhúzni magadat.
A kereslet-kínálat ( minőség) mindig beállítja az árát az éppen kínált madárnak. Most amilyen hullámosokat láttunk Monoron minőségben árban jók voltak pont. Hogy a te madarad ezekhez képest milyen volt azt nem tudjuk, hírdetésre meg mindig van egy pár telefonáló akinek telefonidőre még van pénze, de tisztességes jó üzletet nem akar kötni.

_________________
Seres László


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Harold 2013 ápr. 15, 14:33-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 14:27 
Nem igazán értem a különböző felháborodások okát. Az árakban folyamatos fluktuáció van attól függően a "kereskedők" milyen áron veszik, pl.: ha jó az ára a hullámosnak mindenki beleinvesztál és tömegesen elkezdi szaporítani, ezáltal a következő évre lenyomva az árakat, így sokan abbahagyják, így kialakul egy körforgás. A törpék ára azért van az egekben mert, egyrészt a felvásárló 6-7000Ft-ért veszi át nagy tételben, jó hogy darabonként elkérnek értük 8-10000Ft-ot. Másrészt jó magyar szokás szerint ezt látja mindenki és ők is elkezdik keresni a törpét mert majd jövőre milyen nagyot lehet vele kaszálni, még szép hogy ez felnyomja az árakat. Egyébkén szerintem is sok 18000FT-ért 1 pár lutinó rózsás törpe, mert láttam annyiért. A sirálykákhoz meg csak annyit fűznék hozzá, hogy standard sirálykát soha nem lehetett kapni 2000Ft alatt, csak ha valamilyen hibája volt és így már egy tenyésztő számára "értéktelenné vált".

Nem a magyarországi plázák, kisállat kereskedések, és a monori börze szabja meg az árakat, hanem hogy a felvásárló mennyiért tudja eladni külföldön. Illetve magának a tenyésztőnek a kiállítási eredményei.

Üdv: Zoli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 13:53 
Érdekes, a kis hullámosok mikor nálam voltak pár hónapja, nagy szájhuzogatás ment némely telefonáló részéről, hogy miért adom olyan "drágán" 1500 Ftért. Na most akkor valaki x utiköltséggel elutazik Monorra és még drágábban kap madarat, mint a sarki állatosnál, akkor mi van? Tavaly a legdrágábbnak mondott márciusi börzén vettem 1200-1400 Ftokért ivarérett hullámosokat, mi a fene változott meg ilyen drasztikusan tavaly óta? Mert akár hogy is nézem ez már inkább kapzsiság, meg az, hogy ebből akarnak megélni az emberek tömegesen.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 12:39 
Soma, szerinted az normális, hogy egy Monori börzén pláza áron adják a papagájokat??? Hát ne viccelj már! 2-3000ért állatkereskedésben is veszek hullámost és nem kell érte utaznom. Ennek a börzének nem az a lényege, hogy ki tud drágábban árulni... mert akkor viheti haza szépen a madarait, ahogy azt sok árus amint láttam meg is tette. Fél12kor mentünk haza. Biztos jó üzlet a papagáj-sétáltatás. :)

Én is hirdettem a rózsás törpe páromat vagy 2 hétig, mindenki alkudozni meg okoskodni akart. 8000 sok volt egy 2 éves párért. Monoron meg fiatalok se voltak 4000 alatt, az extrább színek meg 6000 volt darabja. Most akkor ki adja drágán a madarat?

Most, már ahogy elnézem az expresst minden üres disznóólban nagysanyit szaporítanak, kicsit kezd az egésznek fura hangulata lenni. Nem a felesleges szaporulatot árulják a tenyésztők a börzén, hanem üzletszerűen ebből élnek meg és a börzére termelnek. Persze nem biztos, hogy ez ekkora nagy baj, csak kicsit furcsa. Meg azt hiszik, hogy ha mindennek megy fel az ára, akkor a madárnak is. Aztán ott a koppanás, ha hazaviszi, mert nincs aki megfizesse. Ha az országban szegénység van, akkor nem a papagájvásárlás lesz a fontosabb, hanem a napi betevő. Ezért volt olyan sok vágható ehető állat Monoron.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 7:04 
Pulipinty írta:
Díszmadárból viszont igen kevés volt, sztem nem értünk ki túl későn 6 után, de alig volt hullámos, azok is 1500-1800-2000 Ft/db áron, a sima, nem fél vagy teljesen sztenderdek, hanem a mezei egyszerű hullámosok. A szokásos többszáz madarat áruló hullámos szaporítók közül egyet sem láttam. Szigorodott valami szabályozás?
Rózsás törpe 5-9000 között/db, fischeri 8-9000/db!!! Ehhez képest az egyik nagy pesti plázában 8000/db áron vannak, akkor a pláza olcsóbb lassan, mint Monor? Még csak nem is kék, mert olyan nem volt, hanem zöld és zöld-tarka. Hú, hát kicsit el vannak szállva az árusok.

Rózsabourke 7-12.000 (lutino) ékesek 7-8-9000/db, sirálykák 5-6-800-1000-2000, zebrapinty 1000-1500 (nem sztenderd!!!)


Szerintem eladói szempontból ezek az árak teljesen rendben vannak. Pláne ha kevés a papagáj a börzén és nem kezdenek az árusok, egymás árai alá menni és ezzel a saját madaraikat elértékteleníteni (nem csak az adott pillanatra, hanem a jövőre nézve is!).
Ez a börze tényleg kicsi volt. Gondolom a papagájosok zöme most kezdi tenyésztést vagy éppen költenek a madarak. Ahogy melegedett az idő, előkerültek a csomagtartókból a pinty félék. Azét azokból voltak szépek, több helyen. 2500-ért volt nagytestű ("fél standard"), szerintem gyönyörű hullámosok.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 21:45
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO