Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 8:42 
:96:
Ne piszkáljátok egymást! Tudom hogy némi szempontból poénos a szitu, de a jelen helyzetben ez még igencsak félreérthető...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 19:11 
adam92 írta:
soma09 írta:
adam92 írta:
Tényleg Soma mi van a madárkával amit vittél tőlem még anno?
Múlt évben kétszer költött, opalin lutíno hímmel volt párban.7 fiatalból, kettő lutínó a többi zöld volt, narancs fejjel.

Ennek örülök. Egyszer esetleg elmennék megnézni az állományt ha lehet.


Már nem lehet eladta őket az Zexpressen 1.500Ft./db. áron. :D :D :D :D

_________________
Seres László


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 18:52 
Nem jött válasz??? Na ne viccelj! Megírtam, hogy már eladtam, miután nem reagáltál.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 16:31 
soma09 írta:
adam92 írta:
Tényleg Soma mi van a madárkával amit vittél tőlem még anno?
Múlt évben kétszer költött, opalin lutíno hímmel volt párban.7 fiatalból, kettő lutínó a többi zöld volt, narancs fejjel.

Ennek örülök. Egyszer esetleg elmennék megnézni az állományt ha lehet.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 16:29 
Pulipinty írta:
Adam92 te nem emlékszel egész véletlenül arra, hogy kinek is volt drága 1300.-ért egy 9 hónapos fallow hullámos hím?
(itt a kisképen is ő van amúgy)

Ott konkrétan csak megkérdeztem, hogy az 1300 az alja a madárnak (mert ugye azért alkudni ha tud az ember persze, hogy megpróbál)? Majd utána rá 1 hétre írtam is, hogy elfelejtettem visszaírni a ZH-k miatt, de ha meg van még a madár akkor érdekelne és erre nem jött válasz. Szóval nem, nem emlékszem kinek volt drága. :wink:

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 15:27 
Adam92 te nem emlékszel egész véletlenül arra, hogy kinek is volt drága 1300.-ért egy 9 hónapos fallow hullámos hím?
(itt a kisképen is ő van amúgy)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 14:16 
adam92 írta:
Tényleg Soma mi van a madárkával amit vittél tőlem még anno?
Múlt évben kétszer költött, opalin lutíno hímmel volt párban.7 fiatalból, kettő lutínó a többi zöld volt, narancs fejjel.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:54 
Warhawk írta:
soma09 írta:
Tehát szerintem egy törpe 5000ért nem drága. kb ez a reális ár.

Én egy törpikéért (ha lenne olyan ami minden tekintetben megfelel az elvárásaimnak) még többet is adnék, de az is biztos, hogy utána nem tudnám ugyanannyiért eladni.

Én konkrétan anno az opalin páromat az ország másik feléből szereztem be és 1,5x annyiért, mint gondoltam elsőre, de ez van. Tényleg Soma mi van a madárkával amit vittél tőlem még anno?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:45 
soma09 írta:
Tehát szerintem egy törpe 5000ért nem drága. kb ez a reális ár.

Én egy törpikéért (ha lenne olyan ami minden tekintetben megfelel az elvárásaimnak) még többet is adnék, de az is biztos, hogy utána nem tudnám ugyanannyiért eladni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:44 
Természetesen nem minden magnak ment fel nagyon az ára. De... azok amikből én használok igencsak megdrágultak. Máriatövismag pl 540-ről 700-ra drágult (kb). Fénymag, köles, napraforgó szintén elég szépen felment. Ezekből pedig fogy rendesen. Sáfrányos szeklice kilónként 50 Ft körül volt drágábban (ahol néztem). Gyári magkeverékek: a Versele fél év alatt kétszer emelt árat (és kilónként ők sem 10-20 Ft árat emeltek, hanem sokkal többet).

De vitaminból is most tervezem váltani, visszatérek egy több évvel ezelőtt (évtizede?) használt márkához, így sikerül a mostani vitaminra szánt keretet az egekbe tornáznom (nem spórolok közvetlenül ezzel, de remélem a minőségi vitamin miatt a dolog hosszú távon jobban megéri majd).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:31 
Szerintem azt mindenki látja, hogy potom pénzekért is hirdetnek madarakat, rengeteg helyen. Csak egyszer kell elmenni egy ilyen helyre, megnézni mivel etetnek, mennyi táplálék kiegészítőt, gyümölcsöt, takarítást, ...kapnak.
Száraz kenyéren és kukorica darán "tenyésztett" hullámost lehet 400-800ért adni. Ezek a "tenyésztők" háztól nem igazán hiszem, hogy el tudnak adni madarat, olyan tenyésztőnek aki hosszútávra akar magának tenyészállományt kialakítani. Én értem, hogy a 400-nál több a 2000 és a 2500-nél az 5000 (diploma nélkül is), de ha minőségi, tenyésztésre alkalmas madarat szeretnél és az a madár még tetszik is, semmi sem drága.

Ha mindenki megadná a madarainak azt amire azoknak valójában szükségük van (és egy picit azon felül is) és csak annyi madarat tartanának az emberek amennyit a madár szempontjából, luxusban tudnak tartani. Azonnal helyére kerülnének az ár, érték arányok.
Tehát szerintem egy törpe 5000ért nem drága. kb ez a reális ár.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:24 
Pulipinty írta:
Warhawk, köszi az átpakolást, valóban nem a Monoros témához kapcsolódó a beszélgetés már.

Amúgy az árképzéses dolgot hamar rövidre zárhattam volna azzal, hogy feketén-fehéren megindoklom, hogy mire alapozom a "drága" szót.

Beütöd az express.hu oldalon, hogy "rózsás törpe" bejelölöd, hogy országosan mindenhol, és hopp kijönnek a találatok. 2500/db tól mennek felfelé, a párok 6000-8000 Ft körül vannak. Monoron meg az egy darabok voltak annyiért, hát egy minimális matematikai érzékkel felszerelve már meg is oldható, hogy a "kacsacsőr" melyik irányba mutasson, sőt, aki "okosabb, mint egy ötödikes" az már a 1.5-2szeres szorzást is fel tudja fedezni.

Amúgy meg a mag árak nem lettek a duplája, szóval nem tudom, hogy a 10-20-30 forintos emelés miért indokolná a dupla árat? Na mindegy is. Valószínű az expressen hirdetők eladni akarnak, nem hirdetgetni.

Makeszfiú: ilyet én is láttam is és hallottam is. Valamit nagyon el kell baltázni ahhoz, hogy egy szaporodó hullámos pár ne legyen önellátó egy egyéves periódus tekintetében. Ha nem így lenne, akkor nem foglalkoznának többszázas kolóniák szaporításával. :) És mivel sokan foglalkoznak ezzel, így azt is gyanítom, hogy nemhogy önellátóak, de többet hoznak, mint visznek. Máskülönben tényleg nem lenne érdemes foglalkozni velük, és nem is lennének ilyen nagy egyedszámú szaporítók.

Expresszen azért találsz sok olcsó madarat, mert például te (nem rád célzok) mint szaporító aki esetleg 1-2 párral rendelkezel el akarod adni a madaraidat és ezért nem fogsz elutazni messzi börzékre. Ott helyben meg ennyiért tudod eladni. Viszont azt is számold bele, hogy általában egy ilyen madárért el kell utaznod és a benzinnel együtt már ott az ára mondjuk, mint börzén lévő madárnak. Ja és lehet, hogy nem is megfelelő a madár neked és akkor meg csak kidobtad a pénzt az utazásra. A másik rész pedig, hogy megragadtad pont a mondanivalóját az egésznek. Szaporítónak persze, hogy visszahozza az árát a hullámos, de ha rendesen tenyészteni szeretnél akkor ha szerencséd van nullára kihozod max. Számold csak bele a rezsit, magokat, tojást, zöldséget, gyümölcsöt. Sőt én például még gyűrűztem is a hullámosaimat, hogy mindent nyilván tudjak tartani. Ja és hogy a 10-20-30 forintos áremelés miért okoz madaraknál dupla árat? Mondjuk a tojás drágább 10 forinttal, de hány tojást elhasználsz egy költés alatt? Vagy ugyanez igaz a magokra. Hány kiló magot elhasználsz egy évben? Te meg még sokan felháborodnak az árakon. Szerencsére vannak többen akik nem. Én most a felszámolásnál nem engedtem az árakból, hogy elvigyék szaporítani őket és így is elvitték a madarakat. Idézek az egyik vevőtől: "Köszönöm szépen a madarat és elnézést, hogy ennyit gondolkodtam rajta csak volt 3 másik helyen majdnem fele ennyiért madár, de az nem volt ilyen szép egyik sem és semmit nem tudni róluk." Nos ezzel ellentétben az enyém gyűrűzve volt. El tudtam mondani, hogy tiszta vérű és nincs bekeverve. Meg tudtam mondani a pontos kelési dátumot, hogy mivel etettem. Mekkora és milyen helyen volt. Stb stb... Szerencsére még van akinek az ilyesmi fontos.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:08 
Pulipinty írta:
Hol lehet 400 forintért hullámost venni? Én még sosem láttam ilyen nagy akciót. A legolcsóbban tavaly az októberi börzén láttam 800 Ft/db áron.

2 éve például a monori börzéken, de tavaly is csak a szárazság miatt ment feljebb már az áruk. Szóval ha minden börzén kint voltál tavaly akkor is láthattál 500-600 forintos madarakat.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 12:51 
Egy apró kis történet, amelyhez hasonló rengeteg madarásztársamnál előfordul.
Valamelyik évben vettem külföldi, minőségi kiállítási madarat 10ezer forintos egyedáron (faj most a történet mondanivalója szempontjából lényegtelen).
Feleségem megkérdezte:
- Ilyen áron fogom én is kínálni a szaporulatot?
- Nem, mert ilyen áron idehaza nem veszik meg.
- Akkor mennyiért?
- Örülök ha 3-4ezres áron elmennek.
Ezek után nehéz volt megmagyaráznom, miért is kellene nekem ilyen madár. Ahogy dolgozom és tenyésztek a madarakkal, rá kell döbbennem a 10ezres ár mennyire is reális…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 12:40 
Hol lehet 400 forintért hullámost venni? Én még sosem láttam ilyen nagy akciót. A legolcsóbban tavaly az októberi börzén láttam 800 Ft/db áron.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 12:39 
Warhawk, köszi az átpakolást, valóban nem a Monoros témához kapcsolódó a beszélgetés már.

Amúgy az árképzéses dolgot hamar rövidre zárhattam volna azzal, hogy feketén-fehéren megindoklom, hogy mire alapozom a "drága" szót.

Beütöd az express.hu oldalon, hogy "rózsás törpe" bejelölöd, hogy országosan mindenhol, és hopp kijönnek a találatok. 2500/db tól mennek felfelé, a párok 6000-8000 Ft körül vannak. Monoron meg az egy darabok voltak annyiért, hát egy minimális matematikai érzékkel felszerelve már meg is oldható, hogy a "kacsacsőr" melyik irányba mutasson, sőt, aki "okosabb, mint egy ötödikes" az már a 1.5-2szeres szorzást is fel tudja fedezni.

Amúgy meg a mag árak nem lettek a duplája, szóval nem tudom, hogy a 10-20-30 forintos emelés miért indokolná a dupla árat? Na mindegy is. Valószínű az expressen hirdetők eladni akarnak, nem hirdetgetni.

Makeszfiú: ilyet én is láttam is és hallottam is. Valamit nagyon el kell baltázni ahhoz, hogy egy szaporodó hullámos pár ne legyen önellátó egy egyéves periódus tekintetében. Ha nem így lenne, akkor nem foglalkoznának többszázas kolóniák szaporításával. :) És mivel sokan foglalkoznak ezzel, így azt is gyanítom, hogy nemhogy önellátóak, de többet hoznak, mint visznek. Máskülönben tényleg nem lenne érdemes foglalkozni velük, és nem is lennének ilyen nagy egyedszámú szaporítók.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 12:21 
SzBSanyi írta:
Szerintem pedig a hullámosok még a saját önköltségüket sem fedezik :( , talán valamennyit lehet tőlük fogni ha télen fűtött helyen vannak és szaporodnak. De az hogy a nagy madarakat fenntartsák az szerintem felejtős 8)

2,000 Ft-os darabáron még csak-csak, de 400 Ft-ért (amennyiért már láttam!) hullámost, tényleg kizárt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 11:03 
Szerintem pedig a hullámosok még a saját önköltségüket sem fedezik :( , talán valamennyit lehet tőlük fogni ha télen fűtött helyen vannak és szaporodnak. De az hogy a nagy madarakat fenntartsák az szerintem felejtős 8)

Sanyi



makeszfiu írta:
Szerintem itt maga a felfogás a legnagyobb baj. Én most kezdem el ezt a "hobbit", és vannak tenyésztő ismerőseim. Eddig akárkivel beszéltem, pl. a hullámosokat azért tenyésztik, hogy legyen pénzük a nagy madarak ellátására.

Bár nem ismerem az összes tenyésztőt, de szerintem az ország más pontjain sok esetben is ez a trendi. Van aki ezt tiszta normális helyen normálisan, és van aki igénytelenül végzi. A lényeg, hogy a nagy papagáj állományába ne kelljen saját pénzt ölni, hanem a kisebb hullámosok fent tudják tartani őket.

És szerintem amíg túl nyomó részben ez a trendi, addig itt a kis papagájok gén állománya (vagy milye :shock: ) csak tovább fog romlani.

(Ez lehet egyáltalán nem fedi a valóságot, magamtól szűrtem le, mert a 8-9 tenyésztő akivel találkoztam így tette dolgát, és szerintem ez kb. mutatja hogy az egész országban mi lehet a helyzet túl nyomó részben).

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 10:48 
Szerintem itt maga a felfogás a legnagyobb baj. Én most kezdem el ezt a "hobbit", és vannak tenyésztő ismerőseim. Eddig akárkivel beszéltem, pl. a hullámosokat azért tenyésztik, hogy legyen pénzük a nagy madarak ellátására.

Bár nem ismerem az összes tenyésztőt, de szerintem az ország más pontjain sok esetben is ez a trendi. Van aki ezt tiszta normális helyen normálisan, és van aki igénytelenül végzi. A lényeg, hogy a nagy papagáj állományába ne kelljen saját pénzt ölni, hanem a kisebb hullámosok fent tudják tartani őket.

És szerintem amíg túl nyomó részben ez a trendi, addig itt a kis papagájok gén állománya (vagy milye :shock: ) csak tovább fog romlani.

(Ez lehet egyáltalán nem fedi a valóságot, magamtól szűrtem le, mert a 8-9 tenyésztő akivel találkoztam így tette dolgát, és szerintem ez kb. mutatja hogy az egész országban mi lehet a helyzet túl nyomó részben).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 9:32 
Egyébiránt ki miben látja a dolgok jobbá tételéhez szükséges történéseket? Mitől változnának (pozitív irányba) az események? (A tenyésztéssel kapcsolatos felfogás megváltozására, a madárállomány javulására gondolok itt elsősorban).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO