Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 21, 1:14
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2014 máj. 2, 16:59 
Sziasztok !
Személyes tapasztalatomat szeretném Veletek megosztani az egyik "tenyésztővel" kapcsolatosan :

Több mint két hete vásároltam Vecsésen a Bonapartemadar.hu- tól 90 e ft. -ért 1 db - a hirdetés, az email váltás, és telefonos egyeztetés alapján is - családi környezetben, kézzel nevelt szenegáli papagájt.
Tudom, hogy nagyon drága volt, de reméltem, hogy az extra felár átlagon felüli gondoskodást, és "minőséget" takar.
Két hét alatt , napi 5-6 óra intenzív foglalkozással mára összesen annyit sikerült elérnem, hogy egy bottal be tudom tenni a ketrecébe, de ha a család bármelyik tagja közeledik hozzá, akkor menekül, a kéztől pedig kimondottan fél.....Na jó, ha nagyon jó pillanatában fogom ki, akkor még kézből elveszi a fűzfaágat ( persze kellő távolságból ) , de ennyi...

A problémát kulturált hangnemben jeleztem a kereskedőnek, mivel szelíd, családi környezetben, kézzel nevelt madarat ígért. Erre elég lekezelő és sértő hangnemben megkaptam, hogy az a madár csak engem utál, nekem semmilyen állat nem való, nem volt kötelező elvinni, és biztosan én vadítottam el.....

Ahogyan már mondtam, előle is csak menekült, fújtatott de akkor elhittem, hogy csak azért van, mert engem nem ismer...

Nem akarom senkinek az érdekeit sérteni, rossz hírét kelteni, vagy sértegetni ( érdekem nem fűződik hozzá ) de megítélésem szerint ennek a személyes negatív tapasztalatnak is nagy jelentősége van és remélem, hogy azok, akik hozzám hasonlóan tapasztalatlan vevőként beleakadnak ennek a google -által elsőként feldobott kereskedő Internetes oldalába, egy kis keresgélés után ezt a bejegyzést is elolvashatják , és ennek ismeretében dönthetnek...

Sajnos én a vásárlás előtt nem találtam róla semmit ( csak a saját oldalán közzétett áradozó és elégedett üzeneteket ) és való igaz, hogy hibáztam, mert nem is kérdeztem...

Mivel egy kereskedőről van szó, álláspontom szerint semmilyen szabályt nem sértek meg azzal, ha nyilvánosságra hozom a tapasztalataimat..

És meggyőződésem, hogy egy felelősségteljes tenyésztő, v. kereskedő ilyet nem csinál, hiszen az állat érdeke az, hogy stabil szerető családba és gazdához kerüljön... Az ilyen esetekben viszont reális az esély arra, hogy az új gazda a kudarcok láttán inkább tovább adja a madarat...
Azoknak a Tagoknak akik tanácsokkal, és támogatásukkal segítettek/segítenek a szelídítés folyamatában, nagyon köszönöm !


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 20:11 
Mert nincs időm.... :D

De nagyon sokat rágódom a hozzászólásokon, minden oldalról- mint magán ember, mint laikus, mint leendő tenyésztő, és olyan ember aki már kezdi érteni, pedzegetni a tenyésztés és a szaporítás közötti fogalmakat, minden oldalról empátiával átgondolva, de ha odajutok kisregény lesz....

Mostanság láttam tenyésztő és szaporító madárállományát is személyesen.Zongorázni lehet a különbséget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 19:32 
Jól elült ez a téma, pedig biztos vagyok benne, hogy nem azért, mert egyetértés született... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 22, 14:24 
Az a baj, hogy szerintem sokan még mindig elakadtak a "tenyésztésből kivonás" jelentésénél. Pedig a lényeget már többen és többször is leírták ezzel kapcsolatban. De most idézgetek kicsit más dolgokról amik felett valahogy elsiklottunk...

eszterolajos írta:
Ezt azért írtam le, hogy alátámasszam azt, hogy ha felelőtlenül, vagy az szivünkre hallgatva kezdünk a szaporításba, több bajt okozunk vele mint amire gondolnánk néha.

Van is itt rögvest egy másik példa :

Nimfanatikus írta:
... És ha hallgatna rám valaki is és nem lutínót rakna össze lutínóval hogy drágábban el tudja adni a fiókáit, akkor nem tennék teljesen tönkre a madaraik tollát. (mindenképpen rosszabb lesz az eredeti vad formánál, tökéletes sosem lesz, csakhogy az eredeti vad formát is tartani és tenyészteni kell (méghozzá homozigóta/nem örökítő formában) párhuzamosan a színtenyészet mellett, hogy a defekteket minimalizálni lehessen.

Vajon hányan tudják, hogy mit mivel állítsanak párba? Annak milyen következménye lesz? Ki néz ennek utána? Mert bizony sokan csak azt nézik, hogy jajj, két csodálatosan szép madarat láttam a börzén/kiállításon/boltban. Megvettem és most majd lesznek kis madarak akik hasonló szépek lesznek... és lesznek ugyan madarak és ha úgy vesszük nem lesznek csúnyák vagy látszólag betegek sem, azonban... és a példák amiket már olvashattunk mutatják, hogy az ördög a részletekben rejlik!

Szóval ne azon lovagoljunk, hogy mit kell tenni egy "nem megfelelő egyeddel" mert az csak a "jéghegy csúcsa". A probléma látványos következménye. Az igazán fontos az lenne, hogy hogyan tudjuk elkerülni azt, hogy egyáltalán ilyen morális dilemma elé kerüljünk. (Persze 100% elkerülni sosem lehet, de ez már más kérdés).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 ápr. 22, 7:54 
Érdeklődve olvasom a véleményeket és az az érzésem, hogy nem állást kell foglalnom ebben a témában, hanem egy tasztalatot levezetni, hogy érthetőbb legyen a tenyésztő szó jelentése.
Mivel a magyar nyelvben az állatokkal való foglalkozást "Tenyésztés" nek nevezzük így mindenki aki csak egy élőlényt is tart azt "Tenyésztő"-nek hívjuk, viszont ezen belől aztán vannak szintek, melyek az elhivatoottságtól kezdve az elméleti és gyakorlati tudás birtoklásáig nagyon is változóak. Ez így van jól, de.... azért ha a kedvencünknek, vagy tenyészállományunknak jót akarunk biztosítani érdemes odafigyelni azokra, akik értenek is hozzá, mert nem feltétlen rosszat akarnak a kezdőknek, vagy hobbitartóknak.
Nekem is van papirom, söt koszorúm is, de közel 35 éves intenzív madarászati gyakorlatom megtanított arra, hogy tiszteljem a mások tudását, és arra is , hogy azt elfogadjam.

Valamikort a kezdeteknél találkoztam egy nagyon olcsó rizspinty állománnyal, mint fiatal kezdő örűltem neki, hogy ilyen olcsón egy egész falka madárhoz jutottam. Mentem is velük nagy büszkén a következő bemutatóra, ahól egy öreg madarász félrehívott és elmagyarázta, hogy mekkora hibát követtem el a megvásárlásukkal, persze csak akkor, hogyha kiállításra akarom vinni majd az utódjaikat. Én is kétkedve fogadtam a tanácsot, mint minden kezdő szokta, arra gondoltam, hogy csak írígy a tata.
A következő tavasszal rájöttem, hogy nem írígy volt, hanem a jó szándék vezette.
Mivel Én is a makacs emberek közé tartozom, így elhatároztam, hogy ebből az állományból fogok csodákat kihozni és megmutatom, hogy lehet a színhibás rizsekből Standardot előállítani. Sikerűlt is, de 15 évembe, sok munkámba és pénzembe kerűlt mire kitisztítottam a falkát. Persze lehet mondani, hogy egyszerűbb megoldás is van, de akkor elmarad a tapasztalat szerzés öröme, meg az a tudat, hogy megoldható, csak türelem és tudás kérdése az egész.

Ezt azért írtam le, hogy alátámasszam azt, hogy ha felelőtlenül, vagy az szivünkre hallgatva kezdünk a szaporításba, több bajt okozunk vele mint amire gondolnánk néha.

A tenyésztés egy felelősségteljes munka ami szakértelmet kíván és azt kell előszőr valamilyen szinten megszereznünk és nem a madarat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 20:52 
norbi18 írta:
Akkor fel ...


Látod milyen egyszerű egy másik szemszögből megvilágítani valamit!
A különbség csak ott van hogy én elfogadom a véleményedet, mert bizony így is lehet érteni, hiszen ez nem egy személyes beszélgetés csak egy irás amit simán félre lehet érteni főleg ha fogékony rá valaki. (Ja és mindenki egoista, ez alól senki nem kívétel különben már kihaltunk volna.)
Nem vagyok jó író, ezt beismerem, mások bírálása és rágalmazása pedig szintén törvénytelen dolog, ezért én nem akarok belemenni ilyenekbe.
Márpedig amikor az órabér dolgot felhoztam akkor mindannyiunk nevében beszéltem arról, hogy ez egy soha pozítivba nem hozható hobbi.
Ja és hogy miért van róla papírom, azért hogy szakszerűen csináljam és ne felelőtlenül.
Sok sikert kívánok mindenkinek, tegyen jó belátása szerint!

Bocs, csak még egy tévhitet had írjak le:
A különböző mutációszínek nem azért nem fordulnak elő tömegesen mert jobban észreveszi a ragadozó, hanem mert rengeteg más genetikai tulajdonság kapcsolódik a géntorzuláshoz, pl a rossz tollszerkezet ami lassabb és ügyetlenebb repülést okoz. És ha hallgatna rám valaki is és nem lutínót rakna össze lutínóval hogy drágábban el tudja adni a fiókáit, akkor nem tennék teljesen tönkre a madaraik tollát. (mindenképpen rosszabb lesz az eredeti vad formánál, tökéletes sosem lesz, csakhogy az eredeti vad formát is tartani és tenyészteni kell (méghozzá homozigóta/nem örökítő formában) párhuzamosan a színtenyészet mellett, hogy a defekteket minimalizálni lehessen. Persze ez nyilván csak egy magamfajta "pénzéhes szívtelen" tenyésztőnek a hülyesége, azok az igazi madarászok akik odajönnek hozzám és meg akarják venni a színes madaraimat, a szürkéknek meg kitekerni a nyakát, mert az idézem: "semmirevaló [cenzúrázva] madár, még a felvásárló sem veszi át". Na hát ilyen embereket kísér ki nálam a kutyám, az olyanokkal egyetemben akik azért mert láttak 3 madarat, meg akarják nekem magyarázni hogy mi a frankó.

Jó beszélgetést a továbbiakban, tanuljatok, okosodjatok és tapasztaljatok!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 19:50 
Én nimfanatikusnak adok igazat. Ez nem arról szól, hogy jajj kis tutyi mutyi nincs egy lába szegény. Hanem bizony életképtelen, nem egészséges és mint jó tenyésztő a te dolgod eldönteni mit kezdesz vele. Mivel az állományodban nem marad, mert tenyésztő vagy és szeretnéd az állományod madarait tovább tenyészteni, így vagy megölöd, vagy pedig elajándékozod pistikének, aki lehet hogy nem fogja megérteni, hogy ne tenyéssze tovább. De ő párba állítja, a hordozó utódokat meg eladja.

Attól meg, hogy más színe van még egészséges marad a madár.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 19:34 
Akkor fel tennék egy kérdést, ha nálad ne adj Isten ki kel egy fél lábú fióka, mit csinálsz vele? MInt tudjuk nem egy példa van rá, hogy fel nő és teljes életet élne, megölnéd, ha nem akkor mit csinálnál vele? A másik az, hogy szerintem ha ilyen nagy tenyésztő vagy és diplomád is van róla mint megtudtuk, nem kellene a természet szelekcióját és törvényeit felhozd. Vegyük csak példának ismét a hullámos papagájt, nem hiába fordúl elő a természetben csak egy színben, egy eltérő színü már nem tudna rejtőzködni vagy a standardok ami idő nap előtt kimászik a fészekből könnyű préda volna. A természetben nem fordulnak elő mert nem tudnának megélni és ez szerintem az összes ilyen standardizált madárra igaz lehet. Úgyhogy a természetet behozni a témába semmi értelme nem volt, az egoizmusról meg szerintem ne is beszélj, mivel nem tudjuk megfizetni az órabéred.
NEm bántásképp szánom csak leírtam a személyes véleményem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 18:48 
Kedves norbi18!
Igazad is van meg nem is.
Ne az elpusztításon lovagolj, mert a többiek már elmagyarázták neked a tenyésztésből kivonást.
De ha a már felvázoltak élettel összeegyeztethetetlen deformitásokat, ott neked kell gondoskodni róla hogy az állat ne szenvedjen, ezt törvény írja elő mellesleg. KÍMÉLETES módon! Ha ilyenek jutnak eszedbe akkor inkább ne tarts élőlényt.
A felelősségteljes állattartáshoz hozzátartozik ez is.
Warhawk érti a lényeget. Ha egy örökletes deformitás, mely a természetben nem maradna életben azt a jószívű madarász felneveli mert azt hiszi ezzel a mennyekbe kerül vagy nem tudom, akkor az bekerül az állományba és kész a pusztítás (nyilván ha valaki ért hozzá akkor tudja hogy ez egyáltalán nem törvényszerű, de a természet ezért használja a szelekciót, hogy a minimálisra csökkentse ezt a lehetőséget).
És általánosságban jegyzem meg, SENKI NE VEGYE MAGÁRA, csak egy gondolat!, hogy ki az ember hogy kétségbe vonja a természet törvényeit, csak azért mert önös egoista érdekeit nézve (általában vallási, érzelmi vagy egyéb meggyőződésből) nem engedelmeskedik neki.
Ez persze kisarkosított eset, egy olyan madarász aki csak azért tartja a madarakat, hogy legyen, annak nem kutya kötelessége felismerni az összes hibát ami létezhet. Az a tenyésztő dolga! Tehát a tenyésztő ne állítson párba olyan madarat ami gondot okozhat, és így a magánembernek sem kell attól tartani hogy gondot okoz ha kocatenyésztővé válik.
Ami egyeseket megzavart a példámban az nyilván pistike volt akit nem a tenyésztővel azonosítottak, habár én annak szántam hiszen tenyésztés volt a téma, pusztán lebutítottam kicsit, hogy még jobban hangsúlyozzam, hogy súlyos probléma, hogy a legtöbb tenyésztő felelőtlen!
Aki régóta csinálja, az tudja hogy a legtöbb tenyésztő olyanból lesz akinek először csak egy pár madara van és az első kategóriából növik ki magukat, mikor rájönnek hogy az igazi szépség abban van, ha a madár reprodukálja az életet. Így tehát joggal mondhatnám hogy ne csak a tenyésztő, de mindenki más is ugy kezdjen bele, hogy bizony néha a halállal is szembesülni fog. Ezt nagyon sokan rosszul dolgozzák fel, hiszen egy kistestű állat általában csak pár évig él (pintyek ilyesmi), de elkalandoztam és ez már másik téma.
Ennek ellenére még mindig nem érzem hogy az emberek felkészültek volna arra hogy élőlényt tartsanak. Nézzétek csak meg az Észbontók című kvízműsort....te jó ég, nagyon nagy butaságokat lehet ott hallani!
Gumikacsát se bíznék rájuk!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 16:28 
madaras86 írta:
Elfelejtettetek néhány dolgot a képletbe beilleszteni:

Az expresszes hirdetésekre nem feltétlenül kellene alapozni, ez esetben sok vevő nem számol azzal, hogy a képeken lehet, hogy nem a hirdetett madár van, odamész és egy csupasz, kopasz, fél lábú madárral találod szemben magad. Sajnos jártam már így. Mindemellett elképzelhető, hogy 300-400 km-t kell utaznod érte, akkor a benzin költséggel is kalkulálva már nem biztos, hogy olcsóbb, mint Monor.
Lehet, hogy 2 madárról van szó és ne 2 madár szabja meg 500 másik madár árát.... A másik, hogy hónapokkal ezelőtti hirdetésekkel is tele van az expressz, amikor az árképzés még egészen más volt.
Na és akkor a legszebbekről még nem is volt szó. Egy agyafúrt kereskedő azt is tudja, hogy az expresszen feladott kamuhirdetésekkel hogyan lehet letörni az árakat!

Általánosságban véve a madár annyit ér, amennyiért el lehet adni. Ha az eladó olyan árat szab meg amiért nem tudja már eladni, akkor benne van, hogy ő úgy van vele, hogy annyira nem eladó a madár, elfér neki otthon is.

Még egy apró, de fontos dolog: Az eladó ugyan élhessen már azzal a jogával, hogy ő döntse el, hogy mennyiért akarja eladni a madarát és ne irigykedjünk! Attól, hogy ő Monoron nem tudta annyiért eladni, lehet hogy jövőhéten drágábban eladja, mint ahogy itt kitette. Az EU-ban vagyunk, lehet hogy jövőhéten tervben van neki egy börze Németországban, Hollandiában. Ott el tudja adni akár drágábban is, mint ahogy itt kitette. Kivitte most Monorra, úgyis ott van neki a szomszédba, ha elmegy ennyiért lehet mégse megy külföldre. Mindemellett sok külföldi is jár Monorra, akinek akár megfelelhet ez az ár is! De egyébként nem kell annyira nyugatra menni, ha átmegyünk Szlovákiába ott is jóval drágábban el tud adni sok fajt. Van aki emiatt nem is jár Monorra, inkább átviszi oda.

Az hogy valamit megéri-e hullámost tartani nagyban attól függ, hogy milyen lehetőségeink vannak és milyen körülményeket akarunk biztosítani a madárnak. Ha valakinek vannak nem használt épületei, akkor pl jóval kevesebb beruházást igényel a hullámos tartás. Ha újakat kell építeni, annak kb sose hozza vissza az árát. Gyanítom az emberek többségének nem sok használaton kívüli épülete van. A másik, hogy nem mindegy, hogy 30*30cm-es ketrecekben akarja tartani az ember, vagy normális méretű helyeken. És akkor csak a legalapvetőbb dolgokról beszéltünk, még se kaja, se kiegészítők, se állat egészségügyi kiadások, se semmi.... Sokan azért tartják, mert igényesebb madarak már nem hajlandóak náluk költeni, illetve látom én azt sok mezőgazdaságban foglalkozó embernél is, hogy sokszor már több a költsége, mint a bevétele, de csinálja, nem számolja....

Persze ez elvileg egy hobbi és nem akkora gond ha negatívba jön ki az ember, csak akkor ne állítsuk azt, hogy a hullámos annyira jól profitál!


Ebben nem is tudom számolni két kezemen mennyi az igazság!
Ezt szépen lehetne nevezni a kezdők segítségének is!
Sok ember tényleg nem a pénzért tartja a madarat...
ha nem nyer rajta,de a madárral való törődés néha többet ér mint a pénz!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 16:10 
Rendben ezzel én is egyet értek, teljes mértékben a ti véleményeteken vagyok. Mint írtam Nimfanatikus-ról beszéltem ő viszont nem ezt vallja hanem a madár elpusztitását, idézem :
Idézet:
Akármennyire is Hobbi, az állattenyésztés mindig is kőkemény szakma volt ahol Te döntesz az élőlény jóléte felől és azt csak könyörtelenül lehet ha odakerül a sor.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 14:04 
gaborka írta:
Attól még hogy nem szaporodik, élhet teljes életet...

Itt a lényeg!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 12:45 
norbi18 írta:
Ezért is irta gondolom, hogy a jószívü madarász nem lehet tenyésztő.


Nem elpusztítani kell az ilyet, hanem kivonni a forgalomból. Szóval mikor Pistike megveszi vagy megkapja kedvencnek, megértetni vele, hogy NEM szabad párt venni neki. Vagy lehet, de azonos neműt... És soha, de soha nem lehetnek fiókái... Attól még hogy nem szaporodik, élhet teljes életet...

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 12:25 
Madarászlány írta:
Ez egy olyan dolog hogy tavaly előtt kelt egy olyan kacagóm aminek 90 fokban el volt görbülve mindkét csőrkávája az egyik irányba. Már az is csoda volt hogy ki tudott kelni. Viszont nem tudták etetni...el kellett pusztítanom.

Volt lábszétcsúszásos esetem is, szerencsére azokat mindig tudtam kezelni és teljesen rendbe jöttek ezek az egyedek.

Rendben, nyilván egy ilyen csőrhiba miatt egyébkényt is elpusztult volna. Ha nem lábszétcsúszása van hanem csak béna arra a lábára vagy szárnyára, amit nem lehet orvosolni, attól még tudják etetni a szülők és fel fog nőni és talán teljes életet is élni, ilyen esetekre gondolok, ezeknél is pusztitsam el? Ez persze előfordulhat teljesen jo vérvonalnál is nem kell egyből a testvér párosításra gondolni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 11:02 
Ez egy olyan dolog hogy tavaly előtt kelt egy olyan kacagóm aminek 90 fokban el volt görbülve mindkét csőrkávája az egyik irányba. Már az is csoda volt hogy ki tudott kelni. Viszont nem tudták etetni...el kellett pusztítanom.

Volt lábszétcsúszásos esetem is, szerencsére azokat mindig tudtam kezelni és teljesen rendbe jöttek ezek az egyedek.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 9:59 
norbi18 írta:
Ezért is irta gondolom, hogy a jószívű madarász nem lehet tenyésztő.

Nem, nem... félreértetted. A lényeg nem az egyedek elpusztításán van (amennyiben pl örökletes hibával születik), hanem az ilyen egyedeket okozó felelőtlen tenyésztés elkerülésén.

Az persze egy másik kérdés, hogy ha az állat szenved az "állapotától", akkor mi a helyes és mi nem...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 21:39 
sziasztok! Lehet butaságot mondok vagy csak én értelmeztem félre Nimfanatikus véleményét. De ha nálam ne adj Isten, egy madár (lényegtelen, hogy pinty, hullámos, vagy fürj) nyomorék lábbal jön a világra, akkor az ő szerinte már nem életképes, mert ha elajándékozom Pistikének lehet 2 év múlva ad neki egy párt és talán költenek is, az már rontja az állományt, igen talán így van. De nem fogom földhöz vágni, vagy a kutyának dobni vagy bármi, mert egyszerüen nincs szívem, ehez, mint ahogy egy nyomorék embert sem teszünk hidegre. Ezért is irta gondolom, hogy a jószívü madarász nem lehet tenyésztő.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 13:43 
adam92 írta:
Ennek örülök. Egyszer esetleg elmennék megnézni az állományt ha lehet.

Persze, hogy lehet.

Harold írta:
Már nem lehet eladta őket az Zexpressen 1.500Ft./db. áron. :D :D :D :D

Dehogy /db, mindet oda adtam ennyiért. Olyan jól alkudott, meg szegénynek legyen madara. :12:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 10:23 
Elfelejtettetek néhány dolgot a képletbe beilleszteni:

Az expresszes hirdetésekre nem feltétlenül kellene alapozni, ez esetben sok vevő nem számol azzal, hogy a képeken lehet, hogy nem a hirdetett madár van, odamész és egy csupasz, kopasz, fél lábú madárral találod szemben magad. Sajnos jártam már így. Mindemellett elképzelhető, hogy 300-400 km-t kell utaznod érte, akkor a benzin költséggel is kalkulálva már nem biztos, hogy olcsóbb, mint Monor.
Lehet, hogy 2 madárról van szó és ne 2 madár szabja meg 500 másik madár árát.... A másik, hogy hónapokkal ezelőtti hirdetésekkel is tele van az expressz, amikor az árképzés még egészen más volt.
Na és akkor a legszebbekről még nem is volt szó. Egy agyafúrt kereskedő azt is tudja, hogy az expresszen feladott kamuhirdetésekkel hogyan lehet letörni az árakat!

Általánosságban véve a madár annyit ér, amennyiért el lehet adni. Ha az eladó olyan árat szab meg amiért nem tudja már eladni, akkor benne van, hogy ő úgy van vele, hogy annyira nem eladó a madár, elfér neki otthon is.

Még egy apró, de fontos dolog: Az eladó ugyan élhessen már azzal a jogával, hogy ő döntse el, hogy mennyiért akarja eladni a madarát és ne irigykedjünk! Attól, hogy ő Monoron nem tudta annyiért eladni, lehet hogy jövőhéten drágábban eladja, mint ahogy itt kitette. Az EU-ban vagyunk, lehet hogy jövőhéten tervben van neki egy börze Németországban, Hollandiában. Ott el tudja adni akár drágábban is, mint ahogy itt kitette. Kivitte most Monorra, úgyis ott van neki a szomszédba, ha elmegy ennyiért lehet mégse megy külföldre. Mindemellett sok külföldi is jár Monorra, akinek akár megfelelhet ez az ár is! De egyébként nem kell annyira nyugatra menni, ha átmegyünk Szlovákiába ott is jóval drágábban el tud adni sok fajt. Van aki emiatt nem is jár Monorra, inkább átviszi oda.

Az hogy valamit megéri-e hullámost tartani nagyban attól függ, hogy milyen lehetőségeink vannak és milyen körülményeket akarunk biztosítani a madárnak. Ha valakinek vannak nem használt épületei, akkor pl jóval kevesebb beruházást igényel a hullámos tartás. Ha újakat kell építeni, annak kb sose hozza vissza az árát. Gyanítom az emberek többségének nem sok használaton kívüli épülete van. A másik, hogy nem mindegy, hogy 30*30cm-es ketrecekben akarja tartani az ember, vagy normális méretű helyeken. És akkor csak a legalapvetőbb dolgokról beszéltünk, még se kaja, se kiegészítők, se állat egészségügyi kiadások, se semmi.... Sokan azért tartják, mert igényesebb madarak már nem hajlandóak náluk költeni, illetve látom én azt sok mezőgazdaságban foglalkozó embernél is, hogy sokszor már több a költsége, mint a bevétele, de csinálja, nem számolja....

Persze ez elvileg egy hobbi és nem akkora gond ha negatívba jön ki az ember, csak akkor ne állítsuk azt, hogy a hullámos annyira jól profitál!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 9:07 
ckuzmos írta:
:96:
Ne piszkáljátok egymást! Tudom hogy némi szempontból poénos a szitu, de a jelen helyzetben ez még igencsak félreérthető...


Ok. :65:

_________________
Seres László


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO