Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 9:17 
Pulipinty írta:
Számon-bánom, hogy önálló véleményt alkottam. Ezentúl "idre-trendi" módon csak bólogatni fogok.

Látod erről beszéltem! Nem érted, hogy ez miről szól. Senki sem azt mondta, hogy bólogass vagy ne legyen véleményed. De akkor ne várd el mástól se, ha te sem tudod elfogadni a másik álláspontját. Az, hogy egyetértenek-e veled vagy mással az megint egy másik történet.

Én úgy gondolom elég jól, szemléletesen leírtam mi a baj a jelenlegi tenyésztői szemlélettel (általánosságban, nem mindenkire igaz természetesen). Vagy nem olvastad végig vagy pont a lényeget nem értetted meg belőle (ami persze lehet akár az én hibám is, mert nem tudtam jól körbeírni a dolgokat).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 8:18 
Békés, nyugodt napot mindenkinek!

Pulipinty írta:
Soma, szerinted az normális, hogy egy Monori börzén pláza áron adják a papagájokat??? Hát ne viccelj már!



Nem tudom miért mérce a pláza árformálása. Egyedül a madár valódi értékét nem veszik figyelembe az ár kialakításánál, minden mást igen. Legfőképp a beszerzési árat, ami meg a tenyésztőkön múlik.

Igen, szerintem normális, hogy a rózsás törpék ára 4000-9000 között mozog egy börzén vagy akárhol. Miért érne egy börzén kevesebbet egy madár, mint máshol?
Igen, szerintem egy hullámost sem szabadna, egy tenyésztőnek sem 2000 alatt eladni. (téged sem hívogatnának alkudozni, mert a köztudatban benne lenne az ár)
Hidd el engem is hívogatnak, hogy a katalin legyen 8000 helyett 6000. Szépen elmagyarázom, hogy miért ennyi szerintem az ára ( német mag, vitaminok, gyümölcs, stb). Ha megérti, jó. Ha nem, szépen elköszönünk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 6:18 
:D 8) :wink:

Hideg, meleeg..., minden van...

Srácok! Egy a nagy igazság..., ne csak a madarakat,
de egymástt is tiszteljük, becsüljük! Ezt lehet akkor is
ha nem egyező a véleményünk... :D

Moderátor: Ne szét csapj..., moderrálj! Tudom én, nehéz...,
de annyira sértő dolgot itt még nem írt épp senki.
Köptek már le munka közben azért mert a kötelességed végezted,
vagy vertek meg, fújtak le gázspray-vel? :lol: ...mert az sértő!
Azért én is szétcsaptam!!! ...valakit. :D

Ez egy "KÖZÖSSÉG", és szerintem elég jó közösség! Ezt tartsuk szem előtt!

Nem tudom fel tűnt-é, de én nem nevesítettem..., remélem mégis érthető mire gondolok!

További szépeket! :wink:

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 5:25 
madaras86 írta:
Kár, hogy itt nem lehet "lájk"-olni, szerintem némelyik kritikusabb, logikával felépített hozzászólás elég sok egyetértést kifejező jelzést kapott volna. Már amennyiben az emberek elkezdenek gondolkodni.

Like... :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 0:39 
Egyébként az első lépést megtettem Esztero Lajos bácsi felé!

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 23:50 
Szerk.Moderátor:
Imici hozzászólása törlésre került.
A vélemény nyilvánítás szabadsága mindenki számára adott, ha betartja a szabályokat...

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 23:39 
Számon-bánom, hogy önálló véleményt alkottam.
Ezentúl "idre-trendi" módon csak bólogatni fogok.


_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 22:47 
Pulipinty: eddig senki nem piszkált azért mert ilyen vagy olyan madaraid vannak tudtommal, amíg nem kezdted te el mások leszólását, akik lehet nincsenek is itt fent, vagy nem is olvassák a fórumot. Elfogadjuk azt hogy te mit tartasz vagy mit szeretsz, cserébe ugyan ezt várjuk el tőled is! (akinek inge még az nyugodtan felveheti…) Nem vagyunk egyformák, más céljaink vannak a madarászattal és a madarakkal, és ez így van jól. De meg kel tanulnunk egymás mellet élni és egymás céljait, nézőpontjait elfogadni. Olvasd vissza az írásaidat, saját magad hergelted fel és olyan embert hurrogtál le aki nem érdemelte meg. Mindenki had döntse el mennyiért akarja eladni a madarát vagy hányszor sétáltatja meg azt. De bevallom neked ezer forint alatt még egyszer sem adtam el madarat, mert az alatt nem adom. Ha valakinek nem tetszik, akkor ne vegye meg. Inkább elajándékozom olyan embernek, akinek tudom hogy számít (és már nem egyszer vitt el tőlem kezdő madarat ingyen).

Brimston, Imici és akinek még inge:
Ez nem vitafórum hanem madarász „szakmai”, ahol egymást segíti kellene, nem pedig piszkálni. Ha marakodás van, akkor igenis szétcsapunk, mert nem azért üzemeltetjük, de ha békés véleménycsere van (amire már számtalan példa van) akkor semmi gond nincs. Egy apró félreértésből lesz idővel végigsértődött haragoskodás, aminek az elejére már senki nem emlékszik, csak arra hogy IDRE. Lehet hogy számotokra ez túl érzékenység lenne, de szerintünk meg végre meg kellene tanulni egymást figyelembe venni és tolerálni. Nem csak a madaraink iránt kellene alázatot mutatni (bár ezt is igen kevesek teszik), hanem madarász társaink iránt is. Sanyi te tudod nagyon jól hogy mennyire szét van züllesztve ez az egész madarász társadalom, a saját bőrödön érezted a hatását, de emlékszel már arra hogy mivel kezdődött? Gyanítom nem, és senki nem tudja megmondani. Csak harag és gyűlölet van…
Mondhatnátok hogy ez akkor egy „lelki pátyolgató fórum”, amiben semmi izgalom nincs. Lehet, de itt egy közösség próbálna meg létezni, békében élni és egymást önzetlenül segíteni. Ha valakinek izgalom kell, akkor más szórakozást válasszon magának…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 22:30 
Kár, hogy itt nem lehet "lájk"-olni, szerintem némelyik kritikusabb, logikával felépített hozzászólás elég sok egyetértést kifejező jelzést kapott volna. Már amennyiben az emberek elkezdenek gondolkodni.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 22:14 
Attól is felmentek az árak, hogy drágult a mageleség, hogy drágult az energia (nem, nem lett olcsóbb, mert máshol fizetjük meg az árát) és kevés madarat vittek ki most a börzére. Ennek oka az időjárásban, a költés kezdetének elhúzódásában, no meg abban is kereshető, hogy sokan csökkentették vagy netán szüneteltetik a madarászatot.

Navy írta:
..mert akkor csak azt a madarat tarthatnám szépnek, amiről ti azt előírjátok. Így pedig szabadon és kedvemre gyönyörködhetek az én kis szép, egészséges és vidám madaraimban :D

Látod, te is félreértetted az egészet. Senki sem mondta, hogy nem szépek a madaraid vagy hogy ami egyiknek tetszik az a másiknak is kötelezően tetszenie kellene. Nem ezen van a hangsúly. Az a gond, hogy valóban problémás (esetleg beteg) vagy olyan genetikai információkat hordozó madár amely génjeinek tovább örökítése, tenyésztésben tartása gondot okoz IS benne van az állományban. Nem az a baj, hogy neked tetszik vagy másnak nem, de egy örökletes betegséget hordozó madár továbbtenyésztése szerintem neked sem érdeked. Ugyanúgy nem szabadna érdeke lenni egy magára valamit is adó tenyésztőnek, hogy alfajokat vagy netán fajokat keverjen (nem a tudatosan keresztezett hibridekre gondolok itt). Komoly gond, hogy hiába lenne igény rá, szinte egy kézen meg lehet számolni azt aki képes pedigrét kiállítani a madarához (eleve ő sem kapja meg a vásárolt madarakhoz, anélkül meg ugyebár lehetetlen tovább vezetni).

Mondok egy példát. Nem is kell messzire menni, itt van az elméletben sokkal szigorúbban szabályozott kutya/macska tenyésztés. Ha ma idehaza vásárolsz egy fajtatiszta kutyát, akkor nagy esélyed van rá, hogy a kutya örökletes betegségeket IS hordoz. Csípő ízületi diszplázia, idegi gyengeség, szívproblémák, bizonyos betegségekre hajlamok, stb. Ettől még lehet az a kutya szép és szeretheted is meg minden, de mivel ezeket a hajlamokat és sok esetben magát a problémát is garantáltan örökíti az utódaiba a tenyésztésben tartása ne lenne indokolt. Ezek után el kell keserítselek, mert tenyésztésben tartják őket. Egyrészt a "szaporítók" akik nyomorúságos körülmények között, a haszonra maximálisan kihegyezve gyártják futószalagon az ebeket. És nem tudod őket kiszűrni, mert egyrészt a vevők jó része valami ellenséges dolognak gondolja a törzskönyvet ami csak feleslegesen drágítja a kutya árát. És mint "Köszi, nem kérek ÁFÁ-s számlát" lenne, nem kéri a törzskönyvet sem. Aztán persze csodálkozik amikor a kis kedvencére vagyonokat költ, mert az haldoklik. Vagy épp abszolút meggondolatlanul a két sarokkal odébb lakó (és hasonló adottságú) kutyával pároztatja majd a kicsiket árulja harmadáron. Mindeközben fel sem fogja, hogy amit tesz az miért is rossz mindenkinek (még neki is).

Amikor azt mondom, hogy a hazai állomány nagy része (erősen fogalmazva) genetikai hulladék, akkor nem arra céloztam, hogy nem elég szép vagy nem 95 pontos egy kiállításon, hanem arra, hogy fogalmad sincs mit veszel és fogalmad sincs mit okozol azzal, hogy esetleg azt a génállományt tenyésztésbe viszed. Vagy épp érthetetlenül állsz a jelenség előtt, hogy mitől van elhullás, miért terméketlenek a tojások vagy miért pusztulnak el a kicsik. Ilyenkor érdemes elgondolkozni azon, hogy talán pont azért, mert egy viszonylag homogén állomány ahova nem vagy csak ritkán érkezik eltérő genetikai adottságokkal rendelkező egyed az bizony beszűkül és ezek a problémák csak fokozódni fognak az idő elteltével.

Ezt hosszasan lehetne boncolgatni még, de ezen nem besértődni kellene (a nem megértés még nem jelenti azt, hogy a másiknak nincs igaza), hanem valahogy tenni ellene, hogy a jövőben még jobb, egészségesebb, betegségektől mentes madarai lehessenek mindenkinek. És bizony ebben benne van, hogy a vásárlásnál azt IS figyelni kell, hogy ki az aki árulja, hogy vannak a madarak tartva, miket adott neki enni, mennyire néz ki az a madár úgy ahogy ki kellene néznie, stb, stb, stb...

Sok esetben nem is az a gond, hogy valaki nem tudja a megoldást egy problémára, hanem az, hogy nem is látja magát a problémát. Viszont érdemes odafigyelni azokra akik megpróbálják (bár néha kissé sarkalatosabban fogalmazva) felhívni a létező és valós problémákra a figyelmünket. Nekünk is jót akarnak ezzel, nem lenézés vagy beszólás a céljuk.

Szvsz.


(Tényleg érdemes lenne másik topikot keresni ennek én örülök, hogy végre beszélünk erről, de talán nem itt kellene. A viták előbbre visznek minket, a veszekedések azok amiket el kell kerülni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:52 
Pulipinty írta:
Nimfanatikus, mi lenne, ha elfogadnád, hogy nem mindenki ugyanazt nézi egy madárban mint te?

Valamint attól még nem kell lenézést megfogalmazni másokkal szemben, mert neked más madár tetszik, mint a másik embernek. Hidd el, hogy nagyon sokan tökéletesen elégedetten élnek együtt a madaraikkal mindenféle sztenderdnek való megfelelési vágy nélkül.

Nem olyan bonyolult dolog ez , mint amit belemagyaráztok. Ha nem tudsz egy kismadarat önmagáért szeretni, csak ezeket az ideálrajzokat kergeted, akkor soha nem leszel elégedett a madaraiddal, nem tudsz gyönyörködni bennük, mert nem a madarat látod, csak a hibáit.


Maximálisan egyetértek Veled!

Nem arról szól, hogy csak az enyém lehet szép, első, tuti, stb........Mindenki takarítson a maga háza táján, mert ha egy kicsit megpiszkálnánk egyeseket, szerintem pofára esés lenne a dologból. Ne szálljunk már el magunktól
Nem elfogultnak kellene lenni. Maga a tény, hogy egy kis állatka, akiről gondoskodom, na az a szép dolog és az is aki szintén így gondolkodik!És teljesen mindegy, hogy milyen!
Standard? Nézzünk már szét a világban mi is a természetes és mi a keresztezett, mert az ember gyarló és kénye-kedve szerint alakítja a természetet.
Milyen tenyésztő az, aki beteg, atkás állatot árul BÖRZÉN?!?!?
Na, hagyjuk.

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:42 
Nimfanatikus, mi lenne, ha elfogadnád, hogy nem mindenki ugyanazt nézi egy madárban mint te?

Valamint attól még nem kell lenézést megfogalmazni másokkal szemben, mert neked más madár tetszik, mint a másik embernek. Hidd el, hogy nagyon sokan tökéletesen elégedetten élnek együtt a madaraikkal mindenféle sztenderdnek való megfelelési vágy nélkül.

Nem olyan bonyolult dolog ez , mint amit belemagyaráztok. Ha nem tudsz egy kismadarat önmagáért szeretni, csak ezeket az ideálrajzokat kergeted, akkor soha nem leszel elégedett a madaraiddal, nem tudsz gyönyörködni bennük, mert nem a madarat látod, csak a hibáit.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:33 
Nem egészen erre számítottam, amikor elkezdtem olvasni a legutóbbi börzéről írt hozzászólásokat.
Csak örülni tudok, hogy nem vagyok a ti szempontjaitok szerinti "madarász", mert akkor csak azt a madarat tarthatnám szépnek, amiről ti azt előírjátok. Így pedig szabadon és kedvemre gyönyörködhetek az én kis szép, egészséges és vidám madaraimban:D Elférünk egymás MELLETT, remélem. Amúgy simán meglehet, hogy bármi kiállításon is megállnák a helyüket.
A börzére visszatérve, nekem is feltűnt , hogy az egy hónappal ezelőttihez viszonyítva eléggé "felmentek" az árak.Az okát nem tudom, nem is érint, mert madarat csak nézegettem, nem vettem, nem adtam el.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:21 
Ez így igaz...minden szó!
Néha a szemétdombra is ki kell nézni....lehet ott is arany! :lol:
Néha a név ...már nem kötelez!
Változnak az idők-emberek!
Sajnos rossz irányba is!
De ilyen időket érünk!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:16 
Ha nem nyulsz vissza az eredeti formához akkor vége a standard állományodnak (genetika alapjai, törzsállomány). Ugyhogy ez ebben a formában nem igaz Pulipinty! Nem kell a standardokra kihegyezni a dolgot, törpe és törpe között is van különbség és jákó és jákó között is, csak észre kéne venni.

Lajos bácsi, minden tiszteletem! Szerintem monor az a hely, ahol az egész ország madaraiból lehet válogatni. Hiába megyek én el akármelyik kiállításra (direkt nem nevesítek), ott csak kanáriból meg zebrából tudok minőséget venni, a többi madár az olyan sokszor mintha az utcasarkon lennék, a benzinköltséget nem éri meg sokszor egy kiállításra elmenni. Lassan tenyésztőhöz is hiába megy az ember, mert mindenkinek mindenből van egy egy pár. Abból meg válogatni nem lehet. Igaz hogy monoron nagyon meg kell nézni honnan vesz valamit az ember, de ugyan azok viszik ki a madarakat akik a killításra is, csak hatványozottan, és igy lehet válogatni! (persze más is visz madarat de azt a gyakorlott szem ki is szúrja és vagy uj lehetőségként néz rá, vagy marad a megszokottnál, de lehetőségként ott van)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:47 
Nimfanatikus: a börzén kb 1:50 vagy 1:100 arányban szerepetek mezei és STD siráykák. Gondolom a való életben az átlag madártartók vonatkozásában is így van, ugyanígy a zebrapintyek esetében is. Nincs az sehol sem meghatározva, hogy a nem STD madárnak nem lehet utóda. Lehet. És aki minőségi madarat akar tenyészteni, az nem fog nemSTD madarakat tenyésztésbe venni, ergo nem fognak keveredni a "nemes" vonalak a mezeiekkel, így mindenki elvan a maga kis világában párhuzamosan.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:46 
Az alap probléma nem a vélemények ütköztetése, hanem a tájékozatlanságból fakadó vélemény nyílvánítás.

Az elemi követelmény, hogy amiről véleményt kívánok formálni ahhoz lehető legtöbb informácioval kell, hogy rendelkezzek, de legalább konyítsak a dologhoz, főleg egy nyílvános fórumon. Itt is az a probléma, hogy néhány megfontolt érv felsorolása helyett a csuklóból kivágott vélemény dominál.
Igen a börze szó már maga egy beszerzési kategóriát jelent kevesebbet, mint egy szakvásár és többet a sarki piacnál. Viszont, mivel ezt látogatják a legtöbben a tartónak, szaporítónak biztosan megfelel a kínálati színvonal, egy átlagos tenyésztzőnek már a szakvásár sokkal megfelelőbb. Az igényes tenyésztőnek meg megvannak a címei ahonnan beszerzi az általa megkívánt egyedet. Ezért sosem fog béke lenni a vásárlások körűl.
Viszont talán egyszer eljuthatunk oda, hogy a madár előnyeit/hibáit felismerve írjuk le a véleményünket a
meglátogatott rendezvényről szóló topikba.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2013 ápr. 15, 20:57-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:38 
Makeszfiú: Valószínűnek tartom, hogy a 7-8-10ezer/darabos rózsásokat más is drágának tartotta, különben nem tette volna vissza az ürge a csomagtartóba 12 előtt nem sokkal az árulóketrecet, benne vagy 8-9 madárral.

Nekem összességében tök mindegy, hogy mennyibe kerülnek, mert annyi madaram van, hogy egyáltalán semmilyet se akarok venni, csak ha már ott nézelődik az ember természetes, hogy megkérdezi, és természetes, hogy véleménye is van. Lehet, hogy a 6-7ezrekért felvásárló felvásárló vasárnap mégsem járt a börzén. :)

Meg az is tök más, hogy valaki árulgatni szeretne, vagy eladni, mert ha el is akarja adni, akkor a keresletet is figyelembe kell vennie, különben hamar megeszi a hasznot a szaporulat.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:37 
Kedves Pulipinty!
Ezek szerint félreérthető voltam, de nem konkrétan a Te madaraidról beszéltem!
Viszont a végén ezt meg is jegyeztem valahogy hgy ne háborodj fel rajta, de sietnem kell el itthonról ezért biztosan nem érte el a célját.
Kedves Jámbor!
Nem véletlenül merem számra venni ezt a szót ha rossz minőségű madárról beszélek. Bár tárgyiasításnak tűnik, de már egyszer megfogalmaztam és nem ismétlem magam. A csupa szív madarász nem madarász! Mert nem a madarai érdekeit nézi, a populáció és annak értékességét, hanem a saját egóját legyezgeti.

Ezt ne bántásnak vegyétek tőlem hanem gondolkodjatok el rajta! Ezeket az élőlényeket jó genetikai állománnyal kell megőriznünk (a színmutációk is lehetnek értékesek eredeti génállomány szempontjából ha nem ostoba a tenyésztő!). Ezt csak akkor érjük el ha törekszünk a minőségre, és itt még mindig nem a standard hullámosról beszélek mert az már ugy el van rontva ahogy csak lehet.
Pulipintynél sem az a baj hogy nem akar kiállításra menni a madaraival (szíved joga, én nem mondtam hogy tégy így!), hanem hogy ennek ellenére biztosan szeretne fiókát tőlük, amit tökmind1 hogy elajándékoz vagy elad, de a populációhoz tartozik itt magyarországon, ami folyamatosan romlik, mert kiviszik hollandiába a madarakat eladni onnan meg ugyanugy hozzák be a szintén magyar madarakat gyűrű nélkül és azt hiszik hogy vért frissitenek.... mert sajnos ott is vannak sokan akik már kezdenek meggárgyulni (szerintem a régi nemesítő hollandvér is kiveszett már).

Mégegyszer bocs, de ha most sem érthető akkor továbbra sem fűzök hozzá véleményt.

Ja azt el is felejtettem irni hogy monor most azért volt drága, ha valaki nem tudná, mert elhúzodott a tenyészetek beindulása, így nem volt madár a piacon, ennyi az egész, és ezt sokan kihasználták, mért is baj ez? Szinte csak ivarérett madarak voltak abból is alig, és ehhez a vásárlóáradathoz az alacsony árak mellett már reggel 5 re pakolt volna haza mindenki, mert mindent elkapkodtak volna és akik 6-ra érkeznek nézhették volna a nagy semmit!
Nem logikus?
Az a baj hogy az emberek irigyek, semmi sem tetszik nekik és mindig nekik van igazuk!
Ugye igazam van? :D:D:D:D:D:D:D:D


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 20:28 
Még egyetlen olimpikon szájából sem hallottam olyant, hogy hétvégenkénk fukározni egy kicsit a srácokkal, vagy sörmeccset játszani a lakótelepen az sz** dolog ....

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 17:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO