Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 aug. 9, 23:14 
Pontosabban most latom, hogy a (javai) rizspinty mindket neven, duplan szerepel az adatbazisban, bar a P. o. nev mellett sem magyar nev, sem ikon nincs.
Azt is tudom miert ;-) de persze ennek semmi ertelme.
Szerintem torold az egyiket, es az ikonos bejegyzest ird at Paddara.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 aug. 9, 11:05 
ckuzmos írta:
Ismert hibák, problémák a Tenyészet nyilvántartó rendszerben:

- Aláírás hozzáadása a hozzászólásokhoz a tartott fajok képeivel nem működik.


Ez meg mindig igy van.

Meg valami.
A hazi kanari miert van onallo rendkent feltuntetve?
Igy a Fajlistan sem jelenik meg a tobbi pinttyel egyutt.
Bennt lenne a helye a tobbi Serinus faj mellett a Fringillidae csalad listajaban.

A rizspinty most Lonchura, a timori rizspinty Padda nemzetsegnevvel szerepel a listan. Ugye valoban hol de, hol oda soroljak oket, de azert a kettot mindig ugyanoda. En a kozismertebb Padda nevre szavaznek, ha mindketto azt viselne, akkor ez a 2 kozeli rokon faj egymas utan jelenne meg a listakon.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 22:46 
Ugy latom most mar minden mukodik, csak par ikon hianyzik meg. ;-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 15:58 
jah, ötsoros lekérdezési paranccsal sikerült megoldanom :shock:
remélem most már minden adat megvan a listában, de ha még hiányosságot fedeznétek fel, szóljatok. :evil:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 12:12 
Kosz a megnyugtato valaszt!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 12:07 
Szerencsére ez nem hiba. Csaba ügyködik megint, hogy jobbá tegye az adatbázist. Vissza fognak jönni a dolgok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 11:24 
Hoppa, sajnos mar talaltam is egy joval fontosabb hibat, ami az abc sorrendbe rendezes hozadekanak tunik: Eltuntek a madarak labarol a szines jelologyuruk!
Pedig ezek nalam nagyon fontosak. Vissza tudnad varazsolni oket?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 11:16 
Nagyon jo a latin nev szerinti rendezes, koszonet erte!!!
Es nem lett eszrevehetoen lassubb sem az oldal betoltese.
Vegre ujra ertelmes sorrendben latom a madaraimat, legalabbis a zomuket kitevo diszpintyeket.
Az azonos statuszt elvezo galamb-papagaj, szovomadar-vereb, valamint bulbul-papaszemes csoprtok (ilyen 3 csoportot krealtam az eladva, elrepult,elpusztult statuszokkal) tagjai kicsit meg keverodnek, de annyit meg konnyu attekinteni.

Az en statisztikai adataim ugyis nemileg hamis kepet mutatnak a hazai madartartasrol, igy gondolom kevesbe fontosak, de mihelyst kitalalsz valami alternativ megoldast a csaladok rendezesere, boldogan visszateszem mindet a tenyeszetben statuszba, mert az engem is zavar kicsit, hogy a statisztikamban igy az utobbi 3 kategorias madarak nem jelennek meg. Viszont a fajlistaban szerencsere igy is bennt maradtak.

Ami az ikonokat es azt az egy nevmodositast illeti, az gondolom ezek utan a buveszkedesek utan mar gyerekjateknak tekinthetok - csak feledesbe ne meruljenek! ;-)

Amugy ma eszrevettem egy masik kis gixert az adatbazisban. A Cacatua fajok zome nem a kakaduk, hanem a papagajok csaladjaban van listazva. De ezekben en nem vagyok erintett, most mas sem listazza egyiket sem, tehat ez aligha egeto problema.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 15, 10:44 
W.L. írta:
Valoban, mar tudok nev szerint menteni, de mivel ez most csak a fajokon beluli sorrenden modosit, en nem hasznalom.
A 4 statusz szeinti rendezest viszont kihasznalom a fajok 4 fo csoportba rendezesere, ezeken belul a fajok nemzetsegenkenti osszeszedeseben pedig remelhetoleg majd a latin nevek abc szerinti listazasa segit.

Latom sikerult visszatenni a pinty szot is a statisztikaba! :-)

Jo sokat foglalkozol most a forum technikai oldalaval, le vagyok nyugozve mennyi valtozas tortent 1-2 nap alatt!!!


Hali,

igen, most már nincs senkinek sem tigrise, zebrája :)
Megvariáltam a lekérdezést, így most már latin név abc sorrendje alapján rendezi a fajokat. Elég nagy mennyiségű így sajnos a lekérdezés, ha problémákat tapasztaltok, szóljatok (lassulás, időtúllépés stb)

A státusz állapotok ugyebár nem erre lettek kitalálva, mint amire te most használod, de ha számodra így egyszerűbb az áttekintése az állományodnak, akkor szíved joga. :)
Viszont ennek egyéb vonzatai is vannak, mint például a statisztikai adatok módosulása, tenyészpárok kialakítása.

Az ikonokkal kicsit később foglalkozom majd, nehogy el legyél kényeztetve ;)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 14, 16:41 
Bocs, az én voltam, próbálom megalkotni az igényedet, csak ez már jóval macerásabb :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 14, 14:19 
Bakker, visszatert az Altalanos hiba uzenet a Madaraim egyedlista helyere!
Remelem csak ideiglenesen...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 14, 12:51 
Valoban, mar tudok nev szerint menteni, de mivel ez most csak a fajokon beluli sorrenden modosit, en nem hasznalom.
A 4 statusz szeinti rendezest viszont kihasznalom a fajok 4 fo csoportba rendezesere, ezeken belul a fajok nemzetsegenkenti osszeszedeseben pedig remelhetoleg majd a latin nevek abc szerinti listazasa segit.

Latom sikerult visszatenni a pinty szot is a statisztikaba! :-)

Jo sokat foglalkozol most a forum technikai oldalaval, le vagyok nyugozve mennyi valtozas tortent 1-2 nap alatt!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 13, 14:47 
Sikerült reprodukálnom a hibát a lista rendezésének mentésére.
Megvan így már a hiba is , miért nem mentett olyan felhasználóknak, akik ezt a funkciót még sosem használták.

Ki is javítottam ;)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 13, 12:50 
W.L. írta:
Szetnezve a rendszer altalam hasznalt reszein, meg egy joval egyszerubb modositasi javaslatom lenne:
Jo lenne ha a Statisztikaban a fajnevekrol nem lenne levagva a pinty szo. Nem sok helyet sporol meg az az 5 karakter, es ugye a pintyeken kivul minden mas madarfaj teljes neve megjelenik.
Eleg komikusan nez ki, hogy statisztikamban kulonfele madarak mellett tigris, zebra, sot apacak is szerepelnek! :D


Na ennek már egyszer nekifutottam, de nem találtam meg a hibát.
Megpróbálom most, nem adom fel :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 13, 12:48 
Jah, kicsit off de kezelni tudom :)

Szóval a sorrendre két gyors megoldást tudok ajánlani, az egyiket már be is állítottam. A sorrend alakulása a következő:
- státusz (ezen belül tenyészetben, eladva, elpusztult, elrepült sorrend alakul ki)
- majd ezeket fajcsoportonként rendezi sorba,
- és végül a választható név vagy azonosító sorrend alakul ki.
Így legelöl az adatbázisban legelső faj kerül ID vagy neve alapján ABC sorrendbe, melyek státusza tenyészetben van stb stb.

A másik megoldás lehetne, csak ahhoz kicsit több idő kel, ha a választható azonosító és név rendezési sorrendet kiegészítem faj sorrenddel is.
Az egyedi sorrendbe való rendezés megvalósítása nagyon időigényes és extra munkával jár, ezt inkább kerülném.
Lesd meg légyszíves így megfelelő e, illetve mások számára használható e a lista így, vagy inkább ne.

Nézem majd a mentési problémádat is.

Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 12, 23:10 
Szetnezve a rendszer altalam hasznalt reszein, meg egy joval egyszerubb modositasi javaslatom lenne:
Jo lenne ha a Statisztikaban a fajnevekrol nem lenne levagva a pinty szo. Nem sok helyet sporol meg az az 5 karakter, es ugye a pintyeken kivul minden mas madarfaj teljes neve megjelenik.
Eleg komikusan nez ki, hogy statisztikamban kulonfele madarak mellett tigris, zebra, sot apacak is szerepelnek! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 12, 22:22 
Kosz!
A bal oldali menu a kis haromszoggel meglett, ez egy faj egyedeinek osszeszedesere a faj neve alapjan tenyleg jo - azert ez a funkcio azzal a szintelen kis haromszoggel alapbol jol el volt rejtve.
A nevek szerinti rendezest tegnap tobbszor is probaltam sikertelenul.
Remelem sikerrel jar a fajok alapjan sorba rendezes beallitasa!
Meg persze azert a hianyzo ikonok is jol jonnenek.

Amugy mindez itt kisse off-topic, mert persze ez joreszt nem hiba (kiveve talan a nem mukodo nevek szerinti rendezest), hanem egy uj funkciot kertem.
Nem tudom hanyan vagyunk 50 madar feletti vegyesfaju allomannyal, gondolom nem tul sokan, ugyhogy tenyleg koszonom, hogy azert foglalkozol vele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 12, 18:00 
Most már értem a problémádat :)
Meggyőztél, átvariálom hogy sorba rakja fajok alapján a listát, és akkor neked sem kel állítgatnod.

A mentésnek működnie kel (nálam legalábbis működik) de te ebben is speciális eset vagy mert gyanítom még sosem csináltál ilyen mentést (nincs adatod).

A bal oldali menü nem csak PC-n van, de össze lehet csukni ha valakit zavar. Lehet neked be van zárva és azért nem jelenik meg? Van egy kis háromszög ikon, arra kéne klikkelni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 júl. 12, 16:04 
A nev szerinti rendezest kiprobaltam, es nekem nem mukodik.
Hiaba jelolom be a nev szerinti rendezest, es el is mentem, a sorrend marad ugyanaz.

Bal oldali fajlista azt hiszem csak szamitogepen van, en pedig altalaban mobilon netezek.

Fejikonok nalam meg ugye bo fel tucat fajhoz hianyoznak illetve az azonos szintelen ikonok jelzik oket, igy szamomra ez sem tul hasznos - egyelore. ;-)
Bar en amugy sem csak 1-1 faj egyedeit szeretnem idealis esetben egyutt latni, hanem az osszeset, de fajonkenti csoportokba rendezve.

Az en egyedlistam igencsak 50 felett jar, inkabb 150 korul, es 42 fajra oszlik.
Ennyi kozt meglelni egy keresett egyedet, plane egyedi fajikon nelkulit, neha nem eppen egyszeru! :D

Es parokba sem allitottam oket a listan, hiszen tobbseguk nem paronkent van kalitkakban, tehat a tenyeszparok funkciot en nem is hasznalom.

Szamomra legegyszerubb tovabbra is az automatikus fajonkenti sorbarendezes lenne, ha pedig manualisan kene rendezni oket, akkor annak legegyszerubb modja talan az lenne, ha minden egyet sorszamot kapna, amit at lehetne irni, igy pl a 141. szamu madar szamanak 51-re valo atirasa utan automatikusan atkerulne 48, 49 es 50 szamu fajtarsai ala a listan.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 12, 15:47 
W.L. írta:
Nekem egyetlen fontos kivansagom lenne, nevezetesen az, hogy a Madaraim listaban az egyedek vagy rendszertani sorrendben jelenjenek meg (mint a fajok a Fajlistaban) vagy pedig manualisan atrendezheto legyen sorrendjuk.
Ez foleg azert kene, hogy az azonos faju egyedek egymas alatt sorakozzanak, nem pedig hozzaadasuk sorrendjeben legyenek szetszorva.
Ezt jelenleg csak igen macerasan lehet elerni.


A fajonkénti sorrendet nem találom annyira hasznos funkciónak, hiszen könnyedén ki/be tudod kapcsolni egyes fajok láthatóságát, vagy akár csak egy fajt mutasson is a lista. Az előbbit a fejikonokkal tudod megoldani, az utóbbit könnyeben eléred ha közvetlenül a bal oldali menüsorban a faj nevére klikkelsz.
Az egyéni sorrend állítgatása pár egyed esetében könnyen kezelhető dolog, de ekkor nincs sok értelme mert hamar át lehet látni a listát. Nagyobb (50+) egyedlista esetében viszont igen macerás. Van ilyen megoldás a tenyészpárak listájában, többször is meggondolom mikor állítsam át itt a sorrendet magamnak :) Ettől függetlenül átgondolom hogyan lehetne ezt megvalósítani, bár a hasznosságáról, kezelhetőségéről továbbra sem vagyok meggyőződve.

Fekete Csaba által javasolt madár neveknek a következetes használatával is könnyedén orvosolható a problémád.

Üdv:
Csaba


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO