Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2015 okt. 1, 20:54 
Nagyon köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 szept. 30, 21:20 
Nagyon korán elkezd énekelni. Nem sokkal az elválasztás után. Persze ilyenkor még inkább csak próbálkozásnak lehet ezt nevezni, de már kiszúrható, hogy melyik énekel. Persze, ha többen vannak együtt, akkor a kevésbé domináns egyedek előfordul, hogy nem énekelnek még jóval később sem. Ezért érdemes kitenni a kérdéses nemű sirálykákat egy tojóval egy kalitba. Ilyenkor nagy esély van rá, hogy elkezd énekelni az addig csöndben lévő hím is. Persze ezt azért már kicsit idősebb korban érdemes csinálni. A másik lehetőség, hogy meglesni, hogy melyik énekel a közös kalitban, azt áttenni máshová. Ilyenkor aztán a dominancia sorrendben következő hím kezd el énekelni. Őt ismét ki lehet fogni stb.... Végül maradnak a tojók a kalitban.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2015 szept. 30, 16:01 
Kedves Madárbarátok!
Napok óta keresem a választ, de nem találom ezért itt szeretnék segítséget kérni! Mikor (milyen idős korban) kezd el énekelni a japán sirályka hím? A segítséget előre is köszönöm!
Mindenkinek további szép napot kívánok!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 nov. 2, 12:28 
Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni! Volt egy sötét és egy világos tojóm akiket márciusban vettem. Jól elvoltak tojtak kotlottak, békében éltek. Na ennek most vége! Vettem két hímet az egyik ivarérett kb.1,5 éves a másik még nagyon fiatal 4-5 hete lett elválasztva a szülőktől. Hazahoztam őket és 2 napig egymás melletti kalitkában voltak, hogy szokják egymás közelségét! A harmadik nap este szürkület előtt engedtem őket össze. Egy szélesebb akár 6 madárnak is elegendő fészket tettem be és nagyon szépen beültek mindannyian. Másnap kicsit kergetőztek, de semmi komoly. A harmadik naptól viszont teljes horror terror minden. A világos tojó egyfolytában üldözi a kicsi hímet, de a nagy hímnek is néha nekimegy. Na külön tettem a sötét tojót és a kicsi hímet és azt a fészket ami előtte a két tojó fészke volt. Így telet el 4-5 nap és semmi balhé nem volt sehol. Na egybeengedtem őket és betettem a másik fészket is. A világos tojó egyből bement a kicsi fészekbe(ami régen az övék volt) és hívta be a sötét tojót. Szinte terelte be. A kicsi hím ha közelített egyből támadta. Mivel hamar sötét lett így a két tojó a kis fészekbe éjszakázott a két hím pedig a nagy fészekben.Így telt el két éjszaka, hogy külön külön voltak nappal pedig csak a balhé volt. A világos tojó egyfolytában üldözte a kicsi hímet aki már annyira ki volt merülve attól féltem elpusztul. Így kivettem a világos tojót és egyedül volt. A másik három békében elvolt együtt aludtak a nagy fészekben és semmi verekedés nem volt köztük. Eltelt 5 nap és tegnap előtt este vissza engedtem a világos tojót. Minden kezdődött előről. Beterelte a sötét tojót a kis fészekbe és a kis hímet pedig hajtja egyfolytában. Viszont ami új, hogy a nagy hímet sem akarja engedni a sötét tojó közelébe, pedig amíg nem volt ott addig azok együtt tollászkodtak és a hím már egyszer kétszer rá is repült a sötét tojóra. Most meg csak a veszekedés éles csipogás repkedés megy egyfolytában. Mi a csudát tegyek velük? Nagyon sajnálom mikor egyedül van az agresszív tojó de azt egyáltalán nem tudom elviselni hogy a többit bántja. Mi tegyek? :(
Kérek mindenkit akinek csak van valami ötlete segítsen!
Nagyon köszönöm ha elolvasva levelem tanácsot adna valaki! További szép napot mindenkinek!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 okt. 5, 10:50 
Kedves Fórumtársak és Madárbarátok!
Lassan, de biztosan érik bennem a gondolat, hogy szeretnék madártenyésztéssel foglalkozni. Van két sirályka tojóm és most hoznék két hímet. Pár hozzászólással ezelőtt tettem fel képet a kalitkámról (57 széles 60 magas 40 mély) és az lenne a kérdésem, hogy abban négyen megférnek-e? Illetve hogyan kezdjek neki az összeszoktatásnak? Tavasszal építünk röpdét de addig meglennének ebben? Van egy másik kalitkám az 85 széles 60 mély és 90 magas csak ez a gerlék téli szállása lenne. Esetleg lehetnének együtt a kacagó gerlékkel? A hosszútávú célom(évek) hogy pillangó pintyeket és amarantokat szeretnék tenyészteni. Tudom ehhez nagyon sokat kell tanulni és tapasztalni de ha most elkezdem akkor csak egyre közelebb érek a célomhoz!
Szóval most a sirálykákkal kezdem és figyelek olvasok tanulok!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 aug. 22, 20:08 
Fekete Csaba írta:
Ha márciusban már megvoltak a madaraid és még tojtak is, akkor egészen biztos, hogy most augusztusban ivarérettek. Az biztos, hogy legalább egy tojód van. Egy tojó mellett, ha van hímed, az egészen biztosan énekelne. A hím sirálykák elég hamar elkezdenek énekelgetni. Sokszor már elválasztás után nyekeregnek.
Egy másik dominánsabb hím jelenléte meggátolhatja a hímek éneklését, azonban, ha egyedül egy tojóval van egy hím, akkor az egészen biztosan udvarolna neki. Úgyhogy, ha valamelyik madarad énekel, akkor az hím. Ha egyik se, akkor nagyon valószínű, hogy két tojód van.



Akkor ezek minden kétséget kizáróan tojók!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 aug. 22, 14:43 
Ha márciusban már megvoltak a madaraid és még tojtak is, akkor egészen biztos, hogy most augusztusban ivarérettek. Az biztos, hogy legalább egy tojód van. Egy tojó mellett, ha van hímed, az egészen biztosan énekelne. A hím sirálykák elég hamar elkezdenek énekelgetni. Sokszor már elválasztás után nyekeregnek.
Egy másik dominánsabb hím jelenléte meggátolhatja a hímek éneklését, azonban, ha egyedül egy tojóval van egy hím, akkor az egészen biztosan udvarolna neki. Úgyhogy, ha valamelyik madarad énekel, akkor az hím. Ha egyik se, akkor nagyon valószínű, hogy két tojód van.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 aug. 21, 14:18 
Kedves Fórumtagok!
Teljesen tanácstalan vagyok :? ! Előző hozzászólásaimban már írtam, hogy március 22.-én vettem 2 sirálykát. A nemükkel vagyok gondban. Ha berakom nekik a fészket akkor egy héten belül lesz tojás. 2-8-5 ilyen darabszámok voltak, de egyszer sem lett semmi :( . Meglámpáztam őket de semmi, azért bent hagytam 16-20 napot de semmi. Azt sem tudom kifigyelni, hogy melyik tojik. Felmerült bennem a kérdés hogy esetleg nem lehet hogy az egyik mégis fiú csak nem ivarérett még. Sajnos mikor vettem őket elfelejtettem megkérdezni mikor születtek így nem tudom a korukat. Szeretnék még másfajta madarakat is venni de amíg nem derül ki a nemük addig nem merek venni. Mikor ivarérett egy sirályka? Tudna nekem valaki segíteni? :?:
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 17, 15:56
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 aug. 17, 16:03 
Üdvözletem! Új pintybarátokat keresek meglévő japáni sirálykáim mellé Heves vagy Jász-Nagykun-Szolnok megyében (esetleg Mezőkövesd környékén): költőpár vagy 3 sirályka (2 fiú-1 lány) érdekel. Nagyon jó helyre kerülnének, családtagként kezeljük őket. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 13, 13:41 
ckuzmos írta:
némanyúl írta:
Kedves Csaba!
Köszönöm válaszod! Azóta sokat agyaltam és arra jutottam, hogy lehet ,hogy nem is akarok és hím sirálykát mert nem akarom tenyészteni őket! Tehát maradna a két tojó csakhogy nagyon szeretnék olyan madarat aki szépen énekel. Tudnál nekem segíteni, hogy milyen madarat vehetnék a sirálykák mellé akinek szép hangja van és az igényei hasonlóak a sirálykák igényeihez? Látványos színes szép hangú társaságkedvelő madarat keresek.Van ilyen? Előre is köszönöm a segítséged és tanácsodat! Nagyon szép napot kívánok!
Kata



Szia,

azoknak a madárszeretőknek, akik nem szeretnének szaporulatot, hanem csak életet, hangot és üde színfoltot szeretnének a lakásba a madarakkal becsempészni, mindig azt javaslom egy jól összeválogatott hímekből álló csapatot hozzon össze.
Mindegyik fajnál a hímeket összepakolva sokkal kevesebb galibát okoznak mint a tojók, ráadásul Ők énekelnek is, adott esetben színesebbek is. A fajokat így viszonylag könnyebb összeválogatni tojók nélkül, sokkal kevésbé lesznek agresszívek még a vehemensebbek is.
Egzotíkus díszpintyek csoportjából ajánlanék például a sirályka mellé még nyársfarkú amandínát, szakálas amandínát, rácsoszárnyú asztrildot, ezüstcsőrű pintyet, zebrapintyet, gould amandínát. Ha hellyel bírja a kedvelő, akkor szóba jöhet még a rizspinty, gyémánt pinty, szalagpinty. Ezen kívül vadászható a viszonylag ritkább fajokból is: vörösfejű amandina, szarkapintyek, muskátpinty stb.
Az ilyen módon összeválogatott hímekkel nagy kalamajkára nem lehet számítani, de azért a kezdeti szakaszt figyelemmel kel kísérni amíg a csípési sorrend kialakul. Ha beálltak, akkor szocializációval sem lesz gond mert mind egymást fogja tollászni, hiszen azonosak az igényeik, ugyanakkor nem lesz tojógörcs, elpotyogtatott tojás ami kétségeket ébreszt stb. Eledel szempontjából is azonosak az igények, talán a rizspinty méretéből adódóan kíván némileg nagyobb szemű mageleséget.

Ha valaki azonban a dallamosabb hang felé tendálna, akkor a jobban éneklő serinusok, carduelisok felé kel fordulnia. Ezeket azonban már jóval nehezebb összerakni, lévén agresszívabb fajok. Nagyobb hangerővel is dalolásznak, ezért sokaknak a kezdeti pár hónapos újdonság elmúlásával hamar zavaró tényezővé válnak lakásban! Az összeválogatáshoz a saját fajcsoportjában tudsz tanácsot kérni.


Köszönöm a segítséget! További szép napot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 13, 11:24 
némanyúl írta:
Kedves Csaba!
Köszönöm válaszod! Azóta sokat agyaltam és arra jutottam, hogy lehet ,hogy nem is akarok és hím sirálykát mert nem akarom tenyészteni őket! Tehát maradna a két tojó csakhogy nagyon szeretnék olyan madarat aki szépen énekel. Tudnál nekem segíteni, hogy milyen madarat vehetnék a sirálykák mellé akinek szép hangja van és az igényei hasonlóak a sirálykák igényeihez? Látványos színes szép hangú társaságkedvelő madarat keresek.Van ilyen? Előre is köszönöm a segítséged és tanácsodat! Nagyon szép napot kívánok!
Kata



Szia,

azoknak a madárszeretőknek, akik nem szeretnének szaporulatot, hanem csak életet, hangot és üde színfoltot szeretnének a lakásba a madarakkal becsempészni, mindig azt javaslom egy jól összeválogatott hímekből álló csapatot hozzon össze.
Mindegyik fajnál a hímeket összepakolva sokkal kevesebb galibát okoznak mint a tojók, ráadásul Ők énekelnek is, adott esetben színesebbek is. A fajokat így viszonylag könnyebb összeválogatni tojók nélkül, sokkal kevésbé lesznek agresszívek még a vehemensebbek is.
Egzotíkus díszpintyek csoportjából ajánlanék például a sirályka mellé még nyársfarkú amandínát, szakálas amandínát, rácsoszárnyú asztrildot, ezüstcsőrű pintyet, zebrapintyet, gould amandínát. Ha hellyel bírja a kedvelő, akkor szóba jöhet még a rizspinty, gyémánt pinty, szalagpinty. Ezen kívül vadászható a viszonylag ritkább fajokból is: vörösfejű amandina, szarkapintyek, muskátpinty stb.
Az ilyen módon összeválogatott hímekkel nagy kalamajkára nem lehet számítani, de azért a kezdeti szakaszt figyelemmel kel kísérni amíg a csípési sorrend kialakul. Ha beálltak, akkor szocializációval sem lesz gond mert mind egymást fogja tollászni, hiszen azonosak az igényeik, ugyanakkor nem lesz tojógörcs, elpotyogtatott tojás ami kétségeket ébreszt stb. Eledel szempontjából is azonosak az igények, talán a rizspinty méretéből adódóan kíván némileg nagyobb szemű mageleséget.

Ha valaki azonban a dallamosabb hang felé tendálna, akkor a jobban éneklő serinusok, carduelisok felé kel fordulnia. Ezeket azonban már jóval nehezebb összerakni, lévén agresszívabb fajok. Nagyobb hangerővel is dalolásznak, ezért sokaknak a kezdeti pár hónapos újdonság elmúlásával hamar zavaró tényezővé válnak lakásban! Az összeválogatáshoz a saját fajcsoportjában tudsz tanácsot kérni.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 13, 9:08 
feki írta:
Monoron talán találsz,zebrát ne tegyél közéjük!
Feki




Köszönöm a segítséged! További szép napot!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 19:45 
Monoron talán találsz,zebrát ne tegyél közéjük!
Feki


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 18:33 
feki írta:
Üdv.Igen össze rakhatod,de csak egy him csicsörkét tegyél közéjük.Ez lehet szürke,vagy mozambiki is.
Feki


Köszi!
Viszont azt látom nem könnyű beszerezni vagy csak én nem találok? A másik lehetőség a zebrapinty lenne. Te melyiket javasolnád? Esetleg tudsz csicsőrke tenyésztőt ajánlani? Segítségedet köszönöm! További szép napot!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 18:13 
Üdv.Igen össze rakhatod,de csak egy him csicsörkét tegyél közéjük.Ez lehet szürke,vagy mozambiki is.
Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 11:12 
némanyúl írta:
Abban tudna valaki segíteni hol lehet venni pintyeknek műtojást?

Többfelé is árulnak, érdeklődj pl. a Galambász kuckóban, nekik szokott lenni mindenféle méretben.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 7:25 
Abban tudna valaki segíteni hol lehet venni pintyeknek műtojást? A másik kérdés a sirálykákkal akkora kalitkába ,mint ami nekem van össze lehet rakni csicsőrkével? Akkor is ha az egyik sirályka esetleg hím? Köszönöm a segítséget mindenkinek szép napot!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 19:17 
Üdv:Némanyúl.Ha szépen daloló madárkát szeretnél,akkor a szürke csicsörkét mondanám.Egész nap szépen énekel.De csak a him!

Üdv:Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 16:48 
Lehet venni műtojást. Ha a tojások egy részét kicseréled műtojásra, az a madarakat biztosan nem zavarja meg és azokból biztosan nem kel ki semmi.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 15:30 
Fekete Csaba írta:
Ebben a kérdésben nem én vagyok az, aki tud segíteni Neked. Nekem gouldjaim és nyársfarkújaim vannak. Ezek jól megvannak a sirálykákkal, de egyik faj sem az énekéről híres. Remélem valaki majd jön, aki ebben segíteni tud. Azt még fontos lenne leírnod, hogy mekkora helyen akarod tartani a sirálykákat az "énekes" madárral. Mondjuk, ha csak egy hímet veszel az "énekes" madárból, akkor nagy eséllyel nem lesz baj, mert a legtöbb faj csak szaporodáskor válik agresszívvá. Arra még figyelni kell, hogy ne álljon közeli rokonságban a sirálykákkal, hogy nehogy hibrid madarak legyenek az együtt tartásból.



Szia! A kalitka mérete 57*40 és 60 magas.
Azóta fejlemény van ismét. Van 3 tojás és teljesen biztos, hogy csak a világos színű tojik. Mégis lehetséges, hogy az egyik fiú? Most türelmesen várok és meglátjuk termékenyek-e tojások csak nem szeretnék sok kis madarat. Így az lenne a kérdés hogyan oldhatnám meg azt hogy csak 1-2 keljen ki? Arra gondoltam kivenném a tojások egy részét és azokat "megfőzném" vagy valami hasonló módon terméketlenné tenném. Ez hogyan oldható meg úgy ,hogy a madarakat sem szeretném nagyon zavarni. Mit tehetnék az ügy humánus módon való megoldásához?
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO