Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 10, 12:26 
Ezek bizony nem énekelnek :cry: , bogarásszák egymást és más madarakat is,de csak a hívó hangot hallom tőlük. Az ékfarkúaknál meg úgy néz ki mindkettő énekel, és az egyik kitartóan fújja a sirálykának... :shock:
Most keresek két hím sirálykát és két tojó ékfarkút.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 7, 19:46 
Ha nem énekel egyik se, az akkor gyanús, hogy tojók. Az, hogy nem bújnak össze, csak annyit jelent, hogy még nem szoktak össze. A sirálykák nagyon szociális madarak. Szeretnek összebújni és egymást tollászni függetlenül a nemüktől. Szóval két hím vagy két tojó is általában összebújik, együtt beköltöznek egy odúba stb....


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 7, 14:56 
Sziasztok!
Mostmár biztos vagyok benne,hogy egyneműek,és szerintem tojók,mert csak "tri-tri"-féle hívó hangot adnak ki. Nem is nagyon foglalkoznak egymással,nem ülnek egymás mellé sem. Szerintetek?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 30, 14:16
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 16:28 
Ágnes66 írta:
Szia!
Szívesen Neked adom,Berénybe nem jössz? Ha nem a Keletiig felviszem ,de csak hétköznap tudom. Neked nincs valami szép barnád? Most akkor elkezdem nagyon figyelni Őkelmüket!Köszi,hogy írtál! :17:


Küldtem e-mailt!

_________________
Elza


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 30, 14:16
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 15:46 
Ágnes66 írta:
Szia!
Szívesen Neked adom,Berénybe nem jössz? Ha nem a Keletiig felviszem ,de csak hétköznap tudom. Neked nincs valami szép barnád? Most akkor elkezdem nagyon figyelni Őkelmüket!Köszi,hogy írtál! :17:

Köszönöm szépen a kedvességedet,de sajnos nem élhetek a felkínált lehetőséggel,bármennyire szeretném is,cserét nem tudok felajánlani,mert enyémek nem szabványok,mindnek van egy kis "hibája"
Íme:
Kép

Kép

_________________
Elza


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 14:53 
Szia!
Szívesen Neked adom,Berénybe nem jössz? Ha nem a Keletiig felviszem ,de csak hétköznap tudom. Neked nincs valami szép barnád? Most akkor elkezdem nagyon figyelni Őkelmüket!Köszi,hogy írtál! :17:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 30, 14:16
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 12:09 
Szia,

nagyon egyértelműen meg tudod különböztetni a hímeket,egészen fiatalon elkezdenek "énekelni",magukat kissé felborzolva és kihúzva,a tojók semmi hasonlót nem csinálnak.Kár ,hogy nem vagy közelebb,mert én szeretem az össze-vissza fehérrel tarkítottakat,kizárólag saját célra:)

_________________
Elza


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 11:57 
Szia!
Nem akarok versenyre menni-hol vagyok én még attól? :lol: De nem is akarok selejteket "gyártani". Akkor inkább elajándékozom vagy cserélek egy szép, elfogadott színre.Itt helyben is van, akinek van,majd konzultálok...Csak még nem tudom,melyik milyen nemű. A tarkát már kifigyeltem,hogy hangoskodik,de egyenlőre még azt sem tudom melyik nemnek milyen hangot kellene kiadnia,bár a megérzésem az,hogy egyneműek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 3, 23:11 
Szia,

attól függ hogy mi a célod a madarakkal! Tarkabarka szinte sehol sem elfogadott, kivéve a szimmetrikus tarka.
Neked nem ilyenek vannak :)
De gondolom nem a versenyre tenyésztés egyelőre a célod.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 3, 17:44 
Üdv!
Szeretném megkérdezni,hogy a tarka szín mennyire elfogadott? Érdemes tarka és barnát párba állítani? Kép róluk:


Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2014 jan. 18, 21:22 
Ebben igazad van,hogy furcsa.Az ilyen gyors elhullásnál mérgezésre lehetne még gondolni,de akkor a többi madaradnál is jelentkezett volna.
Majd a többiek is biztos megírják a véleményüket,hátha közelebb jutsz az okhoz.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 17, 13:09
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 jan. 17, 19:19 
Ilona írta:
Szomorú,ha az ember elveszít egy madarat,de neki elképzelhető,hogy "lejárt az ideje". Bizonyára van akinek él idősebb madara,de az átlagos élettartamuk 5 év.

De ilyen hirtelen vinné el az öregség? Néhány óra alatt? Nincs valami folyamata az öregségnek, hogy legyengül, leépül mint az embernél? Egyik percben táncikált, énekelt, másikban meg az életéért kapkodta a levegőt?! Van egy 7-8 évnél is öregebb, kis emberi segítséggel de él és virul még, és ő folyamatosan is épül lefelé.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2014 jan. 17, 17:45 
Szomorú,ha az ember elveszít egy madarat,de neki elképzelhető,hogy "lejárt az ideje".Bizonyára van akinek él idősebb madara,de az átlagos élettartamuk 5 év.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 17, 13:09
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 jan. 17, 13:26 
Sziasztok.
Egy szomorú, gyászoló sirálykatartó vagyok, aki talán segítséget vagy tanácsot kap mi történhetett a tegnap este elhunyt sirálykám miatt.

Tegnap 3 körül még énekelt, ugrabugrált, életvidám volt, majd mikor legközelebb 5körül láttam már szomorkodott, el volt ereszkedve az odújában, csőre/lába kifehéredve, szeme lecsukva, csőrével folyamatosan tátog és levegőért kapkod. Ekkor kivettem, megitattam kis vitaminos vízzel, mégha kicsit jobban is lett volna egy ideig tőle, majd 1 órára rá mindkét lába bevörösödött, az erek élesen elütöttek. Karanténban még evett is 2 szem magot meg egy kis főtt tojást csippentett ami elé volt téve, itattam vele szőlőcukros vizet is, majd eljött az éjfél, amikor haláltusáját látva úgy láttam, megfulladt :(
Szegényt annyira sajnálom, fogalmam sincs mi baja lehetett. Ami furcsaság volt 2-3 napja tőle, hogy amikor megfújtuk egy kis fuvallattal akkor mindig borzolódott és rázta a tollait (ha csak a fúvás hangját meghallotta a szobában, akkor is csinálta), meg a szárnyát, illetve tegnap vettem észre, hogy borzalmasan le volt fogyva, a mellcsontja élesen kilátszódott, holott folyamatosan táplálkozott, nagy begyet eresztett .
Tényleg mindent megkaptak, vitaminos víz, kapnak lágyeleséget, zöldségeket napi szinten, rizst, tojást, mindent amit szeretnek, és értetlenül állok hirtelen halála előtt. Egyébként szelíd volt, kb. 6 éves, a többiek (9-en) jól vannak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 23:39
Hozzászólások: 2
Valódi név: Véber András
   
Hozzászólás 2013 dec. 30, 1:18 
Sziasztok! Madarakban gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!
Szeretnék venni fekete standard sirálykát,de más színváltozat is érdekel.
Esetleg cseréről is lehet szó,igény szerint teszek fel képet.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 16:23 
Tudsz újabb képet csinálni?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 16:11 
ckuzmos írta:
Hát ez szerintem magától nem nagyon fog kifakadni, max betokosodik az egész és csak rosszabb lesz.
A sárgás valami meg vélhetően gennyes váladék, aminek ki kellene jönnie...


Nem olyan a hólyag mintha folyadékkal lenne töltve, kemény, szövetesnek tűnik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 15:19 
Hát ez szerintem magától nem nagyon fog kifakadni, max betokosodik az egész és csak rosszabb lesz.
A sárgás valami meg vélhetően gennyes váladék, aminek ki kellene jönnie...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 15:13 
ckuzmos írta:
Bocsi, de igen elfoglalt voltam. Érdeklődnék mi történt a pár nap alatt, mi a jelenlegi helyzet?


Nem piszkáltam meg, a "bogyó" a szárnyán borsószem méretű, változatlan, nem piszkálja nem fájlalja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 11:09 
Bocsi, de igen elfoglalt voltam. Érdeklődnék mi történt a pár nap alatt, mi a jelenlegi helyzet?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 17:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO