Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 máj. 8, 10:12 
Sziasztok!

Ezen a videon kézzel ki-be rakja a fickó a gouldokat:
http://www.youtube.com/watch?v=Covfv1wE8Jk

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 7, 22:14 
Ebben a kérdésben nem én vagyok az, aki tud segíteni Neked. Nekem gouldjaim és nyársfarkújaim vannak. Ezek jól megvannak a sirálykákkal, de egyik faj sem az énekéről híres. Remélem valaki majd jön, aki ebben segíteni tud. Azt még fontos lenne leírnod, hogy mekkora helyen akarod tartani a sirálykákat az "énekes" madárral. Mondjuk, ha csak egy hímet veszel az "énekes" madárból, akkor nagy eséllyel nem lesz baj, mert a legtöbb faj csak szaporodáskor válik agresszívvá. Arra még figyelni kell, hogy ne álljon közeli rokonságban a sirálykákkal, hogy nehogy hibrid madarak legyenek az együtt tartásból.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 7, 20:46 
Kedves Csaba!
Köszönöm válaszod! Azóta sokat agyaltam és arra jutottam, hogy lehet ,hogy nem is akarok és hím sirálykát mert nem akarom tenyészteni őket! Tehát maradna a két tojó csakhogy nagyon szeretnék olyan madarat aki szépen énekel. Tudnál nekem segíteni, hogy milyen madarat vehetnék a sirálykák mellé akinek szép hangja van és az igényei hasonlóak a sirálykák igényeihez? Látványos színes szép hangú társaságkedvelő madarat keresek.Van ilyen? Előre is köszönöm a segítséged és tanácsodat! Nagyon szép napot kívánok!
Kata


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 5, 20:39 
Fiatal madaraknál előfordulhat, hogy kevesebb tojást raknak. A másik lehetőség, hogy valami megzavarta őket.
A szelídítés nem egyszerű dolog, de azt el lehet érni, hogy visszamenjenek a kalitkába este. Úgy kell kiengedni őket, hogy kint lehessenek addig, amíg besötétedik. Kint semmiképpen se legyen nekik enni és innivaló, csak a kalitkában. Ha már otthonuknak érzik a kalitkát, különösen, ha tojás van a fészekben, akkor este könnyedén visszamennek a kalitba. Addig is sötétben könnyedén meg lehet fogni őket kergetés nélkül.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 2, 12:23 
Lenne még egy problémám!
Az már ugye kiderült két lány madaram van. (vagyis úgy sejtem )Nos hétfőn és kedden lett egy-egy tojás azóta semmi. Gondoltam mivel terméketlenek a tojások nagy kár nem ér, tegnap átköltöztettük őket az új helyükre. Hát teljesen elhagyták a fészket! Szóval most kiveszem a tojásokat. Az lenne a kérdés hogy miért csak 2 tojás lett?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 1, 18:04 
Kedves Madártartók!
Hogyan lehetne a madarakat kézhez szoktatni? Megszelidülnek ezek a fajta madarak annyira, hogy ha mondjuk kiengedem őket repülni utána a kezemre repüljenek és vissza tudjam őket tenni? Esetleg van rá valami jó módszer? Ha kiengeditek őket repülni, hogyan szoktátok rávenni őket, hogy visszamenjenek a helyükre? Szeretném őket nem csak a fürdőszobába reptetni, de nem tudom hogyan tudnám őket rávenni arra, hogy visszamenjenek. Nagyon cselesek mert először bejött, hogy tettem nekik a kalitkába kekszet amit nagyon szeretnek és akkor berepültek enni. Utána már rájöttek, hogy ilyenkor jön a csapda mert bezárom őket így nagyon okosan mindíg csak az egyik megy be enni a másik kint röpköd és így nem tudom őket bezárni. Cirka 5-6 óra szabadság után nagynehezen befogom őket, de ennek nagy hajtóvadászat az ára és igen kifáradnak. Ezt szeretném elkerülni, de nem tudom mi lenne rá a legjobb módszer. Érdekelne ki hogyan szokta őket befogni a reptetés után. Előre is köszönöm ha valaki megosztja tapasztalatait! Mindenkinek nagyon kellemes hosszú hétvégét!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 ápr. 28, 14:16 
A sirálykák naponta tojnak. Két tojó is minden további nélkül letojik, csak nem meglepő módon a tojások terméketlenek lesznek. Ilyenkor az is előfordulhat, hogy naponta két tojás jelenik meg. A tojásokon el fognak ülni. Csak arra figyeljél, hogy ha fennmarad az odú és kapják a lágyeleséget, akkor újra és újra le fognak tojni. Ezt az odú elvételével és a madarak diétára fogásával kontrollálhatod.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 ápr. 28, 12:29 
Kedves Mindenki!

Lenne egy kérdésem. Milyen időközönként tojnak a sirálykapintyek? Minden nap esetleg? Ma láttam meg az első tojást és nem tudom mikorra várható a következő! Elvileg két tojóm van és mégis tojik valamelyik csak azt nem tudom melyik lehet. Arra gondoltam most hagyom őket letojni és kotlani majd elhagyják a fészket gondolom ha már letelt az idő és mégsem lesznek fiókák. Ezzel nem ártok nekik ugye?

Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 ápr. 6, 15:02 
Fekete Csaba írta:
A sirálykák nagyon békés madarak. Egy odúban nagyon jól elvan 3, 4 vagy akár 5 sirályka is a nemüktől teljesen függetlenül.




Köszönöm! Akkor minden rendben lesz ha veszek egy fiút hozzájuk! Ez szuper! Alig várom hogy beszerezzek egy pasimadarat! Mindenkinek szép napot!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 ápr. 6, 11:16 
A sirálykák nagyon békés madarak. Egy odúban nagyon jól elvan 3, 4 vagy akár 5 sirályka is a nemüktől teljesen függetlenül.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 ápr. 6, 8:31 
Kedves Madártartók!
Szeretnék segítséget kérni tőletek! Vettem ugyebár két pintyet és kiderült, hogy mindkettő lány. Nagyon szeretnék viszont egy fiút . Annyira tetszik ahogy énekel. Az lenne a kérdés hogy a két lány mellé vennék egy fiút az megoldható? Vagy minden lányhoz kell fiú? Igazából két madarat lenne jó tartani, de ha nem tudjuk elcserélni ez a megoldás maradna. Így lehet őket tartani?
Mindenkinek szép vasárnapot kívánok!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 15:46 
Fekete Csaba írta:
A neten van bőven ilyen video, pl ez is:




Hát nagyon köszönöm! Ezt valahogy nem sikerült megtalálnom, de még hasonlót sem! Ezek után kijelenthetem az enyémek ilyet nem tudnak! Lejátszottam nekik de csak "prity-prity" volt a válasz és nagyon izgatottan ugráltak repkedtek! Szóval akkor lányok mindketten! Na ebből nem lesz szaporulat :(
Gondolkodnom kell a továbbiakról!
Köszönöm a segítséget további szép napot!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 8:32 
A neten van bőven ilyen video, pl ez is:




A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2014 ápr. 1, 9:41-kor.
Videó beágyazása a hozzászólásba.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 7:44 
Kedves madárszerető emberek!

Lenne egy felvetésem! Valaki nem csinálna olyan videót ahol egyértelműen hallható és látható a hím sirályka pinty hangja és viselkedése? Mivel nincs ilyen videó vagy legalábbis én nem találtam biztosan nagy sikere lenne!!!!! Sokat segítene az olyanoknak mint én mert őszintén nem tudom fiúk-e vagy lányok? Mindig mire eldöntöm akkor produkálnak valami mást és nagyon bizonytalan vagyok. Persze ha tudnám minden kétséget kizáróan mire figyeljek könnyebb lenne. Szóval ha valaki lenne olyan kedves és aranyos, hogy időt és energiát nem sajnálva készítene egy ilyen videót, hát nagyon sokat segítene. :D

További szép napot mindenkinek!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 20:27 
némanyúl írta:
ckuzmos írta:
Hali,

méretben tényleg nincs felső határ, csak alsó, ami kb 30x40x50 egy párnak. De többnyire ekkora méretben csak költetni szoktuk őket, pihenő időszakban nagyobb térben vannak.
Neműket biztosan csak a tojás és a hang alapján lehet megkülönböztetni. Korukra nem igazán van bevett gyakorlat, nagyon változó a megjelenésük ilyen tekintetben.

Ha a kecskeméti börzén vetted őket, akkor gyanítom Kecskeméti vagy.
Ez esetben a Kecskeméti díszmadártenyésztő klubbal vedd fel a kapcsolatot, mindenben segítségedre lesznek.



Nagyon köszönöm a segítséget!

Mégis lenne egy kérdésem még!
Ha tegyük fel egyneműek a kicsikék és szereznék nekik párokat akkor lehetne egyben tartani őket? Akkor mekkora hely kell nekik? Együtt is tudnak költeni vagy arra az időre külön kell őket rakni? Ó!!! Ez nem egy kérdés volt! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 16:11 
ckuzmos írta:
Hali,

méretben tényleg nincs felső határ, csak alsó, ami kb 30x40x50 egy párnak. De többnyire ekkora méretben csak költetni szoktuk őket, pihenő időszakban nagyobb térben vannak.
Neműket biztosan csak a tojás és a hang alapján lehet megkülönböztetni. Korukra nem igazán van bevett gyakorlat, nagyon változó a megjelenésük ilyen tekintetben.

Ha a kecskeméti börzén vetted őket, akkor gyanítom Kecskeméti vagy.
Ez esetben a Kecskeméti díszmadártenyésztő klubbal vedd fel a kapcsolatot, mindenben segítségedre lesznek.



Nagyon köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 11:26 
Hali,

méretben tényleg nincs felső határ, csak alsó, ami kb 30x40x50 egy párnak. De többnyire ekkora méretben csak költetni szoktuk őket, pihenő időszakban nagyobb térben vannak.
Neműket biztosan csak a tojás és a hang alapján lehet megkülönböztetni. Korukra nem igazán van bevett gyakorlat, nagyon változó a megjelenésük ilyen tekintetben.

Ha a kecskeméti börzén vetted őket, akkor gyanítom Kecskeméti vagy.
Ez esetben a Kecskeméti díszmadártenyésztő klubbal vedd fel a kapcsolatot, mindenben segítségedre lesznek.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 7:56 
Üdv.!
Egyenlőre nem tudom minden kétséget kízáróan eldönteni, hogy mi lehet a nemük.Az is komoly dilemma hogyha egyneműek mit tegyek, mert talán lehet, hogy szeretném tenyészteni őket, de az ugye egynemű felállásnál kicsit nehézkes lenne :lol: . Keresek olyat a közelben aki tenyészt sirálykákat és talán akkor megoldódnak a problémáim. A segítséget nagyon köszönöm! (sajnos nem jöttem rá hogy itt hogyan kell a válaszhoz hozzászólni még tanulom ennek a fórumnak a használatát)
Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 28, 12:09 
némanyúl írta:
Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék mindenkit üdvözölni a fórumon. Szombaton Kecskeméten a börzén vettünk két sirályka pintyet. Sajnos nem tudatos vásárlók voltunk és szinte semmit nem tudunk róluk :roll: . Annyit tudunk, hogy kolóniában voltak és össze szedte őket, hogy eladja, de nem tudta a nemüket. Így a lányaink kiválasztottak kettőt és ennyi. Azóta bújom a fórumokat és minden olvasható anyagot. Több kérdés is felmerült bennem:
-mekkora hely ideális nekik(szertnénk építeni nekik egy minden igényt kielégítő kalitkát)
-lehetne-e velük tartani amandint, mert az még nagyon tetszik nekem, és ajánlatos-e együtt tartani őket
-mennyi idősen állnak párba
-ha nem tudom a korukat van erre valami mód hogy saccra megállapítsuk
Most ennyi dolog jutott eszembe. Nagyon boldognak tűnnek prittyegnek és esznek isznak. Egyenlőre semmi jele más hangnak. Illetve reggel más hangon énekelnek egy rövid ideig de utána egész nap csak prity-prity.
Előre is megköszönök minden segítséget.Mindenkinek szép napot kívánok!


Szia!
Én is kezdő vagyok,de amit tudok,hogy nálam a tri-tri a tojó hangja volt.Most,hogy sikerült két hímet beszerezni,tudom mennyivel másabb az ő hangjuk,felborzolják amagokat és hangosan trilázós-fütyülősen mondják,közben bólogatnak,ugrálnak. Kalitka,hát nem lehet elég nagy,mozgékonyak,nálam 120x160x100-as helyen vannak egy pár ezüstcsőrűvel, egy pár nyársfarkúval és egy pár gould amandinával.De nemsokára készül a bővítése, hogyha akarnak ki tudjanak menni a szabad levegőre is.Korát nem tudom,hogyan lehet megállapítani,én fiatalokat vettem egy tenyésztőtől.Pároztatni ajánlatos egy év körül őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 márc. 26, 15:37 
Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék mindenkit üdvözölni a fórumon. Szombaton Kecskeméten a börzén vettünk két sirályka pintyet. Sajnos nem tudatos vásárlók voltunk és szinte semmit nem tudunk róluk :roll: . Annyit tudunk, hogy kolóniában voltak és össze szedte őket, hogy eladja, de nem tudta a nemüket. Így a lányaink kiválasztottak kettőt és ennyi. Azóta bújom a fórumokat és minden olvasható anyagot. Több kérdés is felmerült bennem:
-mekkora hely ideális nekik(szertnénk építeni nekik egy minden igényt kielégítő kalitkát)
-lehetne-e velük tartani amandint, mert az még nagyon tetszik nekem, és ajánlatos-e együtt tartani őket
-mennyi idősen állnak párba
-ha nem tudom a korukat van erre valami mód hogy saccra megállapítsuk
Most ennyi dolog jutott eszembe. Nagyon boldognak tűnnek prittyegnek és esznek isznak. Egyenlőre semmi jele más hangnak. Illetve reggel más hangon énekelnek egy rövid ideig de utána egész nap csak prity-prity.
Előre is megköszönök minden segítséget.Mindenkinek szép napot kívánok!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1037 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 3:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO