Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 15:17 
Köszönöm Csaba :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 14:59 
Szia,

igen, a hely változás befolyásolja a költési hajlandóságot, de nem csak negatív, de pozitív irányba is elviheti
Sokszor előfordult már az az eset is hogy egy pár nem hajlandó a költésre, így eladták, az új helyen meg egyből beindultak...
Persze ez fordítva is megtörténhet!

Addig szerintem, amíg nem bizonyosodsz meg arról, hogy önállóan nem nevelnének, felesleges dajkamadárban gondolkodnod!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 10:59 
Helló! Van egy pár Gyémántpintyem,a hol vettem őket ott volt szaporulat.A hely változás befolyásolja a költést??A másik az,hogy mondták más tenyésztők,hogy sirályka hímeket kell össze rakni és velük neveltetni!!,De azt is hallottam fiatal zebra párral neveltetnek.Majd most akarom elindítani a gyémántokat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 23:19 
péter írta:
Szerintem is találó a mezei megnevezés és érthető is.
Gyerek koromba volt héhány pár galambom,na azok meg parasztok voltak.Mondták is a haverjaim,akiknek nevesebb galambjaik voltak,hogy gazdát galambjáról ismerni.Hu de rég volt.
Na majd kifigyelem azt az éneklést.
bízok benne legalább egy lessz más nemű mint a többi,hameg2:2 az állás akkor főnyeremény.
Azt viszont tudom meik 2-2 testvérek,azokat ugyebár nem lenne szabad hagyni együtt.
udv.:péter

persze, az a legjobb ha az idegeneket rakod össze!
családon belüli keresztezés-visszakeresztezés csak ritka esetben lehet indokolt a genetikai cél eléréséhez.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 23:15 
péter írta:
Szerintem is találó a mezei megnevezés és érthető is.
Gyerek koromba volt héhány pár galambom,na azok meg parasztok voltak.Mondták is a haverjaim,akiknek nevesebb galambjaik voltak,hogy gazdát galambjáról ismerni.Hu de rég volt.
Na majd kifigyelem azt az éneklést.
bízok benne legalább egy lessz más nemű mint a többi,hameg2:2 az állás akkor főnyeremény.
Azt viszont tudom meik 2-2 testvérek,azokat ugyebár nem lenne szabad hagyni együtt.
udv.:péter

:D :D :D
Madarat gazdájáról - gazdát madaráról!
Ha azt nézzük én mint agrármérnök jelölt... :22:
de én szeretek paraszt lenni! :81:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 21:58 
Szerintem is találó a mezei megnevezés és érthető is.
Gyerek koromba volt héhány pár galambom,na azok meg parasztok voltak.Mondták is a haverjaim,akiknek nevesebb galambjaik voltak,hogy gazdát galambjáról ismerni.Hu de rég volt.
Na majd kifigyelem azt az éneklést.
bízok benne legalább egy lessz más nemű mint a többi,hameg2:2 az állás akkor főnyeremény.
Azt viszont tudom meik 2-2 testvérek,azokat ugyebár nem lenne szabad hagyni együtt.
udv.:péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 20:56 
péter írta:
Szia Leon.
Nem a csőrük világosodott,hanem egy kis folt abban sötétségben.
Egyébbként nem kimondottan dajkaságra vettem őket.Az elevenség amit mutatnak még a "mezei"zebrákat is felülmulja,na ez tetszik nekem.De biztonsági okból is,mivel vettem 1gould amandina párt amiket februárba gondolokkeltetni.Elsőre mindenképpen a gouldokkal próbálkozok.Ha a tavaszi szezonba nem sikerül akkor ősszel megpróbálom a dajkamadaras megoldást.A picurkák addigra szerintem felnőtt MADARAK lesznek,és ha szükséges már lehet őket terhelni.Addig meg csak kitudom figyuzni,hogy ki visel gatyát ill,tangát.Ez lessz még nekem egy jó kis viselkedéstanulmány.Mert most tudom,hogy van 4 sirálykám,de azt még nem,hogy ki a fiu,ki a lány közülük.Huú kinőttem az ablakot.
Hajrá a nagy megmérettetésen!!!!!!!!
üdv.:péter
bocs,hogy használtam a jelződet/mezei/


:D
bár nem a legszebb, de sztem megfelelő kifejezés a "mezei", és nem kell semmi pejoratívat mögé érteni...
Na hallod 4 sirálykánál játék lesz kitalálni, hogy ki hordja a nadrágot :D
Egyszerű... amelyik énekel, ő a hím, amelyik meg csak csipog, aza tojó.
könnyű lesz! beülsz hozzájuk nézegetni őket, és kifigyeled melyik énekel.
Megjegyezni, hog ymelyik volt, azt a szemcsík alapján tudod a "mezei" változatnál! Ez aza 2 fehér folt, ami a fejtetőn van, na az tuti nem egyforma a 4 madárnak!!!
Sok sikert,
üdv,
Vida Joci


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 20:29 
Szia Leon.
Nem a csőrük világosodott,hanem egy kis folt abban sötétségben.
Egyébbként nem kimondottan dajkaságra vettem őket.Az elevenség amit mutatnak még a "mezei"zebrákat is felülmulja,na ez tetszik nekem.De biztonsági okból is,mivel vettem 1gould amandina párt amiket februárba gondolokkeltetni.Elsőre mindenképpen a gouldokkal próbálkozok.Ha a tavaszi szezonba nem sikerül akkor ősszel megpróbálom a dajkamadaras megoldást.A picurkák addigra szerintem felnőtt MADARAK lesznek,és ha szükséges már lehet őket terhelni.Addig meg csak kitudom figyuzni,hogy ki visel gatyát ill,tangát.Ez lessz még nekem egy jó kis viselkedéstanulmány.Mert most tudom,hogy van 4 sirálykám,de azt még nem,hogy ki a fiu,ki a lány közülük.Huú kinőttem az ablakot.
Hajrá a nagy megmérettetésen!!!!!!!!
üdv.:péter
bocs,hogy használtam a jelződet/mezei/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 14:36 
de pl ez egy standard fekete-barna fiatal:
és ekkor kezdett kivilágosodni az alsó káva!
vedlik is szegény, és ilyenkor nagyon nem néznek ki jól :?
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 14:26 
na figyu
balról a második
látod neki is még van egy kis csík a felső kávában (mivel mégválasztás utáni fiatal), de eltünik
viszont a Tieidnek az alsó kávája is barna marad!
Ja és ez egy jó kép, a standard és a "mezei" összehasonlításra!
(mind saját gyűrűsmadár a képen, jobb szélen egy albino)
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 14:21 
péter írta:
szia Leon!
Kivilágosodott.
A szerepléshez Neked és a madárkáknak is jó egészséget/vb./
Köszi a választ
péter

köszi
remélem nem a csőrük :D :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 14:13 
szia Leon!
Kivilágosodott.
A szerepléshez Neked és a madárkáknak is jó egészséget/vb./
Köszi a választ
péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 13:59 
Remélem senki nem vette sértődésnek a "mezei sirályka" kifejezést!
Nekem a legelső sirálykáim ilyenek voltak, a hímem azóta is megvan, és Ő a kedvencem! Már nagyon öreg, jóval túlélte a társait, és még szép egészséges madár, sok fiat nemzett :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 13:55 
péter írta:
szia Leon!
Köszönöm a reagálást.
Sok mindent elmondtál,amiket mint kezdő figyelmesen el is olvastam,okúlásul.
Csak éppen amit kérdeztem arról nem volt egyetlen szó sem a magasröptű vagy "fentebről" intézet üzenetben.
Talán majd valaki csak válaszol.
Vagy majd az idő ezt a dilemmámat is megoldja mint megannyi mást.
üdv.:péter

bocs bocs
az kimaradt, de itt a válasz:
a jobboldali madárnak, hamegfigyeled az alsó csörkávája fehér, a felső fekete! Ez nem is fog megváltozni, mivel szemmel láthatóan ez a madár genetikailag tarka, aminél megszokott, hogy két tiszta szinű csörkávájuk van, de standardilag ez barna alapon fehér tarka, aminek pont fordítva kell lennie.
A másik 3 madár csőrében aza fehér sáv megfog szűnni, KINÖVIK
ésegységes barna szinűlesz a csőrük!

Remélem mostmár minden kérdésre válaszoltam :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 13:31 
szia Leon!
Köszönöm a reagálást.
Sok mindent elmondtál,amiket mint kezdő figyelmesen el is olvastam,okúlásul.
Csak éppen amit kérdeztem arról nem volt egyetlen szó sem a magasröptű vagy "fentebről" intézet üzenetben.
Talán majd valaki csak válaszol.
Vagy majd az idő ezt a dilemmámat is megoldja mint megannyi mást.
üdv.:péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 21:30 
péter írta:
ezekről lenne szó
Kép


Áááá ilyen fiatalon sirálykát (más madarat sem) szabad eladni!!!
Ilyen idős korukban nekem még legtöbb esetben a szülőkkel vannak, nem veszem el őket, még akkor sem, ha közben letojt az annyuk, szerencsére sosem volt mégmeghiúsított költés emiatt,és szülők sem kergetik el a kicsiket ilyenkor, ugyanúgy etetgetik őket, persze egyre ekvesebb alkalommal! De legkésőbb az új fészekaljkelése előtt megtörténik az elválasztás! Egyszer történt meg, hogy kivártam a kelést, de nem volt semmi baj, a kicsik és az nagytesóik is ugyanúgy megvoltak, de sokáig nem kisérleteztem ezzel...

Tudja mindenki, hogy mennyire nem szeretem, ha dajkamadárnak használják őket...
De tudom, hogy néha nincs más lehetőség a sikerhez!
Ilyenkor érdemes "mezei" sirálykát beszerezni!
Itt ezen a képen pont ilyeneket láthatunk!
Több barna szinváltozatban ésszabálytalan fehérfoltossággal, ami nem nevezhető tarkának.

Sok tenyésztő mikor megkérdezi mikkel foglalkozom, sok esetben kiröhögnek... mondjuk azok olyanok is, lényeg hogy azért mert a köztudatban a sirélyka jó nevelőképessége ismert!
Persze... ezekre a "mezei" madarakra rálehet ezeket mondani, de egy standardra tenyésztett madarat már korántsem ilyen egyszerű tenyészteni,persze itt is vannak jólnevelő madarak :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 6, 19:49 
ezekről lenne szó
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 5, 13:42 
Sziasztok!
Vettem négy kis sirálykát.Nagyon fiatalok,de önállóan elvannak.Ha a csőrük nem olyan mint a felnőtt madaraké/felső sötét-alsó világos/ akkor ez baj vagy kinövik mint a zebrák a feketecsört?
Ha butaságot kérdeztem,tekintsetek el a megkövezéstől.
Én idre nem észt osztani hanem szorozni járok.
/de ugye a 0-át bármivel szorozva?/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 30, 18:09 
Szevasztok!
Mint említettem a zebra+rácsos nevelte fel a gouldot, amit most fotókkal szeretném nektek bemutatni.
A kis "család"
Kép
Az "anya" etet
Kép
Az "apa" etet....
Kép
Még nincs tele a poci !.....
Kép
Sajnos nem a legjobbak a képek, mert kicsit messze kellett állni, de szerintem így is meggyőző amit a zebrákról írtunk, mint dajka.....

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 26, 8:54 
Hát igen, ez valóban igaz amit leírtatok és nem a madarat szerető, tisztelő emberre jellemző, de még tenyésztésnek sem nevezném e
fajta kizsákmányolását a sirálykának. ( vagy zebrának, hullámos papagájnak és a többiről ne is beszéljek) Így aztán az ilyen kizsákmányoló módon SZAPORITÓ embereket viszont tenyésztőnek sem nevezném.

Persze egy dolgot tisztázni kell :

Egzota tenyésztő nem tud tenyészetet fenntartani sirályka nélkül.
Miért is ?
1. Csaba már belekezdett és jól megfogalmazta, a nevelési ösztönét, kiegészíteném azzal, hogy nem bármilyen madarat, hanem csak a magevőket tudja, illetve neveli fel. Itt is alapszabály a költési időszakban legfeljebb 3 fészekaljat neveltetünk fel és azt is az egész évre széthúzva, lehetőleg egy - egy fészekalj között 2 hónap pihenőt tartva. A 4 fészekalj felneveltetéséhez, már speciális étrend és tartási körülmények kellenek és két évnél nem hosszabb nevelésbe fogási periódus.

2. az evolúciós fejlődés során sokféle faj parazitává vált és itt minden nevelési folyamat ( kivéve a párzást és tojásrakást ) a dajkamadárra hárul. Nemcsak a sirálykára, hanem más fajokra is. Lásd az özvegypintyek, kakukk stb.
A sirálykákat az ember hozta létre és sajnos a hozzá nem értés miatt (főleg nálunk) romlik a legföbb jó tulajdonsága a biztos nevelési ösztön.

Ezt a módszert azért kell alkalmazni, mert sokan nem tudják biztosítani a madarainak az optimális szaporodási körűlményeket, de azért egzotázásba kezdenek. Mivel ez a "mű " faj erre lett kitenyésztve az adottságaikat használják ki. Ez eddig jó is, de a lelketlen tartás és madár kihasználása hová vezet ? Tehát itt jön be az etika, mégpedig az, hogy nem zsarolom ki a dajkamadaramat. Inkább a tartani kívánt alapfajnak biztosítom a szaporodáshoz szükséges körülményeket és csak tartalékként vetem be a sirálykát a nevelésbe.
Pl : megfelelő környezet és ebbe beletartozik a tartási hely nagysága is.
a megfelelő fajok eggyütt tartása, a tartott fajnak megfelelő eleség, azon belől a fogyasztási változások megléte, betartása.

A legfontosabb, hogy a sirálykát is " madárnak " tekintsük és úgy bánjunk vele, mint a régmúlt idők mestereinek tudásával kialakított segítőkész faj egy egyedével, aki segít nekünk a kedvenceinket felnevelni. ( a leendő és meglévő gyermekeink bébi szitterét sem tartjuk egy sötét szobában bezárva gyerekünkel, tehát a sirálykával se tegyük azt, mégha dajkának is tartjuk őket.)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO