Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Egy topic legyen kizárólag száraz, tömör, szakmai dolgokra szorítkozó?
Igen 14%  14%  [ 9 ]
Nem, kapcsolódó témák is szerepeljenek 20%  20%  [ 13 ]
Nem, legyen élő, vidám, szeressék felkeresni, ismerjük meg egymást 67%  67%  [ 44 ]
Szavazatok száma : 66
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 23:21 
Chwaidumela írta:
Ezt a szert kipróbálnám, pontosan mire hat? Bár sztem, ha emésztési gondjuk lenne, az a székletükön is látszana, nem?


Szia!

Bocs, hogy belekotyogok, de nálam is volt efféle gond. Ha sokat esznek, de mégis "soványak" (a mellcsontukat tapogasd meg, ha kiáll, akkor az nem nagyon jó), akkor az ivermectin nem valószínű, hogy használni fog. Az belső, külső parazitára van, a férget nem hajtja ki. Ha "evés-soványodás" játék van terítéken, akkor valszeg féreg lesz, ami nem mindig jelentkezik az ürülékben, ha csak úgy nem, hogy kevés jön. Se nem büdös, se nem túl híg. Én az SH-Levabird cseppet adtam, attól minden jel szerint rendbejöttek. Igaz, az ominózus madarak kanárik, de nagy valószínűséggel a sirálynak is jó lesz. :) Hál' istennek a sirályaim még nem szedtek össze semmit... :)

Mindenféleképp vedd előbb kézbe a madarat, és ha tényleg kiáll, éles a mellcsontja, csak akkor adj neki(k) cseppet.

_________________
Gyuri
HandFeed - Kézmadarat mindenkinek!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 26, 19:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 20:59 
Szia Marcsi!
A lágykaját, főtt tojást már 12 féle recept szerint kipróbáltam,de nagyon bele sem szagolnak. Ezt a szert kipróbálnám, pontosan mire hat? Bár sztem, ha emésztési gondjuk lenne, az a székletükön is látszana, nem?

_________________
H.Krisz, "Aki tűzzel köszön"


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 26, 19:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 19:41 
Sziasztok sirálykások!
Aggódom kicsit, a sirálykáim mintha fogynának. Egzótás magkeveréket kapnak, dúsítva egy kis fénymaggal,négermaggal. A székletük normális, a kedélyükkel sincs baj, mégis mintha karcsúak lennének. Szerintetek mi lehet a gond?
üdv.: Krisz

_________________
H.Krisz, "Aki tűzzel köszön"


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2009 jan. 28, 7:47 
Szervusz Lilla !

Még annyit, hogy mielőtt bárhol vásároltok madarat akkor azt jól nézzétek meg, hogy nem-e van valami sérülés, vagy valamilyen elváltozás rajta, netán gubbaszt. Ha igen azt nem szabad megvenni..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2009 jan. 28, 7:42 
[
Idézet:
quote="paleblueflower"]Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma vettünk egy pár sirálykapintyet, és itthon vettük észre, hogy az egyikük a jobb lábát nagyon furcsán tartja, mintha el lenne törve a lábfejénél. Nem tud rendesen kapaszkodni sem, a lábszárán támaszkodik, olyan módon, hogy a hátsó lábujja is előre áll. Egyébként ugrál ő is egyik ágról a másikra, mint a párja, de estefelé már felhúzza a lábát, és piheg szegényke.
Mit tanácsoltok, hogy segíthetnénk rajta? Kérlek, válaszoljatok minél előbb!!!


Szervusz Lilla !

A leírásod alapján a madarad beltenyészet miatt genetikailag sérült egyed.
Sajnos segítség nincs rá, cseréltesd vissza a sérült madarat, egyébként ha az eladó ilyen lelkiismeretlen volt az sem biztos, hogy a két madár külön nemű.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 13:56 
paleblueflower írta:
Köszönöm szépen a választ! A barátom látott valami narancssárgás foltot a lábán, talán az lehet a sérülés; én sajnos nem láttam.
Hát, sajnálom szegénykét, de akkor ettől függetlenül még képes vígan élni, ugye? Sajnos nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány, mert elfelejtettük megkérdezni, melyikük a hím, olyan felhőtlen volt az öröm. Itthon már szidtuk érte magunkat - hogy adunk nevet így nekik? :) Ha párzásra nem is lesz képes, legalább megmarad, nekünk ez a legfontosabb.
Köszönjük! Üdvözlettel: Lilla

Ha valóban ez a probléma, akkor nyugodtan eléldegélhet vele. A narancssárgás foltot, ha úgy ítélitek meg, kenjétek be kevés Betadine-nal. A nemét nem baj ha nem kérdeztétek meg: a kereskedőnek minden bizonnyal fingja nem lett volna róla... ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 26, 23:48
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kaposvár/Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 13:49 
Köszönöm szépen a választ! A barátom látott valami narancssárgás foltot a lábán, talán az lehet a sérülés; én sajnos nem láttam.
Hát, sajnálom szegénykét, de akkor ettől függetlenül még képes vígan élni, ugye? Sajnos nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány, mert elfelejtettük megkérdezni, melyikük a hím, olyan felhőtlen volt az öröm. Itthon már szidtuk érte magunkat - hogy adunk nevet így nekik? :) Ha párzásra nem is lesz képes, legalább megmarad, nekünk ez a legfontosabb.
Köszönjük! Üdvözlettel: Lilla


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 13:30 
Szia!
Megkaptam a képeket, sajnos elég homályosak... Látszik esetleg friss seb vagy forradás a lábon? Arra gondoltam, hogy esetleg a kereskedésben odakaphatott neki egy hullámos és emiatt lehet ilyen (Az ilyen állatkereskedést helyből bezáratnám).
A képek alapján ami kivehető az alapján egy rosszul összeforrt törés, a leírtak alapján nem régi, mert még nem szokta meg. Az ilyenen segíteni nem lehet, majd hozzászokik és megtanul vele élni. Ha hím a madár akkor viszont fészekalj nem igazán várható tőle, mert sérült lábbal nem tud megállni a tojón..

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 26, 23:48
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kaposvár/Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 13:21 
Ma is figyeltük a viselkedését. Reggel mindjárt evett, csivitel, látszólag vígan ugrándozik a kalitka rácsára, meg egyik rúdról a másikra. Viszont néha felhúzza a jobb lábát. Bizonyos idő múlva leteszi, és folytatódik ugyanaz. Nem lehet, hogy mégis régebben sérült meg, rosszul forrt neki össze, és néha fájlalja - ilyenkor felhúzza, megpihen, és ugrál tovább? Még csak egy napja van itt, de úgy megkedveltük, remélem, lehet rajta segíteni! Köszönöm! Lilla


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 26, 23:48
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kaposvár/Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 0:13 
Szia Zoltán!

Nagyon köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!
Igen, kereskedésből való... Együtt voltak hullámosokkal.
Az e-mailedre elküldtem két képet, amin viszonylag jól látható, hogyan tartja a lábát. Remélem, tudsz tanácsolni valamit!

Üdv: Lilla


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 0:01 
Szia Lilla!
Gyanítom, kereskedésből való a madárka...
Fontos lenne, hogy -ha tudsz- csinálj egy jó képet a sérült lábról, mert így leírás alapján nehéz diagnosztizálni... A hátsó lábujj előrefelé állása lehet születési rendellenesség vagy helytelen nevelkedés (a fészektestvérek ráfekszenek, elnyomják stb.) eredménye, esetenként helyrehozható. Az viszont, hogy fel is húzza a lábát, azt sejteti hogy sérülés, méghozzá nem túl régi eredménye a dolog.
A kép fontos lenne, addig csak találgatunk.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 26, 23:48
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Kaposvár/Szekszárd
   
Hozzászólás 2009 jan. 26, 23:55 
Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma vettünk egy pár sirálykapintyet, és itthon vettük észre, hogy az egyikük a jobb lábát nagyon furcsán tartja, mintha el lenne törve a lábfejénél. Nem tud rendesen kapaszkodni sem, a lábszárán támaszkodik, olyan módon, hogy a hátsó lábujja is előre áll. Egyébként ugrál ő is egyik ágról a másikra, mint a párja, de estefelé már felhúzza a lábát, és piheg szegényke.
Mit tanácsoltok, hogy segíthetnénk rajta? Kérlek, válaszoljatok minél előbb!!!

Előre is köszönöm: Lilla


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 23:37 
Nem akarom tromfolni a sztorit, nálam kb 15 fiatal madár van egy röpdében.Estére két odúba szorulnak be.A bronzpintyek és rokonaik fészekben alvó madarak, tehát költési időn kívűl is kellene nekik a fészek.
Más kérdés,h ha mindíg lenne fészek, folyamatosan költenének.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 20:57 
Szia!
kösz a segítséget, biztos hogy ez volt a gond.
Pedig 3 szor raktam nekik fel fürdővizet, de nem akartak fürödni.
Még várom pár napot aztán pihentetem őket egy kicsit és utána már ha megint letojnak akkor, 2 naponta rakok fel nekik fürdővizet .

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 20:41 
Szia Barka15!

Az nem jó jel a légzsáknak kicsinek kell lenni,valószinűleg beszáradtak a tojások,ez akkor fordulhat elő ha nincs fürdővizük,mert igy biztositják a fészek páratartalmát.Még hagyd 2-3 napig hátha!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 20:11 
Ma meglámpáztam az 5 sirályka tojást,és 3 üres volt :shock: , 2-be pedig lehet van valami.
Mert elég nagy a légtér a tetejébe, nem tudom ez jó jel -e?? :shock: :P :cry:

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 18, 21:25 
Sziasztok!
A költést hányszor szabad ellenőrizni?
Mert én a két hét alatt 10szer néztem meg.
A két hét a kotlástól számítva ma és holnap jár le kb. :?: Délután néztem, még nem volt fióka. remélem délutánra már lesz 1. 8) :D

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 14, 20:39 
Raktam fel új videót. Ilyen "simogatóst". :D

_________________
Gyuri
HandFeed - Kézmadarat mindenkinek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 13, 21:40 
Sziasztok !!

Én a következőképpen csinálom - van egy 3-4 éves tojóm aki még soha nem nevelt de viszont ha bármelyik himmel összeteszem , napokon belül letojik ( igaz asztán nem ül meg ha ki is kelt nem etet.... ), egyszerüen úgy látszik szereti az új fiúkat :D , őtet ha beengedem rendszeresen meglepik a fiúk :lol: ( értitek fiúk hogy van ez :D )és akkor már csak kifogni kell a gavalérokat, többnyire be szokott válni, külömben csak ezért tartom
TROBY


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 13, 21:26 
Sziasztok.

Leírom én hogyan szoktam kiválogatni a sirálykákat. A fiatalokat beengedem egy nagy kalitkába. Általában az egyik hím rögtön elkezd énekelni, azt kifogom, és átrakom, egy csak hím kalitkába, ahol a tuti hímek vannak, és dokumentálom. Ahogy a szólistát kiveszem általában már másnap elkezd énekelni a következő szépreményű ifijonc, Ő is megy a fiúkhoz, dokumentáció stb, stb, ezt általában addig játszom amíg el nem fogynak az énekes kedvű fiatalok. A megmaradt madarak között még nálam eddig nem maradt hím. Olyan volt, hogy a tojó nem tojt le több hímmel is összeraktam, de semmi. Már-már kezdtem gyanakodni. Egy barátom később elvitte, és nála tojt nevelt ahogy az elő van írva. Vagy unta a fiúkat, vagy a helyet.

Üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 17:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO