Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Egy topic legyen kizárólag száraz, tömör, szakmai dolgokra szorítkozó?
Igen 14%  14%  [ 9 ]
Nem, kapcsolódó témák is szerepeljenek 20%  20%  [ 13 ]
Nem, legyen élő, vidám, szeressék felkeresni, ismerjük meg egymást 67%  67%  [ 44 ]
Szavazatok száma : 66
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 22:44 
feketemarcsi írta:
Begyecske tele, poci kerek, nincs itt probléma.


Hali!
Nálunk a "begyecske tele" valahogy így fest:


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 22:03 
Igen, ez a tegnapi "anyukaának, apukának eldorult az agya" előtti állapot. Ma hálistennek nem hűtötték ki teljesen... Remélem nem is fogják.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 15:13 
Ja, itt van a két kis csúfság :D
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 15:11 
Próbáltam, nem eszik. Módszeresen lecsípkedik a csírát, azt elhajítják, és a búzaszemet, ahol a "vágás" van, ott kezdik enni. a héjja is megy a kukába :p :D

feketemarcsi írta:
Én megvárnám, míg kinő a búza levele és attól nem lesz baj, de finom gyenge. Az enyémek mióta rászoktak a frissen kelt zöldre, a fű és társai már nem is kellenek nekik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 15:09 
Lehet... Az a baj, hogy ha várok sokat, akkor meg kihülnek... Most pl bent vannak, nincs semmi gond. Tegnap infra alá kellett tenni őket, tök hidegek voltak. Lehet az a gáz, hogy a 6ból csak kettő maradt, aztán keveslik az utódszámot... Ha este nem mennek be, akkor megint infra alá teszem őket, éjszakára meg visszarakom, mert akkor ülnek, ott is alszanak a fészekben...

feketemarcsi írta:
Lehet, hogy sok volt nekik elsőre ennyi kicsi. A kettő viszont nagyon szép nagyra megnőne. Szerintem várjál még vele egy kicsit, akkor is hozzád szoknak, ha időnként adsz nekik egy kis főtt tojást, mikor már nagyobbacskák és kézbe veszed őket.
Az enyémek már három hetesek és még mindig kunyiznak tőlem is, egyáltalán nem félnek, de már akkorák, mint a nagyok, csak még a farkuk rövid és a szárnyuk is kisebb.

Szerintem legalább 2-2,5 hetes korig hagyd őket a szülőkkel, akkor már sok a tolluk, jobb a hőháztartásuk és látnak is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyuree85 2008 nov. 5, 15:12-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 15:01 
Az enyémek is sokat eszik. Én pitypangot szoktam nekik fevagdosni kicsire, jobb mint a saláta. Meg csíráztatott búzát. Csak abból nem szabad sokat, mert eldugulnak :D

feketemarcsi írta:
Aranyosak, hihetetlen mennyiségű gyenge zöldet meg tudnak enni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 14:58 
Egyébként meg lehet, hogy életmentés lesz a kiszedésből... Tegnap óta valami nem stimmel... A 6 tojásból 5 kelt ki, 2 nap alatt 2 kissirály pusztult el, a harmadik csak félig kelt ki... Ma meg párosodtak megint, és elég sokat vannak kint... Lehet, hogy mert fiatalok... Pedig a tojó állítólag februári, az meg ahogy olvastam már rendben van. A hím passz. Etetni etetnek, de ritkán. Mondjuk sose várják meg, hogy teljesen kiéhezzenek a kicsik... Pedig napi egyszer néztem meg, hogy mivan, 2 kismadár alulfejlett lehetett, ők el is pusztultak. ma még nem néztem, de csipog mind a kettő, szal gondolom rendben vannak...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 14:39 
Én jöhetek, vagy a madárnevelés miatt eltiltást kaptam? :D

Jah, szavaztam én is


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 23:24 
Mert itt semmi nem off:

A kisfiú hazaérkezik fáradtan és éhesen az iskolából.
- Anyu, mit eszünk?
- Ma, drága fiam, semmit. A gyerek a kalitkában szundikáló papagájra néz.
- És ha megennénk a papagájt rizzsel?
- Nincsen rizs.
- És ha megsütnénk?
- Nincsen olaj
- Nekem olaj nélkül is jó. Mondjuk, esetleg kirántanád?
- Gáz sincs.
- És ha a mikróban?
- Nincsen áram.
Erre a papagáj örömittasan felkiált:
- Éljen Gyurcsány! Éljen Gyurcsány!!

:lol: :lol: :lol:

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 23:21 
brimston írta:
Köszönjük a véleményt. A valóságban az a helyzet, hogy nagyon is komoly szakmai téma folyt a sirálykás topicon, csak nem minden esetben magáról a fajról, hanem más madarak példáján keresztül. Ez sajna nem tetszik Leonnak, amit én is tulzásnak tartok. A nagyon csevelygős fórumot én is kerülöm, de asszem meg kellet mutatni sirálykás gurunknak, hogy több humor kell az élethez.

Még hogy nincs humorom:

Melyik az a háziállat amelyiknek van nyomása, ellenállása és fázisszöge?
.
.
.
.
.

A baromfi


:lol:

Holnap 2 zh, ebből egy A vizsga... tudod te milyen ez Tanár úr!

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 21:16 
Köszönjük a véleményt. A valóságban az a helyzet, hogy nagyon is komoly szakmai téma folyt a sirálykás topicon, csak nem minden esetben magáról a fajról, hanem más madarak példáján keresztül. Ez sajna nem tetszik Leonnak, amit én is tulzásnak tartok. A nagyon csevelygős fórumot én is kerülöm, de asszem meg kellet mutatni sirálykás gurunknak, hogy több humor kell az élethez.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 20:47 
Sziasztok!

Nem vagyok profi madarász, és „szükségem van” a szakmai tapasztalatokra!
Ebből kiindulva, szükségesnek tartom, a kimondottan szakmai topikot!
Ez azért is szükséges, mert vagyunk még egy páran, akik egy-egy fajról szeretnénk többet megtudni és nincs időnk végigolvasni minden topikot. Szóval, a kategorizált topicot nagyon is jónak tartom.
De!!! Szerintem is jó és látom, ebben a lányok az élen járnak, hogy legyen egy csevegő topik is (ha a madárház környékéről szól)! Így sokkal családiasabb és vonzóbb is lehet e fórum. A kimondottan szakmai részét viszont a „helyén” kellene kitárgyalni, mert különben, csak csevegő marad a körömlaktól az autóig, a többi topik pedig elértéktelenedik.

Még egy megjegyzés, ami nem pont ide tartozik, de ha már ….. Lehet, hogy én nem tudom kezelni rendesen, de a kereső rendszer nem igazán működik jól. Ha a fórumon keresek valamit, előbb megtalálni a Googleban. Ez is arra ösztönöz, hogy a szakmai topik nagyon is kell.

Ez csak az én véleményem, szavazni nem szavaztam!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 16:42 
Ez kicsi merész felszólítás volt :wink: mindjárt szavadon foglak :D

feketemarcsi írta:
Ne fogjátok vissza magatokat, nyugodtan tegyetek fel képeket, akár más madárkákról is,


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 15:19 
Szia Sanyi !

Ez a hybrid már több mint egy éve nálam van a rizsek között.

Kórtörténet :

Volt egy Barnamellűnádipinty x rizs hybridem rizsek-sirálykák társaságában. Ehhez ideadta Imre a madarát. Nagy volierben helyeztem el őket és kb. 5 hónap ismerkedés után nem rizst, vagy sirálykát választott, hanem az előbbiekben említett hybrydet. Úghogy december közepétől együtt járt a két madár egy oduba fészket is raktak, de tojást azt nem rakott eggyik sem. Egy darabig ki-be jártak az uduba, majd márciusban egy új helyre fészkeltek és ott sem lett tojás. Májusban egy Nagy álarcos szövő szétkapta a saját hybrydemet, Imréé azóta sem választott párt magának egyik fajból sem, De vídáman él egyedűl a több száz madár között.
Azt figyelem nála, hogy párba áll-e valamikor.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 15:06 
Vagy inkább a pintyek rollerül, és akkor a nem működő rollerek hangját playbackről nyomathatnák a pintyek a versenyen, el lennének dugva a füttykalit mögé :57:

feketemarcsi írta:
Szerinted a fiatalok mehetnek a roller kanári fiatalokkal közös röpibe? Vagy necces, hogy a rollerek megtanulnak pintyül?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 14:55 
Sirályka és rizspinty!!! Közös röpdében bármi előfordulhat! Az oduk mélyén meg aztán tényleg.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 14:17 
Halihó!

Itt vagyok én is!
Bár sirályka-szaporulat nálam még nem volt, jelenleg 8 kis bohóc boldog gazdija vagyok, és még várhatók néhányan.... :-)
Egyszerűen tüneményesek! :40:

A szavazáshoz: ha nem csak szakmai, hanem baráti társaság is akarunk lenni, akkor szükség van akár napi, nem csak madarakról szóló fecsegésre!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 14:16 
Én is üdvözlöm ennek a topicnak az ötletét, mert bár nekem (egyelőre) nincs is sirálykám, de szintén mindig elolvasok minden topicot, és olvasni is jobb egy ilyen kötetlen társalgást, ahol más dolgokról is eshet szó a szűken értelmezett szakmai kérdések mellett...

Nekem is megvolt ez a köröm egy másik fórumon, egy kutyás fórumon a XIV. kerületi kutyások topicban, nekem is meg kellett értetnem velük amikor valaki lehurrogott, hogy csak a kutyákról írjunk, hogy ez nem így működik... egy olyan társaságot, mint ami ott kialakult, akik gyakran személyesen is találkoznak, már nem csak a kutyák témája köt össze, hanem szélesebb körben egy csomó dolog, ami még tartozhat attól közös érdeklődésbe, hogy nem a kutyáról / nem a sirálykáról szól...

Ezzel a második bekezdéssel most akkor off voltam? Vagy itt nem? :13:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 nov. 4, 14:11 
Szinte minden fórumot olvasok, hozzászólni pedig általában csak a törpefürjeshez szólok.

Szerintem is jobb az a fórum, ahol kötetlenül elmesélhetjük, hogy mi történt az állatainkkal, mire vagyunk büszkék, és mit szégyenlünk ha elrontottunk valamit.

Maximum havonta 1* tudnék beírni, ha szakmai fórum lenne, mert maximum annyit tudnék írni, hogy megszülettek, kotlik, és többszínű.

Vagy legyen egy szigorúan szakmai topic, ahol csak kérdés-válasz formában, szigorú kötöttségek mellett megy a "társalgás", de akkor a topic címében legyen megemlítve a "szigorúan szakmai" jelző.

Szavaztam.

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 14:11 
Helló mindenki

Csak örömömet szeretném kifejteni, hogy létrejött egy új fórum e kedves madarakról. Alapvetően váratlanul ért ez engem, ám szerintem igazán szükség van egy ilyen fórumra, ahol kötetlenül beszélgethet az ember e szépséges madarakról.

Csatolnék is rögtön egy szakmai képet egy érdekes sirálykahibridről, ami Gyepes Imre kanáritenyésztő szaktársunknál kelt.

Kép

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO