Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Egy topic legyen kizárólag száraz, tömör, szakmai dolgokra szorítkozó?
Igen 14%  14%  [ 9 ]
Nem, kapcsolódó témák is szerepeljenek 20%  20%  [ 13 ]
Nem, legyen élő, vidám, szeressék felkeresni, ismerjük meg egymást 67%  67%  [ 44 ]
Szavazatok száma : 66
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 14, 15:52 
A kicsikkel nem lesz baj. A tojások jobban izgatnak. Tegnap este azért elég hideg volt, vattás csomagolás, vastag kabátzseb ide vagy oda, azért könnyen megfázhat egy ilyen vékony tojás... Hálistennek nem éreztem itthon nagyon hidegnek öket, szal az szerintem rendben van. Elvileg még termékenyek is a tojások (a többség) valéószínű, hogy a berepedtből nem lesz semmi, de hátha... Olvasni a csereberéről sokkal könnyebb, a könyvekben, meg itt-ott a "komplikációkról" valahogy nemigazán lehet olvasni.
A tojóval voltak kis gondok, de úgy tűnik, rendeződnek a dolgok, már nem furcsálja annyira a "visszafejlődést". A hím előtt le a kalappal, sztem neki fel sem tűnt a turpisság, ugyanis forgat, ül, nedvesít... :) Igaz, csak reggel raktam be az igazi tojásokat, 4 napon át a fiókák mellé potyogtattam a hamisakat, de a tojó nagy hitatlenkedései után ma már 3szor 30-35 percet bent volt, ült ő is. Hát a remény hal meg utoljára... :/

feketemarcsi írta:
Tényleg merész akció! Majd számolj be az eredményről.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 14, 15:45 
Meg szabad kérdeznem, hogy milyen fényképeződ van? Profinak tűnik! A második képen amúgy hogyhogy ott a feje mellett van a lába a kicsinek?

Gyuree85 írta:
Itt van pár kép a kicsikről. 15 naposak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 14, 15:39 
"Gyermekmentő akció" kezdődött... :D A fiókokat madamévá tettem, az egyik barátom vörösfejűinek tojásait meg a sirálykák alá. Többek szerint merész döntés volt, de ha muszály... Egyébként meg ha valaki látott egy pár vörösfejü amandinát a lakásban repkedni... Hááát... Kész. :D Meg sem állnak. Egy nagy pörgés az életük :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 14, 12:49 
Itt van pár kép a kicsikről. 15 naposak.


Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 12, 14:14 
Nekem is az egyik ilyen világos lesz, jó sok fehérrel, meg egy kevés világosbarnával... :) Én most búzát, meg sárgakölest vetettem, a volierbe csípik nagyon. Bele is másznak, keresgélnek a "magas fűben" :D Na meg persze eszik, szal a nagy öröm 2 napig tart csak, mert lelegelik teljesen :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 18:36 
Az enyémek hozzá se nyúlnak az almához... Pedig adtam nekik mindenhogy: reszelve, egészben, daradokra vágva, mégkisebb darabokra vágva... Megrágja, aztán épphogy nem fujjogva ki is köpi. :l
Sima füvet adsz? Én pitypanglevelet, meg tyúkhúrt szoktam. Meg néha salátát. Ezeket is persze kis csíkokra vágva, mert őnagyságáék ezt sem eszik egészben... :D

A kanáriknál itthon is van egy sirályka hím... Nagyon jól elvannak... :D A sirályka egész álló nap teszi a szépet a kanáriknak, azok meg csodálkozva néznek rá... :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 15:35 
A tieidről friss képek vannak, Marcsi?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 15:32 
Aham, tarkák lesznek. Majdnem szimmetrikusak. :) Két tarka sirálykát vettem, mert később ez a szín tetszett, nem az egyszinü. Pedig majdnem feketét vettem, csak aztán megláttam a hímet a Noéban, muszáj voltam megvenni :)

feketemarcsi írta:
Helyesek. Tarka lesz? Húúúú, akkor nagyon irigy leszek! Azért az én kis kicsikéim is nagyon szépek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 11, 15:19 
Sziasztok

Édesanya ma úgy döntött, kalandozik egyet. Cseréltem a vizet, közben kijött, felkereste a konyhát, a fürdőszobába is benézett, meg repkedett egy kicsit. A hites férj persze állandóan jártatta a száját, de kijönni nem akart. Visszatalálni már nehezebb volt, de sikerült. :D 12 naposak a kicsik
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 7, 19:16 
Sziasztok!

Nincs itt semmi gond, valaki szeret bratyizni, valaki inkább szakmázni! Én pl. inkább szakmázni szeretek, és kifejezetten keresem(keresném) a száraz szakmai hozzászólásokat, a részletes leíró tapasztalatokat minden madárral kapcsolatban, persze nem zavar ha közben valakik baratyiznak. De! Valahogy úgy érzem, talán szerencsésebb a kettőt szétválasztani! Alapvetően egyébként szakmai fórumként tekintek erre a fórumra, és azért keresem fel, hogy minél több infóhoz jussak ill. másoknak próbáljak átadni. Nem működhet minden topic úgy mint a rolleres, de szerintem erre nincs is szükség, de végül is ez csak rajtatok áll! Nem szeretnék senkit megbántani, és nem kritikaként írom, de egy ideje már nem olvasom a rolleros topicot, nem mintha nem érdekelnének a rollerek, csak nekem már egy kicsit sok az ottani bratyizás! Ezzel nincs is gond, csak hát a rollerról szeretnék olvasni ! De ez csak az én véleményem, mint passzív olvasó írom!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 nov. 7, 9:06 
Én ezért kérdeztem, hogy nem lehetne 2 külön részt létrehozni?

Az egyik részben (legyen mondjuk SZAKMAI TOPIC gyűjtőnév alatt) legyenek azok a topicok, amit a száraz szakmai tényekkel foglalkoznak, minden különösebb mellékzönge nélkül.

A másik részben (legyen mondjuk BESZÉLGETŐS TOPIC gyűjtőnév alatt) legyenek a ténylegesen barátkozós, beszélgetős, Juli néni tyúkos rész.

Esetleg a testvértopicoc áthivatkozhatnának egymásra. Maximum annyi lenne a nehézség, hogy egy fajon belül 2 topicot kellene "figyelni".

Így a káposzta is megrohad, a kecske is éhenhal.

Na? Túl elvetemült lennék?

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 23:47 
Pár napig nem netezek és kitör a háború, hát ebből nem akarok kimaradni.
Én sem vagyok kíváncsi Juli néni tyúkjainak tojási szokásaira. A szakmaiságot pedig nem kérheted számon egy olyan topikban amit TE is írsz, ezért az a "sőt" a hozzászólásod végén kicsit zavart engem. Én ha ide kattintok, szeretnék a sirálykákról hallani,olvasni.Persze, ha egy téma kapcsán más madárfajok is szóba kerülnek, mert pl a színöröklése hasonló vagy a sirályka jólismert dajkaképessége kerül szóba stb az bele kell,h férjen!Azért kellenek a korlátok, hogy aki spes. a sirálykákkal kapcsolatban keres infót, annak ne kelljen "számára haszontalan " oldalakat végigböngésznie, mert lehet,h kevés ideje van netezésre. Viszont ezek a korlátok lehetnek a betonnál plasztikusabb anyagból is.
Most aztán két oldalt is végig kell néznem ,mert nem tudom mi/ki hol van.
köszike

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 13:14 
Nyuzilla képén is maggal van teli a gyerek, ha kinagyítod a képet


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 13:12 
A szülők... gyári magkeverék, és gyári lágyeleség, + csíráztatott mag

feketemarcsi írta:
Te döntötted el, hogy azzal etetik őket, vagy a szülők?



 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 13:04 
Nálam minden szülő ugyanazt kapja: mag van folyamatosan előttük, ha babák vannak, több fehér kölest keverek bele, mert azzal szívesebben etetnek ilyenkor. Lágyeleséget reggel és délben kapnak (szerencsére otthon ebédelek), nagyjából kikísérleteztem, hogy mennyi az, ami néhány óra alatt elfogy. Éjszakára én nem adok lágyat, mert ha hamar leürül, akkor éhen maradnak reggelig. Este mindig friss víz, friss mag a szülőknek, meg is tömik őket csurig.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 12:49 
Magok :shock:

feketemarcsi írta:
Mik azok a nagy gombócok a begyecskéjükben?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 12:44 
Félre ne érts Marcsi, eszem ágában nem volt kétségbe vonni a módszeredet!!!

Én csupán csak meglepődtem, mert nem láttam még nálunk másmilyen fiókát:

ezek egy hetes zebrák:

Kép

párnapos gouldok

Kép

9 napos gouldok

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 12:21 
Ez túlzás?
Én még az eddigi zebra fiókáinkat nem is láttam másképp (ha jól emlékszem, a gouldokat sem...)

feketemarcsi írta:
Ez már nem csak a begyecske, hanem a nyelőcső is. Az már szerintem egy kicsit túlzás és nem biztos, hogy kényelmes a kicsinek. Az enyémek gyakran etettek, de ennyit egyszerre soha.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 12:20 
feketemarcsi írta:
Az enyémek a gyümölcsöt és a zöldséget nem szeretik.


Próbáltad már mézzel? Eleinte nálam sem ették az almát, de ha bekenem mézzel, elfogy egy szemig!

feketemarcsi írta:
Az enyémek másodállásban búvár madarak is, mert még le is buknak a lenti nagyobb itatóba és nagyon szeretnek fürdeni, egy nap akár tőbbször is.


Ja, hát ha naponta 100x adnék nekik pancsikavizet, akkor annyiszor fürdenének!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 8:56 
Érdekes, hogy az egyik párom rendre így etet: megtömik az összes gyerkőcöt , aztán hagyják kiürülni teljesen.
A többiek, ha magot kapnak, mindig ráetetnek, tehát sosem üres a kicsik begye, ha viszont lágyeleséget kapnak, azt hagyják kiürülni.
Tudják ők, hogy mit csinálnak! :72:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO