Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 11:15 
Tojót vigyél Kinyo....Dorombolónak és Sanyinak lesz igaza!:wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 10:20 
Kynyoo írta:
...Ha igaz akkor ha megyünk valamikor hozzád akkor viszek neked egy tuti tojót ajándékba! ...
:63:


Szent ég! :71:
Most látom, hegy ez Te vagy!?
Írhattad volna, hogy itt milyen néven vagy fent!
De most márt tudom!
Ha majd jössz hozz hímet és tojót is, aztán majd meglátjuk melyiket választja!
:74:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 4:22 
Szia Timba!

Ilyen nagy nevek mellett én eltörpülök úgyhogy legyen hím! Ha igaz akkor ha megyünk valamikor hozzád akkor viszek neked egy tuti tojót ajándékba!
:63:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 19:37 
Gabesz írta:
Timba írta:
A kérdés az, hogy ez a tojó vagy a hím szárnya?


Hali, Timba!

Ez volt a kérdés? Mert erre Nyuzi válaszolt, ha az oldalra gondoltál (male-hím, female- tojó). Ha pedig a talált nimfára vonatkozott a kérdésed, akkor ott Doromboló is és Rsanyi is hímnek mondta a madarad.

Van ötleted, honnan szökhetett meg? Megtartod?
Készíts még képet róla, gyönyörű madár!

Üdv: Gabesz


Szia Gabesz!

A neme eldöntésére gondoltam, de nem jól írtam, helyesbítek:
...eldöntetlen maradt a kérdés...
Azért írom, mert Kynyoo tojónak mondja, Doromboló és Rsanyi hímnek...
De mindegy, a lényeg, hogy jól van.
Szerintem valamelyik lakásból repülhetettki szegény. Bár a tollvágást nem értem, mert miért vágja le a tollát ha nem akarja hogy repüljön, R-Go- akkor miért engedte ki a kalitból?
Azt hiszem megtartjuk, mert nagyon kis aranyos, nézd:
:72:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 16:03 
Timba írta:
A kérdés az, hogy ez a tojó vagy a hím szárnya?


Hali, Timba!

Ez volt a kérdés? Mert erre Nyuzi válaszolt, ha az oldalra gondoltál (male-hím, female- tojó). Ha pedig a talált nimfára vonatkozott a kérdésed, akkor ott Doromboló is és Rsanyi is hímnek mondta a madarad.

Van ötleted, honnan szökhetett meg? Megtartod?
Készíts még képet róla, gyönyörű madár!

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 15:08 
rsanyi írta:
Hím. Valószínüleg szobamadár volt valakinél.

Timba írta:
Kynyoo írta:
Szia Timba!

Én még mindig a tojó mellett szavazok! Nekem egy dettó ilyen színű hímem van tök fekete faroktollal de nem számít mert bármilyen színek lehetnek! miután egnugszik a madár és megerősödik akkor úgyis hangosan fog rikácsolni ha hím és tipeg topog a boton jobbra balra! Így hívja a tojót! Nincs több ötletem!


Szia Kynyoo!

Köszi, hogy ilyen kitartóan írogatsz! :47:
Nekem végülis mindegy, hisz nincs párja. Én eleinte azt hittem, hogy amelyiknek van pofafoltja az hím, amelyiknek nincs, az tojó. Aztán láttam egy tenyészpárt, és mindkettőnek volt foltja! :71:
No itt szertefoszlott minden addigi elképzelésem!
Most már eléggé megnyugodott. Alig hátrál, ha felé megyünk. Sőt, kiváncsian emelgeti a taraját, és néha előrelépeget hogy közelebbről is megvizsgáljon! Hangja is van, néha olyan nimfásan kiabál, de pl most is "beszélget". Fura hangokat ad ki, mintha utánozna valamit, pl. puszidobást, meg ilyeneket. Náha úgy dumál, mint egy hullámos, mikor dumál magába. Szóval aranyosnak tűnik.
:54:


:75:
Azt hiszemez a kérdés megválaszolatlan marad,...
:77:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 14:46 
Hím. Valószínüleg szobamadár volt valakinél.

Timba írta:
Kynyoo írta:
Szia Timba!

Én még mindig a tojó mellett szavazok! Nekem egy dettó ilyen színű hímem van tök fekete faroktollal de nem számít mert bármilyen színek lehetnek! miután egnugszik a madár és megerősödik akkor úgyis hangosan fog rikácsolni ha hím és tipeg topog a boton jobbra balra! Így hívja a tojót! Nincs több ötletem!


Szia Kynyoo!

Köszi, hogy ilyen kitartóan írogatsz! :47:
Nekem végülis mindegy, hisz nincs párja. Én eleinte azt hittem, hogy amelyiknek van pofafoltja az hím, amelyiknek nincs, az tojó. Aztán láttam egy tenyészpárt, és mindkettőnek volt foltja! :71:
No itt szertefoszlott minden addigi elképzelésem!
Most már eléggé megnyugodott. Alig hátrál, ha felé megyünk. Sőt, kiváncsian emelgeti a taraját, és néha előrelépeget hogy közelebbről is megvizsgáljon! Hangja is van, néha olyan nimfásan kiabál, de pl most is "beszélget". Fura hangokat ad ki, mintha utánozna valamit, pl. puszidobást, meg ilyeneket. Náha úgy dumál, mint egy hullámos, mikor dumál magába. Szóval aranyosnak tűnik.
:54:

_________________
Rácz Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 11:29 
Kynyoo írta:
Szia Timba!

Én még mindig a tojó mellett szavazok! Nekem egy dettó ilyen színű hímem van tök fekete faroktollal de nem számít mert bármilyen színek lehetnek! miután egnugszik a madár és megerősödik akkor úgyis hangosan fog rikácsolni ha hím és tipeg topog a boton jobbra balra! Így hívja a tojót! Nincs több ötletem!


Szia Kynyoo!

Köszi, hogy ilyen kitartóan írogatsz! :47:
Nekem végülis mindegy, hisz nincs párja. Én eleinte azt hittem, hogy amelyiknek van pofafoltja az hím, amelyiknek nincs, az tojó. Aztán láttam egy tenyészpárt, és mindkettőnek volt foltja! :71:
No itt szertefoszlott minden addigi elképzelésem!
Most már eléggé megnyugodott. Alig hátrál, ha felé megyünk. Sőt, kiváncsian emelgeti a taraját, és néha előrelépeget hogy közelebbről is megvizsgáljon! Hangja is van, néha olyan nimfásan kiabál, de pl most is "beszélget". Fura hangokat ad ki, mintha utánozna valamit, pl. puszidobást, meg ilyeneket. Náha úgy dumál, mint egy hullámos, mikor dumál magába. Szóval aranyosnak tűnik.
:54:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 2:18 
Szia Timba!

Én még mindig a tojó mellett szavazok! Nekem egy dettó ilyen színű hímem van tök fekete faroktollal de nem számít mert bármilyen színek lehetnek! miután egnugszik a madár és megerősödik akkor úgyis hangosan fog rikácsolni ha hím és tipeg topog a boton jobbra balra! Így hívja a tojót! Nincs több ötletem!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 11:11 
Helló!

Ok.
Próbáltam képet csinálni, de mivel le va vágva a tolla nem sok látszik a rajzolatból.
???

Kép
Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 10:33 
Szia!
A felső két kép tojó, az alsó fiatal hím.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 9:19 
Kynyoo írta:
http://www.cockatielcottage.net/cockatiels4.html

Timba!
Hoztam egy linket így könnyebb talán eldönteni!


Szia Kynyoo!

Jó ez az oldal, nagyon jól látszik. A kérdés az, hogy ez a tojó vagy a hím szárnya?
:24:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 1:29 
http://www.cockatielcottage.net/cockatiels4.html

Timba!
Hoztam egy linket így könnyebb talán eldönteni!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 22:23 
doromboló írta:
Kinó! Ne izélj má ! Ez már egy kiszínesedett madár ! A tökösöknek még nem rajzolódik ki ilyen élénk pofafolt ez egy ivarératt de nem öreg alapszínű nimfa hím ! A farkát mivel nem látni jól ezért az arcán lévő kitelt élénk nagy kiterjedésű folt bizonyítja...és a viselkedés is egy ivarérett zsörtölődő hímet sejtet !......


Hali!
Akkor maradjunk a hímnél.Majd megpróbálom mmeglesni a farktollát, hétha megmutatkozik a csíkozása. Aztán ezzel be is fejezem ezt a témát, nehogy baj legyen belőle! :-)

Holnap elvileg kelnek a piros-mozaik madárkáim, remélem ügyesek lesznek. Kezdők a szülők, ez lesz az első kismadaruk!
Hajrá!
:08:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 20:57 
Kinó! Ne izélj má ! Ez már egy kiszínesedett madár ! A tökösöknek még nem rajzolódik ki ilyen élénk pofafolt ez egy ivarératt de nem öreg alapszínű nimfa hím ! A farkát mivel nem látni jól ezért az arcán lévő kitelt élénk nagy kiterjedésű folt bizonyítja...és a viselkedés is egy ivarérett zsörtölődő hímet sejtet !......


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 19:41 
Sziasztok!

Gabesz!
Az oké hogy S.O.S.! Csak már volt többször utalás arra hogy minden topik maradajon "tiszta"! Ezért mertem ezt írni!

Timba!
Ha csinálsz egy olyan képet ahol a madár szemből látszik ahogy ül a rúdon akkor szerintem eldönthető a neme! Vannak olyan tenyésztők akik minél hamarabb meg akarnak szadadulni a madaraktól szinte még nem is önállóak és úgy viszik a kereskedésbe én először erre gobdoltam hogy egy ilyen kis madárka szökött meg valahogyan! mert a dülöngélés miatt én fiatalnak gondolom de ha úgy látod hogy vágták a tollait akkor biztosan tévedek!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 14:05 
Hogy mik vannak?!?! :shock:

Először is gyönyörű ez a talált madárka!!!! Valahonnan biztosan megszökött. Erre utalhat talán a levágott szárnytoll, hogy volt eset, hogy még megszökött, kirepült :roll: ... Gondolom én. Mert azt nem hiszem, hogy valaki kitette volna a szűrét, -akkor inkább gazdát keres neki...

Aztán dehogy teszünk ki innen! Ez nem az SOS topik? te Kynyoo!!! Hová is gondolsz? Abban viszont igazad van, hogy a papagájosoknál hamarabb jönne a szakértői vélemény, mint itt a kanárisoknál...

Megtartod? Jó gazdira lelt akkor a kis csavargó! bár lehet az is, hogy valaki nagyon sajnálja az elveszett madarát, akire nem vigyázott eléggé... Úgyhogy sajnálhatja már!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 13:16 
Kynyoo írta:
Szia Timba!

Nagyon szép kis madárka! A dülöngélés a fiatalokra jellemző azért is lehet hogy nem megy fel a botra mert még fiatalka szegényke! Csak azt nem értem hogyan kerülhetett egy parkba bár lennének ötleteim de hagyjuk! Szerintem tojó lehet első ránézésre! A faroktoll szegélye erről árulkodik! A legkönnyebben így dönthető el ha kézbe veszed a madarat és szemből nézed a faroktollat akkor vízszintesen rajzosnak kell lennie! A rövid faroktoll is arra utal hogy még csöpke a madár! Ha további segítségre van szükséged ha tudok segítek de szerintem a papagájos topikba kellene írogatni mert innen biztos eltesznek!
Szép estét!


Szia!

A talált madárkát ma lezuhanyoztam, mert rettenetesen poros volt szegényke. Reggelre az ágakon ült és már hangját is hallatta. A nemét nem sikerült meghatároznom, kézbe nem vettem, mert igencsak meg van még rémülve. Majd idővel talán...
aztán ahogy az ágon jobban megtudtam nézni, azt vettem észre, hogy a szárnyai és szerintem a farktollai le vannak vágva szegénynek. Gondolom ezért sem tudott elrepülni. Enni evett már, inni még nem láttam, de gondolom nem fog szomjanhalni ha van előtte víz!
Most mennem kell dolgozni, köszi a segítséget!
Szia!

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 21:20 
Szia Timba!

Nagyon szép kis madárka! A dülöngélés a fiatalokra jellemző azért is lehet hogy nem megy fel a botra mert még fiatalka szegényke! Csak azt nem értem hogyan kerülhetett egy parkba bár lennének ötleteim de hagyjuk! Szerintem tojó lehet első ránézésre! A faroktoll szegélye erről árulkodik! A legkönnyebben így dönthető el ha kézbe veszed a madarat és szemből nézed a faroktollat akkor vízszintesen rajzosnak kell lennie! A rövid faroktoll is arra utal hogy még csöpke a madár! Ha további segítségre van szükséged ha tudok segítek de szerintem a papagájos topikba kellene írogatni mert innen biztos eltesznek!
Szép estét!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 21:02 
Sziasztok!
Képzeljétek, du. a játszón voltunk a gyerkőccel és találtunk egy nimfát. NEm is én vettem észre, hanem egy ids néni sétáltatta a kutyáját, és a kutya egyből kiszúrta! Szerencsére nem repült el, így rádobtuk a pulcsinkat és hazahoztuk. Nem vagyok otthon a témában, de nem tudom mennyi idős lehet szegényke. A frka elég rövid, nem olyan hosszú, mint egy kifejlettmadáré. És számomra kicsit furán viselkedik, ugyanis ha közeledek felé mintha elkezdenetáncolni. Szárnyát kissé széttárja és mint az elefántok az állatkerben, jobbra-balra dölöngél.Amúgy látszólag semmi baja, kívülről egészségesnek tűnik, nincs rajta semmi sérülés, szemei is tiszták és a tollai is épek. Ja, és nem jön fel a botra, a földön csücsül és szunyókál. Csináltam képet róla, hátha valaki tud mondani valamit. A nemét honnan lehet tudni!?
Köszike!

Kép
Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 4:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO