Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 18, 21:09
Hozzászólások: 1
Valódi név: Varga Réka
   
Hozzászólás 2015 jún. 18, 21:21 
Sziasztok,

nemrég költöttek a nimfáim, négy fióka lett. Az egyik fura volt, mert nem volt kontya, de nem volt meg az a jellegzetes púp se a fején mielőtt kinőttek volna a tollai. Megsajnáltuk, megtartottuk, persze nem fog párt kapni, egyébként se tervezem a szüleit se tenyészteni a jövőben (ez a 3 költésük volt 7 év alatt). Most már négy hónapos elmúlt a "fióka", a testvéreit már elajándékoztam, ő viszont a mai napig nem tud enni, a hím eteti. Repülni se tud és hogy is mondjam, mamlasz. Olyan mintha szellemi fogyatékos lenne. A fejet teljesen kopasz, egyébként rendben van. Létezik ilyen?

Félek, hogy mi lesz ha egy napon a hím megunja és nem eteti tovább. Történt már mással is hasonló?

köszi a választ előre is,
Réka


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 21, 17:53
Hozzászólások: 4
Valódi név: K. Magdolna
   
Hozzászólás 2015 jan. 23, 10:25 
sziasztok! zárt gyűrűs nimfa tojót keresek pest, nógrád, esztergom környékén.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 18, 18:12
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kiss Bence
   
Hozzászólás 2015 jan. 18, 18:42 
Sziasztok ! Van egy 5 és fél hónapos nimfám, aki most vedlik,és már jönnek ki az új tollai . Elég sokat alszik mióta elkezdett vedleni , ez a vedlés miatt lehet ? Valamint vásároltam mellé egy hímet (idei ő is ) 2 hete , elvannak meg már tollásszák is egymást meg összebújnak, viszont az első papagáj aki hamarabb volt néha bedurvul és elkezd rikácsolni meg kapkodni az új felé ezt miért csinálja ? Pedig az új papagáj megy hozzá meg odatolja a fejét , hogy tollássza, de ő néha jól meghúzgálja néha meg aranyosan tollássza .


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 3, 19:36
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 jan. 3, 19:57 
Sziasztok, "hibás" lábú lány nimfát keresek, az én hímem mellé társaságnak, aki beteg lábbal született, így sem párosodni, sem ülőrudat használni nem tud, 5 éves, és ettől eltekintve szelíd, egészséges és aktív, a kalitkában polcszerű galériákat helyeztem el, így teljesen együtt mozog a többiekkel, egy hullámos, és egy nimfa párral, de jó lenne, ha ő is párra találhatna. Esténként magányos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 dec. 5, 17:04 
tasi írta:
david írta:
Egy lutino milyen nemű lehet ha a szülei:
apa:lutino
anya: gyöngyös
Testvérek színe:
gyöngyös, lutino, szürke.
A lutinok száma több volt egy fészekaljban.
utolsó fészekalj 2 lutino 1 gyöngyös.


A lutino csak tojó lehet. (Ebből a párosításból.)
Viszont ha volt gyöngyös az utódok között akkor szerintem a hím gyöngyös hordozó is.
A gyöngyös és szürke (vadszín) fiókák hímek.
Viszont ha a hím gyöngyös hordozó akkor ki kellene jönnie ino opalin (ino gyöngyös) fiókának is.
Szerintem. 8)
Aztán majd jönnek a profik és majd jól megmondják a tutit... :mrgreen:


Értem én is úgy gondoltam h tojó mert az apa lutino.
Csak azt nem tudom h mért ragaszkodik a 100%os tojóhoz minden hova követi meg mellette van állandóan a nagy röpdében

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 dec. 4, 20:36 
david írta:
Egy lutino milyen nemű lehet ha a szülei:
apa:lutino
anya: gyöngyös
Testvérek színe:
gyöngyös, lutino, szürke.
A lutinok száma több volt egy fészekaljban.
utolsó fészekalj 2 lutino 1 gyöngyös.


A lutino csak tojó lehet. (Ebből a párosításból.)
Viszont ha volt gyöngyös az utódok között akkor szerintem a hím gyöngyös hordozó is.
A gyöngyös és szürke (vadszín) fiókák hímek.
Viszont ha a hím gyöngyös hordozó akkor ki kellene jönnie ino opalin (ino gyöngyös) fiókának is.
Szerintem. 8)
Aztán majd jönnek a profik és majd jól megmondják a tutit... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 dec. 4, 18:35 
Egy lutino milyen nemű lehet ha a szülei:
apa:lutino
anya: gyöngyös
Testvérek színe:
gyöngyös, lutino, szürke.
A lutinok száma több volt egy fészekaljban.
utolsó fészekalj 2 lutino 1 gyöngyös.

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 okt. 2, 9:31 
almostatys írta:
Nekem van egy 27 éves nimfapapagájom és már lassan 1 éve kiesett a faroktolla és azóta sem nőtt vissza...

A kopaszodás ebben a korban náluk is normális. Amúgy pedig gratulálok, szép kort ért meg. :)

(Ha jól tudom a nimfapapagáj esetében a maximum életkor 35 év volt).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 24, 22:45
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 okt. 1, 17:37 
Sziasztok!

Nekem van egy 27 éves nimfapapagájom és már lassan 1 éve kiesett a faroktolla és azóta sem nőtt vissza. Esetleg van még rá remény,hogy lesz farka? Mit lehetne adni neki tollnövekedésre?
A másik probléma,hogy már 2-3 éve nem repül a madár,max 1 métert a szekrény tetejéről le az ágyra ami 1 méterre van a szekrénytől. Ez az öregség miatt van? Nem lehet esetleg valahogy felerősíteni a madarat,hogy repüljön? Egyébként ugyanolyan izgága mint ifjabb korában,rohangál,kiabál,csak nem repül. Múltkor szerencsétlen lecsúszott az ujjamról és akkor sem repült el. Mindenhova én cipelem magammal a lakásban vagy leteszem a földre,hogy sétálgasson. :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 szept. 20, 20:02 
papagáj írta:
adam92 írta:
papagáj írta:
Sziasztok!
Egy kb. 100cm hosszú, 60cm mély és 150-160cm magas kalitkát akarok csinálni nimfáknak és hullámosoknak.
Az hogy a 4 oldalát és persze a tetejét mindenféle keret nélkül csak simán műanyag kötegelőkkel rögzítem egymáshoz működő képes ötlet???
Hogyan tudnám megcsinálni az ajtókat a lehető legegyszerűbb mégis biztonságos,könnyen használható módon???

Felejtsd el szerintem. Ajtókat pedig zsanérral.


Értem.
Úgy jó lenne hogy a kalitka teteje fa és a kalitka 4 sarkánál függőlegesen 4x4x160cm-es havasi fenyő léc lenne? Vagy ekkora kalitkánál érdemes vízszintesen is betenni középtájra oldalanként 1-1 lécet? A rács 1mm vastag lesz.

Illetve mi a különbség a rétegelt lemez, osb lap és a farostlemez között? Melyikből érdemesebb megcsinálni a tálcát és a kalitka tetejét(kint a tetején is lesznek a madarak így vízzel le kell mosnom időnként és valószínűleg kicsit meg is rágják)? Vagy ha egyik se a legjobb akkor mit használjak?
A fent említettek(fenyőléc,farostlemez,stb) ugye nem ártanak nekik ha esetleg megrágják, lenyelnek belőle pár darabot?

Az elkészítés módja különbözik a 3 említett lemez között. Megnézed a képeket neten látni fogod. OSB lapot használnak a legtöbben szerintem. Én is abból szoktam a madaraknak csinálni anno az odúkat, röpkalitokat. Az ajtó miatt kell függőlegesen is plusz léc és vízszintesen se ártana, hogy masszív legyen. Pár kép ötletnek:
Kép
Kép
Kép

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 szept. 20, 15:03 
segítsetekmittegyek írta:
.. minden nap foglalkozok vele, de semmi bizalom. Mennyi idő múlva kéne feladnom? Lehet,hogy az előző gazdája ennyire mély nyomot hagyott benne?

Sajnos bári lehetséges. A leghosszabb szelídítés amit fel tudok hozni példának egy vadon fogott jákó gazdájával esett meg. Neki négy évbe telt amíg a madár a kezére ült. Persze ez egy kirívó (és nehéz) eset volt.

Lehet, hogy a módszer a rossz. Esetleg tudnál fényképet küldeni a madárról, kalitkáról, helyről ahol most van? Lehet a környezeten is érdemes lenne változtatni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 14, 8:35
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 szept. 20, 13:16 
Warhawk írta:
segítsetekmittegyek írta:
... Mire hazahoztam teljesen elvadult, a kalitka másik végébe repül ha berakom a kezem.... Már 2 napja nálam van. Köszönöm. :roll: :drunken:

Két nap nagyon kevés idő, meg kell szoknia az új helyet. A szállítás, a megszokott környezetből történő kiszakítás az ami miatt valószínűleg most kétségbe van esve. Téged sem ismer, nincs számára egy biztos pont. Hagyj időt neki megnyugodni. Tartózkodj a közelében ha megoldható, de ne menj közel, ne erőltesd a fizikai kontaktust vele. Apránként megnyugszik és ismét kezes lesz majd.
Helló! Még mindig nagyon vad... minden nap foglalkozok vele, de semmi bizalom. Mennyi idő múlva kéne feladnom? Lehet,hogy az előző gazdája ennyire mély nyomot hagyott benne?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 szept. 20, 0:43 
adam92 írta:
papagáj írta:
Sziasztok!
Egy kb. 100cm hosszú, 60cm mély és 150-160cm magas kalitkát akarok csinálni nimfáknak és hullámosoknak.
Az hogy a 4 oldalát és persze a tetejét mindenféle keret nélkül csak simán műanyag kötegelőkkel rögzítem egymáshoz működő képes ötlet???
Hogyan tudnám megcsinálni az ajtókat a lehető legegyszerűbb mégis biztonságos,könnyen használható módon???

Felejtsd el szerintem. Ajtókat pedig zsanérral.


Értem.
Úgy jó lenne hogy a kalitka teteje fa és a kalitka 4 sarkánál függőlegesen 4x4x160cm-es havasi fenyő léc lenne? Vagy ekkora kalitkánál érdemes vízszintesen is betenni középtájra oldalanként 1-1 lécet? A rács 1mm vastag lesz.

Illetve mi a különbség a rétegelt lemez, osb lap és a farostlemez között? Melyikből érdemesebb megcsinálni a tálcát és a kalitka tetejét(kint a tetején is lesznek a madarak így vízzel le kell mosnom időnként és valószínűleg kicsit meg is rágják)? Vagy ha egyik se a legjobb akkor mit használjak?
A fent említettek(fenyőléc,farostlemez,stb) ugye nem ártanak nekik ha esetleg megrágják, lenyelnek belőle pár darabot?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 szept. 14, 14:57 
segítsetekmittegyek írta:
... Mire hazahoztam teljesen elvadult, a kalitka másik végébe repül ha berakom a kezem.... Már 2 napja nálam van. Köszönöm. :roll: :drunken:

Két nap nagyon kevés idő, meg kell szoknia az új helyet. A szállítás, a megszokott környezetből történő kiszakítás az ami miatt valószínűleg most kétségbe van esve. Téged sem ismer, nincs számára egy biztos pont. Hagyj időt neki megnyugodni. Tartózkodj a közelében ha megoldható, de ne menj közel, ne erőltesd a fizikai kontaktust vele. Apránként megnyugszik és ismét kezes lesz majd.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2014 szept. 14, 12:42 
adam92 írta:
AVB írta:
david írta:
Egy szürke foltnélküli tojó x albino hím , annak a szürke fióka az milyen nemű lehet ?

Hát ha az apa SL-ino,akkor hím. Szerintem,de teljesen nem vagyok biztos a dologban. Elméletileg a tojóknak ino-nak kellene lenniük.
Viszont ha NSL-ino az apa,akkor mindkét nemű fiókák szürkék lesznek szerintem. De ezt boríthatja az,hogy hordoznak-e valamit a szülők.
Ha hülyeséget mondtam,majd kijavítanak :D

Látom nagyon szereted az NSL ino-t. :) Felesleges benne gondolkodni szerintem. Fél karomat fel merném tenni rá, hogy aki ide ír annak senkinek nincsen NSL Ino madara. Eléggé ritka.

Nem vagyok benne otthon,hogy mi mennyire elterjedt :) Csak elolvastam néhány írást és az alapján próbálok kiokoskodni valamit :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 szept. 14, 12:25 
Szépek egyébként az albino madarak, de engem például jobban megfognak a színesebbek. :)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 14, 8:35
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 szept. 14, 8:53 
Sziasztok! Vettem egy kézhez szoktatott Nimfát és akitől vásároltam, a házában engedte, hogy simogassam és rászállt a fejemre is. Mire hazahoztam teljesen elvadult, a kalitka másik végébe repül ha berakom a kezem. :cry: :cry: :cry: Pedig elvileg teljesen kézhez szokott. Hogyan tudnám átszoktatni? Már 2 napja nálam van. Köszönöm. :roll: :drunken:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 szept. 13, 21:36 
adam92 írta:
AVB írta:
david írta:
Egy szürke foltnélküli tojó x albino hím , annak a szürke fióka az milyen nemű lehet ?

Hát ha az apa SL-ino,akkor hím. Szerintem,de teljesen nem vagyok biztos a dologban. Elméletileg a tojóknak ino-nak kellene lenniük.
Viszont ha NSL-ino az apa,akkor mindkét nemű fiókák szürkék lesznek szerintem. De ezt boríthatja az,hogy hordoznak-e valamit a szülők.
Ha hülyeséget mondtam,majd kijavítanak :D

Látom nagyon szereted az NSL ino-t. :) Felesleges benne gondolkodni szerintem. Fél karomat fel merném tenni rá, hogy aki ide ír annak senkinek nincsen NSL Ino madara. Eléggé ritka.


Hát igen, eddig foltnélküli nimfáim voltak, és vannak is , de szeretném ezt az albino nimfákat tenyészteni. Eddig 2 pár van ami albinokat hoznak ki . De szeretnék még vagy 4-5 párt hogy albinokat hozzanak ki. Egem ennek a tenyésztése nagyon megfogott és érdekes is szerintem :)

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 szept. 13, 19:11 
papagáj írta:
Sziasztok!
Egy kb. 100cm hosszú, 60cm mély és 150-160cm magas kalitkát akarok csinálni nimfáknak és hullámosoknak.
Az hogy a 4 oldalát és persze a tetejét mindenféle keret nélkül csak simán műanyag kötegelőkkel rögzítem egymáshoz működő képes ötlet???
Hogyan tudnám megcsinálni az ajtókat a lehető legegyszerűbb mégis biztonságos,könnyen használható módon???

Felejtsd el szerintem. Ajtókat pedig zsanérral.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 szept. 13, 19:10 
AVB írta:
david írta:
Egy szürke foltnélküli tojó x albino hím , annak a szürke fióka az milyen nemű lehet ?

Hát ha az apa SL-ino,akkor hím. Szerintem,de teljesen nem vagyok biztos a dologban. Elméletileg a tojóknak ino-nak kellene lenniük.
Viszont ha NSL-ino az apa,akkor mindkét nemű fiókák szürkék lesznek szerintem. De ezt boríthatja az,hogy hordoznak-e valamit a szülők.
Ha hülyeséget mondtam,majd kijavítanak :D

Látom nagyon szereted az NSL ino-t. :) Felesleges benne gondolkodni szerintem. Fél karomat fel merném tenni rá, hogy aki ide ír annak senkinek nincsen NSL Ino madara. Eléggé ritka.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO