Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 22, 10:19 
papagáj írta:
A tojó nimfámnál pár perce vettem észre hogy a kloákája körül nedves,össze van ragadva a tolla. A kloákája pedig egy nagy piros kitüremkedő dudor. Ez kloákaelőreesés???? Átraktam egy kis kalitkába. Mit tegyek?

Gondolom már késő lenne válaszolni, így csak annyit kérdeznék, hogy mi lett, mi történt vele?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 aug. 3, 12:15 
Sziasztok!
HELP
A tojó nimfámnál pár perce vettem észre hogy a kloákája körül nedves,össze van ragadva a tolla. A kloákája pedig egy nagy piros kitüremkedő dudor. Ez kloákaelőreesés???? Átraktam egy kis kalitkába. Mit tegyek?? Állatorvosra szükség van gondolom de vasárnap nincs rendelés ott ahova vinni szoktam őket. Más hozzáértő állatorvosról pedig nem tudok. Kibírja holnapig?
Annyit kell róla tudni hogy van mellette hím nimfa(és néhány hullámos) de nincsenek párban. Évente többször tojik egy fészekaljnyi üres tojást a kalitka aljában. Most 4 éves.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2014 júl. 22, 8:14 
Látom, nem túl gyakoriak a hozzászólások, de azért én megosztom az örömömet. :D
Már négy tojás van az odúban... Így elsőre nekem elég is lenne, de majd ők eldöntik, mennyit szeretnének :P
Kiváncsi vagyok, milyen színű kicsik lesznek?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 17:22 
Pitui (Emese),
bár vannak itt nálam okosabbak, de a saját tapasztalatom az, hogy a fiatalon emberhez szokott madarak néha nem tudnak mit kezdeni a másik madárrral. Én ezt hullámossal és nimfával is megtapasztaltam. Persze , ha van mellette másik madár, az a természetes, de madara válogatja, hogy mit szól hozzá. Az előbbi hozzászólásomban lévő hímet egy tojó mellé vettem, aki pici kora óta velünk van. Nem tudott mit kezdeni a hímmel. Az új tojóval viszont a hím már össze is melegedett. :) Hullámossal is jártam már így. Perzse nem biztos, hogy a te madaraddal is így lesz, remélem örülni fog az új társának.

A többit a tapasztaltabbak majd elmondják, vagy engem is kijavítanak... :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 17:16 
Sziasztok!

Rég jártam erre, akkor is inkább a hullámosoknál.
De most úgy néz ki, hogy nimfaszaporulat elé nézünk. Pár hete hoztam egy tojót a hímem mellé, és pár napja (számomra) minden előjel nélkül párosodnak. Meglepett, mert a hullámosoknál azért van közös tollászkodás, stb, amiből látom, hogy párba álltak. Ezeknél különösebben semmi jelét nem láttam, hogy érdeklődnének egymás iránt. El voltak egymás mellett békességben.
Tettem fel tegnap odút, de eddig még nem akartak belemenni, bár érdeklődnek iránta.
Most kiváncsian várom, mi lesz?

A fehér arcú a hím, a tarka pedig a tojó

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2014 júl. 3, 19:41 
Szívből sajnálom! :(
Mennyi idős volt? Beteg volt?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 28, 17:52
Hozzászólások: 23
Valódi név: Szűcs Luca
   
Hozzászólás 2014 júl. 2, 23:00 
Szeretett kis nimfám emlékére..
Drága Barátom!
Mérhetetlen az űr és a fájdalom,amit szívembe hagytál...
Örökké emlékezünk rád Szivecskemadaram!!!!
"Testünk csak egy hüvely lelkünk számára,melyet levetünk,hogy lelkünk hazaszállhasson..."
Nyugodj békében Tyütyükém! :cry: :cry: :cry:


Csatolmányok:
1796577_411465542331949_1603490493_n.jpg
1796577_411465542331949_1603490493_n.jpg [ 35.7 KiB | Megtekintve 5557 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 16:35 
:(
Schibo írta:
Sziasztok! Segítséget kérek:
Szotyi nimfámnál észrevettem, hogy egyre többet tollászkodik. Képes órákig egyfolytában túrkálni magát. Igaz, hogy épp vedlik Kokóval együtt, de szerintem normális mértékben. Viszont 1-1 ilyen tollászkodás után rengeteg pihetollat hagy maga után. Igazából ami abnormálisnak tűnik az, hogy közben hosszan és cirkalmasan rikoltozik (sikítozik?) Fura hangokat ad ki, ezt régebben nem csinalta, csak ritkán, ha véletlenül fájdalmat okozott magának. Gondoltam tolltetűre, de nyomát sem látom és a másik madár nem csinálja ezt.
Szotyi kézzel nevelt volt, Kokó "vadként" került mellé, mindent Szotyitól lesett el. Aztán ahogy Kokó szelídült velünk szemben, mindkettő próbált főnök lenni és egy idő után mintha utálnák egymást. Néha jól kijönnek, de többnyire nem. Sajnos mindkettő tojónak tűnik, pedig Kokót azért vettük, hogy legyen hím Szotyi mellett. De egyáltalán nem tollásszák egymást, nem ülnek egymás mellé túl közel, stb. Csak rivalizálnak. :(
Az jutott eszembe, hogy Szotyinak talán túl stresszes most már ez a helyzet és attól tartok, hogy tolltépő lesz. Kokó igyekszik elzavarni mellőlünk.
Gondolom parazita nem lehet, hiszen egy ketrecben alszanak. Lehet egészségügyi baja egy madárnak úgy, hogy a másiknak semmi baja? Lehet, hogy mégiscsak valami bőrbetetsége van? Enni ugyanazokat kapják, nappal kint vannak, csak éjszaka kerülnek be a kalitkába. Egymás nyomában járnak, egy tálból esznek-isznak.
Hogy előzhetném meg, hogy komolyabb baja legyen? Vagy most üt vissza a kézzel nevelés és gyengébb a szervezete? Mindkettő tavaly januári, de Kokó valamivel nagyobbnak és erősebbnek tűnik (pont őt nem tudom biztosra, hogy januári, az eladó állította), igaz, hogy egyéb jellemzői is kicsit mások (hosszabb bóbita, faroktoll, eltérő fejforma).
Bocs a sok kérdésért, a választ pedig előre is köszönöm! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 29, 14:04
Hozzászólások: 3
Valódi név: Emese
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 14:16 
Sziasztok!

Új vagyok itt, nemrég fogadtam be egy nimfát, és a segítségeteket kérném vele kapcsolatban. Az előző gazdái nem tudtak róla kb. semmit, két éve volt náluk, felnőtten került oda, korábban volt társa, az utóbbi két évben nem. Élénk, egészséges, érdeklődő madár, de állandóan rikácsol ha nem vagyunk vele, magányos, ezért szeretnék mellé szerezni egy tojót. Hogy kell őket összeismertetni? Arra gondoltam, hogy szereznék nekik egy nagyobb kalitkát, mert elég piciben kaptam, és ott találkozhatnának először. Van esély rá, hogy így, pár év magány után elfogadjon egy tásat? Számít, hogy mennyi idős a tojó? És az, hogy milyen színű? Olyan legyen, mint ő? Azért kérdezem, mert van bent neki tükör, de nem nagyon foglalkozik vele, inkább az emberek érdeklik. És csak tojót lehetne mellé szerezni, egy fiúval megverik egymást?
Köszönöm szépen a segítséget!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 jún. 28, 16:30 
tasi írta:
david írta:

Csak lenne olyan hím valakinek eladó.
De csak foltnélküli ino hordozóval ugye ? Mert nekem van olyan fiókák most pofafoltosba hogy anyja lutino apja tarka .


Igen, csak olyannal ami fehérarcú de ino hordozó. 8)


Köszi a válaszokat ! :wink:

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jún. 27, 15:14 
david írta:

Csak lenne olyan hím valakinek eladó.
De csak foltnélküli ino hordozóval ugye ? Mert nekem van olyan fiókák most pofafoltosba hogy anyja lutino apja tarka .


Igen, csak olyannal ami fehérarcú de ino hordozó. 8)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 27, 13:45 
nálam most van foltnélküli meg ino hordozó is


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 jún. 27, 12:12 
adam92 írta:
tasi írta:
david írta:
Köszi a válaszokat, Akkor most keresek egy albínó hordozó hímet. Valakinek nincs eladó ?


Már akkor is jó vagy, ha egy bármilyen (vadszín, opalin, fahéj stb.) fehérarcú hímmel rakod össze ami ino hordozó... :roll:

:lol: :drunken:


Csak lenne olyan hím valakinek eladó.
De csak foltnélküli ino hordozóval ugye ? Mert nekem van olyan fiókák most pofafoltosba hogy anyja lutino apja tarka .

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 23:37 
tasi írta:
david írta:
Köszi a válaszokat, Akkor most keresek egy albínó hordozó hímet. Valakinek nincs eladó ?


Már akkor is jó vagy, ha egy bármilyen (vadszín, opalin, fahéj stb.) fehérarcú hímmel rakod össze ami ino hordozó... :roll:

:lol: :drunken:

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 19:29 
david írta:
Köszi a válaszokat, Akkor most keresek egy albínó hordozó hímet. Valakinek nincs eladó ?


Már akkor is jó vagy, ha egy bármilyen (vadszín, opalin, fahéj stb.) fehérarcú hímmel rakod össze ami ino hordozó... :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 17:15 
Köszi a válaszokat, Akkor most keresek egy albínó hordozó hímet. Valakinek nincs eladó ?

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 0:06 
Sziasztok! Segítséget kérek:
Szotyi nimfámnál észrevettem, hogy egyre többet tollászkodik. Képes órákig egyfolytában túrkálni magát. Igaz, hogy épp vedlik Kokóval együtt, de szerintem normális mértékben. Viszont 1-1 ilyen tollászkodás után rengeteg pihetollat hagy maga után. Igazából ami abnormálisnak tűnik az, hogy közben hosszan és cirkalmasan rikoltozik (sikítozik?) Fura hangokat ad ki, ezt régebben nem csinalta, csak ritkán, ha véletlenül fájdalmat okozott magának. Gondoltam tolltetűre, de nyomát sem látom és a másik madár nem csinálja ezt.
Szotyi kézzel nevelt volt, Kokó "vadként" került mellé, mindent Szotyitól lesett el. Aztán ahogy Kokó szelídült velünk szemben, mindkettő próbált főnök lenni és egy idő után mintha utálnák egymást. Néha jól kijönnek, de többnyire nem. Sajnos mindkettő tojónak tűnik, pedig Kokót azért vettük, hogy legyen hím Szotyi mellett. De egyáltalán nem tollásszák egymást, nem ülnek egymás mellé túl közel, stb. Csak rivalizálnak. :(
Az jutott eszembe, hogy Szotyinak talán túl stresszes most már ez a helyzet és attól tartok, hogy tolltépő lesz. Kokó igyekszik elzavarni mellőlünk.
Gondolom parazita nem lehet, hiszen egy ketrecben alszanak. Lehet egészségügyi baja egy madárnak úgy, hogy a másiknak semmi baja? Lehet, hogy mégiscsak valami bőrbetetsége van? Enni ugyanazokat kapják, nappal kint vannak, csak éjszaka kerülnek be a kalitkába. Egymás nyomában járnak, egy tálból esznek-isznak.
Hogy előzhetném meg, hogy komolyabb baja legyen? Vagy most üt vissza a kézzel nevelés és gyengébb a szervezete? Mindkettő tavaly januári, de Kokó valamivel nagyobbnak és erősebbnek tűnik (pont őt nem tudom biztosra, hogy januári, az eladó állította), igaz, hogy egyéb jellemzői is kicsit mások (hosszabb bóbita, faroktoll, eltérő fejforma).
Bocs a sok kérdésért, a választ pedig előre is köszönöm! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jún. 24, 20:28 
david írta:
tasi írta:
david írta:
Szerintetek egy albínó hímtől és pofafoltnélküli szürke tojótól az albínó fióka milyen nemű lehet?

Szülők:
Kép



Szia!

Csak tojó!
A hímek pedig vadszín fehérarcú ínó hordozók.


Akkor ha ezt a fiókát egy albinó hordozóval összeteszem akkor lesz tőlük albínó fióka ?


Igen, lehet.
Hímek is, tojók is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 jún. 24, 17:52 
tasi írta:
david írta:
Szerintetek egy albínó hímtől és pofafoltnélküli szürke tojótól az albínó fióka milyen nemű lehet?

Szülők:
Kép



Szia!

Csak tojó!
A hímek pedig vadszín fehérarcú ínó hordozók.


Akkor ha ezt a fiókát egy albinó hordozóval összeteszem akkor lesz tőlük albínó fióka ?

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jún. 23, 18:11 
david írta:
Szerintetek egy albínó hímtől és pofafoltnélküli szürke tojótól az albínó fióka milyen nemű lehet?

Szülők:
Kép



Szia!

Csak tojó!
A hímek pedig vadszín fehérarcú ínó hordozók.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO