Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 29, 14:04
Hozzászólások: 3
Valódi név: Emese
   
Hozzászólás 2017 márc. 6, 19:35 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni! Került hozzám egy kb. 11 napos nimfa fióka,kézzel nevelem,szépen eszi a Nutribird-öt,szépen gyarapszik,eszik,jól van,de félek,mi lesz a szocializációjával. Mit kéne tennem? Kérjek a fészekaljból hozzá egy másikat,és nevelgessem őket együtt vagy ha nem,hány hetes korában hozhak hozzá egyet a tesói közül,hogy még ne legyen késő?Ha esetleg egyneműeket sikerül beszerezni,mi várható?
Nagyon köszönöm a segítségét!


 
Offline
Csatlakozott: 2016 nov. 8, 15:51
Hozzászólások: 1
Valódi név: Szabó László
   
Hozzászólás 2016 nov. 8, 16:08 
Sziasztok!

Kezdő madár tartó vagyok, két fiatal nimfám van. Tudom hogy ez a faj magevő elsősorban, de zöldséget, gyümölcsöt semmit nem esznek a magokon kívül. Ezért gondoltam hogy kapjanak vitamint amíg ez változik. Tudok ezen változtatni vagy hagyjam?
A kérdésem továbbá az lenne még, hogy az avigold advance adható nekik mindennap, vagy nem. A gyártói leírás szerint adható, de inkább érdeklődök, hogy van-e tapasztalata valakinek ezzel a készítménnyel.

Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 7, 15:40
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2016 szept. 16, 18:46 
Warhawk írta:
Endroo2 írta:
Érdeklődnék,hogy nimfákat mennyire célszérű kolóniában tenyészteni?

Megoszlanak a vélemények, de komoly tenyésztői eredményeket így nemigen lehet elérni, mivel az utódok szüleit max megtippelni lehet. Hiába áll egybe egy pár, simán "becsúszik" egy kis félrelépés vagy "áttojás" a másik odúba.


Értem.
Köszönöm szépen a válaszod!
Igazából jelenleg ketrecben tartom őket de sajnálom őket, nagyon látni,hogy igényelnének egy röpdét.
Ahol jelenleg vannak azt áttudnám alakítani egy röpdévé de akkor ugye mindenképpen kolóniában kellene tartani őket. De annyit sem ér az egész,hogy véres harcok/lehullások legyenek a végén.
Ezért próbálok itt kérdezni,hogy mi legyen velük,meg hány pár férne el egy 1.8m magas 1.5m széles és 2.5-3méter hosszú helyen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 16, 11:00 
Endroo2 írta:
Érdeklődnék,hogy nimfákat mennyire célszérű kolóniában tenyészteni?

Megoszlanak a vélemények, de komoly tenyésztői eredményeket így nemigen lehet elérni, mivel az utódok szüleit max megtippelni lehet. Hiába áll egybe egy pár, simán "becsúszik" egy kis félrelépés vagy "áttojás" a másik odúba.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2016 szept. 7, 15:40
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2016 szept. 16, 0:40 
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy nimfákat mennyire célszérű kolóniában tenyészteni?
Kinek mi a tapasztalata erről?
Illetve köbméterenként hány pár férhet el gond nélkül?
Télen elég nekik egy fűtetlen lemez/fa zárt épület?


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 júl. 7, 22:39 
Nimfáink


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2016 jún. 20, 9:10 
Köszönöm a választ!
Közben tanácsra elvettem tőlük a tojásos eleséget, azóta nem látom, hogy bántanák a kicsiket, és újra etetik a problémás fiókát. Úgy néz ki, rendben lesz most már minden.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2016 jún. 18, 8:58 
Lorba írta:
Tanácsra, segítségre lenne szükségem. Nimfafiókáim vannak, első költése a párnak. Két fióka van, két hetesek. A gondom a következő: a kicsik növekvő tollait, a tokokat kicsipkedik a szülők, vagy csak az egyik, nem tudom. Véres igy egy kicsit. Az egyik fióka pedig mintha beteg lenne, az egyik szárnyával csapkod, gyengébbnek tűnik, nem is etetik. Ma megetettem én.
Különvegyem a szülőktől őket, vagy csak a beteg kicsit? Mi a helyes ilyenkor?
Nagyon köszönöm a segítséget!


Ez egy viselkedesi zavar a szuloknel , allitolag asvanyi so hianya okozza , de szerintem errol mar keves az esely , hogy leszokjanak . A fiokakat rendesen megviseli de azrt felnonek . Szerintem az ilyen part nem erdemes tenyesztesben tartani . A kissebbiket figyeld , s ha nem etetik ( alltalaban az erossebbre koncentralnak azt etetik ) akkor egyeduli eselye az eletben maradashoz az , ha te adsz neki enni .


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2016 jún. 16, 21:27 
Tanácsra, segítségre lenne szükségem. Nimfafiókáim vannak, első költése a párnak. Két fióka van, két hetesek. A gondom a következő: a kicsik növekvő tollait, a tokokat kicsipkedik a szülők, vagy csak az egyik, nem tudom. Véres igy egy kicsit. Az egyik fióka pedig mintha beteg lenne, az egyik szárnyával csapkod, gyengébbnek tűnik, nem is etetik. Ma megetettem én.
Különvegyem a szülőktől őket, vagy csak a beteg kicsit? Mi a helyes ilyenkor?
Nagyon köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 4, 12:23
Hozzászólások: 1
Valódi név: Tóth Viktória
   
Hozzászólás 2016 feb. 4, 12:34 
Sziasztokvan egy nimfa papagájom Tofi aki most fogja tolteni a 2 evet. En nyarom kaptam igy azt gondolom hogy valamikor tavasszal született. Azt nem tudon hogy fiu vagy lany. A farka pöttyös nem sima szürke szinű.
Azert irtam most mert ma vettük észre nővéremmel hogy a szárnya alatt pont a tövénél és picit lejebb hiányzik toll. Most karácsonyra kapott egy létrátami szines es elkezdte rágni. Az utóbbi kb két hétben pedig elkezdett reggelente csipogni bar most par napban nem halottam csipogni. Kerlek segítsetek nekem hogy ez normalis vagy mi lehet a baja


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2015 szept. 4, 16:48 
Sziasztok! Nimfa papagáj párokat vennék, monori átvétellel.. Csak összeszokott, egészséges madarak érdekelnek! Ajánlatokat privát üzenetben várom! Előre is elnézést kérek ha nem jó helyre irtam..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 1, 16:34 
Bizsuzsa írta:
Ugye kettőt is lehet egyszerre ?Köszönöm!Üdv :Bizsuzsa

Igen, de csak óvatosan, hogy a szülők ne hagyjanak fel a neveléssel. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 30, 8:27
Hozzászólások: 2
Valódi név: Bibók Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2015 aug. 31, 14:20 
Köszönöm a választ !Remélem sikerül mert most még szépen ülnek a gyerekek vállán és a kezében!Akkor hamarosan ki is vesszük őket!Ugye kettőt is lehet egyszerre ?Köszönöm!Üdv :Bizsuzsa


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 31, 10:31 
Bizsuzsa írta:
Az lenne a kérdésem,hogy mikor vegyük ki mert még a nagyok etetik őket?A másik kérdésem,hogy csak egyet vagy többet is kivehetünk és nevelhetünk tovább kézzel?Mert azt hallottam,hogy csak egyet érdemes mert akkor a másikat tekinti társának!Előre is köszönöm a válaszokat !Üdv .:Bizsuzsa

A legjobb az lenne, ha a már frissen kirepült fiókát szoktatnátok magatokhoz. A nimfapapagájok igen szociális népség, könnyen emberhez lehet szoktatni, alig tudod levakarni magadról. Ha társa van, akkor is képes erős kötődére az ember iránt, de mindenképp sokat kell foglalkozni vele. Ha a fészekodúban a szülők etette nimfákat időnként (még kirepülés előtt) kézhez szoktatjátok pont ugyanolyan hatás érhető el, mintha kézzel nevelnéd őket. Így viszont talán kevésbé lesznek identitás zavarosak.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 30, 8:27
Hozzászólások: 2
Valódi név: Bibók Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2015 aug. 30, 8:39 
Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy szeretnénk kis papagájt magunkhoz nevelni!Vannak Nímfáink és lett 4 kicsi ,már az első 4/5 hetes és nagyon szép! Ki szeretnénk venni a szüleitől és mi nevelni ,hogy hozzánk szokjon!Már most sem fél mert eddig is foglalkoztunk velük!Az lenne a kérdésem,hogy mikor vegyük ki mert még a nagyok etetik őket?A másik kérdésem,hogy csak egyet vagy többet is kivehetünk és nevelhetünk tovább kézzel?Mert azt hallottam,hogy csak egyet érdemes mert akkor a másikat tekinti társának!Előre is köszönöm a válaszokat !Üdv .:Bizsuzsa


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2015 júl. 14, 22:35 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! A tavaly tavasszal született Nimfákból összeállitottam három párt,még tavasszal! Mind a háromnál ugyan az a gond jelentkezett. Mind a három tojó a földre tojik,de az odu fenn van. Mindegyik pár külön volierben van. A régi párok szépen tojnak. Amint feltettem az odut bementek.
Ezzel a három fiatal párral mit lehet kezdeni?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 10, 10:01
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 júl. 13, 21:33 
* és egy ideig a legjobb barátom volt


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 10, 10:01
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 júl. 13, 21:30 
Nagyon szépen köszönöm a választ! Szerintem ő már nem lessz szelíd. Maximum hosszú évek múlva. De úgy látom hogy ő nem az a fajta madár aki megszelidülne legalábbis nekem nem fog megszelidülni mert én nem vagyok szimpatikus neki. Valamit elrontottam. Úgy is élhetek vele együtt hosszútávon hogy nem szelíd? Egyszerűen fél tőlem. A többiektől nem.

Írok egy új kérdést: A tojó daganatos. Valahol a kloáka környékén. Talán ez okozza a folytonos betegeskedést. 2-3 hónapja tudtam meg hogy daganatos. Mire számíthatok? Mennyi időnk van még? Félek hogy elveszítem. Ő a legkedvesebb madaram és egy ideig a legjobb barátom.
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 júl. 13, 20:25 
Üdv. GERGŐCE!
Nem fejtegetem hosszan madarad viselkedésének okát, mivel erről egy kissé eltérő, de mégis hasonló viselkedési zavarról hosszasabban értekeztem a kanári tólltépése kapcsán. A fő gondot neked kell megtalálnod! A PAPAGÁJ értelmes madár, tehát valami kellemetlen hatás következménye az agresszív védekezése. Ismertem egy orvost, aki megkért, hogy jákóját segítsek eladni, mert nem bírt vele. Szobakedvencnek szánta, de a madárnak nem volt szimpatikus a gazdája. Vásárolt, nem kézzel nevelt madár lévén kiderült, hogy gazdája állandó molesztálása nem tetszett neki. Új gazdája nagy röpdébe tette és nem akarta erőszakkal "kézre" szoktatni. Láss csodát, ez a "vérengző" fenevad néhány hét múlva szelíd bárányként a válláról evett. Szóval nem kell a madarat piszkálni, fogdosni! A párban tartott madár természetes viselkedése, hogy védi párját, fiókáit! Madaraidat nyílván szereted és megadsz nekik mindent, ami az egészségüket megóvja, ezért nem hiszem, hogy állatorvost igényelnének! Azt csupán szerényen megjegyzem, hogy egy beteg madár orvosi kezelése erősen kétes kimenetelű lehet, aránytalan költségekkel! Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 10, 10:01
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 júl. 10, 10:25 
üdv mindenkinek!
Van két nimfám az egyik hím a másik nőstény. A tojó szelíd a hím nem. Az a gondom hogy a hím nagyon agresszív. ( félti a tojót) megtámad ha a tojó közelébe megyek. Mit tegyek hogy ne legyen agresszív? így nem tudom állatorvoshoz vinni és megvizsgálni egyiket sem.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO