Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 228, 229, 230, 231, 232
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 12:18 
Még csak egyszer voltam Szegeden, amikor osztálykiránduláson voltam. Képzeld nekem most kezd költeni a nimfa párom és egy másik párnál láttam, hogy féltékenykedtek a másik párra (akiknek tojásuk van ) azóta ezeket a madarakat is káttam párzani, remélem összejön, szerinted???

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 3, 8:32 
Köszi:)

Utóbbit igencsak nehéz volt megérni;)

Ha Szeged felé jársz nyugodtan csörgess meg a honlapon lévő telszámon, oszt nézd meg mit lehet ennyi idő alatt összekaparni, ha nem nyer az ember a lottón, illetve ahogy Dr. Tóth Zsiga barátom írta, nem akarja végig nyújtózni azt a bizonyos takarót.

Ha valaki madarászatból él meg, az vagy önmegvalósítás, ami keveseknek adatik meg, vagy olyasmikre kényszerednek, ami nem igazán etikus. Így inkább maradok örök hobbista;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 2, 8:19 
Hát a papagájtenyészetedhez, me a korodhoz mi máshoz?? :wink:

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 30, 12:57 
Utóbbihoz egy szűk tizes, bár emiatt nem vagyok túl boldog:( Amúgy mihez is gratulálsz?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 13:32 
Pedig 20-30 közé saccoltalak. Egyébként gratulálok.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
Hozzászólás 2007 márc. 26, 13:59 
A tenyészet Zákányszéken van (az egy egészen apró kis fekete pont a térképen;)), megtalálod a honlapunk elérhetőségei közt. Éppen harminc éve keltek ki az első hullámosaim(ez azt'szem elárulja, hogy nem vagyunk egy korosztályban), tenyésztői számom 15 éve van.

Nyugodj meg, attól lehet az ember normális, ha a környezete nem is az;)

Az unokahúgom (15 éves) is egészen jól viseli a madarakat, (bár ő mégcsak most kezdi beásni magát az éjszakába). Megkockáztatom, élvezi is a társaságukat, így pár napra akár az egész állományt is rábízhatjuk.;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
Hozzászólás 2007 márc. 26, 9:29 
Nagyon szépen köszönöm a választ.
Már teljesen kétségbe voltam esve, hogy senki nem reagált a kérdédemre. Neked merre van tenyészeted, vannak nimfáid, mióta tenyészted a madaraidat, mennyi idős vagy, mert eddig azt vettem észre, hogy a korombeliek nem rajonganak a madarakért és nem igazán nézik jó szemmel azt, hogy én madarakkal foglalkozom bulizás helyett, szerinted azért normális vagyok, ugye? Jaj, bocs a sok kérdésért.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
Hozzászólás 2007 márc. 26, 8:58 
Vadszínű hímjeid lesznek, melyek az albínó jegyek hordozzák a foltnélküliséggel, a tojók változatos színekben jöhetnek ki amit a hím színe is befolyásol illetve a tojó recesszív tulajdonságai is. Ha két gyöngyös színű madarat raksz össze, akkor sem gyöngyös lesz a teljes fészekalj, amenek, csak részben az az oka, hogy valódi gyöngyös hím nincs(a pikkelyes tollú fiatal hímek is átvedlenek szürkévé), max, ha ez tarkasággal is párosul. A tojódban lévő vadalél is felbukkanhat és azt sem látod a hím mit hordoz.
A legjobb lenne tarka, vagy lutínó hímet keresni, így az utódokban a felbukkanó vadszín mellett jelentkezhet tarka, gyöngyös, lutínó, izabella madár is és ezek kombinációja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
Hozzászólás 2007 márc. 26, 8:48 
A legtöbb színváltozatnál megtalálható az ausztrál laposfarkúak jellemzője, a szárnytollak fonákoldalán lévő fehér(sárga) pöttysor. A minden egyes tollaszáron lévő egy(nimfáknál akár 3 is lehet) pötty a szárnyat széthúzva szabályos sorban helyezkedik el. Amennyiben a már átvedlett cirka féléves madárnál ez hiányzik, úgy hím, ha megvan, úgy tojó ivarú. Az evezőtollak és a faroktollazat vezértollai a lutínó hímeknél egyszínű, halványsárgák, fehérek, míg a tojóknál egyértelműen sárgák, a faroktollak sokszor mintha koszosak lennének. Persze a színezettől függően még számtalan megkülönböztetésre alkalmas külső jegy van (ha küldesz egy képet a madarakról /azt hiszem a fórumba nem lehet beszúrni, de ha tévedek, akkor ide is felteheted/ többet tudnék segíteni:mezoor@morahalom.hu).
A hímek felismerésében általában segít a hangjuk is, mivel már féléves kortól hallatják jellegzetes kiabálásukat.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 25, 9:25
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2007 márc. 25, 9:34 
Helló!

Olyan kérdésem volna, hogy a nimfapapagájoknál van-e egyértelmű ivarbélyeg, hogy hím vagy tojó-e? Nemrégiben vásároltunk kedvesemmel 2 nimfát, a boltban párként adták el őket, állítólagosan 1 évesek és elvileg már költenének is, mondta az eladó. Nos, számomra az a furcsa, hogy semmi páros tevékenységre utaló jelet nem mutatnak. Olvastam több nimfákról szóló témát is, mindegyikben az volt leírva, hogy a választott pár törődik egymással, és a nagyobb csapatokban sem veszítik a párok egymást szem elől. A viselkedésük teljesen különböző, ez alapján lehetnek ellenkező neműek, a tollazat azonban nem egyértelműen döntő, mert az állítólagos fiún is fedeztünk fel olyan jeleket, ami tojóra utalhat. Tartok tőle, hogy két azonos nemű madárról van szó és nem párról. Tehát a kérdés az volna, hogy a tollazaton kívül van-e másegyértelmű bélyeg a nemek megállapítására?

Válaszát előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
Hozzászólás 2007 márc. 22, 10:00 
Ivarérett gyöngyös vagy albíno nimfa hímet keresek Aszód környékén. Hálás lennék, ha valaki megírná, hogy milyen utódok várhatók gyöngyös tojó és albínó hím kereszetzéséből, ha a tojó szülei dominánsan vad színűek.
Előre is köszönöm.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 228, 229, 230, 231, 232



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 14:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO