Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 jún. 23, 14:13 
Szerintetek egy albínó hímtől és pofafoltnélküli szürke tojótól az albínó fióka milyen nemű lehet?

Szülők:
Kép

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 22, 20:42 
Ti csak bolti lágyeleséggel etetitek a kézzel nevelt kicsiket?
Most 2 ugyanolyan korú kicsi közül (kíváncsiságból) az egyiket bolti kajával a másikat "házi koszttal" etetem (köles, szotyi, tökmag, cukkini, saláta, uborka, répa és tojás összebotmixerelve), azt vettem észre, hogy a házi kosztos sokkal gyorsabban fejlődik és élénkebb is.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 13, 10:48 
Van bent nekik szépia, csak ez annyira egyértelmű, hogy hirtelen eszembe sem jutott. Szeretik is. Azért köszi a választ:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 13, 10:37 
kicsi.emmie írta:
21 naposak...


Szia!
Az áp-17-et nem ismerem, de gondolom ásványos cucc. Lehet hülyeség, de szépia csontot adnék mindenképp még plusszban, valamint én vízbe csepegtetős vitamint használok (lehet nem a legjobb megoldás?).

Nekem is most a nagy melegekben a 4 frissen kirepült fiókám nyakán kiszedte a tollat a hím, csak ő a tojó nem.

Lehet nem segítettem semmit de azért hátha.
Üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 12, 23:42 
21 naposak, csak a hím tépi és csak a legfiatalabb fiókát. ÁP-17et kapnak,emellett lágyeleségként kb 1hete leváltottam a tojásosat reszelt uborka,alma és répa keverékre. Van nekik betéve csíráztatott köles meg búza, kapnak salátát meg magkeveréket.
A hímnek ez az 1.költése,a tojónak már a 3.,de a tojó kb két, két és fél hetesen mindig ráhagyja a hímre az etetést. Ha ezután is van bent odu v tojásos lágy, újra tojást rak, ezért ilyenkor átrakom a kicsiket egy dobozba.eddig sosem volt baj. Most kivettem a kicsit akit megtéptek, enni eszik kanálról, szerintem nagy baja nincs azon kívül, hogy csúnya. Meg hogy nem értem a hím viselkedését...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 12, 20:56 
kicsi.emmie írta:
Ha a szülők kifognak maguknak egy fiókát és tépik, mit lehet vele csinálni?

Kicsit több infó kellene erről. Biztosan mindkét szülő tépi? Csak egy kicsit tépnek? Miket kapnak enni (kaja, vitamin, ásványi anyag, lágyeleség, stb).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 12, 16:42 
Ha a szülők kifognak maguknak egy fiókát és tépik, mit lehet vele csinálni?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 20:10 
Sziasztok. Viszonylag komoly problémám van...
Tavaly egyszer már küzdöttünk az odúk eltetvesedésével nyáron, akkor a kis dögök elvittek 2 fiókát, a piret mix meg a volierek "gyökérkezelése" hippo-val segített. Most megint kiújult, viszont semmi egyebet nem kaptunk csak Neostomosant. Lafeújtam vele mindent, a madarakat is, a fiókákat is. Az odút kidobtam. Lesz valami haszna?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 6, 8:43 
Köszi:)
Fura most nálam a felállás...
Úgy indultam, hogy kaptam egy tojó lutino szerű madarat (a szeme barna, egyébként passzol), vettem mellé egy foltnélküli hímet. Évekig nem sikerült nekik felnevelni egy fiókát sem, aztán egyszercsak lett 2, akik felnőttek. Egy hím meg egy tojó. Megtartottam őket, DE ők úgy gondolták, jobb lesz, ha anyuci összeáll a kisfiával, apuci meg a kislányával. Most tök produktívak. Anyuci meg a kisfia alatt lett 3 lutino meg 2 még kérdéses micsoda, apuciék meg produkálják agyba-főbe a foltnélkülieket. Ez már a 2. költésük és minden kicsi megmarad.
Most 9 kicsi van és annyira belejöttek, hogy még a másik volierben levő, szintén évek óta nem költő kecskepapagájokra is átragasztották a hajlandóságot, úgyhogy alattuk is van jópár tojás.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 6, 0:16 
A hímed ezek szerint inó hordozó, így minden inó fióka 100% tojó...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 16:33 
Nálam már mindkét pár alatt ott vannak a kis dinoszauruszok.
Meg a kecske tojó is ül.
Ha már itt tartunk, az hogyvan, hogy ha egyik szülő se lutino, az egyik alomban most lett 3 is?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 15:41 
Van ülőrúd,de hely is ha repkedni akarnának.Hát ettől féltem,köszi a választ Ádám.
Valóban a hímed elég siheder,de hátha gólt rúgott! :wink:
Amúgy két tojó is csinálhat ilyet,de ott a tojások számánál,ill. ha üresek úgyis lebuknának.Azért az látszik,ha tojást fog rakni,mert elég rendesen megnő a "potroha".Úgy vettem észre a melegre nem nagyon érzékenyek a nimfák,nálam is tojásokon ül az egyik párom.
A gyári lágy kaját próbáltad már?Ebben a nagy melegben az legalább nem romlik,és ha fióka etetés lesz,mindenképpen enni fogják,mert a kölköt etetni kell!Ha netalán letojna fel kell venni előlük és majd csak a kicsik megjelenésekor kell újra adni.

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 15:41 
Van ülőrúd,de hely is ha repkedni akarnának.Hát ettől féltem,köszi a választ Ádám.
Valóban a hímed elég siheder,de hátha gólt rúgott! :wink:
Amúgy két tojó is csinálhat ilyet,de ott a tojások számánál,ill. ha üresek úgyis lebuknának.Azért az látszik,ha tojást fog rakni,mert elég rendesen megnő a "potroha".Úgy vettem észre a melegre nem nagyon érzékenyek a nimfák,nálam is tojásokon ül az egyik párom.
A gyári lágy kaját próbáltad már?Ebben a nagy melegben az legalább nem romlik,és ha fióka etetés lesz,mindenképpen enni fogják,mert a kölköt etetni kell!Ha netalán letojna fel kell venni előlük és majd csak a kicsik megjelenésekor kell újra adni.

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 aug. 22, 8:19
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 10:31 
Utánanéztem, és a hím 9 hónapos, mert decemberben volt 3. A tojóról csak annyit tudok, hogy több mint másfél éves, de lehet évekkel idősebb is. Lágyeleséget kapnak, de nincsenek oda érte. Már próbáltam többféleképpen elkészíteni. Egyébként most figyelem őket, a tojó vagy 10 percig bent volt az odúban, a hím pedig a bejáratnál dekkolt, és folyton beleselkedett... :-) Most a tojó kijött és eszik, a hím még mindig kintről leselkedik befelé. Gondolom, ha véletlenül 2 hím volna, akkor az odú ennyire nem érdekelné őket, ugye?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 9:16 
Hát azért egy 7 hónapos hímtől én még nem várnék csodákat.
Mona: Sajnos nem igen tudod leszoktatni róla. Van elég ülőrúd, hogy mindenki külön tudjon vonulni ha akar?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 5:21 
Hát ezek azért elég bízató jelek.Mennyi idősek?
Azért lágyat is adsz nekik gondolom.Ilyenkor jól jön egy kis plusz is(vitaminok stb.)
Fontos hogy legyen előttük szépia,gritt.
A párzásukat meg lehet figyelni,mivel elég nagy dirrel-durral csinálják.
Minfen esetre ne zaklasd őket sűrűn,ha mindkettő kint eszik,akkor less be.

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 aug. 22, 8:19
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 jún. 4, 9:45 
Sziasztok, véleményre volna szükségem. Még mindig nem 100%-os az állítólagos "tojó" papagájom neme. Április közepén kapott maga mellé egy hímet aki most kb. 7-8 hónapos. Azóta sem vettem észre udvarlásra utaló viselkedést. Mindössze annyi, hogy a hím állandóan fejet hajt a másik madárnak, kéri hogy tollássza, de ő válaszul csak csipkedve félrepiszkálja... :-) Amikor a hímet hoztam, még aznap tettem nekik egy odút ami 25x25cm alapterületű és 30cm magas. Egyszer sem láttam őket oda bemenni, egészen tegnap reggelig, az óta felválltva közlekednek ki-be és az állítólagos "tojó" idegesen rikácsol és fel-alá mászkál. Mire utal ilyen viselkedés?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 jún. 3, 20:52 
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek,mit lehet tenni az ellen,hogy a kis nimfa fiatal ne mászkáljon annyit a rácsokon?
Gyönyörű szép tollazata volt,de mióta mániákusan csak a rácsokon mászkál ide-oda teljesen eltöredeztek a faroktollai.
Úgy néz ki mint egy kis gnóm,teljesen csonkolt farokkal.
Rengeteget van kint,már társa is van egy másik nimfa kölyök személyében,de a probléma fennáll.
Nyolc madárból egyedül ő csinálja ezt.

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 13:31
Hozzászólások: 6
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2014 máj. 23, 16:15 
denesatti írta:
jojo írta:
Hali!

Komolyan mondom minél nagyobb annál jobb!
Amit a lakás megenged.

Látom a madaraimnál, hogy a kis kb. 3,6 m3 (tehát köbméteres! )
helyükön mennyire szánalmasan viselkednek a kinti röpdékhez képest amik 12-20 m3 –esek.Zongorázni lehet a különbséget.
Na most a Te kalitkád még fél köbméteres sincs, ami már úgy ahogy elég….Persze számomra ez is kicsi de pár millióan tartják így a madaraikat, sőt még kisebbe is, ami ugyan nem helyes de sokan ezt jónak illetve elégnek tartják.

A madár viselkedése igazán csak röpdében és CSAK NAGY RÖPDÉBEN mutatkozik meg ami aránylag természethűen van berendezve.Ahol be van rakva 2-3 vízszintes ülőrúd az egy nagy lófütty...
Tudom, hogy lakásban nincs erre mód Nálad, de azért igyekezz nagy helyet biztosítani neki/nekik.


Megfigyeltem, hogy ha valaki bármilyen állatot akar az mindig azt kérdezi, hogy (mint egy önigazolást keresve), hogy "Ugye ez a kalitka, terrárium, akvárium, kennel stb elég-e " holott Önmaga is tudja szíve mélyén, hogy nagyon kevés és ebben nem illik állatot tartani, de mindenáron azt akarja.
Az állatok szempontja másodlagosak.....


De ezt ne vedd magadra mert látom, hogy jobbat akarsz, csak úgy zsörtölődtem magamban. :)

Egyébként készíts madárvitrint, ezredannyi kosz lesz, és olcsóbb mint egy nagy kalitka.Nálam bevált ebből a szempontból és van is eladó.. :lol:


Természetesen én is azonnal engedném ki a szabadba, de hát nem lehet... :)
Miután barkácsolós hajlamú vagyok, most nézegetem a dróthálókat, lehet hogy inkább készítek egyet.
Mondjuk egy 100*50 alapterületű már ok? Magasság?


Elkészült a házi készítésű kalitka, a végén 80x40-es méretű lett.
Hogy mindenkinek igaza legyen, alul üveges, felül rácsos... :)
Ma délután megpróbálom áthelyezni őket, remélem nem fogja őket sokként érni. Még nem szelídek teljesen, kézből nem fogadnak el kaját, de már egyre kevésbé hátrálnak...



Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 16:45 
Frici írta:
kicsi.emmie írta:

Jól érted, 3 fahéj van a kicsik közt, a 2 másikat valószínűleg másik tojó tojta. Furák nálunk a viszonyok, ugyanis a hím párosodott a saját fiókájával is, meg az eredeti tojóval is, az a lutinó. Mindketten letojtak ugyan (ugyanabba az odúba), ám a lutinó tojó csak addig foglalkozik a kicsikkel, míg azok ki nem kelnek, és rendszerint 2 tojást tojik. Most, mivel a másik tojó elég rendesen ülte a tojásokat meg szépen is etet (annak ellenére, hogy kézzel volt nevelve), nem piszkáltunk bele a dologba, úgy voltunk vele, hárman csak elbírnak a kicsikkel.
Sajnos a lutinó tojónk a szabályt erősítő kivétel, semmit nem úgy csinál, mint ami a szakirodalomban le van írva, ezért nála bármi megeshet, akár az is, hogy egy másik tojó alá rakja le a tojásait. Én ezt tartom legvalószínűbbnek...
A két kis sötét fióka szerinted is tojó lesz ? vagy csak megtévesztés a csíkos hát?


Milyen jó ez a genetika, rögtön lebuktatta az egész bandát :mrgreen: . Ha nincs több hím és tojó velük, akkor ha a két nem fahéj kicsinek a lutino tojó az anyja, akkor mindkettő hím. Csíkok nem számítanak, majd eltűnnek. A többi fiókát nem lehet tudni.


Volt velük még egy hím, de az csak a kecskepapagájoknak udvarolt a szomszédos volierben, abszolút nem érdekelték a nimfa lányok. Csak vagy 2hete kezdett udvarolni, jól össze is verte az odúban a kicsiket, úgyhogy átraktam a kecskékhez. Jó kis menet volt, ugyanúgy kézzel neveltem mint a tesóját, az hagyja, hogy benyúlkáljak az odúba, kivehetem, meg piszkálhatom a kicsiket is, ez a kis majom meg, mikor megfogtam, hogy áttegyem, szétcsípte a kezem...
Egyébként ő az
Kép

ezek meg a szülők

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 2:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO