Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 232  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 13:44 
Kedves Mind!

És olyan kérdésem is volna emellett a személyiség változás mellett, hogy etetés.
Most akkor tényleg nem szabad kutyatejet adni, mert mérgező? Bóbita nagyon szereti?
Mostanában nem nagyon eszik se gyümölcsöt, se zöldséget. Mit lehet, illetve inkább, mit tilos adni? Mert oké, mehet alma, barack, dinnye, tyúkhúr... De pl kelkáposzta? Lóhere? Bármilyen gyümölcs mehet neki?
Tényleg lehet adni túrót, kétszersültet, husit...?
Mondjuk, amikor Bóbita leszokott a fecskendőről, akkor imádta a szendvicsről a csirkemellsonkát, a tojás sárgáját, a paradicsomos tésztát. de most csak magozik. Jó lenne változatosan etetni...

Köszönök minden tanácsot :)

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 11:24 
Zottan írta:
mistyfy írta:
(Hogyan kell ide képet betenni?)

A belinkelés is jó volt, megismertem a "bűnöst". Sajnos a megoldáshoz nem tudok hozzászólni, nincs ilyen irányú tapasztalatom, hülyeséget meg nem akarok írni... :? Reméljük idetéved egy hozzáértő is, pl. Rácz Sándor és ő tud tanácsot adni...


Hát, ha abból indulok ki, hogy ha a tojó elutasít, akkor a hím megérti, akkor, ha én elutasítom, lehet megnormálisul :)
Remélem, jön tényleg valaki, aki ehhez ért, de neked is köszönök minden választ. :lol: :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 10:53 
mistyfy írta:
(Hogyan kell ide képet betenni?)

A belinkelés is jó volt, megismertem a "bűnöst". Sajnos a megoldáshoz nem tudok hozzászólni, nincs ilyen irányú tapasztalatom, hülyeséget meg nem akarok írni... :? Reméljük idetéved egy hozzáértő is, pl. Rácz Sándor és ő tud tanácsot adni...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 10:36 
Zottan írta:
Szia Mistyfy!
Valószínűleg az a jelenség magyarázata, amire te is rájöttél. A madár "párjául" választott és a riválisokat elűzi...

Szia!

Ajajjjaj! És ez jó vagy rossz? Nekünk most éppen rossz. Meddig fog ez tartani? Nem akarom, hogy a páromat mostantól 25 évig üldözze :roll: :roll: ha mondjuk én most nem foglalkoznék vele annyit, akkor visszaállhat a rend?
Jajj, nekem :oops: :oops: :oops:

Kép

Ő a bűnös!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mistyfy 2008 aug. 27, 13:59-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 10:36 
mm


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mistyfy 2008 aug. 27, 10:37-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 10:32 
Szia Mistyfy!
Valószínűleg az a jelenség magyarázata, amire te is rájöttél. A madár "párjául" választott és a riválisokat elűzi...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 9:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: BP
   
Hozzászólás 2008 aug. 27, 9:50 
Sziasztok!

Majdnem 6 hónapos, kézzel nevelt nimfánk személyiség változására vagyok kíváncsi.Eddig is csak és kizárólag nekem énekelt, vagy más lánynak, aki vendégségben volt nálunk, vagy vigyázott Bóbitára. A páromnak meg sem nyikkan, de eddig ő is simogathatta, és a madár játszott vele. Tegnap este, Bóbita hozzám bújt, énekelt, majd egyszer csak elkezdett átfutni a páromhoz, kitárta a szárnyát, tátott szájjal rohant és elkezdte csipkedni, csapkodott neki és csipogott! És ezt többször is megismételte. Majd, amikor hozzám visszajött, szépen nyugodtan, peckesen énekelt és bújt. Szerintem ez olyasmi lehet, mint amikor a hím a tojó mellett felfedez egy riválist és el kell üldözni. Nem? Lehet, hogy kezd ivarérett lenni?Szerintetek elképzelhető ez a dolog? :twisted: Vagy mi ez? Amúgy semmi jó magyar leírás nincs a nimfákról.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 15, 15:54 
Hát ez tényleg gyönyörű! :lol:

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 11, 12:14 
Sziasztok!

Nimfa hímet keresek, Solt vonzáskörzetében!
Lehetőleg fiatal, de már önálló madarat!
06/20-519-2552

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 17, 14:07 
Balance írta:
Kép

Pofafolt nélküli fahéj gyöngyös tojó

Egy ilyen csodaszép madárnak lehet, hogy én sem tudnék ellenállni! :wink:

:71: jajj nekem 8)

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 17, 7:32 
Kép

Pofafolt nélküli fahéj gyöngyös tojó

Egy ilyen csodaszép madárnak lehet, hogy én sem tudnék ellenállni! :wink:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 21:12 
Fekete Csaba írta:
Most kaptam egy telefon hívást, hogy Budapesten egy taxi megállónál órák óta egy nimfa papagáj kiabál egy fáról. Én nem tudom, hogy hogyan kellene befogni, illetve a papagájjal sem tudnék mit kezdeni. Ha valaki esetleg tud ez ügyben segíteni, akkor elküldöm a telefonszámot, amiről hívtak.


Szia Csaba! :wink:

Engem is hívtak 16:25-kor! :wink:
Bp., II. kerület Mechwart liget, virágárus üzlet a taxi-drosztnál.
Mivel épp akkor végeztem a munkámmal a Nyugati térnél, így villamossal 10 perc alatt ott voltam. Nekem a telefonba még azt mondták, hogy egy jó nagy testű sárga papagáj. Tőlem tudják, hogy egy nimfáról van szó.
Mindenesetre, nagyon szimpatikus volt a taxis és a virágárus lány is, ahogy próbáltak megoldást találni a madárka helyzetére. :)

Egy nagy kalit kihelyezését javasoltam eleséggel, ahová bejárhat enni, majd így később be is foghatják.
Háló használata azon a fás-bokros területen lehetetlen. Most is egy hatalmas ecetfa benső ágain ücsörgött és dumált a papesz, élvezve a délutáni napsütést! 8) :lol:

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 18:44 
Most kaptam egy telefon hívást, hogy Budapesten egy taxi megállónál órák óta egy nimfa papagáj kiabál egy fáról. Én nem tudom, hogy hogyan kellene befogni, illetve a papagájjal sem tudnék mit kezdeni. Ha valaki esetleg tud ez ügyben segíteni, akkor elküldöm a telefonszámot, amiről hívtak.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 12, 19:48
Hozzászólások: 4
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 21, 13:33 
Kép

Kép


:DVégre vettünk egy nagyon édes kisnimfát...Még csak a 2. napja van nálam de már a kezemre jön és nem csíp. :D :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 17:28
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest XIII
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 19, 17:34 
Sziasztok!

Kérdésem lenne felétek!
Van egy közel 4hetes babos kisnimfám (a testvéreit korábban meghirdettem ezen az oldalon, egy még gazdira vár). Nos az ő nemét honnét tudom majd meghatározni? Azt tudom hogy a hímek elvesztik a szép mintájukat az első második vedlés folyamán, a tojók meg majd tojnak.. XD
Olvastam, hogy a színintenzitás itt nem érvényes, továbbá a szárnyak pontozottsága-vonalassága sem kimondottan. A faroktoll sem minden esetben babos. Próbáltam utána nézni de nem jártam túl sok sikerrel.

(szülei egyébként: anya lutino pearl, apa sima szürkének vettem egy boltból, kitudja mit hordoz)

üdv


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 5, 23:06
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 9:01 
Sziasztok !
keresek tiszta sárga nimfát , van ilyen ?
Van két tavalyi hímem elcserélném , vagy eladnám őket [/b]

_________________
Sanyi bá


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 9:16 
Sziasztok!

Keresnék Tamarám mellé egy albínó hím nimfapapagájt, gyűrűvel, tenyészéretten. Ha valakinek van, vagy hall ilyenről, vagy stb, akkor kérlek értesítsetek engem. Nem sürgős az ügy, legkésőbb 2009 tavaszáig ráér.

Előre is köszönöm.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 4, 15:24 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy PÁR nimfát. Egyik osztálytársamnak pont van kettő darab, de egyáltalán nem ért hozzá, csak annyit tud, hogy fél éve vannak nála. Elhoznám szegényeket, mert saját bevallása szerint nála elég hamar meghalnának.
Szóval a képek:

Kép

Kép

Szóval szeretném tudni a kb. mennyi idősek, és esetleg a nemüket.
Tudnátok segíteni?

Jah, és pár nap múlva megyek nimfa tenyésztőhöz. Tőle veszek egy vagy két pár madarat. Szerintetek a tenyésztő meg tudja mondani a saját madarairól, hogy milyen neműek?
Nem szeretnék kavarni a nemekkel....
És lehet, hogy vennék hozzá kecske, esetleg hullámos, vagy nimdkettő fajú papagájt...
Szerintetek bántaná a nimfákat?
Köszi...
Üdv: Rasta :oops: [/youtube]


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 17:41 
Kedves Spirit,

Dehogy fogsz te ebbe belezavarodni. A vadszínű nimfa még egyszerű is :)

A vadszínű nimfák fiatalon tojóra hasonlítanak. Ilyenkor egy határozott támpontontott az ivarok meghatározására a kézevezők fonákján, a tollak sárga mintázata adja. Tojónál tollankén 2-3 sárgás folt van, míg a hímnél csak pár tollakon találhatóak és ezek is inkább elmosódottabbak. Van aki azonban a hang, van aki a pofafolt kiterjedése, színe, mások pedig a medence csont távolságokra esküszik…

A kiszínesedett egyedeknél a hímnél a farktollak alulról szinte feketék, míg a tojónál sárgával mintázottak. Összességében is a hím sokkal élénkebb színű, sötétebb szürke (barnás-szürke), fej rajzolata tisztább, élénkebb színű. A tojó ehhez képest sokkal halványabb szürke (mintha kimosták volna), fején a sárga rajzolat szürkés árnyalatú és kevésbé kiterjedt…

Kynyoo által ajánlott linken jól látható a kiszínesedett ivarok jellegzetes kézevezők fonákjának a mintázata. A tojónak csíkos, a hímnek pedig inkább pöttyös. A két leválasztott fiatal nimfán pedig ismételten nehéz így eligazodni, az enyhén túlexponált kép becsapós lehet….

Timba korábbi képein viszont jól látszik hogy a (kiszínesedett) hím farktollai alulról szép sötétek, csak a szegélyén látható sárga csík…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 15:20 
dujuor írta:

Küzmi!

Normális az, hogy Tamara (a nimfa), csak a földről eszik (több helyen van etetőtál elhelyezve), és a napraforgó helyett most a fürtöskölest szedi szét? Tegnap köszöntem neki (Tamara sziaaaaaa), ő pedig rámfütyült. Egyértelműen rám. Próbálom elhitetni magammal, hogy köszönt, nem pedig elküldött melegebb éghajlatra. Tényleg...meg tudnád írni, hogy kb. mikor születtek a "gyermekeim"?



Nálam rendszeresen lejártak a földre, de a kajájukat mindig egy kis asztalkára raktam nekik. Max megkóstolták a fürjek ételét, illetve a lehullottból szemezgettek még. Víz is volt mindig egyaránt a földön, és a röpde oldalára felakasztva...
Nagyon szeretik a fürtöskölest, miért lenne gond ha a szotyi helyet inkább most azt rágcsálják? Egyébként is szeretnek rágni, dolgokat szétmarcangolni :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4631 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 232  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 5:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO