Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 21:22 
Nimfáim 6 Tojáson :)


Csatolmányok:
20130430_161832.jpg
20130430_161832.jpg [ 119.34 KiB | Megtekintve 8580 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 2, 10:46 
Meglett a 3. tojás olyan szorgalmasan ülik :) elsö költésük. A tojások melegek bár nem mertem jobban piszkálni a tojásokat csak megérintettem és már hagytam is őket mikor.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 13:17 
Sziasztok ma ellenöriztem a nimfák oduját mert a himet nem találtam már napok óta és két kis tojást találtam. leirnátok hogy mikre kell figyelni mig kotlanak, ma elvettem a lágykaját tőlük. Mire figyeljek oda??? Ha jól tudom most kb 4 naposak a tojások (tipp)mikor lámpázhatom meg őket és mivel??Hány naponként ellenőrizzem az odut?? Válaszokat előre is köszönöm Kép Kép valami észrevétel amit tehetnék értük igy az odu kinézetéből??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 11:30 
Warhawk írta:
Ne adj nekik, mert láttam már olyat, hogy két fiatal madár (nyugodtan összerakták őket, mert úgysem ivarérettek még) addig ügyeskedett amíg a tojó letojt. Pislogott is a tulaj, hogy hát ezt meg hogyan...? Szóval várj az odúval én azt mondom.


Természetesen eszem ágában sem volt nekik odút adni, de attól tartok, hogy odú nélkül is rak... Na akkor mi legyen? Mert eddig minden nimfám odú nélkül is nekiállt tojni, kotlani, sőt fiókát nevelni...

A másik párost akkor bezárom a volierbe és kapnak odút. Köszi!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 11:18 
Lacrimosa írta:
A problémám viszont az, hogy a tojó augusztusi kelésű. Odú nincs nekik, takarmányozásuk visszafogott, de jelenleg mindenki párosodik mindenkivel és nagy a szerelem... Valami tanács? Nem szeretnék nekik idő előtt odút adni, mivel még fiatal a madárka, de mi van ha ne adj Isten tojást rak? (amit mondjuk túl korainak találnék, révén hogy alig fél éves...)

Ne adj nekik, mert láttam már olyat, hogy két fiatal madár (nyugodtan összerakták őket, mert úgysem ivarérettek még) addig ügyeskedett amíg a tojó letojt. Pislogott is a tulaj, hogy hát ezt meg hogyan...? Szóval várj az odúval én azt mondom.

Lacrimosa írta:
A másik problémám, hogy végre 4 év hosszú, kínkeserves szenvedés után a befogadott, kézzelnevelt és pszichés zavarokkal rendelkező tojócskám párba állt egy másik hímmel. .... Attól tartok, hogy a fiókanevelésnél kudarcot vallunk, mivel a tojó, mint említettem, nem százas, nagyon erősen emberre fixírozott, és most értünk el addig, hogy elfogadott egy hímet. Tipp?

Ha ilyen jó irányba indult el, akkor mindenképp adj odút és prémium táplálást (nehogy tojáselakadása legyen a túl kevés vagy a túl sok kalciumtól), az is remek eredmény, hogy végre párba állt. Szinte biztos, hogy eleinte bénázni fog, de ezt be kell vállalni. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 10:58 
Témához visszatérve lenne néhány kérdésem kotlás ügyben.

Nos, nálunk is tavaszodik, de nem is ez a legnagyobb baj... Még 1-1,5 hónapja szereztem egy csinos kis lutinó tojót a hímeknek, mert teljesen páratlanul voltak. Érkezése után egy nappal már vígan párosodott a szintén új tarka hímmel, aminek én örültem, mivel ezt a hímet úgy vettem magamhoz, hogy "csak a fiúkat szereti...". Mindenesetre ők most egy csodás párt alkotnak, egész nap egymást tollásszák, mindig együtt repülnek, alszanak, esznek és hát sokszor párosodnak stb. Most meg elkezdtek odút keresgélni, minden létező sötét sarokba be akarnak bújni... A problémám viszont az, hogy a tojó augusztusi kelésű. Odú nincs nekik, takarmányozásuk visszafogott, de jelenleg mindenki párosodik mindenkivel és nagy a szerelem... Valami tanács? Nem szeretnék nekik idő előtt odút adni, mivel még fiatal a madárka, de mi van ha ne adj Isten tojást rak? (amit mondjuk túl korainak találnék, révén hogy alig fél éves...)
A másik problémám, hogy végre 4 év hosszú, kínkeserves szenvedés után a befogadott, kézzelnevelt és pszichés zavarokkal rendelkező tojócskám párba állt egy másik hímmel. Eddig szegény mindenkit elüldözött, senkivel nem volt hajlandó párba állni, pedig volt már vagy 4 hím, akik csak rá vártak volna... ő azonban inkább maga rakosgatta az üres tojásait. Nos révén, hogy párba állt, szépen párosodik, és odút keresgél, kérdésem: rakjam külön a többiektől és adjak nekik odút? Attól tartok, hogy a fiókanevelésnél kudarcot vallunk, mivel a tojó, mint említettem, nem százas, nagyon erősen emberre fixírozott, és most értünk el addig, hogy elfogadott egy hímet. Tipp?
Mindenkinek egyszerre nem tudok és akarok odút rakni, mivel a három tojó közül ő egyedül ivar és tenyészérett, a többi még csak zöldfülű..
Egyenlőre csak ennyi lenne, remélem tud valaki segíteni?
Üdv


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 30, 19:52
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Sárpentele
Valódi név: Molnárné Ildikó
   
Hozzászólás 2013 márc. 20, 21:40 
Warhawk írta:
Oké, oké.... de szerintem kezdünk vészes mértékben eltérni a topik eredeti céljától... ;)


Igen igen igazad van .... csak én is rossz helyes író vagyok Bocsi :pale:

_________________
Nekem a madarak jelentik a jókedvet szépséget és a kecsességet .... Moil


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 20, 21:17 
Oké, oké.... de szerintem kezdünk vészes mértékben eltérni a topik eredeti céljától... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 20, 21:16 
Moil írta:
Az ember egy szóban 3 helyesen beírt betűből tudja hogy mit ír a másik ember ! A helyesírás nem odafigyelés hanem készség kérdése.... sztem se kellene leszólni a másikat e miatt nekem ez a véleményem


A helyesírást igenis meg lehet tanulni, ha akarja az ember, és igenis odafigyelés és törődés kérdése. De ha valaki léha, nemtörődöm módon kér tanácsot, tesz fel kérdést, főleg egy olyan helyen, ahol igyekeznek normális hangulatot és stílust és egy bizonyos szintet tartani, akkor ne csodálkozzon, hogy helyreteszik.
Ez meg az én véleményem... Különben a vok és a vagyok közt csak egy AGY a különbség :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 30, 19:52
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Sárpentele
Valódi név: Molnárné Ildikó
   
Hozzászólás 2013 márc. 20, 21:05 
tasi írta:
kankutya írta:
sziasztok ! Bocs de tegnap kihagytam hogy bunkóktól kösz nem kérek választ !!!!
A hozászolásokat köszi felénk is bak +fiú ennyi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ui : nem fikázást kértem hanem segítséget !!!


Kis odafigyelés és megy az a helyesírás is...
Köszönöm! 8)


Az ember egy szóban 3 helyesen beírt betűből tudja hogy mit ír a másik ember ! A helyesírás nem odafigyelés hanem készség kérdése.... sztem se kellene leszólni a másikat e miatt nekem ez a véleményem

_________________
Nekem a madarak jelentik a jókedvet szépséget és a kecsességet .... Moil


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 márc. 19, 0:01 
kankutya írta:
sziasztok ! Bocs de tegnap kihagytam hogy bunkóktól kösz nem kérek választ !!!!
A hozászolásokat köszi felénk is bak +fiú ennyi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ui : nem fikázást kértem hanem segítséget !!!


Kis odafigyelés és megy az a helyesírás is...
Köszönöm! 8)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 21:01 
kankutya írta:
Ui : nem fikázást kértem hanem segítséget !!!

Biztos több hasznos tanács érkezett volna, ha a hozzászólás kicsit érthetőbbre sikerül (nyelvtanilag is). Ezt nem kötözködésképpen mondom...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 19, 20:58
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 20:46 
sziasztok ! Bocs de tegnap kihagytam hogy bunkóktól kösz nem kérek választ !!!!
A hozászolásokat köszi felénk is bak +fiú ennyi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ui : nem fikázást kértem hanem segítséget !!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 15:39 
A pulykát valóban baknak nevezik, kérdés, hogy ez egy jobban elterjedt hiba, vagy az állattenyésztési szakkönyvben is úgy van-e?

Miután minden szakmának van saját szakszövege, gondolom nem árt ezeket a szakszövegeket alkalmazni.
Pl a lóban nincs kakas, vagy bakló... nincs jérceló vagy üszőtyúk... a halaknak nem kölyke van, hanem ivadéka, a tehénnek meg nem fiókája, hanem borja, a lónak se borja, hanem csikója, de papagájcsikó az nincs. De még elképzelhető, hogy a legközelebbi telefonáló egy bakcsikó hullámost fog kérni tőlem... csakazértis !:D :alien: :alien: :alien: :alien: :alien:

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 14:38 
Hát, ezen lehet vitatkozni, mert pl. mifelénk itt a széleken tojó van meg bak... Már kiskoromtól igy tanultam, aztán most igyekszek himnek hivni, de sokszor inkább a bak jön elő... Úgy hogy szerintem ez tájegységtől, nyelvjárástól függően még elismerhető. Meg hát ott a bakpulyka is :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 13:22 
A csúcs az volt, mikor nálam keresett valaki eladó hullámos papagáj kakast! :D
Akkor legyen fiú és lány, még mindig nem olyan otromba... :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 9:31 
kankutya írta:
Sziasztok a Nimfáknál Hogy megy ?????a bak válassza az odut ?? mennyi időre tojik le, tojást nekik agyak e mint a zebráknak ??

Tudom nem ide tartozik de nem tugyátok véletlen neten hol lehet elolvasni Dr Romhányi Attila papagájok idomitása és tenyésztése című könyvét vagy tudtok ajánlani valami jó könyvet amibe nem hülyeséget írnak ? előre Ís Köszönöm ..


Ha a kecskepapagájról írtad volna, hogy bak, akkor még egy gyengécskébb poénnak el is ment volna...
A papagájoknál hím és tojó van.

Ha megvannak az egyéb feltételek (pl. kellő nagyságú tér ill. megfelelő odu, hőmérséklet, táplálék, harmonizáló pár stb stb stb), akkor a madarak - a hím és a tojó is - előbb-utóbb elindul "felfedezni" az odut: ki-be mászkálnak.
Párzás után néhány nappal jön az első tojás, aztán kétnaponta egy. A kotlási idő pedig kb 18-21 nap, ami olykor több (ha pl. nem volt elég meleg). Fióka (és nem gida vagy gödölye... :) ) természetesen csak akkor lesz, ha fiasak a tojások, ezt átvilágítással meg lehet állapítani.

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 márc. 17, 23:12 
kankutya írta:
Sziasztok a Nimfáknál Hogy megy ?????a bak válassza az odut ?? mennyi időre tojik le, tojást nekik agyak e mint a zebráknak ??

Tudom nem ide tartozik de nem tugyátok véletlen neten hol lehet elolvasni Dr Romhányi Attila papagájok idomitása és tenyésztése című könyvét vagy tudtok ajánlani valami jó könyvet amibe nem hülyeséget írnak ? előre Ís Köszönöm ..


Tudom, most nem leszek népszerű!

Kedves kankutya!

Úgy gondolom, először nem ártana tájékozódnod a madarak (papagájok) ivar szerinti elnevezéseiről,
a szakirodalmak pontos címéről és nem utolsósorban a gyönyörű szép de (talán nem is annyira) kutya nehéz magyar nyelvtan alapjairól.
Lehet, hogy csak nekem bántja a szemem, nem tudom, de így pld. kedvem sincs érdemben válaszolni a feltett kérdéseidre.
Bocs, nem bántásnak szántam de "hülye" kérdésre hülye válasz...

Tisztelettel
Taskovics Sándor
madarász


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 19, 20:58
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2013 márc. 17, 22:12 
Sziasztok a Nimfáknál Hogy megy ?????a bak válassza az odut ?? mennyi időre tojik le, tojást nekik agyak e mint a zebráknak ??

Tudom nem ide tartozik de nem tugyátok véletlen neten hol lehet elolvasni Dr Romhányi Attila papagájok idomitása és tenyésztése című könyvét vagy tudtok ajánlani valami jó könyvet amibe nem hülyeséget írnak ? előre Ís Köszönöm ..


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2012 ápr. 14, 18:17 
Sziasztok! A leírtak alapján nálam biztos probléma lehet a lába,mert az én fiú énekesemnek nincs az egyik lában egy köröm sem.A lába csonkja van,de nagyon szépen kapaszkodik egy lábbal.Úgy látom a mozgásban nem zavarja.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO