Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 29, 9:33 
Hali,

köszi szépen a javaslataitokat a „lábasok” rendszerének átdolgozásához.
Ha bármi ilyen véleményetek lenne, jelezzétek nyugodtan!

Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 17:50 
Már csak azt nem értem, hogy mi köze van ehhez témához annak, hogy valaki Alföldi, vagy GYŐRI? Vagy aki Alföldi, az nem mondhat véleményt? Nem tudtam, hogy Győr az egy tájegység?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 21:54 
Én (mint azt hiszem már írtam) örömmel veszek bárminemű segítséget, akár a fórum struktúrájának átszervezését vagy a moderálásba történő besegítést. Igazából ami hiányzik innen az egy jó koncepció, hogy minek alapján legyenek csoportosítva a témakörök... szerintem. De persze lehet tévedek...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 16:51 
Örömmel olvasom a COM besorolást már sokadjára ,amit sziveskedtél bemásolni,..
Szoktam ám én is olvasni ,..meg újságot is járatok . :wink:
És az elért trófeákhoz is szívem teljes szeretetével gratulálok ,csak azt nem értem miért irod ezeket mikor semilyen formában nem kapcsolódnak az én hozzászólásomhoz,...???
Miért ez a vargabötű ??

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 16:05 
feketemarcsi írta:
Olvass utána, Pavlov és a kutyái. Amit valamilyen állat megszokik, úgy viselkedik. Miután összeszedem a tojást, megetetem, ezzel egy idő után benne az etetéssel párosul a tojás szedés, tehát tojik, hogy enni kapjon, pedig ez csak véletlen. Ezért ha bementem hozzájuk, gyorsan letojtak, mert azt hitték ezért kapják a kaját (mondjuk közvetve tényleg azért kapják). Sok ilyen kísérletet végeztek madarakkal is, pl. galambbal és tyúkkal is. Ha megnyomja a megfelelő színű gombot, kap kaját. Csak itt az rögzült bennük, ha jövök és tojik, kap kaját, ennek semmi köze az érzelmekhez.


Kedves Marcsi.

Ezzel most azt akarod elhitetni mindenkivel, hogy a te fürjeid vezényszóra tojnak, tehát így nálad bármilyen hőmérsékleten, bármilyen takarmányozás mellett ha meglátnak téged és az etetős serpenyőt akkor tojnak, sőt tovább megyek valamelyik még kettőt is, így 1 fürjtyúktól éves szinten akár 600-700 tojást is össze tudsz szedni. Ezt nem én írtam csak az általad leírtakat gondoltam tovább. A tojásrakás nem reflexhez kötött mint Pavlov kutyájánál a nyálzás!!!!

Nem nagyon szoktam belemenni vitákba, de vannak olyan bődületes baromságok amiket nem lehet és szvsz nem is szabad szó nélkül hagyni.
Szóval Kedves Marcsi gondolkozz és olvass utána néha annak amit leírsz.

Üdv: Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 15:18 
feketemarcsi írta:
Te az Alföldön élsz, én meg Győrben, nem is ismerjük egymást. Mégis milyen jogon ítélsz meg?

Honnan tudod, hogy én milyen munkát végzek az idrében, vagy a győri egyesületben és mihez értek, mihez nem?

A moderátor nem vezető, én sosem akartam vezető lenni az idrében, vagy az mdosz-ban, bár mindkettőbe kaptam jelölést, de mivel nagy a távolság, nem vállaltam.

Nem értem neked, nekem, vagy a Tamásnak miért lenne az jó, ha én átküldeném neki, hogy milyen szerkezetet csináljon, ő húszszor visszakérdezne, amit én x óra múlva elolvasnék, mintha töredék energiával megcsinálnám azonnal.

Azért még szerintem nem kéne kekeckedned, mert megjegyeztem, hogy nem helyes az egyes alfajokat keverni egymással és hibrideket tenyészteni. Ez lehet hogy jópofa, de sem az országos szövetségnek, sem semelyik egyesületnek ez az út nem a megfelelő irány.

Ha egyszer az a cél országos szinten, hogy próbáljunk megfelelni a nemzetközi standardoknak, tanuljuk meg besorolni a madarainkat a COM standard szerint, akkor törekedjünk erre és a genetikai tisztaságra. Nekem továbbra is ez a véleményem. Lehet, hogy ez nem népszerű a ti körötökben, de ez a helyes és kívánatos.


Nem áll szándékomban itélkezni ,csupán leirtam ,hogy szerintem mi volna a legjobb a díszbaromfis közösségnek. Persze én elfogadom azt is ,hogy nem jól látom a dolgokat és nálad az 1 pont,csak jelen reakciód (durva kirohanásod ) sem ezt igazolja.Őszintén válaszolj !...: volt már rá példa az elmult 7000 valahány hozzászólásod kapcsán ,hogy akár egyszer is leirtad volna ,hogy bocs tévedtem.Ha 1 % -nyit tévedtél volna akkor is 70 félrevezető ,vagy felesleges hozzászólást tettél.Egy moderátor nem engedheti meg ,hogy ennyit tévedjen ,és azt sem ,hogy kirohanásokba fulladjon egy -egy ártalmatlannak indúló téma.
Sajnos az elmult időkben több valóbvan neves madarász is eltünt a fórumról,lehet önhibájukból tették ezt,de talán az is elképzelhető,hogy elunták a sok parttalan vitát és iszapbirkózást.Remélem most nem az lesz a válaszreakciód,hogy kizárásomat kéred az IDRE-ből ? :wink:
A fürjeimről meg csak annyit ,hogy bármelyiket mellé merem állítani bárki kiállításgyőztes madarad mellé.Akik eddig látták a madaraimat tudják ,hogy nem a nagyképűség és nem az önteltség mondatja ezt velem.A tartási körülményekben sem találnál kivetnivalót.Igen és külföldről is jönnek hozzám vásárolni ...
Próbáld meg ,hogy engedj másokat is hozzászólni egy egy témában ,és fogadd el ,hogy van valaki aki esetenként jobb valamiban nálad. Egészségügyi témában meg inkább ....suszter maradjon a kaptafánál....mondom ezt két évtizedes egészségügyben eltöltött idő vel a hátammögött. :oops:
És akkor mivan ?....semmi !... vannak itt képzettebb és a dolgokat globálisan átlátni képpes szakemberek is akiknek sokat számítana a tanácsa ,csak sajnos azok lassan elunják ,hogy egymést taposva és nem segítve igyekszünk a fény felé .

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 13:44 
Ahogy jónak látod.... :)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 12:59 
Tudod Marcsi az sem épp szakmai, hogy ha valaki azzal jön, hogy a fürje megvárja amíg hazaér a gazda és csak akkor tojik meg, ráadásul napi kettőt is!!Olyan képzeletbeli dolgokkal ruházod fel a madaraidat, hogy néha csak pislogok. Van egy régi gyerek mondóka: "Kot-kot-kot-kot kotkodács, minden napra egy tojás!";) Ezek olyan Fókuszba, vagy hasonló helyekre való dolgok. Tudod az sem épp szakmai, hogy a törpefürj januárban szeret a legjobban kotlani(fórumodon írtad!). Az sem épp szakmai, hogy a világ másik végéről 100%-os biztossággal diagnosztizálsz mindenféle betegségeket és a frászt hozod szerencsétlen kezdőre. Mi alapján ítéled magad hozzáértőnek? Úgy átfogóan a baromfikat nézve. A szakmaiságról ennyit....

Az is érdekesen veszi ki magát, mikor a fórumon saját, vagy épp a győri fórumot reklámozod, már nem tudod hogy verni magad a földhöz, hogy de igenis nevezzenek már a fotópályázatodon. A facebookon meg a "Győri madarászok" jelöl engem.... Csak pislogok. Jó hogy nem már a kakaós csiga jelöl be! Ott biztos, hogy tisztában vannak vele és örülnek ennek a felfokozott marketingnek?

Nézd át a saját fórumod baromfis részét! Én nem látom, hogy az annyival jobban lenne csoportosítva. Itt csupán annyiról van szó, hogy pár témát össze kellene vonni. Az általad kritizált kategória pont egy ilyen csoportosító formula lenne. Szerintem nem igényel annyi munkát a dolog, mint a papagájos, pintyes, stb részek, pár tanáccsal megoldható.

A virginiait meg lehet kritizálni, de az országban nem igazán fogsz olyan egyedet találni ami nincs keverve, így nincs miről beszélni. De különben se tudod megkülönböztetni. Egyébként a külföldi szakirodalmak is eltérően kezelik, van ahol alfajként, van ahol színváltozatként, mutációként emlegetik őket.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 11:42 
Szerintem azzal szolgálod az ügyünket a legmegnyugtatóbb módon,ha mint a "szükséges információk birtokosa ,, segíteg a jelenlegi moderátort a munkájában.
Kicsit vitatkoznék még,...szerintem sok köze van a bizalomnak és az elfogadásnak ahoz ,hogy rendben történjenek a dolgok egy-egy adott fórumon.
Nem attól leszek jó vezető,hogy szakmailag magas besorolást értem el.vagy ezt állítom magamról,hanem attól,hogy szeretnek ,elfogadnak,kiállnak mellettem.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 10:47 
Sokáig töprengtem azon,hogy hozzá kell -e szólnom a témához.
Én is azon a véleményen vagyok ,hogy Warhawk tökéletesen ellátja a moderátori feladatokat,emberileg a legalkalmasabb személynek tartom erre a feladatra.
Az már a mi felelősségünk,hogy ne csak bíráljuk,hanem segítsük is a munkáját,.., Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem amit János irt, ..bárki aki ilyen feladatra pályázik előbb mérlegeljen ,hogy alkalmas -e a feladat ellátására,és hogy a közösség bizalmat szavaz -e a kinevezéséhez.


A Tisztelt Vezetőség előrelátó mérlegelésében bízva én is Warhawk -ot támogatom

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 15:34 
Amiket jeleztél (és gyorsan lehetett) már javítottam is. ;)

Én is örülnék, ha valahogy jeleznétek (akik nálamnál jobban értenek hozzá), hogy mit hova és hogyan... én megcsinálom amint tudom. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 15:29 
Sziasztok!

Ha beleszólhatok, szerintem semmi gond nincs a tojótyúk dologgal.... Ha ezt tovább akarja valaki bontani, akkor lehet még ezer fele de nincs értelme. Bár ilyen alapon mehetne mellé még egy hús jellegű és egy kettős hasznosítású topic is, de szerintem itt nincs igény ilyen szintű megkülönböztetésre.
Inkább megkívánná a részleg a "japán törpe díszbaromfik (keverék törpék)" részt, sok fajtához keverékek képeit töltik fel. A "lábtollas törpe" rész normális neve "német lábtollas törpe" kellene, hogy legyen. A "Kék-fogoly szülőktől Sflash tyúkok" topic úgy látom csak egy hirdetés akart lenni, mellesleg nem "sflash" hanem "splash", de a képek miatt megérné ezt a részt beintegrálni a "barhma" részbe, aminek a helyes neve "brahma" lenne. A díszbaromfis részbe is érkezett ezer féle kép. Talán a baromfis rész legcélszerűbb felosztása valami olyasmi lenne, hogy "gazdasági baromfik" és ezen belül ha igény van rá akkor további bontás (itt nem lesz igény, megvannak az erre szakosodott fórumok), "díszbaromfik" és ezen belül a fajták ill. a keverék rész is szükséges itt. Külön a fürjfélék, fácánok, récék, stb.
Moderátornak szerintem sok olyan ember van aki szakmailag viszonylag jó, emberileg mégsem lenne alkalmas, nem elég pártatlan stb. Valahol megértem ezeket a hibákat, én se tudnék az lenni. Örülnék, ha továbbra is Warhawk stílusú személyt (lehetőleg őt) hagynátok meg, inkább segítsünk neki, ha hibák vannak.....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:45 
feketemarcsi írta:
És szerinted nekem ilyenhez van jogosultságom?


Jelenleg nincs, de ha komolyan gondolod neked is lehet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 11:14 
feketemarcsi írta:
Én egyik moderátornak már javasoltam struktúrát, de egyetlen szóval sem mondta, hogy csináljam esetleg meg...

Most mondom akkor... :P

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 9:06 
Tojó tyúk, vagy kapirgáló tyúk ez itt a kérdés !!!

Csak egy megjegyzés : minkettő elnevezés helyes és nem fajtát, hanem egy - egy tulajdonságot jelől a népi szóhasználatban. ( éppen ez a szép a Magyar nyelvben, hogy az ember nagyon változatosan tudja kifejezni magát)

Tojó tyúk/tik : Mifelénk akkor szokás ezt az elnevezést használni, ha már ivarérett az egyed és rendszeresen tojik.

Kapírgáló elnevezése van, ha szabadon él és takarmányának nagy részét maga keresi meg az alföldi tanya körül.
Kiváló íze van a mellehúsának, de a comja sem megvetendő falatokat ad. Én más részét meg sem eszem, bár mindenkitől azt hallom, hogy a többi része is felségesen finom.

Csabának meg igaza lehet, nyugodtan besegíthetsz a szakmai átrendezésbe, legalább enyhűl a nyomás a moderátorokon és értelme is lesz a befektetett munkának.

Köszönjük, ha megteszed.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 23:48 
feketemarcsi írta:
A többi témát már szépen rendezték, erre meg nagy ívben tojik mindenki. Egyes egzótáknál már túlontúl is felbontották, itt meg egy kutyulék az egész, engem ez zavar.
Ha már az mondják, hogy egy fórum szakmai, akkor ne legyenek már ekkora baromságok legalább a topikok elnevezésébe.

Ha mondjuk a kanáris részen nyitnék egy topikot "ugráló kanári " címmel, azt azonnal moderálnák, pedig az pont olyan, mint a tojó tyúk, mert minden kanári ugrál és minden tyúk tojik.


Szia Marcsi!

olvastad azt a felhívást amiben segítséget kértem társadalmi munkára? Szerinted miért kértem? Vagy azt szeretnéd ha Tamás, mint papagájos, vagy én mint egzótás rakjam rendbe a tyúkosok dolgait? Ahogy Tamás írta, nem értünk hozzá, meg sem próbáljuk mert csak nagyobb kárt okoznánk olyan erőfeszítéssel, amivel máshol többet haladunk. Ha ennyire zavar ez a kuszaság akkor adok neked jogot és megmutathatod mire gondoltál.

Amúgy meg ha visszagondolsz honnan indult a fórum, mi az egyesület profilja, akkor azon is el lehetne gondolkodni mit keres itt egyáltalán baromfis részleg...

Végezetül, már nagyanyám is tojó tyúknak hívta azokat az egyedeket, amiket semmi másra nem voltak jók, csak a tojás "gyártására". Azt sem tudta mi az a hibrid, faj vagy fajta és nem is érdekelte. Ne akarj generációs névhasználatokat erőszakkal megváltoztatni, mert nem fog menni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 23:09 
feketemarcsi írta:
Mármint arra a topikra gondolsz, ami egy tulajdonság és nem fajta? :wink:

Akármi is ez a topik biztos nem arra való amiről most beszélgetünk benne....

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 22:58 
Semmi gond nincs, csak nincs elég ember mindenre. Pl ehhez nem értek így csak azt moderálom ki ami nem oda (ide) illő... most pl épp én (mi) vagyunk off topicok ebben a topikban...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 22:48 
Nem értem-miért okoz ez neked ilyen nagy problémát!?
No-de semmi gond-kérünk majd külön helyet neki,vagy eltojjuk a bringát-egy másik fórumra... :66:

üdv-Móni

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO