Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 jún. 29, 13:24 
Sziasztok!

Gondoltam leírom mi történt és mire jutottunk. Hátha valaki használni tudja ezt az infót!

A tyúkot le lehet állítani a tojásról. Több lehetőség is van.

Pár nappal ezelőtt nagyon rosszul lett a tyúkom, híg tojás folydogált belőle.
Rohantam vele az orvoshoz, akinek sikerült kiszednie belőle egy tojáskezdeményt és utána nagyon megkönnyebbült, pedig azt hittem meg fog halni. Lázas volt, alig élt már, tojócső gyulladása volt, de már nagyon jól van, szépet tojt ma is. nagyon megijedtem, ezért azonnal utánaérdeklődtem, hogy tudom leállítani a tojásról.
Tojóhibridről van szó sajnos.

Három lehetőség van:

1. ivartalanítás- ez azért kicsit kockázatos (bár nem annyira mint a folyamatos tojás) és sajnos nem találtam olyan orvost aki ivartalanított már tyúkot...

2. Suprelorin implantátum, ez egy bőr alá könnyen, altatás nélkül beültethető kis bigyó, ami deszlorelin nevű hatóanyagot lassan, folyamatosan, adagolja a tyúkba, ettől leáll a tojás. angol nyelvű forrás: http://poultrykeeper.com/reproductive-s ... r-chickens

ilyen implantátum minden gond nélkül beszerezhető itthon, sok állatorvosorvos tart ilyet, hím görényekbe szokták rakni. 20 ezer forint körüli áron lehet beültetni.

3. Nyakon csepegtetés. Az én tyúkom is ezt fogja kapni. Naponta fogom csepegtetni neki a hatóanyagot a bőrére, amíg a tojásszezon van, és ha minden jól megy, így meg tudjuk akadályozni a tojásokat és az azzal járó kockázatokat, petevezeték kiszakadást, tojócső gyulladást, hashártyagyulladást és a többit...
Az én tyúkom egy tojóhibrid. Nem tudom hogy náluk hogy van ez a dolog, hogy télen leállnak-e a tojással, de mindent meg fogok tenni hogy ne tojjon, és hosszú életű legyen.

Ha több tyúkom lenne, akkor valószínű hogy az implantátumot választanám, de így hogy egy van csak, simán be tudom majd neki csepegtetni a hatóanyagot.

Tudom hogy sokan röhögnek rajtam és nem értik miért olyan fontos ez nekem. Én benne is ugyanolyan lelket látok mint más a papagájában vagy kutyájában.

"A lélek minden élőlényben ugyanolyan, jóllehet a test különböző." (Hippokratész)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 jún. 29, 13:24 
Sziasztok!

Gondoltam leírom mi történt és mire jutottunk. Hátha valaki használni tudja ezt az infót!

A tyúkot le lehet állítani a tojásról. Több lehetőség is van.

Pár nappal ezelőtt nagyon rosszul lett a tyúkom, híg tojás folydogált belőle.
Rohantam vele az orvoshoz, akinek sikerült kiszednie belőle egy tojáskezdeményt és utána nagyon megkönnyebbült, pedig azt hittem meg fog halni. Lázas volt, alig élt már, tojócső gyulladása volt, de már nagyon jól van, szépet tojt ma is. nagyon megijedtem, ezért azonnal utánaérdeklődtem, hogy tudom leállítani a tojásról.
Tojóhibridről van szó sajnos.

Három lehetőség van:

1. ivartalanítás- ez azért kicsit kockázatos (bár nem annyira mint a folyamatos tojás) és sajnos nem találtam olyan orvost aki ivartalanított már tyúkot...

2. Suprelorin implantátum, ez egy bőr alá könnyen, altatás nélkül beültethető kis bigyó, ami deszlorelin nevű hatóanyagot lassan, folyamatosan, adagolja a tyúkba, ettől leáll a tojás. angol nyelvű forrás: http://poultrykeeper.com/reproductive-s ... r-chickens

ilyen implantátum minden gond nélkül beszerezhető itthon, sok állatorvosorvos tart ilyet, hím görényekbe szokták rakni. 20 ezer forint körüli áron lehet beültetni.

3. Nyakon csepegtetés. Az én tyúkom is ezt fogja kapni. Naponta fogom csepegtetni neki a hatóanyagot a bőrére, amíg a tojásszezon van, és ha minden jól megy, így meg tudjuk akadályozni a tojásokat és az azzal járó kockázatokat, petevezeték kiszakadást, tojócső gyulladást, hashártyagyulladást és a többit...
Az én tyúkom egy tojóhibrid. Nem tudom hogy náluk hogy van ez a dolog, hogy télen leállnak-e a tojással, de mindent meg fogok tenni hogy ne tojjon, és hosszú életű legyen.

Ha több tyúkom lenne, akkor valószínű hogy az implantátumot választanám, de így hogy egy van csak, simán be tudom majd neki csepegtetni a hatóanyagot.

Tudom hogy sokan röhögnek rajtam és nem értik miért olyan fontos ez nekem. Én benne is ugyanolyan lelket látok mint más a papagájában vagy kutyájában.

"A lélek minden élőlényben ugyanolyan, jóllehet a test különböző." (Hippokratész)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 jún. 6, 8:16 
Újra előjött, pedig folyamatosan adva van neki a kajájába keverve.
Tegnapelőtt a szemem láttára tojt meg egy puha héjú tojást.


Tegnapelőtt a berátnőm egyszem szeretett tyúkja halt meg attól, hogy a petevezetéke kiszakadt. (ezt csak a boncolásból tudtuk meg)
Három éves volt.
nagyon félek ettől. Tudom hogy ez nem gyakori de ha lehet, és egy mód van rá, utánajárok hogyan és ki tudja ivartalanítani a madaramat. Ha kell külföldre fogom vinni. Gondolom ezügyben nem nagyon tudtok tanácsot adni de ha igen, azt nagyon várom.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 27, 14:32 
Arra figyeljél, hogy folyamatosan legyen hozzáférése valamilyen formában kálciumhoz, hogy tudjon annyit fogyasztani, amennyinek szükségét érzi. Különben újra előjön a probléma.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 máj. 27, 13:23 
Köszönöm, megoldódott. Tegnap és tegnapelőtt is sikerült rendes tojást tojnia. Az első még kicsit könnyebben tört, de a második már tényleg kemény volt.
Kapott kálciumot. Semmi baja szerencsére.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 25, 18:06 
Ha a héja bele lenne törve a madárba, főleg, hogy naponta, akkor a madarad nagyon vacakul nézne ki. Szerintem simán a gritt, azaz a kálcium pótlás megoldja a gondot.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 máj. 22, 12:30 
Köszi. Azt fogom tenni.
Most behoztam a házba megfigyelni, és úgy látom, hogy a friss kaki is tojáslével van keveredve.
Héjnak nyoma sincs. remélem hogy tényleg nem tört bele. Nagyon jó a kedve, nem gubbaszt, ezért reménykedem. Eddig majdnem minden nap tojt, ha nem tojik holnapra rendeset, akkor azért elviszem orvoshoz, hátha ő bele mer nyúlni a kloákájába és abból többet megtudunk. Ha tojáshéj van beletörve, akkor gondolom azt lehet érezni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 22, 10:21 
Érdemes lenne egy kis grittet elétenni.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 máj. 22, 9:49 
Köszönöm hogy válaszoltál.

A tyúk kb három hete van nálam. Azért hoztam el, mert az összes szárnytollát kitépték a kakasok, szerintem enni se nagyon hagyták, mert amióta nálam van látványosan hízik.

Azért nem gondoltam a kálcium hiányra, mlert itt mindent megkap amiről más tyúkok álmodni se mernének.
A összes saját tojását megetetem vele, korlátlanul eheti a veteményesből a salátákat, spenótot, kap paradicsomot is, meg gyümölcsöket.
Ahonnan elhoztam ott csak kukoricadarát kapott. Nálam mindenféle magból mindig van előtte: napraforgó, búza, lenmag, köles, hajdina.
Ezek mellé jolovit cseppeket és vetri-dmg cseppeket is kap. Én azt hittem ennél többet már nem tudok tenni a hiánybetegségek ellen, de én nem értek a madarakhoz.
Adjak neki külön kálciumot?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 21, 21:13 
Én kálcium hiányra tippelnék. Kálcium hiány miatt nem tud kialakulni a kemény tojáshéj. A tojást csak egy vékony hártya veszi körül, ami a tojásrakásnál kipukkanhat. Szerintem ezért nincs tojáshéj, csak tojásfolt. Gondoskodni kellene a madár kálcium utánpótlásáról.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 4, 13:06
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 máj. 21, 10:03 
Sziasztok.
Létezik olyan hogy egy tyúkba beletörik a tojás?

És ha igen, azt honnan lehet észrevenni, mit kell tenni hogy a legnagyobb eséllyel életben maradjon?

Nekem eddig ez volt a legnagyobb félelmem, hogy tyúkomba beleszorul a tojás, most lehet hogy ez bekövetkezett.
Onnan gondolom, hogy két napja nem találok alatta tojást, csak a levét a tojásnak.
Én nem eszem tojást, minden tojást amit tojik a tyúkom, feltörök neki és odaadom, egye meg. Arra gondoltam, hogy lehet hogy megtanulta magának feltörni és azért nem találom a héját, pedig a héjból mindig sokat hagy.
Tegnap este felemeltem, hogy bezárjam a helyére, és amikor vissszamentem oda ahol felemeltem, szintén egy tojásfoltot találtam, de héj nélkül, csak a belső hártyaszerű dolog volt ott. Ott állt a kutya is, gondoltam, lehet hogy az ette meg a tojás többi részét, de a héjat ő se szereti...

Lehet hogy a tyúkból csordogál egy tojás de a héja bent maradt? Létezik ilyen? Ha jól tudom, ebbe bele is halhat. Szivem szerint most rohannék vele az orvoshoz, de a mi orvosunk nem ért az ilyen dolgokhoz. Hova lehet vinni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 20:57 
Legalább mostmár tudom mit jelent. Bár bevallom eddig annyira nem is piszkálta a fantáziámat. Javarészt úgyis nagymamáméktól kapjuk a tojást és csak ritkán kell venni.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 10:48 
Kép


A tartásmód kódja:

0 – ökológiai gazdálkodásban termelt tojás
1 – szabad tartásban termelt tojás
2 – alternatív tartásban termelt tojás
3 – ketreces tartásból származó tojás

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO