Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 19, 6:38 
Szervusztok !

Néhány napja foglalkoztam a rizsek alaptakarmányozásával, az alaptakarmány összetevőinek ismertetésével. Ez adta az ötletet, hogy folyamatosan foglalkozzunk az alaptakarmányozást kiegészítő, valamint az idény jellegű táplálási kérdésekkel. Ezért a rizspinty klub keretén belől indítunk egy folyamatos takarmányozási sorozatot, mely kitér a kiegészítőkre, idényjellegű takarmányozási módokra, a kiegészítő eleség változatosságára, és annak beltartalmára.

Mivel a rizspintyek jelenleg a pihenőidejüket élik, egy kicsit érdemes foglalkozni a takarmányozásukkal és főleg azért, mert ez az egyik nagyon fontos alap a tartás/tenyésztés során. E tevékenység megfeleő ismerete és jó alkalmazása adja meg az indítást, hogy eredményeket is érjünk el és a tenyészidőszakot megelőzően necsak vegetáljanak madaraink.

Foglalkozunk az idény jellegű vadon termő és szedhető, a konyhakertben termelhető étrendet kiegészítő zöldségekkel, gyümölcsökkel, azok madarakra gyakorolt hatásaival.
Ezt a sorozatot a Ti saját tapasztalataitok bemutatásával is gazdagítani szeretnénk, ezért kérem, hogy a témáknál írjátok le a véleményeiteket, saját tapasztalataitokat is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 11:52 
Köszi szépen!!! :)

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 10:02 
Köszönjük Lajos bá!

Poszoly én úgy látom hogy a felső a hím alsó a tojó.A hímeknek pirosabb a szembőre vaskosabb és kicsit rövidebb a csőre.100%-ban a hím éneke alapján lehetünk biztosak benne.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 9:45 
Sziasztok!!
Segítenétek megállapítani a nemüket? :)


Csatolmányok:
1341240348960.jpg
1341240348960.jpg [ 20.12 KiB | Megtekintve 6232 alkalommal. ]

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/
 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 9:42 
Szervusztok !

Tegnap kezdtem el a Rizspintyeknek öszekeverni és kimosni/szárítani a téli/nyári alaptakarmányozáshoz a magkeveréket.

Évek óta bevált a keverési arány ezért úgy gondoltam a Rizspintyet tenyésztőknek leírom az összetételét.
Minden évben egyszerre szerzem be a takarmány összetevőit és ebből kétféle keveréket készítek, az egyiket télire a másikat a nyári időszakra. Ezt az alaptakarmányt adom egész évben.
Nyári időszakban o4. o1.-től 1o. 3o.-ig. Téli időszakban 11. o1. - től. o3. 31.- ig>

A tenyészidőszakban kiegészítem a magkeveréket, megbontva az indításhoz, inkubációhoz és a neveléshez igazodva.

Nyári keverék :

2,5 rész fehér köles,
1,25 rész sárga köles,
o,75 rész vörös köles,
o,75 rész fénymag,
1 rész hántolatlan rizs, (galambrizs)
o,25 rész kendermag.


Téli keverék :

2 rész fehér köles,
1 rész sárga köles,
o,5 rész vörös köles,
1,25 rész fénymag,
o,75 rész kendermag,
o,25 rész lenmag.

A költéseket szeptember közepén indítom (ez kb. 2 hét) és a nyári alaptakarmányt egészítem ki lágyeleséggel és az alábbi magokat keverem bele :
1 kiló indítási lágyeleséghez adok,
15 gr. négermagot,.
2o gr. szezám magot,
1o gr. tört napraforgó magot,
1o gr. tört tökmagot,
1o gr. tört szeklicét,
Ugyanezt az adagolást az alaptakarmányba is bekeverem 2 hétig.

Az inkubációs időszakban nem kapják ezeket sem az alaptakarmányba, sem a lágyeleségbe.

A nevelési időszakban csak az 1 kiló lágyeleséget egészítem ki az alábbiakkal:
1o gr. négermag,
1o, gr. szezám mag,
3o gr. tört napraforgó,
1o gr. tört tökmag,

Viszont 1 kiló alaptakarmányba 5o gr. már egészben hagyott szeklicét keverek egészen a kirepülésig, ekkor áttértek az időszakra jellemző alaptakarmányra.
Egész évben "csak kostolóban" kapnak csumizt, amit főleg a nevelési időszakban szívesen fogyasztanak.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2012 júl. 17, 10:10-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 13:49 
Köszönöm a választ!

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 11:48 
Norbi22 írta:
Sziasztok nem találtam olyan helyet ahol kérdezni tudok, kérdezem itt !

Hol tudok belépni Pécs környékén IDRE tagnak?Tag vagyok az MGKSZ V042 pécsen de ott díszmadarakra nem tudok gyűrűt rendelni.Tervszerű tenyésztésnek pedig az alapja.
Válaszokat előre is köszönöm!


E-mailben az idre@idre.hu címre elküldöd a jelentkezési lapot, amit megtalálsz a főlapon a formanyomtatványok gombnál a doc. gomra kattintva.
Azt kitőltve elküldöd a fenti e-mail címre.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 11, 19:14 
Sziasztok nem találtam olyan helyet ahol kérdezni tudok, kérdezem itt !

Hol tudok belépni Pécs környékén IDRE tagnak?Tag vagyok az MGKSZ V042 pécsen de ott díszmadarakra nem tudok gyűrűt rendelni.Tervszerű tenyésztésnek pedig az alapja.
Válaszokat előre is köszönöm!

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 11:50 
Értem!Akkor augusztusban majd felteszem.Lajos bá nekem az exotázás még új sokáig galambászkodtam (12év)Ha hülyeségeket írok elnézését kérem!

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:59 
Norbi22 írta:
Kösz a tanácsot este berakom őket felteszem az odúkat is hadd szokják.dobozkalitokat meg megtöltöm kanárival :)

Az odu felrakásával csak kárt okozol, mert pihenő időszakban szaporodásra ösztökéled őket és rossz lesz az eredmény. Ráadásúl megindítsz egy rossz beidegződést és sosem lesz eredményes a tenyésztésed. Ne állítsd át a madaraid biológiai óráját, tudják azok, hogy mikor jön el az ideje a szaporodásnak, de ha Te közbelépsz és helytelen időpontban stimulálod őket nem várhatsz jó eredményt, se most, se később..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:44 
Kösz a tanácsot este berakom őket felteszem az odúkat is hadd szokják.dobozkalitokat meg megtöltöm kanárival :)

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:37 
Norbi22 írta:
A párok január óta együtt vannak főként 2011-es egyedek vannak azok is már rég ivarérettek.Van egy nagyobb 3x2x3m nagy volierem épp most szabad akkor áthelyezem oda őket fészekodúm van bőven azzal nem lesz gond.



Ez már döfi, este rakd be őket, az odukat meg a felső 5o cm.-es sávba különbözö magasságokban, de ezzel várj augusztus közepéig, mert most nincs a rizseknek szaporodási időszakuk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:27 
Gaborka:
nem teljesen világos nekem a kalitkák elhelyezése. Egymás mögött vannak?
Ha egybenyitnál kettőt úgy hogy a 120*40*40-es méret jöjjön ki, akkor abba tudnál rizseket rakni. Illetve más egzóták is jobban tarthatók benne pihenő időszakban, erősebb mellizomzatot nyernének.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:27 
A párok január óta együtt vannak főként 2011-es egyedek vannak azok is már rég ivarérettek.Van egy nagyobb 3x2x3m nagy volierem épp most szabad akkor áthelyezem oda őket fészekodúm van bőven azzal nem lesz gond.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 10:22 
Norbi22 írta:
Sziasztok!Nekem ez a dobozkalitos megoldás nem jött be.5 pár rizsből 1 rakott tojást de a 6. után otthagyták és utána naponta tűnt el 1.Itt színpáronként vannak külön téve kérdésem az lenne hogy maradnak párban akkor is ha 1.6mx1,50mx1,6m kis volierbe teszem őket egyben?Hátha kolóniásan jobban szporodnak.


Szia !

A csoportos tartásnál fontos, hogy az összerakott párok már elfogadják egymást az egy helyre kerülés előtt, mert különben megindúl az új pár keresése, mely egybe esik a rangsor kialakítási veszekedésekkel.
Ez viszont állandó viszálykodást jelent egy néhány napig esetleg 1 - 2 hétig.
Tapasztalatom szerint 1o rizsnek a költési időszakokban kicsi a helyed, a fészekoduknak legalább 7o centire kell lenni egymástól és 2 x annyinak, mint a berakott párok száma, így kedvükre válogathatnak az odukban és elkerűlhető a fészek szerzési harc kialakulása.

A kolóniás szaporítás sem egyszerű, mivel ha nagy a domináns pár fölénye a többiekkel szemben, akkor csak azok fognak költeni, a többiek nem.
A rizs viszonylag nagytermetű egzota és nagy kalitkát (h = 12o x sz = 4o x m = 5o cm ) röpdét meg minimálisan legalább ( h = 2oo x sz = 1oo x m = 2oo cm) igényel. Ekkor már jobban eltűri a fajtársakat és azok is el tudnak menekűlni a támadó elől. Rizs kolóniánál egy madárra minimálisan 1 légköbméter életteret kell biztosítani. Szaporítani meg 18 hónapos kortól érdemes, akkorra már biztosan tenyészérett lesz, nem hagyja el a fészekaljat, nem eszi a tojást, jól etet és kiülik az inkubációs időt stb.
Ha ennél korábban kezdi el a szaporodást 8o % - ban biztosan nem lesz rendesen végigvíve a kotlási, nevelési időszak.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2012 júl. 10, 10:28-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 8:11 
Sziasztok!Nekem ez a dobozkalitos megoldás nem jött be.5 pár rizsből 1 rakott tojást de a 6. után otthagyták és utána naponta tűnt el 1.Itt színpáronként vannak külön téve kérdésem az lenne hogy maradnak párban akkor is ha 1.6mx1,50mx1,6m kis volierbe teszem őket egyben?Hátha kolóniásan jobban szporodnak.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 júl. 9, 23:41 
Szia Gábor!
Ha ennyi az összes helyed, akkor szerintem hagyj meg egy dupla részt egybe a fiataloknak és inkább a rizs helyett nézz valamilyen kisebb madarat-ezüstcsőrű, sirályka, malabári,szalag,gould,stb.- a negyedik fakkba.. A fiatal rizsek, kirepüléskor nagyon vadak és nagyon gyorsak . kis helyen ez nem szerencsés párosítás.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 júl. 6, 15:03 
Sziasztok!

Van két pár zebrapintyem és készül nekik az új helyük. Dobozkalitok lesznek, álványon, 60x40x40 méretűek.
Az egész rendszerben négy kalitka lesz, ezért kezdtem el más egzótán is gondolkozni, hogy aztán a rizsek jönnének szóba..
A kérdésem az, hogy egy ekkora kalit elég-e egy költőpárnak? Vagy inkább hagyjak nekik egybe kettőt, úgy 60x80x40 (HxMxSz) lenne..

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 10, 22:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Timár Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 14:21 
Sziasztok!

Szeretném megmutatni az egyetlen vadszínű párom idei fiataljait. :) Meglepetésemre lett egy ezüst fióka is. :D Elsőre nem kötöttek a tojások, de másodjára már 7 tojásból hatot nevelnek. Az első körbeli sikertelenség oka szerintem az volt, hogy most tavasszal állítottam össze a párt.

Kép

Pár napon belül kirepülnek és amilyen vadak már most is kirepültek az odúból a nagy ilyedségben... :? A kép a visszapakolás után készült...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 máj. 20, 8:42 
Megpróbálok!Nem tudom, fehér alapon van egy palást a tarkójától majdnem a háta végéig.Igazából ez az 1db van belőle.

_________________
Noll Norbert


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 21, 3:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO