Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 19:30 
Kép
Ettől a pártól sokat várok idén...
Kép
Ebbe a röpdébe vannak a Katica ezüst színű rizspintyei
Kép
Ebbe a röpdébe igazából hét rizspinty 1 pár sirályka 3 szalagpinty van, de akkora a röpde, hogy szinte elvesznek benne a madarak...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 6:53 
Szia Gyuszi!
A nagy igyekezetben a másikba kerültek a képek.

Tangara írta:
Sikerült egy pár képet feltenni rizspintyeimről!!!
Kép
Az egyik fahéj-izabell pár
Kép
normál szinezetű költőpárom
Kép
Ők így álltak össze...
Kép
Másik tenyészpár


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 7, 21:34 
Szia Tangara!

Helyes! Örülnék, ha minél többen tartanák jó ötletnek és egy komolyabb listát tudnék összeállítani.

Eddig kb. 6-7 tenyésztőm van, feltéve, hogy Lajos sem bánja, ha rizspintytenyésztőként is feltüntetem :) .

Üdv, Gyuszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 7, 21:26 
Hello Padda!

Az elérhetőségemet, majd privát üzenet-ben elküldöm neked!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 7, 15:08 
Szervusztok!

Szeretném összegyűjteni a magyar rizspinty-tenyésztőket elérhetőségeit a weboldalamon (www.padda.mlap.hu). Azt szeretném kérni, hogy akinek nincs ellenére egy kis ingyen reklám az írja meg azon elérhetőségeit, melyeket nem bánja ha megjelentetek, illetve írja meg, hogy milyen színű madarakat tart, tenyészt.

A jelentkezést előre is köszönöm!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 6, 6:08 
Szerintem az ezüst vásárlásával várd meg a Karcagi szemlét ott jó madarakat tudsz majd venni, mivel a klub tagja vagy, csak kiváló madarat kapsz a többi tenyésztőtől. A tenyésztési szezon meg csak október november tájákán kezdődik, tehát ráérsz még vele.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 15, 9:42
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Iváncsa
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 5, 21:56 
Hello Mindenkinek!

A monori piacon szeretnék venni egy pár (megbizható biztos,hogy nem testvérek...) ezüst színű rizspintyet, ha valaki tudd jelezze itt a forumon vagy küldjön e-mailt.

Elöre is köszi.

bird105@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 28, 6:23 
Szia Lajos!
Sajnos egyik tojás sem volt szemes, így levettem a fészket, majd ahogy írtam, ősszel megindítjuk újra a fészkelést a pároknál. Tavaly is ez volt a helyzet velük. Hiába vártuk, hogy beindulnak, csaknem. Aztán, ahogy kezdett enyhülni a meleg, úgy lett egyre jobb kedvük, szeptember végére az egész társaság kivirult, majd a fűtési szezon beindulásával egyidőben, költésbe fogott minden összerakott pár. Persze szerintem megintcsak én lehettem a türelmetlen, ugyanis azok a párok akik tavaly őssezel kezdtek költeni, most nyárelején ugye nem kaptak fészket, cak azokkal probálkoztam, akik akkor kimaradtak, mondván hogy akkor így hadd menjen. Tehát marad a bevált időszak.
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 19:08 
Sziasztok !

Szakmailag már meg sem kell szólalni olyan jól leírta Padda a jelenséget. Csak még mindig nem tudjuk, hogy mi lett a tojások sorsa.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 18:53 
Szia Padda!
Ne haragudj, hogy a Katica Nevében írok! Köszönjük a tanácsokat, én - Lajos után szabadon - betudtam a sikertelenságet a nagy melegnek, így levettem a fészkeket, majd az ősszel, úgy október felé megpróbáljuk újra, ha beindítjuk őket. Érdekes, hogy a tenyészet régebbi párjai tavaly ősszel kezdtek költeni és ez év elejére kész is lett a szaporulat, ezekből hagytam meg a szerintem legjobbakat, amikkel szeretnék indulni a karcagi minősítőn. Lehet, hogy a jobb páratartalom, hőmérséklet miatt költhetnek jobban ősszel nálam, nem tudom. De hogy jobb a szaporulat olyankor az biztos. Majd meglátjuk. A Ckuzmos Csabinak küldök majd fotókat a madarakról, remélem Lajos majd időben megnézi a topicot. Sziasztok üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 14:12 
Csak még egy rövid történet az előző témához:

Van egy izabella tojóm, ami már volt együtt egy vadszínű hímmel, az eredmény 0 fióka.

Az előző évebn egy ezüst hímmel volt együtt, a három költésükből talán két fióka született.

Idén beengedtem az izabellás röpdébe, hogy oldja meg maga a párválasztást, hiszen ő sem lesz már fiatalabb :) . Meg is oldotta. Van egy izabella hím párja és idén eddig 2x5 fiókát kaptam tőlük.

Megtalálta az igazit és ennek én örülök a legjobban. A történet lényege - szentimentálisan megközelítve - hogy ők is mind külön egyéniségek és nem mindig dönthetünk helyettük.

Mindenkinek üdvözlet!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 13:55 
Szia Katica!

Nem akarok belekotnyeleskedni, de az a tapasztalatom, hogy a 7.- 8. nap tájékán legkésőbb eldől és szabad szemmel, lámpázás nélkül is látható a hozzávetőleges eredmény. Azok a tojások, amik áttetszőek maradtak a 7. napot követően biztosan terméketlenek.

Ha egy jól költő pár egyszer csak terméketlen tojásokat produkál - feltéve, hogy a táplálás a költés idején megfelelő formában a szokott módon történik - akkor annak egy oka szokott lenni, mégpedig valamilyen külső zavaró körülmény, ami akadályozza a nyugodt párzást.

Amennyiben az adott pár kezdettől fogva terméketlen tojásokat produkál, akkor nem kell egyből arra gondolni, hogy valamelyik madarunk meddő. Általában inkább az a probléma, hogy nem egymáshoz illőek az adott egyedek. Ezt elkerülendő és az ökör biztos módszer, hogy hagyni kell a madaraknak, hogy maguk válasszanak párt. Ez nemcsak a termékeny tojásokat, hanem a jó nevelést is garantálhatja.

Több alkalommal előfordult nálam az első eset, tehát hogy egy jól összeszokott pár egyszer csak terméketlennek álcázza magát :) , a fent leírtakon túl a rizseknél nagyban hozzájárul ehhez a problémához az adott szezon időjárása is, amit sohasem lehet előre kiszámítani.

Még egyszer elnézést - hisz Lajostól kérdeztél - de azért remélem tudtam segíteni!

Üdvözlet és sok kismadarat!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 8:31 
Kedves Katica !

Szánom - bánom, de csak most olvastam el a kérdésedet /figyelmetlen vagyok elnézést kérek tőled / és már azóta talán ki is keltek a fíókák, most mi a helyzet velük?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 21:43
Hozzászólások: 7
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 20:35 
Szia Lajos!
A fahéj-izabella páromnál hét tojást számoltam a fészekben, de túl világosak, tehát lehet hogy nincsnek "bekötve". Ha ez így van mit javasolsz, mert szeretném a Lacit lekörözni egy "itthoni verseny" miatt!! Várom a válaszod. Üdvözöl Katica


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 20:03 
Szia Csaba!
Látom nemcsak a fajta leírást frissítetted, hanem az állományt is. Szépek, szépek, szépségesek. EZ KELL A RIZSES FANKLUBBA!!!
Üdv Tangara-Katica


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 7, 22:11 
Sziasztok

frissítettem Gyula Rizspintyes fajleírását. Egy nagyszerű résszel, a színek öröklődésével bővült.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 6, 6:41 
Sziasztok.
a héten vásárol új madaraimról pár kép.
Majd még csinálok jobbakat...

Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 5, 19:20 
Szia Padda!

Előszöris gratulálok az ezüstökhöz, a részletekért majd priv.üz. jelentkezem.
Az olasz börze lesz az első amire kimegyek, még nem voltam és csak a Lajos adott némi támpontot az árakról, madarakról, elhelyzés stb.
Már alig várjuk az indulást, no meg a karcagi minősítőt.
Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 5, 7:48 
Szervusz Tangara!

Az idei kiszínesedett ezüst fiókákból még 8db van, de kb 25db most színesedik és kel a harmadik kör. Mindenféle nagyképűség nélkül mondom, hogy az ezüstök tekintetében nagyon jól alakul ez az év, szóval természetesen tudok eladni nagyon szívesen.

Ellentétben az ezüstökkel a vadszínűekkel és az izabellákkal nem büszkélkedhetem. Azok a párok is elég gyatrán keltetnek idén, amik az előző évben ontották a madarakat.

Milyenek szoktak lenni az olasz börzék? Voltál már?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 4, 22:11 
Szervusz Padda!

Ha nem alkalmatlan a jelentkezésem, akkor ezüst engem is érdekelne, mert amit legutóbb sikerült beszereznem azt a párom "lenyúlta" tőlem. Ha beférek még a vevőkörbe kérlek jelezz vissza.
Üdv Tangara


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 7:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO