Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 16:10 
Norbi22 írta:
Szerintem tök normális nálam is csinálják.Elég intenzíven vedlenek nem kell aggódni 2 hét és teljes toll borítja őket.


Okés :D Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 16:06 
Szerintem tök normális nálam is csinálják.Elég intenzíven vedlenek nem kell aggódni 2 hét és teljes toll borítja őket.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 15:18 
Norbi22 írta:
Amelyiknek fekete sisakja lesz az vad színű(normál)a másik az szerintem tarka lesz.A kiszíneződés változó van amelyik 2 hónapos de van olyan ami 6 hónapos korába fejezi be a vedlést.Én amit tavaly novemberben hoztam csak április elején fejezte be.De ahogy nézem náluk kb 2 hét még.


És ilyenkor náluk is normális az intenzívebb vakarózás, ill. a csőrrel való tollászkodás? Mert ezt most elég gyakran csinálják. A nimfáimnál tudom, hogy mikor mennyi a "szokásos", de a rizseknél még nem... Az egyiknek a fejénél-nyakán egy pici folt látható, onnan hiányzik a toll. A nimfa fiókáimnál szokott ilyen lenni, amikor a szülők kiszedik, a kirepülés után. Itt is ez lehet az oka? Vagy...?

Nagyon aranyos, szeretnivaló madárkák egyébként, gyakorlatilag át is vették a hatalmat és már ők ülnek a "legjobb" helyen, kiszorítva a nimfákat :)

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 15:10 
Amelyiknek fekete sisakja lesz az vad színű(normál)a másik az szerintem tarka lesz.A kiszíneződés változó van amelyik 2 hónapos de van olyan ami 6 hónapos korába fejezi be a vedlést.Én amit tavaly novemberben hoztam csak április elején fejezte be.De ahogy nézem náluk kb 2 hét még.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 12:35 
Norbi22 írta:
Szia!

Ők csak most színeződnek nemüket ilyenkor még nem lehet megmondani.De nagyon fiatalok. A hímek énekelnek a tojók csak pityegő hangot hallatnak,a hímek szemgyűrűje szép piros a csőrük vaskosabb és kicsivel rövidebb mint a tojóké.


Köszönöm szépen! A felnőtt tollazat mikorra alakul ki náluk? És mi a neve ezeknek a színváltozatoknak?
Egyelőre mindkettő pityegő hangot ad ki.

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 12:28 
Szia!

Ők csak most színeződnek nemüket ilyenkor még nem lehet megmondani.De nagyon fiatalok. A hímek énekelnek a tojók csak pityegő hangot hallatnak,a hímek szemgyűrűje szép piros a csőrük vaskosabb és kicsivel rövidebb mint a tojóké.Nimfával együtt nyugodtan tarthatod kaját meg össze is keverheted a nagyobb magokat is lehántják a rizsek.Főt és sima rizst is adhatsz nekik én főtrizst csak akkor adok ha fiatalok vannak ill hetente vagy 2 hetente 1x. mikor pihennek.Sima rizs az nálam a takarmányukhoz van keverve.Aszt hogy visszamennek e a helyükre nem tudom én sose engedem őket ki mivel nagy reptetőben vannak és sok van belőlük:)

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 12:04 
Sziasztok! Tegnap érkeztek hozzám a képen látható rizspintyek. Kezdő vagyok még a pintyek tartását illetően, ezért szeretnék néhány dolgot megkérdezni tőletek:

Először is azt, hogy milyen neműek ill. kb. korúak (ha ez így képről megmondható egyáltalán) a madárkák. Ahonnan hoztam, ott erre nem tudtak pontos választ adni, a nemet illető kérdésemre is csak annyit, hogy "nemtom, de megnézhetem a neten", a korukat illetően pedig, hogy "fiatalok". Egyébként rendes, tiszta körülmények között tartották őket, mindegyiket egészségesnek, tisztának és "normálisnak" találtam. A megérkezést követő első "megszeppenést" követően ma már szépen esznek-isznak, röpködnek.

Másik kérdésem a tartásukra vonatkozik. Bár van külön kalitjuk is biztonság kedvéért, de most 2 nimfával vannak együtt a nagyobb ketrecben. Egyikük sem zavartatja magát a másik miatt. Sőt. (a nimfáknak kifejezetten jót tesz a pintyek jelenléte, ők ugyanis rávetették magukat a nimfák által eddig gyanakodva szemlélt zöldségekre is, amit most már kíváncsiságból a papagájok is megkóstoltak). A kérdésem az, hogy az etetésnél a pintyeleséget és a papagájok magkeverékét keverjem össze? Csak mert a nimfák rendszeresen "rájárnak" a pintyekére is - igaz, ez fordítva is megtörtént. Vagy tegyem külön-külön tálkába, aztán majd mindenki azt eszik ami jólesik neki?
Rizst főve, vagy nyersen adjam nekik?

És végül: ha a nimfákkal együtt kiengedem őket a szobába, visszatalálnak ügyesen, vagy be kell őket fogni?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
És akkor a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 12:06 
Hát bízom benne.Fehérek,ezüstök vannak még.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 11:21 
Norbi22 írta:
Elméletben vadasok jönnek de lehet köztük izabella is.De a vadasok hordozzák majd az izabellát.Én főként most a méreteket szeretném nagyítani náluk.Most a szín másodlagos.Ha kapok majd az utódokból szép nagytestű izabellákat azoknak a himjeit fogom majd a tojókhoz tenni és remélem sikerül rögzíteni is majd.Most 2 párnál csinálom ezt többiek rendben vannak.

Igen csak abban az esetben ,ha a vadas hím hordozó akkor lehet izabella az utódok között ...szerintem .
Remélem sikerrel jársz majd és szép nagytestű madarakat kapsz !
Milyen szinváltozatokat tenyésztessz még az izabellákon és vadasokon kivül ?

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 11:17 
Elméletben vadasok jönnek de lehet köztük izabella is.De a vadasok hordozzák majd az izabellát.Én főként most a méreteket szeretném nagyítani náluk.Most a szín másodlagos.Ha kapok majd az utódokból szép nagytestű izabellákat azoknak a himjeit fogom majd a tojókhoz tenni és remélem sikerül rögzíteni is majd.Most 2 párnál csinálom ezt többiek rendben vannak.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 10:14 
Norbi22 írta:
Szépek!!!A 4. képen látom nálad is kisebb az izabella én most párcseréket csináltam hátha tudom növelni a nagyságukat.Izabella tojókhoz szép nagytestű vadas hímeket raktam.

Ebben az esetben nem vadas utódokat kapsz?
Ill izabella hordozókat.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 9:56 
Szépek!!!A 4. képen látom nálad is kisebb az izabella én most párcseréket csináltam hátha tudom növelni a nagyságukat.Izabella tojókhoz szép nagytestű vadas hímeket raktam.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 9:38 
Sziasztok !
Legújabb szerzeményeim . :D
Belátom elhamarkodott dolog volt a részemről,hogy megváltam korábbi rizseimtől .


Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 12:24 
Sziasztok!

Úgy néz ki rizsekkel kezdem az egzótázást. :lol:
Most fogok elhozni 1h/2n pintyőt, de tesók.
Gondolom így majd az egyik nemet le kell váltanom.
Persze el nem kapkodom, mert még nem láttam őket,
de már kíváncsi vagyok! 8)
Ha meglesznek teszek fel képeket!

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 27, 21:02 
Szép estét!!

Tanácsokat szeretnék kérni a rizsek teleltetéséhez!Mivel tavaly még novemberben szereztem be a csapatot és bent teleltettem őket tapasztalatom még nincs e téren.Ahol most vannak fedett zárt madárház de ha kint -5 van akkor bent olyan 0-2 fok ha hidegebb akkor a hőmérséklet fagy pont alá esik.Többen mondták hogy a rizsek szívósak és bírják.Evvel kapcsolatban várom a tanácsokat.

Előre is köszi!

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 21:41 
Rendben!!
Köszi!! :)

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 21:38 
Akkor még nem ivarérettek hiába színesedtek ki.Aszt írja a szakirodalom hogy 6 hónapos kortól ivarérett igen ám de a tenyészérettséget 1 éves kora után érik el.Én aszt javaslom idén ne próbálkozz a madarak szaporításával majd csak jövőre.Márciusba már felteheted.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 21:27 
Szia!
Nálam 4 hónapja vannak.
Mikor meg kaptam őket akkor még nem voltak ki színesedve.
Most már ki vannak teljesen....
Ők lennének azok:


Csatolmányok:
1341240348960.jpg
1341240348960.jpg [ 20.12 KiB | Megtekintve 7508 alkalommal. ]

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 21:08 
Milyen idősek a madarak?Nálam nem volt gond ezzel.Most áttelepítettem őket egy nagy röbdébe de majd csak aug-közepén kapnak odút.Ilyenkor a rizsek pihennek habár több ismerősömnél vannak olyan párok amik költenek és van ahol már a 3.eresztés megy.Unokatesómnál egész évben szorják a kicsiket ha nem fogja vissza őket max 4 eresztést enged.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 20:33 
Sziasztok!!!
Lenne egy problémám a rizspintyeimmel... :?
Már ez volt a 4.-alkalom mikor fészkelő anyagot kínáltam fel nekik ,ők ezeken az alkalmakon megállás nélkül építették,bélelték a fészket.
Másnapra az összes építőanyagot kihúzgálták a fészekből... És nem fogtak újból hozzá a fészkeléshez... :(
Mi lehet a problémájuk? :|

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 12:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO