Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 4, 11:35 
Szervusz Gábor!

Kiszínesedtek az első idei ezüstszínű rizspintyeim, ezekből már lehet párokat kialakítani, amik tavasszal költenek. Négy külön fészekaljból vannak vegyesen, külön vérvonalúak.

Ha érdekel van eladó. cserto.gyula@gmail.com

Egyébként mindenkit üdvözlök a klubban. Bár én még csak most jeletkeztem és még nem igazoltak vissza, de azért lenyomozhattok: www.padda.mlap.hu

Üdvözlet!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 júl. 3, 21:44 
B.Gábor írta:
Köszönöm a válaszod később még mjd próbálkozom!


Helló Gábor!
Szeretnénk a párommal kimenni az olasz börzére és ha privát üzenetben írsz, hogy milyen madár érdekelne és mennyi, ha még belefér a behozható mennyiségbe, szivesen hozok Neked madarat.
Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 21:40 
Szia Csaba!
Én is megkaptam a levelet és a válasz szerintem már Nálad van, amit küldtem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 16:21 
Gábor, küldtem neked levelet!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 2, 9:37
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2007 júl. 3, 10:13 
Köszönöm a válaszod később még mjd próbálkozom!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 júl. 2, 21:26 
B.Gábor írta:
Sziasztok!

Rizspinty ,Kanári tojókat illetve Sirálykákat vennék! Ha tud valaki közületek kérlek írjatok! További jó fóru
mozást!


Szia Gábor!
Hát itt nehéz lesz bármit is így beszerezni, mert akinek van az vagy nem ad el, vagy idegennek nem akar eladni, vagy csak annak ad el aki neki szimpatikus, de hogy válaszra sem méltatják az embert az biztos. TISZTELET MINDAZON KIVÉTELEKNEK, AKIKRE AZ ELŐBB ÍRTAK EGYÁLTALÁN NEM VONATKOZNAK!!! Akit ajánlhatok neked, Eszteró Lajos és Waxbill Domonkos Gyuszi. Ha őket megkérdezed-- mondjuk p.ü.-ben--, biztosan tudnak valamilyen formában segíteni.Nekem is vannak rizseim,kanárik és sirálykák is, de még tart a költési szezon, így majd csak ennek befejeztével látom meg a szaporulatot. Ha egy kis türelemmel vagy, utána szivesen beszélhetünk majd a fiatal madarakról.
Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 2, 9:37
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2007 júl. 1, 20:10 
Sziasztok!

Rizspinty ,Kanári tojókat illetve Sirálykákat vennék! Ha tud valaki közületek kérlek írjatok! További jó fórumozást!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 21, 19:33 
Szervusz Lajos!
Ahogy írtam kipróbáltam azt a készítményt, amit Gyuszitól kaptam. Valóban jó hatással van rájuk, szemmel látható a változás!! Nemcsak hogy jól-jobban esznek--ezt látom a feletetésre adott mageleség maradékán, ami szinte csak az ocsu--, hanem játékosabbak a fitalok, a hímek énekelnek, úgy a kanárik is és a rizs hímek is, no és persze a sirálykák.
Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 19, 18:34 
Szia Lajos, Szia Gyuszi!!

Köszönöm a jótanácsot, majd igyekszem megfelelő körülményeket teremteni nekik. Mikor érdemes indítani a fészkelést a szalgoknál? Ebben a melegben vagy inkább augusztus, szeptember felé?
Ui: A Katica éjszakás műszakban van a héten és ilyenkor szokott ébredni, amikor én hazaérek. Mindenkit üdvözlünk: Katica, Laci


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 19, 9:44 
Szia Tangara !
Látom már megelőztek a válaszban, de én is ezt írtam volna le, viszont fészekanyagnak tegyél be úgy 1o 12 szál CERUZABÉLBÉL átmérőjű és 15 - 2o cm hosszú Thuja ágacskákat a levelétől letisztitva, ezt nagyon szeretik a fészeképítésnél alkalmazni. De a levelet is rakd be nekik, mert azt is behodják, ennek az a jelentősége, hogy féreg űző illatanyagot tartalmaz és ha behordják a fészekbe kevesebb lesz az atkavezsély sőt nyugodtabban költenek a madaraid mivel nem irritálja őket a sok rovar.
Jó szaporulatot.. és mellé kellemes nyarat a családodnak. :09:

ui: nem látom katicát a neten.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 18, 19:48 
Szia Gyuszi, Hello Díszmadár!
Köszönöm a segítséget!! Gyuszi, a madarak szuperul vannak és az egyik hím cefetül énekelget az egyik tojónak!! De szerintem még várok egy kicsit, hagyom őket a helyüket megszokni, aztán majd meglátjuk milyen lesz a nászuk!!
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 18, 18:39 
Szia Tangara!
Ekodiár Plusz volt, amit mutattam, de nem por, hanem folyadék alakban. Szerintem itt a fórumon többen alá tudják támasztani áldásos hatását.
Egyébként örülök, hogy tetszett a madárház, várlak Benneteket szeptemberben is. Üdv.

http://www.ekodiar.hu


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 17, 20:29 
Talán Ecodiar lehetett:
http://www.ecodiar.hu/

Ezt meg itt gyárták a szomszédban Budafokon
http://laktiferm.uw.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 17, 16:15 
Szia Lajos!
Az előbb a nagy sietségben elfelejtettem írni, hogy "aranymellű" Gyuszi barátomtól- remélem nem haragszik meg a megszólításért- kaptam egy
PROMOTOR 43 nevü készítményt, amit most frissibe ki is próbálok, mert a fahéj pár újra elkezdte rakni a fészket. Kb két hete abbahagyták, de most ismét építik- nagy örömömre. Volt még nála egy eko- vagy edo valamilyen nevü szer--poralakban-- csak elfelejtettem a nevét. Tudnál segíteni, hogy mi is az? Köszi Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 17, 10:47 
Szervusz Lajos!
Mióta váltottam a zöldeleség terén, visszaált a csőrük szine a normálisra. Képzeld, tegnap voltunk a Katicával Waxbilléknél!! Szalagpintyekért mentünk,
de családlátogatás lett belőle. Gyula személyében igazi madárbarátot ismertünk, kedves családjával együtt!! Nagy élmény volt számunkra a röpde megtekintése is, mivel szabadon láttuk a kis kubákat, aranymellüeket és amarantokat. Hát igen!! A madár igazi mivolta akkor jelenik meg, ha minél nagyobb és természetesebb környezetet tudunk biztosítani számára. Képzelem nálad milyen ''paradicsom'' lehet!! Aztán sajnos sietve kellett indulni, mivel jött a vonatunk. Sikeresen hazaértünk a kis különítménnyel, ami
két párból és egy hímből állt. Ezúton szeretném megkérdezni, hogy tudsz e
valakit, akitől esetleg vehetnék két szalagpinty tojót? Azért kettőt, mert esteleg ha az egyiket nem fogja elfogadni, még mindíg ott lesz a másik tartalékba. Ha tudsz örülnék a segítségnek.
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 14, 4:51 
Szia Tangara!

Szívesen és továbbra is figyeld, hogy lesz e változás a csőr színében.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 15:50 
Szervusz Lajos!
Köszönöm a tanácsadást. Valószínüleg a gyors vedlés lehet az oka és még a nem megfelelő zöldség. A közeljövőben oda fogok figyelni, hogy honnan veszem a zöldségféléket. De az is lehet, hogy itthon csinálok majd ládákat és abban fogok zöldféléket nevelni. Mégegyszer köszi!!
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 7:42 
Szia Tangara !

A csőr elhalványulása egy tünet, mely többféle okból is jelentkezhet : :arrow:
1. Öreg a madár (4-5év feletti)
2. Szer maradványos zöldségfélét kapott, vagy gombatoxinos mageleséget evett huzamosan.
3. Ha a mellcsontja keskeny és kitapintható a betegség egyik látható tünete.
4. Meleg a környezete és alacsony a páratartalom. ( 4o % alatti)
5. Gyors vedlésen után van.
6. Ha csőr pikkelyesen repedezett is egyben ásványi anyag hiányos + a repedésekben az atkásodás is megindul.

Írj részletesebben a csőr elváltozásairól hátha rájövünk az okára.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 7:23 
Diszmadárnak!

Lágyeleségben : :arrow: sótlan vízben fözött 3/4 részig átfött rizst (közepe még kemény) a teljes tömeg 8-1o % -ig rakunk.
(ne legyen mázkos a fözés után)

Száraz mageleségben a keverékhez 5 % :arrow: Hántolatlan rizst adunk.

Magyar az hosszukás alakú. :arrow: Néha Monoron lehet kapni. Vagy az egyesületünk tagjának ( Ifj Nagy Gábor ) apjánál M: o6-3o/5682-724

Nyugati keverékekben kerekded alakú van a "Paddyreis" ez is hántolatlan. Igen jó tápértékű. Börzéken külön árulják az egy kilós adag 1,5 Euróba kerül.
Beszerezhető : :arrow: "D" 94336 Hunderdorf Oberhundendorf 3.
T: o9422-2337

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 4, 10:00 
Szervusz Lajos!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet az, ha a rizspintynek világosabb a csőrén a piros rész? Normál szinű párról van szó, amelyik ráadásul már két fészekaljat nevelt. Kb két hónapja elvettem tőlük a fészket, vedlettek is, csak most mintha világosabbnak látnám a csőrüket a többihez képest. A hím is ritkábban énekel. Mitől lehet ez? Pihenő időszakban prestige eleséget adok nekik, hetente két alkalommal csíráztatott magok, reszelt s.répa, saláta, petrezselyemzöld, reszelt főtt tojás, alma, szőlő ritkán, körte. Mindezt úgy, hogy minden napra jusson valamelyik kiegészítő az alaptakarmány mellé, hogy ne legyen dőzsölés. Mégis mitől lehet akkor?
Üdv Tangara


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO