Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 9:10 
Sziasztok!

Rendeltem az említett dróthálóból. Valóban nem a vastagabb kivitel, kb 1 mm-es "huzalból" készül. Én kis sanyiknak a kinti helyét fogom ebből megcsinálni, szerintem nem fogják szétszedni, aztán majd meglátom. Valóban nem túl erős, de 500ft-ot megér!

Pár kép róla:
Kép
Kép
Kép

Kép

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 jan. 12, 22:10 
Én most pont ilyet láttam, de 1250 Ft volt egy méter, 1,4 mm-es. Külsőleg elég jónak nézett ki, meg a csomagolásán is olasz termékként volt feltüntetve. A háromszor horganyzott gyanús. A lukméret szerintem minden madárnak jó, gondolkodom, hogy vegye-e ilyet. Jó lenne látni az 500 Ft-osat is, szerintem az vékony drótból van. :?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 20:41 
Hát az ára alapján nem lehet olyan csúcsminőségű sztem.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 20:30 
Az engem is érdekelne, hogy mennyire jó minőségű?!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 14:03 
Valaki vett már innen dróthálót?

http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -29640851/


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 19:42 
Ezeknél a hálóknál tényleg van valami fondorlatosság..
Amit a tűzfarkúaknak vettem, az zöld szinterezett, ez a 2000 Ft-os.Baromi erős a szintert csak fexel lehet leszedni, a hegesztések nagyon erősek.Az etető környékén állandóan ott szambáznak a pyrrek, a csőrükkel is kapaszkodván de egy deka kopás sincs.

Az eladó azt mondta, hogy ez is kínai de "tud is valamit ezért az árért".Persze neki is van occó, de az PVC-s.Féláron.

A szenegáliaknak szánt röpdénél, olcsóbb hálót szerettem volna, ezért körülnéztem a neten.
Találtam is a Csepel Műveknél, 19x19 1.4 mm.kedvező áron 970 Ft./m2

De amikor elkezdtem jobban megnézni akkor láttam, hogy ez PVC bevonatú és a drót elég vékony sztem. ez az 1.2mm-es.Kívül ugyan 1.4 mm. és megtévesztésig hasonlít az erősebb kivitelre de mégse ugyanaz mint a másik.
Most nem tudom, hogy ezek a rágcsálós szenegáliaknak mennyire lesz jó, de talán a nagy tér miatt csak nem esnek a dróthálónak..

Most ebben reménykedünk, és imádkozni tanulok, ebben már jó vagyok, már megy a Miatyánk... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 18:33 
Frici írta:

Ezt a szlovén hálót honnan szerzed be? A másik röpimen lévő ponthegesztett hálót tüzépen vettem, de az 2-3 év alatt megrozsdásodott. Nem tudom már, hogy olasz-e vagy kínai...vacak.


Természetesen Szlovéniából


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 21:41 
conure írta:
Nálam sem a nagysanyik, sem a sziklák és sem a kínák nem bontották meg a szlovén drótot (mondom fogóval sem tudom széjjelszedni!) Viszont van ez a Frici által belinkelt is, hát ezt nem ajánlanám, mert először is az 1,4 csak jó esetben 1,2, a másik meg a hegesztése elég könnyen elpattog. Inkább vegyél drágábbért jobb minőségűt, az a tuti.


Ezt a szlovén hálót honnan szerzed be? A másik röpimen lévő ponthegesztett hálót tüzépen vettem, de az 2-3 év alatt megrozsdásodott. Nem tudom már, hogy olasz-e vagy kínai...vacak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 21:27 
Osztom Conure véleményét, nagysanyijaim kínáim külső röpdéin is egyes részeken ilyen vékony drót van, de erős heggesztéssel. Kb 6 éve veri az eső, a hó, gyűrik a madarak és semmi baja. Mondjuk valóban nem volt olcsó. Az említett olcsó drótból is vettem, abban az tetszett a legjobban, mikor felakasztottam rá az odút és megindult bomlani az anyag az odú súlyától :) Ráadásul a pontheggesztett drótnak szerintem az az egyik előnye, hogy nem kell annyira pontosan megfeszíteni, akkor is szép egyenes, na ez hajlott minden irányba. Én emiatt nem tenném fel semminek. Ja és gyönyörűen rozsdásodik is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 21:20 
Nálam sem a nagysanyik, sem a sziklák és sem a kínák nem bontották meg a szlovén drótot (mondom fogóval sem tudom széjjelszedni!) Viszont van ez a Frici által belinkelt is, hát ezt nem ajánlanám, mert először is az 1,4 csak jó esetben 1,2, a másik meg a hegesztése elég könnyen elpattog. Inkább vegyél drágábbért jobb minőségűt, az a tuti.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 20:24 
jojo írta:
Hali!

adam92

Nekem 19x19 es 1.4-es drótháló van a tűzfarkúaknál, de nagysanyit és sziklát biztos nem tartanék benne.
Még kissanyit talán.

A fonott dróthálónál kicsit elvetettem a sulykot mert 3-ast rendeltem a jákónak meg a nagysanyinak, ujjbeakadás nem volt soha.

Viszont az 1.4-nél miért nem választasz szinterezetet? Iga rohadt drága 2000 Ft métere,de megéri.Sokkal jobban mint a horganyzott.Igaz a kültér miatt választottam.

Az az igazság fogalmam nincs mit válasszak. Majd megkeresem sztem egy ismerősömet. Neki szokott lenni olasz háló és elég jóféle. Ő is abból csinálja a röpdéit. Kicsit drága, de ez van. Nem egy olcsó hobbi ez. :)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 20:08 
Hali!

adam92

Nekem 19x19 es 1.4-es drótháló van a tűzfarkúaknál, de nagysanyit és sziklát biztos nem tartanék benne.
Még kissanyit talán.

A fonott dróthálónál kicsit elvetettem a sulykot mert 3-ast rendeltem a jákónak meg a nagysanyinak, ujjbeakadás nem volt soha.

Viszont az 1.4-nél miért nem választasz szinterezetet? Iga rohadt drága 2000 Ft métere,de megéri.Sokkal jobban mint a horganyzott.Igaz a kültér miatt választottam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 19:57 
baltibb írta:

Ezek nagyon jó áron vannak, van-e valakinek minőségi tapasztalata az innen vásárolt drótfonattal kapcsolatban?



Innen még csak egy tekercs 12,7*12,7*0,8mm-est rendeltem, hibát nem találtam rajta, a macskánk rohangál a röpde tetején de még nem pattant el sehol. Tavasz óta van fent, hogy mikor kezd majd rozsdásodni azt nem tudom. A többit még nem próbáltam.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 17:32 
Szóval conure szted elég beltérre sanyinak vagy sziklának a Frici által betett 19x19x1,4-es vagy valaki ajánl esetleg vmi jobb minőségűt? Nekem a röpdék úgy vannak, hogy csapadék nem éri őket.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:33 
tasi írta:
Én a fonott drótra esküszöm.
Mióta a fonott drótos röpdékben vannak semmi bontás!


Nem kétséges, a fonott drótháló sokkal ellenállóbb, meg rugalmasabb is. De annak is van hátránya, pl. sokkal nehezebb vele dolgozni, és szerintem a madár sem tud úgy mászni rajt, minden kapcsolódásnál beszorulhat a körme. DE aztán nem tudom, van aki erre, van aki arra esküszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:25 
baltibb írta:
Ezek nagyon jó áron vannak, van-e valakinek minőségi tapasztalata az innen vásárolt drótfonattal kapcsolatban?
conure írta:
Az igazság az, hogy a Frici által ajánlott hirdetésben a 19x19x1,4 (ami 1,2) ár-érték aránya jó (800ft/m) és beltérre megfelel. Kívülre viszont tényleg ajánlott a többször horganyzott, és erősebb kivitelt választani.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:23 
conure írta:
A jó minőségű 19x19x1,4-es háló az szinte mindegyik papagájnak jó (a nagy arákat és kakadukat kivéve), de ahhoz az kell hogy a hegesztés ne pattogjon szét, és a drót is valóban olyan vastag legyen.
Sajna a Frici által ajánlott az nem olyan. (az 1,4-esnek mondott drót csak 1,15-1,2 vastag, a hegesztés meg simán széjjel megy.)

Tévedés azt hinni, hogy a drót vastagság a lényeg (persze azért egy minimumot el kell hogy érjen), sokkal fontosabb a hegesztés minősége!



Én a fonott drótra esküszöm. -20x20x1.8-
Azt biztosan nem szedi szét semmi.
(Másnál láttam már, hogy a kakadu megbontja a fonás végénél, de az is kivédhető...)
Nálam egy ideiglenes röpdén volt ponthegesztett, de a jákók a hegesztéseknél szétpattintották, és addig hajtogatták amíg el nem tört a drót. Úgy nézett ki, mintha valaki módszeresen fogóval a hegesztés mellett elvágta volna! :shock:
Nagyon pöpec, kis szabályos négyzet alakú ablakokat vágtak a röpde különböző helyeire, én meg foltozgattam... :?
Mióta a fonott drótos röpdékben vannak semmi bontás!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:07 
Frici írta:
baltibb írta:
Frici írta:
Szia Kalikó! Az ár megegyezik a hirdetéssel, 25 m-es tekercs, kedden telefonáltam, csütörtökön már meg is jött a postára utánvéttel, a postaköltség 2000 ft volt. A postán kellet fizetni átvételkor.


Hol van ez a beszerzési hely? Én is drótfonat, vagy pont hegesztett rács vásárlás előtt állok. Úgy nézem, hogy árakban és minőségben is elég nagy a szórás.


Hali!
12,7*12,7*0,8mm vagy 19*19*1mm 480ft/m2


19*19*1,4mm 800ft/m2


25*25*1,4mm 700ft/m2


20*20*2mm drótfonat 1150ft/m2


Egy tekercs 25fm/1m.

A telószám: 06309839172

http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -29325995/


Ezek nagyon jó áron vannak, van-e valakinek minőségi tapasztalata az innen vásárolt drótfonattal kapcsolatban?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 12:05 
Sziasztok!

Nekem is dróthálót kell cserlénem, mert eddig a "gazdaboltos" apró szemű "csibe" drót volt/van a röpdéimen. Az tuti, hogy egy kis rozsda folt sincs rajta, pedig eléggé éri az csapadék stb. Nagyon jó minőségű. Nem is ezért akarom cserélni, hanem azért, mert kis sándorok kerülnek ebbe a röpdébe és azt mondják, hogy ezen átmennek... Én arra jutottam, hogy fonott 2x2 -es lyukbőségű 1 - 1.4 mm vastagra cserélem le. A kérdésem az, hogy ez típusú drót mennyire időjárás álló?
(esetleg tudtok-e olyan embert, aki készíti és postázza is)

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 11:16 
Warhawk írta:
A bajok itt kezdődnek, mert van aki a silány kínai vackot árulja kiváló olaszként. Ezt nehéz kivédeni. Inkább vedd meg úgy, hogy látod mit adnak mintsem megrendeled aztán szívod a fogad, amikor hónapokkal a beépítés után elkezd szétmenni.

Így van, legtöbbször folyik a paraszt kábítás :wink: Háromszor horgonyzott olasz 1,45-ös drótot hirdettek 1000 Ft-ért . Ebből annyi volt igaz, hogy drót volt, de sem olasz, sem 3xhorgonyzott, sem 1,45-ös nem volt! Max. valamelyik olasz kikötőbe érkezett Kínából :lol:
Az igazság az, hogy a Frici által ajánlott hirdetésben a 19x19x1,4 (ami 1,2) ár-érték aránya jó (800ft/m) és beltérre megfelel. Kívülre viszont tényleg ajánlott a többször horganyzott, és erősebb kivitelt választani. A 19x19-es lyukosztásnál elegendő az 1,4-1,5- ös vastagság, de a hegesztés az jó legyen.
Nekem szlovén hálóm van, ami már tíz éve kint van, még azon sem látni egy apró rozsdát sem, a hegesztése olyan, hogy 2 fogóval nem tudod széjjel tépni (komolyan, a hegesztés abszolút széjjeltéphetetlen!) a drótot pedig nagyon sokáig lehet hajtogatni, mire eltörne. Aki ezt megveszi az nem csalódik az biztos.


Most jön az apró betűs rész: :lol:
Csak hogy már ilyet nemigen veszünk, mert van egy pici hátránya is: 10 euró egy méter :wink:
(mikor én vettem--kb 3 tekercset--akkor még nem € volt náluk, és az adót is vissza lehetett igényelni, úgy került egy 25 m-es tekercs 27 ezer FT.-ba)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO