Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 27, 16:27 
Ottó írta:
Úgy látszik terjedőben van a "műkezes" etetés.

nem sámli :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 12:10 
Én nem hagynám,hogy összeszarják a kabátomat! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 11:25 
Úgy látszik terjedőben van a "műkezes" etetés.



_________________
http://bullfinch.info/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 17:48 
columba írta:
Ez vagy "még" rozsdafarkú , vagy "már" rozsdafarkú, nem tudom eldönteni. Nálam a telepen(kertészet) volna éppen csábító hely telelni, de olvastam, hogy a tojók akár két héttel korábban is visszajöhetnek, és amilyen kánikula volt még másfél hete...

én épp az imént láttam egy minden bizonnyal "már" rozsdafarkút :wink: tojó madár volt, és a fejem fölött kb.2 méterrel ült ki egy párkány szélére :D tudtommal inkább a hím egyedekre jellemző az áttelelés... nemsokára ITT A TAVASZ!!! :drunken:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 7, 19:11 
columba írta:
Ja Istenem!
Egy rozsdafarkú toporog a teraszajtó előtt.
Ugyan "csak" tizen minuszok röpködnek folyamatosan, de a hó 20 cm-nél tart minálunk.
Egy helyre raktam ki lisztkukacot , de kétlem hogy megtalálja, ill. meg tudja enni mert azok is rögtön kővé fagytak.

Csicsörke írta:
szevasztok :lol:

Juteszembe a 2005-ös tél (remélem a 2007-es csak 3 hónap múlva jön...), amikor is egy házi rozsdafarkú áttelelését támogattam (alapvetően vonuló fajról van szó...) némi liszkukacsemegével :D
Itt vannak az én kis házi-házi rozsdafarkúmról készített képek, akit lisztkukaccal etettem a laborablakpárkányomról.
Az ablakból figyeltem meg ezt a bizonyos áttelelő öreg hímet:
Kép

A laborablakpárkányomra kihelyezett liszkukacokkal kenyereztem le :)
Kép

Nehéz sors vár az etetőbe helyezett lisztkukacokra :roll:
Kép

Na ezért nevezik rozsdásfarkúnak :D
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 20:22 
Betty írta:
Én úgy tudom, hogy a rozsdafarkúak elköltöznek még ősz elején. Lehet itt maradt az a csöppség? :?


Ez vagy "még" rozsdafarkú , vagy "már" rozsdafarkú, nem tudom eldönteni. Nalam a telepen(kertészet) volna éppen csábító hely telelni, de olvastam, hogy a tojók akár két héttel korábban is visszjöhetnek, és amilyen kánikula volt még másfél hete...
Most cudar idő van. Most jöttem be, -16 C kint ,meg 28 cm hó. Reggelre a minusz húsz nem kizárt.
A potenciális lehetőségek , és az ordító kényszer ellenére alig látok madarat. Hébe - hóba, egy -két széncinke, egy- két veréb, pár fekete rigó, egy vörösbegy meg a rozsdafarkú. Három helyen is próbálok etetni, de alig fogy a napraforgó.
Az itatásról az az ötletem támadt, hogy nyitott, de védett helyen, hungarocell lapra tettem egy kiss tepsit, abba ferdén egy cserepet, vizet meg egy 10 wattos akváriun fűtőt. 2/3 részt be van fagyva, de egy kis folyadék azért mindig marad a fűtő körül.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 19:46 
A varnyúúúúúúúú is madár :lol: . Nálam rengeteg cinke van, kék is szén is, meg sok mezei veréb. Régebben a sok házi veréb között volt 4-5 mezei, most 30-40 mezei jár ide, közöttük a házi verebek száma nulla. Jól eltűntek valahova. :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 19:00 
Én úgy tudom, hogy a rozsdafarkúak elköltöznek még ősz elején. Lehet itt maradt az a csöppség? :?
Én itthon most olyan kevés cinkét látok, pedig tettem ki nekik a kert minden szegletébe eledelt. Az egyik cinkegolyót pl a "varnyúúúúúk" lecibálták és szétszedték :evil: Ok, hogy nekik is enni kell, de olyan tökéletlenek.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 16:09 
Ma megjelent az etetőmön az első fenyőpinty. Nálam ők csak akkor jönnek be, ha nagy a hó és a hideg. Most van mindkettő. :69:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 14:25 
Hát nálunk is nagy a forgalom az etetőnél, de nálunk a rozsdafarkú viszi a csikos szotyit és az almát is..Rozsdafarkú, mert ismerem.Sajna rovarom nincs csak rovaros lágyeleségem, azt lehetne adni nekik?
Mondjuk rohadt drága..Levideóztam egy 6-os őszapó csapatot is de nem tudom, hogy kell felrakni.Most lesz időm az ablak előtt ücsörögni, megpróbálok nem mindennapi vendégeket lekapni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 13:56 
Ja Istenem!
Egy rozsdafarkú toporog a teraszajtó előtt.
Ugyan "csak" tizen minuszok röpködnek folyamatosan, de a hó 20 cm-nél tart minálunk.
Egy helyre raktam ki lisztkukacot , de kétlem hogy megtalálja, ill. meg tudja enni mert azok is rögtön kővé fagytak.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 9:24 
Madaras hójelentés :D :
A képen egy zöld küllő munkálkodik. Ilyet életemben nem láttam!
http://kozmaerzsebet.blogspot.com/2012/ ... kodik.html


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 11:33 
Gabesz írta:
A rettenetes hideg miatt (reggel -27, akkor éjszaka lehet, hogy -30 is volt...) ma reggel egy elpusztult baglyot találtam a ház előtt. Ahol és ahogy ott volt a földön, szinte biztosra veszem, hogy szabályosan leesett a tetőről. Macskabagolynak vélem, fotót még nem készítettem róla. (Csak anyósom meg ne tudja, hogy a hideg verandán én mit rejtegetek... :? ) Nagyon sajnálom. Bár az is lehet, hogy idős volt már, nem tudott elég táplálékot szerezni és emiatt nem bírta a hideget sem...

aaaazdedurva!!! :(
még anno, a mostanság gyakran emlegetett '87es nagy tél alatt, megboldogult gyerekkoromból rémlik egy eset, hogy amikor egyszer mentünk a boltba édesanyámmal a nagy hóban és hidegben, pont közvetlenül mögöttünk esett le a villanydrótról egy vetési varjú és lehelte ki megfagyott lelkét... :cry:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 21:44 
A rettenetes hideg miatt (reggel -27, akkor éjszaka lehet, hogy -30 is volt...) ma reggel egy elpusztult baglyot találtam a ház előtt. Ahol és ahogy ott volt a földön, szinte biztosra veszem, hogy szabályosan leesett a tetőről. Macskabagolynak vélem, fotót még nem készítettem róla. (Csak anyósom meg ne tudja, hogy a hideg verandán én mit rejtegetek... :? ) Nagyon sajnálom. Bár az is lehet, hogy idős volt már, nem tudott elég táplálékot szerezni és emiatt nem bírta a hideget sem...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 16:07 
Vörös riasztás - a kemény fagyokban kritikus kérdés az itthon telelő madarak segítése!
"Ezekben a napokban nem csak rendkívül hideg, de szélsőségesen száraz szibériai légtömegek alakítják Magyarország időjárását. Ilyen körülmények között - mivel nincs hó és zúzmara sem képződik- az etetőre járó madarak számára az energia utánpótlása mellett a víz megszerzése is létkérdést jelent. Ezért is fontos, hogy a mag, az alma és az állati zsiradék (cinkegolyó, vaj, faggyú) mellett napközben legalább néhány órán keresztül folyékony halmazállapotú vizet is találjanak a madarak az etetők alapfelszereltségéhez hozzátartozó itatókban."
http://www.mme.hu/component/content/article/15-legfrissebb-hirek/1707-voros-riasztas-a-kemeny-fagyokban-kritikus-kerdes-az-itthon-telel-madarak-segitese.html

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 11, 22:19 
Sziasztok!

A földi jószág 52-nél biztos mókus. Úgy mozog, mint egy mókus, akkora, mint egy mókus stb. Ha amerikai madáretetős videókat néz az ember, mindig van rajta néhány.

Néhány éve a Dohány utca elején lévő teknősös boltban a fiúk megszelídítettek néhány verebet. Simán berepültek a boltba, elvették kézből a tücsköt-lisztkukacbábot.
Amíg fiókáik voltak. Utána nem jöttek 50cm-nél közelebbre.


A www.ustream.tv honlapon rengeteg online kamera van. (pets & animals / birds)

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 11, 17:19 
Semmiképpen sem róka az (túl kicsi ahhoz). Ha a videót úgy nézed, hogy az egeret a "szörmés állat" belépési pontjára mozgatod, akkor a FLASH alapú lejátszók esetében egy kis infó ablak is megjelenik, hogy ott biza egy fekete mókus látható (gondolom a feltöltő "jelölte" be). :mrgreen:

Fekete Csaba írta:
A fán lévő állat az nem mókus. Az az a harkály, amelyik pár másodperccel előtte a tenyérből ette a magokat.

Tényleg egy harkály van ott.


Itt pedig egy videó, hogy nem kell műkéz (műnő, műhernyó) a mutatványhoz:


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 jan. 11, 17:02 
A fán lévő állat az nem mókus. Az az a harkály, amelyik pár másodperccel előtte a tenyérből ette a magokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 11, 0:19 
Frici írta:
Hát kinéztem a szemem de nekem róka, bár vérmókus méretű :mrgreen:

A videó készítője cimkézte fel, hogy az ottand biza egy amerikai feketemókus. Ennek fényében párszor visszanézve én is inkább mókust látok benne (bár, hogy pontosan milyen arra nem mernék fogadni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 10, 22:53 
Warhawk írta:
Frici írta:
A rókát nézve csavart használt az illető :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !

Mókus az! Nem róka. (öööö na, ebből hogy jövök ki, hogy ontopic maradjak?)


Hát kinéztem a szemem de nekem róka, bár vérmókus méretű :mrgreen: , de mókus oson ilyen sokat a földön egész képernyőn keresztül fehér farokheggyel? Azok csak lejönnek a fáról szökdécselnek kicsit aztán visszakúsznak nem??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO