Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 17:24 
Köszi.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 13:59 
Köszi az infót... szóval ének verseny most nem lesz. Akkor mitől lehet a kategóriájában mondjuk a roller kanári magyar bajnok Gyulán? Vagy egyszerűen csak nem lesz ilyen kategóriában magyar bajnokság? Gondolom ez utóbbi.

Volt már MO-n Waterslager, vagy Timbrado énekverseny itthon valaha? Tervben van (azaz van elég tenyésztő a versenyre)?

Gyulára elmegyek. Pilisvörösvár... aszongya, hogy ... mennem kellene, ha szeretnék én is egyszer nevezni.

A tőled vett madárka brutál jól énekel mostanság (behoztam pár hete az erkélyről és biztos előhozta belőle a tavaszi hangulatot a lakás egyenletes melege). Tavasszal egy tojót szeretnék tőled venni (minőséget minőségi helyről ;) - ez itt a reklám helye). Lehetőleg nagyon messze essen a családfában a kakasomtól. Priviben légyszi keress fel, ha van lehetőség már foglalni. Köszi.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 13:05 
Pardon... most látom, hogy az Magyar Bajnokságon Timbrado és Waterslager kategória is van, azaz csak én vagyok tájékozatlan és nyilván többen tenyésztik őket, mint gondoltam (még ha ez relatíve kevés embert is jelent). :oops:

Az angol nyelvű irodalmat néztem és ott waterslager-t láttam, de a versenyben Malinois kiírást látok... a kettő elnevezés ua, vagy az egyik részhalmaza a másiknak?

Ettől még az American singer kérdés érdekelne, azaz, hogy van-e valaki, aki ilyen madárkákkal foglalkozik?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 11:02 
Fálig meddig OFF (de nem tudom máshová írni):

Érdekes dolog, hogy Magyarországon egyedül a roller énekes kanári tenyésztés, ami tudtommal jelen van (persze tudom, hogy ez elég nagy hagyománynak örvend és azt ugye jó megőrizni/ápolni valamelyest). A többi énekes kanári tartásáról (american singer, timbrado, waterslager, orosz) vagy ritkán, vagy semennyire nem hallottam. Persze nyilván az is közrejátszhat ebben, hogy elég kevesen foglalkoznak énekes kanári tenyésztéssel kis hazánkban, de ha színkanáriból szinte minden árnyalat megtalálható, akkor elvileg nincs akadálya, hogy énekesből is minden típus meglegyen...

Pusztán kíváncsiságból érdekelne, hogy foglalkozik-e valaki kis országunkon belül ezekkel az énekes fajtákkal? Ha igen, akkor mi szükségeltetik ahhoz, hogy verseny rendezésén/elindításán is elgondolkodjanak (azaz mondjuk mennyi indulóval érdemes ilyenbe gondolkodni egyáltalán)?

Ugye azt tudom, hogy az american singer fiatal fajta és 1/3 border 2/3 roller vér csörgedezik az ereiben... állítólag ha tartja az ember az arányt, akkor az 5. generációra már van american singere (igaz nem pedigrés). Kíváncsi lennék, hogy ti tapasztaltabbak hallottatok-e erről.

A waterslager meg ha jól tudom belga fajta és igen különös, közepes hangerejű és lágy éneke van (azt írják róla, hogy kicsit hasonlít pl. a vízbuborékok hangjához).

Félreértés ne essék: A roller persze nagyszerű hangú kanári, tehát nem ellene beszélek... az egyetlen példányomnak nagyon szeretem a hangját még úgy is, hogy az elmúlt félév során sok olyan hangot épített bele a repertoárjába, ami miatt simán kizárnák egy versenyről (bár mondjuk a kora miatt se lehetne résztvevő, hiszen 2010-es tavaszi születésű).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 3, 11:03 
Demonstratív céllal:


(Imáron ez is működik, lehet hangokat feltölteni)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 nov. 26, 15:30 
Háááááááát, hogy is mondjam...
Nem nagyok.
Hö-hö-hö...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 23, 11:30
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 nov. 26, 13:50 
Üdvözlök mindenkit!
Valaki tudna mondani valamit a mini kanárikrol?
Érdekelnének!
Köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 6, 10:15
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szentendre 30 542 99 20
   
Hozzászólás 2010 szept. 12, 21:42 
Sziasztok ! vérfrissitési szándékkal keresek timbrádókat !
tel 06 30 542 9920 Előre is köszönöm Csuti


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 14, 21:30 
Van néhány szép motívum a repertoárjában... :)

http://www.youtube.com/watch?v=n_IRTGrw ... re=related


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 17:40 
Szia , Zottan!

Ha jól vettem ki az előző hozzászólásodból ,úgy érzem neked is nagyon bejön a madárka éneke.
Szerintem fantasztikusan tehetséges énekes,akárcsak a timbrado. Egészen különleges a hangja, sajnos nem tudom megnevezni ,de talán olyan sípszerű.....
Ezzel a fajtával is csak az a gondom ,hogy nagyon hangos !
Mp3-as felvételem van több is ilyen-olyan orosz oldalakról....

A török barátunk ki fog minket innen dobni :14: :90:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 14:22 
Nem teljesen tartozik ide, de nem akartam új topikot nyitni, viszont mindenképp meg akartam osztani ezt a videót.
Orosz énekes kanári
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kMLY8WMfEFk&feature=related[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 3, 18:46
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Tápiószele
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 7:45 
Nem, tartani nem szeretnék, a pc-n is ninimálisra vettem a hangerőt, de mivel ez élőnél nehéz lehet... Nekem a roller kell, ez már volt és nagyon megszerettem :P De mint új élmény érdekes volt. Herr Doromboló, a törököt megtarthatod, nekem örmény gyökereim vannak, szóval... :x


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 5:24 
Szóval a vejkó fehértói ? :) Mik vannak....akkor földim a vejkód is na meg Szmolai is :D
Igen,szép a csilingelő kanári éneke.....csak ne lenne ennyire hangos :? Eleinte valóban szép és érdekes,de mikor már az ember nem tud nyugodtan pihenni tőle,fülét sérti akkor elgondolkodtató a tartása. Jártam már úgy csappernál ,hogy letakartam, de ez csak ideig óráig ment, utána letakarva is énekelt...sz@rt bele az egészbe ! :)


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 22:00 
Nálunk szerencsére nincs ill. van de nem versenyeztetik...
Bíró legyen a talpán ill. a fülén aki kibírná ezt a magas, a fülnek nem éppen a legkedvesebb hangzást. Talán az a különbség a csapperekkel szemben, hogy kissé halkabbak, de a magas tartományok miatt ez sem igazán a kislakások madara....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 3, 18:46
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Tápiószele
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 20:56 
Szia, Rollerbird! Tudtam, hogy Újfehértóról csak jó jöhet ! A vejemet is onnan importáltunk, ez is nagyon jó fogás volt! :lol: Köszönöm szépen az oldalajánlatot, nagyon tetszik nekem a timbrádó éneke, vidám kis dalnok, jó hangulató dallal. Ha jól láttam, hol zárt, hol nyitott csőrrel enekel, nagyon érdekes! Remélem, Magyarországon is van belőle és képviseltetik énekversényen! :shock:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 19:26 
Halihó !

Raina, drága ! Ha még nem hallottál Timbrádót énekelni akkor ezen a linken megteheted !

http://youtube.com/watch?v=3LdjAKmAeO8

By !


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 18:33 
Szia, Raina!

Mire előásom neked, Gabe már meg is mondta :roll: .
És ha ezt a topikot is végigolvastad, akkor bizonyára megnézted Ahmet filmecskéit is. Rod Stewart vagy az Eagels aláfestéseként a timbrado dalol... jó magas frekvencián :lol: de attól szépen :wink: .



Hello, Ahmet!!!

Where are you??? You have some visitors here interested in timbrado 8) .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 3, 18:46
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Tápiószele
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 17:18 
Köszönöm szépen, Nagygabe, most már tudom... Eza javasolt oldal nagyon jó! :lol:


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 16:49 
Egy énekes kanári fajta.
Itt olvashatsz róla többet: http://diszmadarak.dyndns.org/?q=enekeskanari


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 3, 18:46
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Tápiószele
   
Hozzászólás 2008 márc. 25, 16:32 
Sziasztok! A jó diák a szüneten nem csak a magyar helyeírást gyakorol, hanem a topicot is végig olvas(s?)a. Kérek fehomályosítást, mi egy Timbrado? :oops:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO