Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 11:54 
Szia

Természetesen nem zárható ki teljesen, hogy "saját" fenyőrigó állománnyal rendelkezel a kertben, és akkora mázlista vagy, hogy a néhány tucat hazai pár egyike nálad költ. De én óvatosan, nem kételkedve a fajismeretedben, megkérdezném: nem lehet hogy énekes rigóval kevered össze a rigóidat?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 10:36 
emys írta:
a fenyőrigó költő állománya meg kisebb a rétisasénál.

Ha ez igaz, akkor nekem lehet óriási szerencsém van, mert hatalmas mennyiségű földigilisztát hordtak el a kertből. Vagy fiókát neveltek vagy egy giliszta nagykereskedést nyitottak a közelben :lol:

Jobban körülnézek, hátha látok valamit...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 7:10 
Véleményem szerint is feketerigó a talált madárfióka. A viselkedése nagyon erre utal.
Nekem a kertben(parkban) minden évben költenek a feketerigók 2o11- ben 3 költésből 12 élő madárka röppent ki és a szüleik a földön nevelték őket egészen a szárnyrakapásig. Itt is élnek házi tigrisek, mégis megmaradt mind a 12 kölök. Ezek az urbanizációhoz szokott fajok nagyon jól felkészűltek az álcázásra, saját maguk megvédésére, többnyire semmi szükségük a segítőkész beavatkozásra.
Jó lenne tudatosítani a gyerekekkel, felnöttekkel, hogy azzal okoznak bajt, ha befogják az általuk kiesettnek hitt madárkát. Ilyenkor a legjobb ha nem zavarják és ott hagyják ahol van, mert a szüleik éberen figyelik, sőt a maguk módján védelmezik is, csak ezt többnyire nem igen ismerik fel a rátalálók.

Még valamit, ha etetni kell, jobb ha a méreg drága lisztkukac helyet földigilisztával etetjük, hiszen a rovarok mellett ez a fő tápláléka. Kb napi 4o db közepes giliszta.
Sajnos az igy befogott (megmentett) fiókát szakavatatlan kézben a kiengedéskor hamarosan elpusztúlnak, mert elmarad a szülők életre való nevelése és minden átveendö tudományuk, ami a túléléshez kell.
Ezért jobb, ha nem akarjuk megvédeni a látszólag árva fiókát.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 23:08 
Sziasztok!

Nem lehet, hogy Viki madara egyszerűen feketerigó?
Szőlőrigó tudtommal nem költ Magyarországon, a fenyőrigó költő állománya meg kisebb a rétisasénál.

Minden kis feketerigó így kezdi az életét, ekkora korban kijön a fészekből és elbújik valahol. Pont a macskák és más ragadozók ellen csinálják.

Ötlet a rigóval: mielőbb bevinni a fővárosi Állatkertbe. Ott van mentőközpont az elárvult madaraknak. Hozzáértő emberek nevelik fel és repatriálják őket .


Üdv:

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 16:36 
Rendben!
Megértettem.
Elmentem a legközelebbi Horgászboltba, és vettem lisztkukacot.
A baj, csak az vele, hogy annyira undorodom azoktól a mozgó állatoktól, hogy mikor egy kiesett a földre a csipeszből, azt hittem, hogy elájulok.
De megkeményítettem magam, és teletömtem a pocakját kukacokkal.

Köszönöm szépen a segítséget még egyszer mindenkinek!

(sajnos nem tudják a gyerkőcök, hogy hol találták pontosan a madárkát, meg nagyon sok a kóbor macska errefelé, és még ha tudnám is, nem lenne szívem kint hagyni :-) )

További Madaras Délutánt Mindenkinek!


Szamuelcsik Viki


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 14:01 
Na vagyok. Egyszeris itt van (volt) Napóleon: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... 657#p90657 Tán a te kis fiókádból is ilyen büszke fenyőrigó cseperedhet. Hanem ezen a fórumon belül -bár csak három oldal- már sok hasznos infót találhatsz. A továbbiakban nem ártana oda tenni fel kérdéseid, nagyon sokan járnak oda (is) kik jó tanáccsal segíthetnek. Azonban első és legfontosabb, mit Warhawk is tanácsolt: SOS kaja!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 13:47 
Én is valami rigófélére (Turdus) tippelnék. A rossz hír, hogy ezek rovarevők és folyamatosan el kell látni rovarral őket, különben nagyon hamar bajba kerülnek. Ha már nem megoldható a visszavitele a helyszínre (pl te sem tudod pontosan hol találták), akkor sürgősen meg kellene etetni lisztkukaccal (a leírás amit találtál abszolúte de jó, annak alapján menni fog). Ha viszont tudod, hogy hol volt, akkor a legjobb mindenképp az lenne ha vissza tudnád vinni oda (a szülők ha megtalálják etetni fogják).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 13:07 
szia, Viki!
Először is fenyő vagy szőlőrigó fiókára tippelnék úgy két és fél, háromhetes korúra. Rovarevő madarak ezek és pechjükre a fiókák mindig kirepülnek-kiesnek a fészekből, mielőtt rendesen megtanulnának repülni ahogy azt madárnak illik tudni. Szovel, az úgy van, hogy a mama a földön, bokor tövibe eteti a fiókáját, ha macskabiztos a terep. Jó lenne visszavinni, hátha vannak ott még tesók!
Figyuz, mennem kell, de még visszanézek.
Ui. a vadmadarasban olvashatsz erről bővebben még. Volt nekem is Napóleonom...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 ápr. 12, 11:38 
Sziasztok!


Először is elnézést, ha megint nem sikerült belőnöm a kérdés, vagy a témám helyét, de fogalmam sincs, hogy hol lett volna jobb helyen.
Kicsit bajban vagyok. A tegnapi kutya sétáltatásnál megint megtaláltak a helyi gyermekek, hogy Viki néni, Viki néni (pfú, 33 évesen néni) találtunk egy madárfiókát.
Amit sikeresen haza is hoztam. Első kőrben veréb fiókának néztem, aztán a szomszéd biológus lány azt mondta, hogy a verébnek más a csőre, tehát ez rigó.
Szóval, nekem mint Lórisnak, és Fisheresnek fogalmam sincs, hogy mi ez.
Amit tegnap este csináltam, hogy beírtam a "Google"-ba, hogy fióka felnevelése, és amit elsőnek felhozott, az a PusztaDoktor honlapja volt, ahol a következő útmutatót kaptam, hogy lehet egy fiókát felnevelni.

http://www.madarpark.hu/?q=node/1258

A kérdésem az lenne, hogy?
1., Milyen madár fiókája van velem?
2., És, hogy mivel is etessem, meg, hogy a kinézetéből megítélve, mennyi idős lehet, és hogy mi a további teendőm vele? (mennyi időnként etessem, mikor kell elkezdeni reptetni?)

Köszönöm szépen a segítséget!

Ja és becsatolom a képet!


Üdvözlettel: Szamuelcsik Viki
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 21:41 
Kellemes húsvéti ünnepet mindenkinek! ;)

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 18, 21:24
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Valódi név: N.Tamas
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 21:39 
Kellemes húsvétot kívánok mindenkinek! :)

_________________
Üdv: Buher


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 márc. 28, 9:04
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Tóth Dániel
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 21:25 
Én is kellemes húsvétot kívánok mindenkinek! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 18:47 
Kellemes Húsvétot Mindenkinek! :D :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 18:32 
Kellemes húsvéti ünnepeket minden fórumozónak!

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 17:49 
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden kedves fórumozó társamnak, és sok locsolót a lányoknak, és sok húsvéti papi tojást MINDENKINEK.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 17:13 
Pami törpenyuszimmal együtt Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok minden fórumozónak :D

Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 2, 20:44 
Na szép... Legalább tudom majd hova tűntek a madaraim. :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 ápr. 2, 20:36 
Jajj, mert kellett neked eddig vakarózni :mrgreen: A hirdetésben egy kéz volt látható ahogy tartja harry potter láthatatlanná tévő köpenyét (ami persze láthatatlan volt). Írták, hogy alig használt, hibátlan, nincs elszakadva. Meg is vettem gyorsan, így megyek majd benne a madaraidért :D Egyébként potom 100 ezerért adta...ez nem volt pénz érte :D Biztos levette az hirdető oldal tulajdonosa mert komolytalannak tartotta. Szerintem meg néha jó egy kis hóbort.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 2, 20:15 
Már nincs fent. :(

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 ápr. 1, 22:24 
Ezt nézzétek!!!
Valakinek nem kell belőle? Én rendelek vagy hármat :mrgreen: Ádám ebben elhozhatom úgy a madaraidat, hogy észre sem veszed :mrgreen:

http://aprod.hu/hirdetes/harry-potter-e ... DdN77.html

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO