Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 13:24 
Üdv Guvat Komám :D Szervusz Lajos Bátyám :D
most mán én is itten is vagyok :wink:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 13:13 
Egyébként a hangjukat rögzíted valamilyen módon?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 13:12 
Hiányolom tőled a fotókat!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 12:55 
Szia Guvat !

....hát ez az !! Már érzem a tilalom hatását, mivel sokan keresik őket megvásárlásra, de nálam is bevezetem a stoppot és így kb. 5 - 7 évig még látható lesz a fajokból, hacsak nem jön be valami nagy probléma.
Addigra meg majdcsak megszűnik a behozatali tilalom, ha nem akkor marad a neten való nézegetés.
Elég jól tűrik a gyűrődést az őszi vedlés óta mindössze egy tojó és egy hím
a veszteség és már mindegyik olyan 95 %-os vedlésben van, de a zöme már kiszínesedett és pompázik. A farkuk még nem érte el az igazi hosszát, de szépen növöget nekik és repűléskor már surrog is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 9:55 
Szia Lajos bá'!

...és hogyan frissül az állományod?
mert most importstop van - ha jól tudom... :shock: ( de meddig? )
ha így marad, szép lassan eltünnek a volierekből ezek a fajok? :(


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 13, 4:49 
Szia neco !

Az a helyzet, hogy az eddigi sikeresen felnevelt egyedek mindig hímek voltak, így ebben nincs semmi tapasztalatom. Egyébként is a fiatal hímek csak a kikelést követő vedlési periódusban (tavasszal) színesednek ki. Közel egy év után. Ezért aztán csaknem egy évet kell drukkolni azért, hogy talán tojó is van a szaporulatban. Volt néhány évvel ezelött egy esetem, amikor az egy szem szaporulatom a tavasz bekövetkeztével még mindig tojó jellegű tollazatban repkedett. Na végre gondoltam magamba van saját nevelésű tojóm. Mi történt ? ... a várományos tojó egészen későn augusztusban vedlett ki himmé. Ez a madár azóta is mindig aug. - szeptember hóban vált ruhát és télen viseli azt, bár a téli tollazata nem olyan szép és rendezett, mint a többiek nyári tollai.

Csere - berére meg nincs lehetőségem, ugyanis alig van madarász aki valamely fajt tartaná, talán 1o - 12 fő az egész országban és azok is többnyire néhány párral dolgoznak. Ezek nem igazán tenyészthető fajok inkább azt mondanám, hogy megfelelő helyen tartva igen látványos és dekoratív tollasok, melyek kellő türelemmel tartva igen sok különlegesen szép és rendkívűl eltérő tulajdonságokkal bírnak a többi egzotához képest. A hímek nászidőszaki hangja meg hasonlóan kellemes a rollerokéhoz. Persze megse közelíti a legsilányabb roller énekét sem, de vannak hasonlóságok Pl: fajonként a félig nyitott csőrön keresztűl más - más, de igen szép, lágy dallamokat produkálnak, melyek nem harsognak, de olyan
figyelemfelkeltőek és egyediek, hogy távolról is felismered, hogy mely faj egyede énekel. Ehhez még az is hozzájárúl, hogy a Trubadúr irigylésre méltó testartásban teszi a szépet a Kaszanovasága beteljesülése előtti napokban.
A vándorlás az igaz, csak azt már az összeszokott kis hárem és a csapatban még kinem színesedett fiatal hímek teszik és ezalatt keresik a tojók a gazdamadár megfelelő fészkekeit, ahova aztán becsempésznek 1, vagy legfeljebb 2 saját tojást kiköltésre. A felnevelkedés során rögzűl aztán a fiatalokban a gazdamadár éneke, mindig az amely fajnál nevelkedett. Vannak fajok, melyeknek az élőhelyükön több eltérő faj is a gazdamadara, igy a fajon belől néha hozzájut az ember két teljesen más dallamokat fuvolázó azonos fajhoz tartozó egyedhez.
Itt jegyezném meg, hogy a sirálykával nevelt hím eddig nem vette át a nevelő faj énekét. Ezért aztán azt gondolom, hogy az énekét nemcsak a berögződés szabályozza, hanem genetikai kód is közrejátszik a kialakulásában. Hú, de szárazra sikerült a bejegyzés !! Talán olvasható.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 12, 13:24 
Üdvözlöm Lajos bátyám!

A vidákról olvasgatva szöget ütött a fejembe valami. Írtad hogy csak a frissen fogott tojókkal párosodik a domináns hím a csapatból. Mi van az előző évben kelt tojókkal? Gondolom nem túl nagy létszámú a szaporulat, de úgy vettem ki sikerült már nevelned sirálykákkal néhányat. Ezekkel a fiatal tojókkal sem párosodik a hím?
Nem tudom hányan tartotok vidákat, de nem próbáltátok még egymás közt kicserélni a tojók csapatát? Vagy esetleg a hímet vagy hímeket? Lehetséges talán hogy nászidőszakban elindul valamiféle vándorlás a természetes élőhelyen és ez a probléma okozója? Valami rémlik hogy olvastam a neten erről valahol, keresgélem is két napja de nem találom. Lehet hogy rosszul emlékszem......?!?!

Üdv : neco


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 márc. 29, 10:24 
Sziasztok,

tegnap felkerült a honlapra sorban a harmadik vidapinty fajleírás, a Paradicsom vida.
Nem kevés bosszúságot okozott nekem a taxonómiai besorolásuk.
Az Ornitológusok, egyéb dolguk nem lévén, vitatkoznak hogy mely fajok, alfajok tartoznak is a Paradicsomvidák közzé.

A fő bonyodalmat az Orientalis faj (alfaj )okozza. Némely Ornitológus nem a V. paradisaea alfajának tekinti, hanem egy különálló fajnak, V. orientalis -nak.
Ebben az esetben V. orientalis alfajának tekintendő még a Vidua aucupum, Vidua togoensis és Vidua interjecta.
A másik oldalt a Vidua paradisaea (Paradicsomvida) marad egyetlen alfajjal, a Vidua obtusa -val.

A fajleírásban az általánosabban elfogadott besorolást vettük figyelembe, mely lényegesen egyszerűbb.
Ez alapján a Vidua paradisaea -nak két alfaja létezik, a Vidua paradisaea orientalis és a Vidua paradisaea aucupum.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2007 márc. 24, 18:38 
Sziasztok !

Mivel hamarosan felkerűl a honlapunkra ezeknek a madaraknak a faj és tartási leírása úgy gondoltam, hogy nyitok egy topikot az esetleges kérdésekre is, illetve itt lehet kicserélni a felvetödött gondolatokat a tartásáról, beszerzéséről stb....
Hát kérdezzetek, ha tudok válaszolok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO