Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 máj. 8, 14:22 
Papagájfan írta:
Helló!
Azt kérdezném hogy ha az odú fel van téve a kalitra akkor is kell engedni a papagájokat röptetni? :? :| :monkey: :pig: :scratch:

Nem!!! :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 6, 17:10 
Helló!
Azt kérdezném hogy ha az odú fel van téve a kalitra akkor is kell engedni a papagájokat röptetni? :? :| :monkey: :pig: :scratch:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 19:39 
sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ha egy papagáj (6 hetes) hozzám került, utána mikor engedhetem ki?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 16:11 
ivanicsz írta:
A kérdésem az lenne,hogy az imervectint-L spotot makacs esetben lehet-e,érdemes-e hullámos papagáj csőrén át beadni (persze max 1 cseppre gondoltam). Esetleg gyakrabban ismételjem-e,vagy nagyobb dózisban,mint a használati útmutatóban leírják.

Ha belső élősködők ellen akarod használni, akkor nem csak, hogy lehet, hanem egyenesen ajánlott a csőrön át történő adagolás (akkor is 2 csepp kell a LIGHT verzióból). Arra figyelj, hogy a külsőt és a belső adagolást ne keverd. Ha külsőleg adtad, akkor várd ki az egy hetet és csak utána add belsőleg. Tekintve, hogy a szer csak a kifejlett egyedeket pusztítja el, kb még 3x kell majd megismételned a kezelést (5 naponként).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 28, 21:54
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 16.ker
Valódi név: Ivanics Zoli
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 10:38 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy az imervectint-L spotot makacs esetben lehet-e,érdemes-e hullámos papagáj csőrén át beadni (persze max 1 cseppre gondoltam). Esetleg gyakrabban ismételjem-e,vagy nagyobb dózisban,mint a használati útmutatóban leírják.
Április 30-án csepegtettem a használati utasítás szerint 2 cseppet a nyakbőrére,de még mindíg (irritálja valami a torkát,mert tüsszög-sípol.(egyébként eszik-játszik rendesen;1 lábon alszik). A probléma lassan 2 hónapja fennáll. A megfázás teljesen kizárva!
Segítsetek,hogy ne kelljen állatorvoshoz vinnem,mert lehet az jobban megviselné szegényt,mint ami most van,ráadásul nem is nagyon vagyok pénzügyileg eleresztve....

Válaszotokat előre is köszönöm.

Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 máj. 2, 19:58 
Igen......

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 2, 16:59 
Találtam mégegyfajta hámot a neten, Tompe, a tiéd is hasonló?
LINK: http://webzoom.freewebs.com/featheredfa ... ndone1.JPG


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 máj. 2, 11:53 
Akkor én a más típussága miatt gondoltam, hogy játszik, mert nem ilyenre emlékeztem formailag. :D
Várom a képeket nagyon, még nem sikerült felfedeznem, ez hogyan működik. :eye:
Köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 máj. 2, 10:38 
Vikemi írta:
Szia Tompe!
Ő most ezzel csak játszik, igaz? :mrgreen: Nagyon aranyos! És ez ugyanolyan alakú, mint a nagyobb?


Nem, dehogy!!!
Mi komolyan gondoltuk-ő meg komolyan nem-és ez egy harci jelenet!!!!
Ez más típus-majd teszek fel róla képet!
üdv-Móni

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 máj. 2, 10:22 
Szia Tompe!
Ő most ezzel csak játszik, igaz? :mrgreen: Nagyon aranyos! És ez ugyanolyan alakú, mint a nagyobb?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 1, 19:27 
Megint kivittem sétáltatni Szilvit, már asszem jobban megszokta a hámot, bár nem repült, lehet hogy túl nehéz(a hám). Utána meg amikor egy faágra ültettem, majdnem leesett. Pedig próbáltam minél könnyebbre tervezni. De más probléma nincsen, jól éreztük magunkat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 1, 16:00 
Az én madaramon sem volt valami stabil a hám, de megkockáztattam és kivittem. Nem repült, lehet hogy zavarja. Ki is bújt a hámból amíg kint voltunk. :D
Utána rögtön bevittem, nehogy elrepüljön. Szerintem ha már eléggé megszokja nem akar majd kibújni belőle. Az én "egyedi hámom" amit én varrtam gumis, nem kell rá csat, egyszerűen fel lehet húzni.
Ja és a tiéd milyen hám? Mennyi volt? A KAMIKAZEE hám az egyetlen amit a neten találtam, az túl nagy is, és ha az összes madárnak veszek elég sok lesz a végösszeg... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 máj. 1, 15:20 
Én ilyen minit vettem-kapcsos a hasán-hátán attól függően hogy adom rá!
Bár nagy csata a felvétel-és nem is merem vele még kivinni!!!!
Kép

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 1, 14:40 
Ma először tettem rá a papagájomra a hámot, mert már nem félt a közelségétől.
Egy oldalon azt olvastam, hogy rögtön az első alkalommal érdemes kivinni a szabadba, mert ha napokig gyakorolgatjuk hogy rátesszük, félni fog tőle mert feleslegesnek érzi a sok komplikációt.
A hámom megint kicsit túl nagynak bizonyult, -pedig már egyszer átszabtam- , mert a derekára való részen át tudta tenni a lábát, de attól még tartott a hám. Kimentem vele, de csak egy pár percre az ajtó elé. Szerintem félt, mert csak a tenyeremben gubbasztott és nézelődött. Később megint ráadtam a hámot, és a ház melletti telekre kimentem vele. Csak az ujjamon ült, nem akart repülni. Lehet, hogy zavarta a hám. Aztán a nyakamba mászott, és kibújt a hámból a kis rosszcsont. Szerencsére nem repült el, de azért megfogtam és rögtön bementem vele.
A hullámos papagájnak nehéz megállapítani a méretét, és nagyon nehéz megfelelő méretű hámot készíteni. Szinte mindegyikből ki tud bújni. Talán ezért nem is gyártanak nekik hámot. De szerintem Szilvi nem is akarna elrepülni, mert szereti a papagájbarátait. De azért nem szeretnék próbát tenni hogy hám nélkül elrepül-e! :D

És lenne egy kérdésem is annak aki tud esetleg segíteni. A hím papagájomon (Pityun) mostanában gyakran látom hogy remeg a szárnya. Más tünete nincsen, ugyanúgy viselkedik mint eddig. A többi madaramon nem láttam hasonlót. Mi lehet ez?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 30, 13:31 
Nincsmit!
Amit én csináltam olyan alakú mint a kamikazee hám, csak gumis és nincs rajta csat, amit elöl össze kell csatolni. Csak egyszerűen fel kell rá húzni. Azért itt egy kép (link) a kamikazee-s hámról:
http://www.otthon_vegezheto_munka.abbce ... _014_1.jpg
:mrgreen:
És így a súlya is sokkal könnyebb, nem húzza le a kis "gyenge" hullámost. Egy egyszerű, kicsi és könnyű karabinert raktam a hámra.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 ápr. 30, 12:35 
Köszi! Szóval ami a madáron van rész, az is gumis legyen? Gondolom valami "gyengébb" gumis anyag kell, mert hát törékenyek, és gyengék, igaz? Körbenézek itthon, és akkor megpróbálom saccra a méretet!
Még egyszer köszi! :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 30, 10:46 
Én gumis hámot terveztem, egy részt harisnyagumiból varrtam meg, és mivel gumis, nem kell rá csat vagy ilyesmi. A méretet pedig csak tippeltem, hát nem kellett volna mert kiderült hogy nagy, így újra kellett varrnom. :? :mrgreen:
De sebaj, a papagájom úgyis már majdnem megszokta, amikor kint van akkor a hámmal simogatom, amikor meg visszamegy a kalitkába akkor a tetejére teszem, (a KAMIKAZEE hám oldalán olvastam).
De szerintem hét végére vagy jövő hétre már teljesen megszokja. :mrgreen:
:mrgreen: :drunken: :cheese: :D 8) :lol: :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 ápr. 30, 10:22 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a hullámosra méreteiben mekkorára kell gyártani a hámot? Olvastam már én is róla, és tetszik az ötlet. Ja, és hogy milyen anyagból a legjobb varrni!
Köszönöm!! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 30, 7:52 
Nekem nem olyan hámom van, tudom hogy a legkisebb méret az (XS ha jól emlék..) nimfákra van, én saját kezűleg varrtam hámot neki. A gumis pórázt ma fogom elkészíteni. :mrgreen:
Nehogy már csak úgy kidobjak az ablakon 3000x forintot... Ráadásul ha majd az összes papira kell, feleslegesen kidobnék több mint 10.000 forintot.
:83:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 19:10 
Papagájfan írta:
Hát nálam ez fordítva van! :mrgreen: :mrgreen: :D
Köszönöm, majd megpróbálom akk. fokozatosan, hogy napról napra több ideig veszem ki. Majd megpróbálom a hámhoz szoktatást is kicsit később, és akkor majd az udvarra is kimehetek vele. :mrgreen:
Egy oldalon azt olvastam, a hámmal autóban is lehet vele utazni. Bár én azért nem tervezem "megutaztatni", de néha kimegyek maj' vele sétálni. A házunk mellett van egy füves telek, ami a házhoz tartozik.

A türelem igen az jó, hogy ha van, ám ez a papagáj hám a legkisebb méret a nimfákra való úgy tudom. Saját kezűleg le kicsinyítettem hullámosra, tudott vele repülni, de ezek a dolgok nem nekik valók szerintem, 5 percig néztem vele elég is volt. Lehet most meg lincseltek de akkor inkább már egy kis toll igazítás, ha szabadba is akarod vinni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO