Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 9:12 
Sziasztok,még mindig én vagyok. A hozzászólásom még meg sem jelent..:S Nem tudom kinyitni a csőrét,egyáltalán nem tát,de "sípol",amikor magára marad a ketrecben,szépen lassan le fog gyengülni és éhen hal..én meg itt kínlódok ezzel a vacak fórummal. (elnézést,de...feszült vagyok,két éves kislányomat is el kell látnom közben,kapkodok ide-oda)Tök jó,vannak fent videók,stb.,de azon a fiókák tátanak! Mennyi időm van beszerezni a szükséges dolgokat,mielőtt legyengül? Mennyi esélyem van rá,hogy eszik magától az elé helyezett ételekből? (köles és főtt búzadara összekeverve főtt tojással - kis gombócokban a kalitka aljában egy lapos tálkán) Segítsetek légysziii!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 8:47 
Sziasztok! Tegnap este tesóm hazahozott egy balkáni gerle fiókát,úgy vitték be neki az állatkereskedésbe,ahol dolgozik. A fióka tollas,de még puha a csőre-nem evett semmit,próbáltam főtt búzadarával és főtt tojás keverékével megetetni,de nem jutottam semmire sem! Segítsetek kérlek,mit tegyek! Nemsoká indulok a gyógyszertárba,próbálok inzulinos fecsit venni-mert szerintem magától még nem tud enni és muszáj tennem valamit. Köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 18:57
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Valódi név: Zsófi
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 14:57 
Itt van a mai fotó a mentvényünkről. Sokat tollasodott a két nap alatt is.

http://kepfeltoltes.hu/view/140620/PICT ... es.hu_.jpg

Kérem továbbra is, ha valaki felismeri, milyen fajhoz tartozik, ne tartsa magában! :)

Köszi előre is!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 18:57
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Valódi név: Zsófi
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 15:54 
Köszi, Warhawk!
Tegnap készített másik fotó a madárról:

Kép

A begyén néztem ma, az ott kibújó tollak világosbarnának tűnnek, majd készítek még fotókat következő etetéskor!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 14:31 
Almamag írta:
Itthon óránként etetjük: túró+főtt reszelt tojás+főtt répa+mák+pici lenmagliszt+kalciumfoszfát por összetevőkből kis légybáb méretű kukackákat gyúrunk, valamint szemcseppentőből itatjuk. Elég szépen eszik, nagyokat pottyant, szerencsére nincs hasmarsa. Ma délután csalánszedés is kilátásban van! Ma kapott 1 csepp Vigantol (D vitamin)-olajat a papijába. Infralámpával melengetjük etetéskor, egyébként rongyokból van neki bebugyola+takaró.

Elég nagy már ahhoz, hogy 2 óránként tápláljuk?

A keverék nem rossz, de a Hasznos infók - madármentéshez-be tettem fel egy ennél jobb keveréket. Az pár napos madárnál is működik (olasz recept).

A melegítés jó, még nincs saját hőháztartása a kép alapján, de pár nap és az infra felesleges lesz neki. Nem akarok tippelni, rigófélére gondolok, de nem tudnál esetleg még képeket feltenni róla?

Igen, a két óránkénti etetés teljesen jó lesz (az ennél kisebb madárnál is megfelelő lenne).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 18:57
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Valódi név: Zsófi
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 14:04 
Sziasztok!
Tegnap találtunk egy papírdobozban egy csapat kismadarat a lakótelepen, egy fa ágai között - valószínű tudatlan hülegyerekek "produktuma" :evil: . A lecsukott dobozban 4 halott galambfióka és két már kitollasodott feketerigó fióka mellett volt egy kis szerencsétlenke, amelyik még túl kicsi ahhoz, hogy önálló legyen.

Szerintem rigóféle, kérlek benneteket, azonosítsátok be a faját, és azt is, hogy kb. mennyi idős lehet! A kibújó tollacskái feketék.

Kép

Itthon óránként etetjük: túró+főtt reszelt tojás+főtt répa+mák+pici lenmagliszt+kalciumfoszfát por összetevőkből kis légybáb méretű kukackákat gyúrunk, valamint szemcseppentőből itatjuk. Elég szépen eszik, nagyokat pottyant, szerencsére nincs hasmarsa. Ma délután csalánszedés is kilátásban van! Ma kapott 1 csepp Vigantol (D vitamin)-olajat a papijába. Infralámpával melengetjük etetéskor, egyébként rongyokból van neki bebugyola+takaró.

Elég nagy már ahhoz, hogy 2 óránként tápláljuk?

Előre is köszönöm a választ!!!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 jún. 16, 19:10 
A falu melletti kis strandon a napozó deszkák közé beesve találtak a gyerekek egy feltehetően valamilyen vízi csibe, vagy vízi tyúk, netán guvat fiókát. Ahogy nézem, nemrég kelt ki a tojásból. Annyira rejtőzködő vagy gyors ez a vízi madár, hogy annak idején egyetlen egyszer sikerült csak megpillantanom egy felnőtt példányt a patak növényzete között és évek óta hiába keresem, sosem láttam őt azóta. Most meg idehozták a gyerkőcök ezt a csibét. :|

Teljesen egészségesnek találom, ivott is a kanálból pár csepp vizet, reszelt tojást és darát adtam neki. Ügyesen csipegette az ujjam mellől a falatokat, ahogy kopogtattam neki... Olvasom a wikipédián, hogy "Apró gerinctelen állatokat és zöld növényi részeket keresgél vízben, amiért akár alá is bukik." ... Most mi a csudát csináljak vele???? Infra lámpa alá tettem dobozba, de nem ül nyugton. Hatalmas lábaival simán kimászik a dobozból és erőteljes a hívóhangja :shock: . A kezemben csendben van. Gondolom, kis csapatban mennek az anyjuk után, keresgélnek, eszegetnek. Ha kelnek is csibéink, tehetem melléjük, míg nagyobb nem lesz? És mit adjak enni??


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 16:37 
Nem találtam meg őket... Pedig végigfésültük a terepet... :| :cry:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 15:39 
Sziasztok!
Nemrég kaptam egy e-mailt. Hogy favágás közben találtak 4 varjú fiókát... A fát 11 körül vágták ki, akkor vették észre őket, feltételezhetően az egyik kivágott fán voltak, most megyek, megkeresni őket, mert ott lettek hagyva a sásosba...
Mivel kell őket etetni? Kinek kell szólni??
Egy képet is küldtek olyan 2-3 hetesnek tűnik rajt a madár...
SOS!!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 17, 20:12 
Nyuzilla írta:
Most mi a manót csináljak vele? Kint 8 fok van, és szakad az eső még mindig....

Ha már melegre került ki ne tedd, mert vége lesz mint a botnak. Szerintem etesd (remélem bírod szuflával), ha pedig jobb lesz az idő és megerősödött, akkor engedd szabadon ott ahol találtad...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2012 máj. 17, 19:16 
Sziasztok!
Úgy látom, van bőven elárvult fióka... Mi egy kis fickót találtunk tegnap este a kocsibejáróban, ronggyá volt ázva.

Ha jól sejtem, zöldike, mert egy pár fészkel évek óta a szomszédban lévő tuján. Két fillért nem adtam volna az életéért, annyira vacogott. A begyében voltak magvak, szerencsére vacsora után pottyant ki. Reggelre nagy meglepetésemre ült a gyorsan összetákolt fészkem szélén, és kaját kuncsorgott. Én "profi" vagyok fecskendőből etetésben, csináltam már nem egyszer, ő meg nyelte a lágyeleséget, mint a pinty!
Reggel nyolckor tudtam etetni, majd csak délután négykor (munka), de a begyében volt valami sárga, biztos csipegetett össze valamit napközben.
Most mi a manót csináljak vele? Kint 8 fok van, és szakad az eső még mindig....

_________________
Annyi bölcsesség szorult belém, hogy néha szivárog...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 25, 12:11 
Viki írta:
...végül is milyen Rigó a lakótársam?
Ja, és honnan fogom tudni, hogy vissza engedhetem a vadonba?
És, hogyan tudnám, vagy mit kell tennem, hogy önállóságra neveljem?

szia, ő egy fekete rigó fióka, a Magyar Madártani Egyesület (MME) honlapján egy részletes cikk foglalkozik az ilyen esetekkel: Magányos fiókát találtam! - Mit tegyek?
http://www.mme.hu/napi-madarvedelem/madarmentes/fiokat-talaltam.html
egyébként a rigóféléknél természetes folyamat, hogy a fészekből kiugrált, röppképtelen fiókákat a szülők tovább gondozzák a fészken kívül is, nem kell őket megmenteni, kivéve, ha közvetlen macska-kutya-ember veszély áll fenn!
"...a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket."
ami az önállóságra nevelést illeti, az említett cikkből bemásolom az ide vonatkozó részt:
"elkészítés az elengedésre
Amint a fiókák elég nagyok a járásra, kapaszkodásra, tegyük őket egy megfelelő méretű madárkalitkába. Ebben az etetés is könnyebb, mivel a csipesszel a rácson keresztül is benyújtható az ennivaló. A kalitkában a fiókáknak kellő terük van a mozgásra, szárnypróbálgatásra, ami elengedhetetlen az önálló életre való felkészülésben. Amint a madarak a kalitkába kerültek, a kézből történő etetés mellett egy tálkában mindig legyen előttük megfelelő táplálék és víz is, hogy gyakorolhassák az önálló táplálkozást és ivást. Nagyon fontos, hogy ekkorra már tisztában legyünk a „madarunk” felnőtt kori táplálkozásával, mert a megevőknek (kúpos csőr) apró szemű magvakat kell az etető tálkába helyeznünk. Rovarevők esetében élő lisztkukacot, baglyoknak egy mélyebb műanyag dobozban élő egeret vagy sáskát, tücsköt adjunk, hogy gyakorolhassák a vadászatot. Az idő előrehaladtával fokozatosan csökkentsük az etetések gyakoriságát, így késztetve a fiókákat az önállósodásra. Legalább néhány nappal az elengedés előtt a kalitkát nappalra tegyük ki a szabadba, árnyákba (ügyeljünk, hogy a macska ne érhesse el), hogy a madarak szokják a klímát. Ha van egy kis szerencsénk, egy öreg madár felfedezi a kicsiket, és a gondozásába veszi, etetni kezdi őket. Végül a fiókákat egy bőséges etetés után engedjük el egy bokros, erdős helyen, a nappali madarakat a délelőtti, a baglyokat a késő esti órákban."

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 24, 22:23 
Viki írta:
Ja, és honnan fogom tudni, hogy vissza engedhetem a vadonba?
És, hogyan tudnám, vagy mit kell tennem, hogy önállóságra neveljem?

Ha már tud repülni, akkor adj neki tíz napot - két hetet és szabadon lehet engedni ott ahol találták. Önállóságra nevelni a nem csipeszből történő etetéssel lehet a leginkább. Teljesen "profi módon" persze csak kerti volierben tartva egy berendezett "biotópban" lehetne, de ez nem igazán megoldható nálad (panel).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 ápr. 24, 21:34 
Sziasztok,

Két héttel ezelőtt a gyermekek a következő madárfiókával csöngettek fel, hogy lent találták az utcán, több órája, és hogy a Viki néni fogadja be.
Az első képen látható a kicsike.
Akkor sajnos nem erre a fórumra írtam, mert hirtelen nem tudtam, hogy hova kell, de a segítséget a Kötetlen beszélgetések alatt kaptam.
Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget. (kaptam hideget meleget, inkább csak a meleget köszönöm)
A fióka jól van, megerősödött, tanul repülni és köszöni szépen jól van.
Sikerült barátságot kötnöm a gilisztával, a lisztkukaccal, és a tücskökkel is.
Külön megköszönném még annak a Budapesti Horgászbolt vezetőjének a segítségét, aki még telefonon is megkeresett, hogy segítsen.

Becsatolok róla pár képet, és mivel én inkább csak hobbi papagájos vagyok, ha valaki tudná, hogy végül is milyen Rigó a lakótársam, azt megköszönném ha megírná.

Ja, és honnan fogom tudni, hogy vissza engedhetem a vadonba?
És, hogyan tudnám, vagy mit kell tennem, hogy önállóságra neveljem?
(és sajnos, jelenleg lakótelepen lakom, úgyhogy nem fog tudni a kertembe fészkelni, mint ahogy valaki írta)

További kellemes Madaras napot Mindenkinek!

Viktória

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 19:40 
Andika84 írta:
Félek, hogy túletetem, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Amúgy nagyon jó étvágya van, többet is enne, mint amennyit kap. És akárhányszor meglát, tátja a száját.

A képek alapján ez egy már majdnem kirepült madárka. Egy alkalommal annyit adjál neki amennyit meg tud enni (ha már nem éhes, akkor nem kér többet). Mivel elég nagy, nem kell kétóránként etetni, de tehetsz neki ki magokat, hogy lassan szokja meg az önálló evést. Ugyanígy itatóba tegyél neki vizet is.

Készülj fel rá, hogy hamarosan repkedni kezd.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 11, 14:26
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 17:46 
Sziasztok!
Ötödik napja nevelek egy kis verébfiókát, Fecsinek neveztük el. Szerencsére nagyon eleven, sokat csipog és repkedni is próbál, bár egyelőre inkább csak egy ugrásnyit sikerül neki. . Már egészen tollas, szerintem elég nagy lehet. Lisztkukacot adok neki kétóránként és fecskendőből cseppenként vizet. Lehet, hogy ritkábban kellene etetni? És egy alkalommal mennyi kukacot kapjon? Félek, hogy túletetem, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Amúgy nagyon jó étvágya van, többet is enne, mint amennyit kap. És akárhányszor meglát, tátja a száját. Mikortól kell neki magokat adni, és hogy vegyem rá, hogy önállóan egyen? Elnézést, hogy ilyeneket kérdezek, de még sosem volt semmilyen madaram, és nagyon szeretném, hogy rendben felnőjön. Kérlek segítsetek! Köszönöm :)
Van itt róla két kép.
http://postimage.org/image/1v8paan1g/
http://postimage.org/image/1v7s7jp5w/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 31, 23:41 
Hátha Pipike001 megírja mi történt...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 máj. 31, 21:34 
Szia ! A képek alapján én is azt mondom hogy vadászfácán csibe.!
Viszont ahogy látom elég rossz állapotban van (nem így kellene viselkednie).....lehet mire írunk már rég elhullott. Az első hét napban nagyon fontos a megfelelő fehérje bevitel a hőszabályozás kialakulás érdekében. Ezt a természetben apró rovarokból tudják megszerezni.. Intenzív tenyésztésnél pedig az indítótáp ami nagyon fontos.. És persze a meleg(jelen esetben lámpa, vagy kotlós).

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 28, 17:40 
Warhawk írta:
Frici írta:
Ez 99,999999999999999999%-ban biztos, hogy valamilyen fácánféle fiókája :roll: . Én baromfi indítóval próbálkoznék :mrgreen: .

Baromfi indító az tökéletes. No meg friss víz mindig legyen előtte. ;)

Meg egy plüss állatka is kellene pót maminak :)

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 28, 17:05 
Frici írta:
Ez 99,999999999999999999%-ban biztos, hogy valamilyen fácánféle fiókája :roll: . Én baromfi indítóval próbálkoznék :mrgreen: .

Baromfi indító az tökéletes. No meg friss víz mindig legyen előtte. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO