Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 27, 16:23 
Az én madaram eltűri a hám közelségét, és a vele való érintkezést, nem próbál menekülni, bár repülni nem is nagyon tud.....
Úgy szoktam hogy a hám a kezemen van, és úgy simogatom és játszok vele, így megszokta a hám közelségét, de a fejére való rész tényleg elég szűk, így én is a hám másik részét szoktam a nyakára tenni, de nem nagyon viseli el, rágcsálja, csipkedi.
Lehet én is be fogok szerezni egy klikkert.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2012 jún. 27, 15:35 
Clickert használtam.
Amikor távolabbról már nem félt tőle odatettem mellé 5-10cm-re. Párszor hagytam elrepülni de mivel később se akart nyugton maradni megfogtam vagy elé/fölé tettem a kezem hogy ne tudjon elrepülni. Amint nyugton megült egy másodpercig klikk és jutalom. Ezt folytattam és kitoltam az időt addig amíg már egyáltalán nem zavarta a hám közelsége. Ezután hozzáérintettem a szárnyához,hátához,hasához,nyakához de mivel folyton elrepült megfogtam és úgy érintettem hozzá. 1-2 másodperc nyugton maradás után klikk és jutalom. Ezt is folytattam és kitoltam az időt addig amíg egyáltalán nem zavarta a hámmal való hosszabb érintkezés. Aztán mivel a kamikazee hám fejrésze kicsit szűk nem azt hanem a hám egy másik részéből csináltam egy akkora karikát amin simán át tudja dugni a fejét és azt tettem elé. A karika másik oldalán pedig egy jutalomfalatot tartottam. Amint átdugta a fejét a karikán de még nem ért hozzá a jutalomfalathoz klikk és így adtam oda neki a falatot. Ezt gyakoroltam vele majd amikor már jól ment szűkebb karikát csináltam és gyakran húzogattam,hozzáérintettem a nyakához a karikát miközben a falatért nyúlt. Ezt folytattam addig amíg már akkor átdugta a fejét a karikán ha elé raktam és nem kellett a másik oldalra raknom a jutalomfalatot és az időt is kitoltam. Ezután felgyorsítottam a dolgot mert nem akartam hogy szétrágja a hámot. Ráraktam a fejrészt de bármit is csináltam folyton rágta ezért párszor(de azért nem csak ötször) raktam rá és haladtam tovább. Átdugtam a szárnyai alatt majd gyorsan levettem róla. Ezt se csináltam sokáig. Közben persze folyamatosan jutalmaztam. Ezután már teljesen ráraktam és fokozatosan egyre többet hagytam rajt. És közben leszoktassam a hámrágásról pozitív büntetéssel. Azaz hámban nem hagytam lemenni a kezemről és amint elkezdte rágni előre/hátra döntöttem vagy megráztam hogy elveszítse az egyensúlyát és elengedje a hámot.
Ma már csak akkor rágják a hámot ha jelezni akarnak valamit pl.dobjam már el őket mert repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 27, 12:10 
És te hogyan szoktattad őket hámhoz?
Mert az én madaram fél tőle...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2012 jún. 27, 11:48 
Egy kivételével mindegyik papagájomat kb. másfél hét alatt szoktattam hámhoz a saját kicsit erőszakos de működő technikámmal.
Teljesen szelíd. Bárhogy megfoghatom,a tenyerembe tudom fektetni,stb.
Egyedül van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 jún. 27, 7:40 
Szóóóval a papagájon lévő részének teljesen jó egy puha cipőfűző? Ez tök jó! Tényleg ötletes!!!!
Mennyi idő, míg hozzá szokott a hullámosod? Ő teljesen szelíd? És egyedül van fajtabélileg? Nekem egy pár van, nem tudom ez hátrány-e. Kéz szelídek, de nem erőltetem a puszipajtásságot, hadd szeressék egymást jobban! :P :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 16:23 
Bocs a kép lemaradt. :oops:


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 16:19 
Több anyaggal is kísérletezek a hámhoz.
Ma találtam egy gumis anyagot, ami tökéletes a hámhoz. Nem olyan hámot csináltam, mint a Kamikaze ami itt nagyon híres, hanem mint egy Amerikában híres hám (azt hiszem Aviator hám ).
Tehát egybe van a hám és a póráz. De szerintem nagyon jól sikerült.
Itt van róla egy kép, akit érdekel:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 15:20 
Hmm, ötletes. :)
És aranyos az a nimfa! (persze a többi madár is akik az előző képen vannak)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 14:25 
Vikemi írta:
Szia!
Le tudnád fényképezni esetleg hátulról és a szárnya alatt is, hogyan van a hám?
Köszi!



Először átdugom a szárnyai alatt úgy hogy a két vége elöl és az egyik kicsit hosszabb legyen. Majd a hasán megkötöm úgy mint a cipőkötés legeslegelső lépése és a testéhez igazítom (de kicsit lazán hagyom hogy hátul átférjen alatta a vége). Majd az egyik végét a szárnya és a nyaka között hátra teszem és átfűzöm a hátán átmenő rész alatt. Aztán a másik végét is hátrateszem és összekötöm a két végét 2 csomóval.
Végül a pórázt/kenderzsineget elöl középen átfűzöm és kötök rá jó pár csomót. Mindig a középső részen kell átfűzni mert máshol hozzáér a kenderzsineg a bőréhez és kidörzsöli.
(a plüss papagájra kicsi a hám)
Csatolmány:
Magyarázat: 1
1.JPG
1.JPG [ 40.98 KiB | Megtekintve 14442 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: 2
2.JPG
2.JPG [ 44.47 KiB | Megtekintve 14442 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: 3
3.JPG
3.JPG [ 39.6 KiB | Megtekintve 14442 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: 4
4.JPG
4.JPG [ 35.04 KiB | Megtekintve 14442 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 10:00 
Papagáj, akkor lehet hogy többet nem viszem ki a madaram hám nélkül. A hám közelségét és a vele való érintkezést eltűri, de ha a nyakára teszem akkor máris szedi le magáról. Majd remélem megbékél vele.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 jún. 26, 9:35 
Szia!
Le tudnád fényképezni esetleg hátulról és a szárnya alatt is, hogyan van a hám?
Köszi!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2012 jún. 25, 21:56 
Sziasztok!
Szerencse hogy a cérna nem a lábára tekeredett mert akkor súlyosabb sérülése lenne mint a szárnytollvesztés. Használj inkább kenderzsineget.
Attól hogy a lakásban nem tud repülni még ne vidd ki az udvarra hám,kalitka nélkül mert ismerek olyat akinek a papagája szárnytollak nélkül is elrepült egy kisebb légáramlat segítségével.

Én a hulimnak nem varrtam,stb a hámját. A hámja egy kb.30 centis cipőkötődarab ami ha ráteszem úgy van rajta mint a gyári a hám pl. a nimfáimon. A póráz pedig kenderzsineg és gumi.(meghosszabbítottam a pórázt kb. 10 méterrel hogy jó nagyot tudjanak repülni,mindig visszarepülnek hozzám)


Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 23, 11:00 
Heló! Egy időre nekem nem nagyon lesz szükségem a hámra.... Most Mizó a vállamon ül, és voltam is kint vele az udvaron hám nélkül. Tudjátok, hogy merészeltem ezt?
Úgy hogy ma reggel történt egy kis baleset. Felfüggesztettem a kalitjába cérnával fa játékokat, amit meg is bántam, ugyanis ma reggel belegabalyodott a cérnába a szárnya, és ahogy vergődött kihullott szinte az összes evezőtolla. A másik szárnyába meg bele volt gabalyodva teljesen, így muszáj volt levágni... De szerencsére nem vadult vissza, ugyan olyan szelíd maradt, csak sajnos egy ideig nem fog repülni..... :oops: :(
Egyébként minden nap vagy 50x elmondom neki hogy "szia", így már próbálja is utánozni. :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 13:15 
Így van, hozzá kell szoktatni, nem lehet csak úgy ráerőszakolni akarata ellenére is. Én próbálom a nimfát hámhoz szoktatni, a közelségét és a vele való érintkezést el is tűri, így megpróbáltam "félig" ráadni ahogy a Kamikazee honlapján is le van írva, úgy hogy a nyakára való "hurkot" ráadtam. De ez már nem nagyon tetszett neki, úgy hogy várok még. De egyébként már majdnem, de mostmár tényleg majdnem teljesen kezes. Már a simogatást is jobban tűri. Először csak akkor tűrte, amikor enni is adtam, de most már bármikor. A kalitból való kivétellel is egyre kevesebb gond van. :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 13:06 
Danonino írta:
sose lehet tudni, am én is azért nem adtam rá mert szétrágta és nem tűrte el pedig még az elején igen.

Minden madár egyéniség, de szoktatás kérdése az egész.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 10:56 
sose lehet tudni, am én is azért nem adtam rá mert szétrágta és nem tűrte el pedig még az elején igen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 10:39 
Dani nagyon sajnálom hogy elment a madarad, hám nélkül én sem fogok madarat vinni a szabadba, de szerintem azzal együtt nem lehet baj.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 9:48 
én rájöttem hogy a madárnak tök felesleges szabadba lennie:( ha reptetni akarod inkább lakásba. az egyszer biztos hogy én többet nem viszek madarat szabadba:(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 9:34 
az első hám teljesen egybe volt varrva, és az gyengébb, de rugalmasabb is volt. Ez viszont két részből áll, úgy mint a gyári.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 jún. 22, 7:32 
Helló!
Én örülök, hogy írsz! Így, hogy képet is hoztál, látom is, hogy hogyan fogjak neki. (ha rászántam magam :P :mrgreen: )


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO