Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 19:17 
Szia !
Kicsit bővebben írnál róla, hogy
- mikor támad ?
- te mit csinálsz épp akkor?
- háttal vagy neki?
- midet csípi?
- hangosan szól rádió vagy tv ?
- beszélsz ?

ilyenekre gondoltam, kicsit bővebben az kevés, hogy csíp, oka van szerintem és ha mindent kizártunk nem kizárt, hogy...
Próbálok segíteni, igaz nekem sokkal fiatalabb korban kerültek ide a picúrok.
Velem is próbálkoztak, de leállítottam őket.
A páromat a kisfiú erősen támadta egy időben, de lekopogom gyorsan ( a fejemen ) már régen nem volt támadás :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 18:37 
3 éves...nagyon aranyos...sokat beszél, ugat, nyikorog, röfög.
Az előző gazdájánál a nők nem foglalkoztak vele, csak a 2 férfi... ezért a nők elleni "utálat", ami nálam már támadásba is átmegy....


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 17:14 
Szia!
Mennyi idős a madárka?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 17:09 
Nagyon köszönöm az infókat...Már ott tartunk, hogy letámad...rámrepül és csípni akar.....
De nem adom fel, mert sok türelem remélem egyszer csak csodát tesz. :lol: Vagy vacsi leszek...ki tudja.... :drunken:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 14:48 
Ezek a madarak nagyon érzékenyek lelkileg, szerintem meg kellene tudni, hogy volt-e az előéletében rossz tapasztalata nőkkel, gyermekekkel?
Nagyon sok türelemmel meg lehet kedveltetni magunkat, de nagyon fontos a mértékletesség!!!
A madárnak tudnia kell, hogy ki az "úr" a házban, hogy mi emberek nem vagyunk a cselédei, csak a barátai!
Ha egy Jákó valakin megérzi a félelmet, akkor főlé kerekedik...
Nagyon következetesen "nevelni" kell, vigyázva arra hogy nagyon jó a memóriájuk...
Pl. Egy hónapja voltak nálunk vendégek, egy hölgy jellegzetesen nevetett...egy hónap után Alfi ugyan úgy "nevet".
Minél többet a kalitkája közelében kell lenni, és hátratett kézzel beszélni hozzá, agresszívan viselkedik, hírtelen mozdulatokat tesz, pupillája kitágul/összehúzódik, tollát borzolja ügyet sem kell rá vetni.
Minden nap ugyan abban az időben foglalkozni kell vele, közben ügyelni kell rá hogy a madár ne legyen magasabban mint a fejünk.
Ilyenkor fontos a kölcsönös bizalom építése...később már lehet egy-két falatot adni neki a kedvenc ételéből...a madarak lelkéhez is a hasukon vezet az út...

Nekem egy agresszív nimfám volt...2-3 napig nem adtam neki enni, majd pedig kézből etettem...minden nap, tudta hogy csak tőlem, és csak a kezemből kap enni...szépen összebarátkoztunk...

A Jákók rendkívül okosak, jó a memóriájuk, jó a logikájuk...nagyon jól össze tudnak kapcsolni dolgokat a kis fejecskéjükben...!

Mivel sötétedéskor nem látnak jól, a legagresszívabb madár is jól befolyásolható olyankor mikor mi még látunk, de ő már csak homályosan...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 25, 21:04 
julietto írta:
Most éppen együtt fagyiztunk....ha valami finomságot viszek neki, elfogadja (ha épp nem csíp meg)

A fagyival (ha igazi fagyi) akkor vigyázz, mert egyrészt a hideg nem tesz jót, másrészt a madarak nem tudják a laktózt megemészteni, harmadrészt, meg a fagyiban túl sok a cukor és a nem túl természetes anyag (aromák). Szóval jobb inkább valami madárhoz illőbbel próbálkozni ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 aug. 25, 19:50 
Nagyon köszönöm a válaszod, nekem az is elég, ha nem akar csőrreggelire elfogyasztani és nem támad meg. Kárpótol a sok beszéd, röfögés, ugatás nyikorgás.
Most éppen együtt fagyiztunk....ha valami finomságot viszek neki, elfogadja (ha épp nem csíp meg)
Nem adom fel, életem végéig gondoltam a madarat, nem pedig csak úgy kedvtelésből....
Üdv: Juli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 25, 18:48 
julietto írta:
Rá 2 napra, (nem történt semmi a viselkedésünkbe, nem csináltunk vele semmi ijesztőt, vagy kellemetlen élményt) már csak a férjemet engedte magához, neki mindent megenged, hasra fordítja, úgy játszik vele, mint egy kutyával.

A jákó papagáj egyemberes madár. Akit kiválaszt, azzal lesz "jóba". Ha a férjed kevesebbet foglalkozna vele, akkor sem hiszem, hogy változni fog ez a már kialakult "kapcsolat".

julietto írta:
Segítsen valaki, hogy tudnék a bizalmába férkőzni, nem szeretném hagyni, hogy csak a férjem legyen a társa, mi is szeretnénk vele foglalkozni!

Hatalmas adag türelemmel lehetséges, hogy a jövőben titeket is el fog "tűrni", de annyira mint akit magától választott, sosem fog hozzátok kötődni.

julietto írta:
Előző gazdájánál tépte a tollait, nálunk szépen nő vissza, látszik rajta, hogy jól érzi magát.

Ez viszont jó hír, mert olyan is előfordulhatott volna, hogy dacára a jó környezetnek nem hagy fel a tolltépéssel.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 aug. 25, 14:11 
Sziasztok!
Egy kéréssel fordulnék rutinos Jákó tartókhoz!

Vettünk egy Jákó papagájt Szotyikát, amikor hazavittük rárepült a vállunkra, kézből evett, engedte magát simogatni.
Rá 2 napra, (nem történt semmi a viselkedésünkbe, nem csináltunk vele semmi ijesztőt, vagy kellemetlen élményt) már csak a férjemet engedte magához, neki mindent megenged, hasra fordítja, úgy játszik vele, mint egy kutyával.
A kislányomra meg rám borzol, támad, nem enged magához 2 lépésnél közelebb.
Ha kaja van a kezembe, hol elfogadja, hol megcsíp....
Segítsen valaki, hogy tudnék a bizalmába férkőzni, nem szeretném hagyni, hogy csak a férjem legyen a társa, mi is szeretnénk vele foglalkozni!
Előző gazdájánál tépte a tollait, nálunk szépen nő vissza, látszik rajta, hogy jól érzi magát.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO