Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 20:42 
m_andras írta:
Én szeretném csinálni (nem szándékozom munkadíjat fizetni senkinek egy kis barkácsolásért, amit ráadásul szeretek), viszont nincs hegesztőfelszerelésem, illetve tömbházban lakom, szóval a legegyszerűbb megoldások érdekelnek, így maradnak a sarokelemek.

Most egyelőre az a tervem, hogy Ausztriából rendelem a sarokelemeket, de jövő héten teszek egy kört a pesti vaskereskedésekben, hátha náluk is találok...

Először össze akarom állítani a keretet, meg kialakítani alulra a tálcás részt és a lenti oldalfalat, aztán jöhet a rács.

Itt egy oldal, igaz itt műanyag elemek vannak de szerintem ezek is elég erősek http://parrot.uw.hu/index.php?oldal=volier
Szerintem sima pont hegesztett rács megfelelő a nimfáknak Ha nincs hegesztő felszerelés, én egy mezei eljárást ajánlok igaz nem olyan szép mintha rá forrasztottad volna a keretre de megfelelő a célra. Egy drótfonállal rá fűzöd az aluminium vázra, itt egy kép a bal oldalt láthatod, persze ennél sokkal szebben meg lehet csinálni ez csak össze van dobva: Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 20:30 
gaborka írta:
m_andras írta:
És ilyen zártszelvény esetleg nem lenne megfelelő?

Vagy ez mérgező nekik?


Miért lenne mérgező? Lekened két réteg alapfestékkel, ha jól megszárad, azt nehezen rágják le.
De ezt simán lehet heggeszteni, így a sarokelemekre sincs szükséged... és jóval olcsóbb mint az aluminium.
Nálam ilyenből vannak a kalitok és a voliereket is ilyenből szándékozom majd csinálni.


Én szeretném csinálni (nem szándékozom munkadíjat fizetni senkinek egy kis barkácsolásért, amit ráadásul szeretek), viszont nincs hegesztőfelszerelésem, illetve tömbházban lakom, szóval a legegyszerűbb megoldások érdekelnek, így maradnak a sarokelemek.

Most egyelőre az a tervem, hogy Ausztriából rendelem a sarokelemeket, de jövő héten teszek egy kört a pesti vaskereskedésekben, hátha náluk is találok...

Először össze akarom állítani a keretet, meg kialakítani alulra a tálcás részt és a lenti oldalfalat, aztán jöhet a rács.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 20:04 
m_andras írta:
És ilyen zártszelvény esetleg nem lenne megfelelő?

Vagy ez mérgező nekik?


Miért lenne mérgező? Lekened két réteg alapfestékkel, ha jól megszárad, azt nehezen rágják le.
De ezt simán lehet heggeszteni, így a sarokelemekre sincs szükséged... és jóval olcsóbb mint az aluminium.
Nálam ilyenből vannak a kalitok és a voliereket is ilyenből szándékozom majd csinálni.

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 19:42 
norbi18 írta:
m_andras írta:
És ilyen zártszelvény esetleg nem lenne megfelelő?

Vagy ez mérgező nekik?

MIlyen madár menne bele András?



Bocsánat, lehet hogy ezzel kellett volna kezdenem. Egy pár nimfát szánok bele.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 15:34 
m_andras írta:
És ilyen zártszelvény esetleg nem lenne megfelelő?

Vagy ez mérgező nekik?

MIlyen madár menne bele András?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 11:27 
És ilyen zártszelvény esetleg nem lenne megfelelő?

Vagy ez mérgező nekik?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 9:31 
norbi18 írta:
Szia Elég jól megúszod akkor ennyiből :P


A rács lesz a nagyobb tétel, bár azt nem onnan szeretném megrendelni, hanem itthonról. "Hagyományos" (tehát nem négyzethálós, hanem inkább nyújtott téglalap alakú) rácsozatot honnan érdemes mostanság beszerezni itthonról?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 9:17 
Szia Elég jól megúszod akkor ennyiből :P


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 9:14 
zolikvar írta:
m_andras írta:
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy egy 100 x 80 x 60 -as kalit vázához elég 10 fm ebből az zárszelvényből (4x100 cm + oldalanként 2x80 cm + 2x60 cm, ha jól számolom)? Ha az eloxált alut nézem, akkor az 26 euro-ból kijön, plusz mondjuk a három elágazású idomból 8 db az 8 euro.

Valaki erősítsen meg, hogy jó az elgondolásom.

Még az is érdekelne, hogy ezekre hogyan lehet (szokás) felapplikálni magát a ketrecrácsot?

Köszi

a teglalapnak 12 oldala van , tehat mindenbol 4 db kell : 4x( 100+80+60) = 960 tehat elmeletileg meg igy is eleg a 10 fm , de ne feledkezz meg meg az ajtonak valo anyagrol sem !


Köszi a gyors választ!

Tudunk esetleg infót, hogy mennyi lehet a postaköltség a lenti osztrák cégtől való rendelés esetén?

Illetve, a rácsra vonatkozó kérdésemben is tudnál esetleg segíteni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 9:07 
m_andras írta:
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy egy 100 x 80 x 60 -as kalit vázához elég 10 fm ebből az zárszelvényből (4x100 cm + oldalanként 2x80 cm + 2x60 cm, ha jól számolom)? Ha az eloxált alut nézem, akkor az 26 euro-ból kijön, plusz mondjuk a három elágazású idomból 8 db az 8 euro.

Valaki erősítsen meg, hogy jó az elgondolásom.

Még az is érdekelne, hogy ezekre hogyan lehet (szokás) felapplikálni magát a ketrecrácsot?

Köszi

a teglalapnak 12 oldala van , tehat mindenbol 4 db kell : 4x( 100+80+60) = 960 tehat elmeletileg meg igy is eleg a 10 fm , de ne feledkezz meg meg az ajtonak valo anyagrol sem !


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 5, 6:57
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 8:18 
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy egy 100 x 80 x 60 -as kalit vázához elég 10 fm ebből az zárszelvényből (4x100 cm + oldalanként 2x80 cm + 2x60 cm, ha jól számolom)? Ha az eloxált alut nézem, akkor az 26 euro-ból kijön, plusz mondjuk a három elágazású idomból 8 db az 8 euro.

Valaki erősítsen meg, hogy jó az elgondolásom.

Még az is érdekelne, hogy ezekre hogyan lehet (szokás) felapplikálni magát a ketrecrácsot?

Köszi


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 17, 14:35
Hozzászólások: 18
Valódi név: Molnár Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 26, 15:43 
Adams88 írta:
Sziasztok!
Itton senki nem forgalmaz ilyesmit. A magas ár és csekély érdeklődés az oka.
Kintről lehet rendelni, én is azt tettem, gond nélkül ki is szállították.
Én tőlük rendeltem:
http://www.volieren-austria.com/material2/
Itt a tulaj felesége magyar így könnyen ment a komunikáció is. :)

Üdv: Ádám


Szia Ádám,

a tulaj felesége bizonyos Agnes Haiden?

Üdv

Attila


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 12, 17:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Érsekvadkert
Valódi név: Kovács Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 20, 21:51 
SZia ez van névkártyán........
Hniezdiace vtácie budky

Koválova 54
90603 Koválova
Email:senecek.witch@vapid.sk
Tel:0904 637 394
+421904 637 394


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 17, 14:35
Hozzászólások: 18
Valódi név: Molnár Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 20, 11:32 
Köszönöm a tippeket, én is arra a következtetésre jutottam, hogy marad Ausztria vagy Németország. Habár ha a cseh úriembernek van mailje vagy telefonszáma le tudnám kommunikálni vele a dolgokat, aztán elmennék Nyitrára.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 20:54
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Solymár
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 22:20 
Nekem van valamennyi műanyag idomom.

_________________
Máthé József
http://www.papagajaim.hu
info@papagajaim.hu
06205243185


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 12, 17:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Érsekvadkert
Valódi név: Kovács Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 22:01 
SZIASZTOK Én is kerestem alu volier alkatrészeket. A országban nem találtam csak egy helyen, alu zártszelvényt 2x2 es 1.5 es falvastagságúat lehet B.pesten kapni a METALOGLOBUS ban.A másik lehetőség NYITRAI BÖRZE van egy ember aki árul mindent .Érdemes kimenni mert műanyag idomok (könyök, háromágú toldó.......stb) csak ott van..Alu zártszelvény is jó árba van nála...pontosan már nemtudom az árát. De arra emlékszem hogy a könyök nála átszámolva 150 ft nálunk 500-600 ft köröl... Ja ez tavaszal volt és az eu 300 fölött volt valahol. ennek az embernek elkértem a névkártyáját ,állitólag postán is elküldi,de azt nem tudom hogy mennyiér,mert ez cseh származású és nemtudott magyarul..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 21:18 
Sziasztok!
Itton senki nem forgalmaz ilyesmit. A magas ár és csekély érdeklődés az oka.
Kintről lehet rendelni, én is azt tettem, gond nélkül ki is szállították.
Én tőlük rendeltem:
http://www.volieren-austria.com/material2/
Itt a tulaj felesége magyar így könnyen ment a komunikáció is. :)

Üdv: Ádám

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 20:40 
Szia,
hát sajnos én sem találtam itt belföldön, ezért németektől rendeltem meg a zártszelvényeket és az összekötő tartozékokat.
Biztosan van itt is, de nekem nem sikerült találni.


feketehegy írta:
Szervusztok!


Alumínium szobai voliert, vagy inkább hatalmas kalitkát szeretnék barkácsolni (helyszűke miatt). Németországban príma tartozékokat lehet találni (műanyag összekötők, végzárók, eloxált alurudak núttal stb.), kis hazánkban eddig nem találtam senkit, aki ilyesmit forgalmazna. Hogy milyen alkatrészekre gondolok itt egy link:

http://www.volierenbau-ferwagner-shop.d ... rkantrohre

Tudtok esetleg valakit, aki ilyesmivel foglalkozik? Ha nem, debiz Isten megkeresem a gyártót és importálni fogom :D.

Üdv

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 17, 14:35
Hozzászólások: 18
Valódi név: Molnár Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 20:37 
Szervusztok!


Alumínium szobai voliert, vagy inkább hatalmas kalitkát szeretnék barkácsolni (helyszűke miatt). Németországban príma tartozékokat lehet találni (műanyag összekötők, végzárók, eloxált alurudak núttal stb.), kis hazánkban eddig nem találtam senkit, aki ilyesmit forgalmazna. Hogy milyen alkatrészekre gondolok itt egy link:

http://www.volierenbau-ferwagner-shop.d ... rkantrohre

Tudtok esetleg valakit, aki ilyesmivel foglalkozik? Ha nem, debiz Isten megkeresem a gyártót és importálni fogom :D.

Üdv


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 11:47 
adam92 írta:
Mert szerintem az alumíniumoxid madarakban káros. Ugyanúgy, mint nálunk is volt ez az edényes mizéria

Igen, káros, ha megeszi (egy darabot mondjuk lenyel). Amit csak "lenyal" az olyan minimális mennyiség és olyan lassan jut be a szervezetbe, hogy nem okoz különösebb problémát. Ráadásul ha felület kezelik a vázat (ugye amúgy sem egész nap a vázat rágja a madár, nem hülye az :lol:), akkor még annyihoz sem jut hozzá. A rács meg felületkezelt minden esetben, szóval ott sem jelenthet ez gondot.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO