Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:55 
Ha már írogatok írjak valami hasznosat is, gyakorlati tapasztalataim a kék pikkelyesekkel:
Nálam cáfolták azt a felvetést, hogy csak két évesen ivarérettek. Már első évben tojnak a tyúkok is és termékeny a kakas is. Nálam nagyon későn kezdtek tojni, csak júniusban.
Az amerikaiak felköthetik a gatyájukat, a németek (onnan vannak a fürjek) valamit jobban csinálnak, mert a tojások 100%-osan termékenyültek. Aztán júliusban elkezdett romlani a megtermékenyített tojások aránya (számoztam őket), pár váltással (kötött-nem kötött-kötött-nem) abba is maradt, onnantól üres tojások vannak. Vagyis a hím nálam korán indult a tojók későn, viszonylag kevés volt az átfedéses időszak. Ezen kéne javítani, talán erre is írják, hogy 2 évesen ivarérettek, remélem 2 évesen hamarabb kezdenek tojni a tyúkok!
A kicsik megkülönböztetése szerintem szintén egy problémás dolog lehet, akik tartják többségének ugye copfosa is van és együtt nevelkednek. Na a különbség a következő: a pikkelyes kicsiknek sötét a csőre.
Tömören ennyi, ami hasznos infóm eddig van....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:42 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Mégpedig az enyémeknek a rokonai. Róluk írtál? :O

Nem, ezek csak egy kép amit kaptam (mástól). Írj Józsinak (Máthé) ő visz Monorra néhányat....


Jaj tényleg, köszönöm a tippet! Most írtam neki facebookon.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:36 
madaras86 írta:
Mégpedig az enyémeknek a rokonai. Róluk írtál? :O

Nem, ezek csak egy kép amit kaptam (mástól). Írj Józsinak (Máthé) ő visz Monorra néhányat....

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:26 
Mégpedig az enyémeknek a rokonai. Róluk írtál?:O

Warhawk írta:
Jól tévedek? Kékpikkelyes fürjek?

Kép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 11:22 
Jól tévedek? Kékpikkelyes fürjek?

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 jún. 24, 22:01 
Nos az utolsó gépindításnál sikerült bepakolni az első pikkelyes tojást. Az elméletek megdőltek, az egy éves kakas két tyúkkal 100%-osan teljesített :DD 1 tojásból 1 jó, bekötött :) Nem viszik túlzásba a tojásrakást, 2-nél tartanak jelenleg....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 22:34 
Szia Péter!

Nocsak, itt megy a köszönés?

Igen, olyan emberek tapasztalata érdekelne, akik röpdében és nem zárt helyen tartják a madarakat. Tehát viszonylag jobban kitéve az időjárás változásainak, viszont úgy, hogy természetes fény is éri a madarakat. Szerintem ez nagyban módosítja azt, hogy mikor kezdenek el tojni, illetve nagy mértékben hatással van a termékenységre is.

Én ennyire szerteágazó kapcsolatokkal ugyan nem rendelkezek, de mindegy is, még mindig magyar/európai tapasztalatok érdekelnek. Ha jól tudom a te madaraidnak nem a korával van a probléma....

Máshol kaptam mérvadó választ, egyik ismerősömnél még szintén nem tojnak, egy másik helyen múlt héten kezdték, a harmadik helyen pedig tojnak és úgy néz ki jó is a kakas. Van még egy ismerősömnek, hamarosan nála is érdeklődök.
Mindegy, ráérnek addig is érik a kakas is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 17:54 
Szia madaras86,

szépek a pikkelyeseid. :)  Bár nem nekem szólt a kérdés, de nem sok madarászról tudok, aki tartana ilyen fürjeket, így gondoltam hozzá szólok. Kíváncsian várom, hogy nálad „normális” körülmények között milyen eredményt érnek el. Remélem termékeny tojást produkálnak. De azt hiszem, hogy nem a tartási körülményekkel van gond nálam sem. Több amerikai tenyésztővel is konzultáltam már, akik megerősítettek, hogy nem ez lehet a probléma. Hanem az, hogy két évesen válnak tenyészéretté, a legtöbb fogasfürjfélétől eltérően (bár például a hegyi fogasfürj is csak két évesen válik tenyészéretté). Azt nem is számítva, hogy a természetes élőhelyükön is rossz kelési arányokat publikáltak a kutatók (Texas Parks and Wildlife, 2006), 20 és 70 % közötti eredményeket mutatva ki. Így az sem véletlen, hogy hazánkban sem szaporodhattak el. :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 jún. 3, 14:07 
Sziasztok! Azoknál, akik normál körülmények között tartják a pikkelyeseket (tehát nem zárt épületben) tojnak már? Nekem a tavalyi tojók még mindig nem hajlandóak elkezdeni. Végülis jobb, mintha már kitojták volna magukat üres tojásokat produkálva. Elég ha később indulnak be, csak kíváncsi vagyok, hogy ez általános-e, vagy csak nálam sztrájkolnak.
Kép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 23, 20:45 


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 2, 16:46 
Sziasztok!

Úgy látom nem nagyon pörög ez a topic, bár sajnos elég kevesen tartanak ezekből a szép fürjekből.
Megosztom veletek az idei eddigi tapasztalataimat.
Első körben 8 tojást tettem a keltetőbe, melyből egy kötött be és tegnap ki is kelt. A második csapat 11 tojást tegnap lámpáztam egy hetesen, sajnos egy sem kötött be belőle ha jól láttam. A keltetővel nem lehet gond, mivel más fürjek jól keltek benne. A kakas aktívan végzi a dolgát, de szerencsére nem agresszív a tojókkal. Valakinek esetleg valami tippje, hogy mi lehet a gond? Tavaly is hasonló kelési arányt produkáltak sajnos. Nem is véletlen talán, hogy kevés van belőlük. A héten teszem be a következő tucatot hátha több szerencsével járok.
Az egyke (pár ezüst virginiai fürjjel):
Kép
És a trio:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 1:40 
Sziasztok!
Na a nemek elkülönítése kapcsán erről beszéltem, azt hiszem így egyértelmű:
KépKép

Egész alakosak:
KépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 16:30 
bepeti2 írta:
Sziasztok!

Sanyi a Te fürjeid hogy vannak?
Nekem nagy kedvenceim lettek :) . Mozgékony, élénk madarak, de még sem annyira vadak mint a copfos fürjek. De lehet csak nálam szelídebbek. Papagájokkal is jól kijönnek. A hangjukat pedig különösen szeretem.
Hoztam egy képet egy idei szépen kitollasodott tojóról.

Kép


Szia,

Nekem nem maradt egy pár sem, mind eladtam.
Valójában mire hazaértem Zwolleból már eldöntöttem hogy mégsem fogok fürjezni :!:
Különben szép a pikkelyesed :wink:
üdv

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 13:54 
Sziasztok!

Sanyi a Te fürjeid hogy vannak?
Nekem nagy kedvenceim lettek :) . Mozgékony, élénk madarak, de még sem annyira vadak mint a copfos fürjek. De lehet csak nálam szelídebbek. Papagájokkal is jól kijönnek. A hangjukat pedig különösen szeretem.
Hoztam egy képet egy idei szépen kitollasodott tojóról.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 szept. 25, 8:09 
Szia Jancsi,

Nagyon szívesen segítettem a beszerzésükben, valójában én kaptam az első segítséget tőled annó mikor a gyémántokat kaptam tőled! (szintén jó áron) :wink:
Remélem több sikerrel jársz majd velük mint az előző párodnál, majd várjuk a tenyésztési beszámolót kb.1,5év múlva, mivel hogy 2évet mondtak az ivarérettségre.

A gyémánt téren amit mondtam Nyitrán, az eléggé meggondolandó 8) , na de majd meglátom jövőre hogyan sikerül nálam a dolog. :!:

Üdv. Sanyi




madaras86 írta:
No hát megérkeztünk!:)
Sanyi, még egyszer nagyon szépen köszönöm, a segítséged nélkül valószínűleg évekig nem jutottam volna még hozzájuk. Nyitrán volt még egy helyen egy "pár", de valójában két tojó lehetett, annyira nem néztem meg őket, árat kérdeztem először, 80 eurot mondtak rájuk.
Átnéztem őket itthon, 2 kakas tuti és 2 tyúk, én 4-et látok bizonytalannak. Na de majd eldől, nagyon örültem nekik, bocs ha ez ott rajtam nem annyira látszott, megviselt az alvás kihagyása, meg a párszáz km, nem értem te hogy voltál annyira friss több ezer km után!:)
A telefonom se értem, az SMS-t és a nem fogadott hívásról az SMS-t csak jóval a határ átlépése után kaptam meg.
Jelenleg még a garázsban vannak, jobb idő is van ott, nameg nem merem még beereszteni őket a madarak közé.
NAGYON KÖSZÖNÖM!:)

KépKépKépKépKép

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 szept. 24, 19:45 
No hát megérkeztünk!:)
Sanyi, még egyszer nagyon szépen köszönöm, a segítséged nélkül valószínűleg évekig nem jutottam volna még hozzájuk. Nyitrán volt még egy helyen egy "pár", de valójában két tojó lehetett, annyira nem néztem meg őket, árat kérdeztem először, 80 eurot mondtak rájuk.
Átnéztem őket itthon, 2 kakas tuti és 2 tyúk, én 4-et látok bizonytalannak. Na de majd eldől, nagyon örültem nekik, bocs ha ez ott rajtam nem annyira látszott, megviselt az alvás kihagyása, meg a párszáz km, nem értem te hogy voltál annyira friss több ezer km után!:)
A telefonom se értem, az SMS-t és a nem fogadott hívásról az SMS-t csak jóval a határ átlépése után kaptam meg.
Jelenleg még a garázsban vannak, jobb idő is van ott, nameg nem merem még beereszteni őket a madarak közé.
NAGYON KÖSZÖNÖM!:)

KépKépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 szept. 16, 19:55 
Stempli neked is köszi az infót, remélem sikerrel járok majd velük:)
40-50euro/pár (2012)

üdv.Sanyi


Stempli írta:
SzBSanyi írta:
Valójában annyit tudok róluk hogy 2012 gyűrűs madarakról van szó, hogy ezek mennyire vannak kiszínesedve?passz!!!
Van több db.is neki de nem akar engedni semmit az árból :(

Helló.
Ezek szépek lesznek,gratula hozzájuk.Annyit hallottam én is róluk,hogy agresszív jószágok.Tavasszal külföldről vásároltam 6db tojást,amiből kettő megkötött és ki is kelt,de valamiért két nap múlva mindkettő odalett.Akitől a tojást vásároltam,ő egy kakast tart 2-3 tyúkkal,azt mondja így általában nyugodtabb a kakas.Négy állománya van abból 3-at így tart és minden OK.Persze ez is csak egy tipp a sok közül.
Jövőre újra megpróbálkozom vele én is,persze lehet,hogy inkább kifejlett madarat vásárolok.
Ha nem nagy szemtelenség megkérdezhetem mennyit kérnek párjáért ill. külön-külön.
Sok sikert hozzájuk.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 18, 22:07
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Torma Stefán
   
Hozzászólás 2012 szept. 15, 13:00 
SzBSanyi írta:
Valójában annyit tudok róluk hogy 2012 gyűrűs madarakról van szó, hogy ezek mennyire vannak kiszínesedve?passz!!!
Van több db.is neki de nem akar engedni semmit az árból :(

Helló.
Ezek szépek lesznek,gratula hozzájuk.Annyit hallottam én is róluk,hogy agresszív jószágok.Tavasszal külföldről vásároltam 6db tojást,amiből kettő megkötött és ki is kelt,de valamiért két nap múlva mindkettő odalett.Akitől a tojást vásároltam,ő egy kakast tart 2-3 tyúkkal,azt mondja így általában nyugodtabb a kakas.Négy állománya van abból 3-at így tart és minden OK.Persze ez is csak egy tipp a sok közül.
Jövőre újra megpróbálkozom vele én is,persze lehet,hogy inkább kifejlett madarat vásárolok.
Ha nem nagy szemtelenség megkérdezhetem mennyit kérnek párjáért ill. külön-külön.
Sok sikert hozzájuk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 13:11 
Az a baj őket itthon nem nagyon kapod meg.... Máris írom privátban az elérhetőséget, pill, bár kicsit bonyolult lesz.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 13:09 
Valójában annyit tudok róluk hogy 2012 gyűrűs madarakról van szó, hogy ezek mennyire vannak kiszínesedve?passz!!!
Van több db.is neki de nem akar engedni semmit az árból :(

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO