Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 10:23 
Szia Giccus!

Én is különböző neműeknek látom őket! A hullámos papagájok elég aktív madarak. Az a gyanús ha sokáig nem mozdulnak. Vedléskor és egyébként is sokat tollászkodnak/vakaróznak, nem feltétlenül kell élősködőre vagy másra gondolni. Fürdeni meg nem igazán szeretnek, persze egyedenként eltérő a viselkedésük.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 0:08 
Jaj és köszi a választ!:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 0:07 
Állandóan tollászkodnak vagy vakaroznak nem is tudom... már amikor mert valamikor órákig nem, ez mitől lehet? Isznak,esznek, röpködnek, játszanak, pusziszkodnak, atkára utaló jeleket nem találunk rajtuk. Lehet száraz a bőrük? Vagy por? Ja, van ilyen madárfürdetőjük, de nem használják, inkább csak totyog benne az egyik.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 0:01 
Hím és tojó, de még valóban nagyon fiatalok. :D
Gratulálok hozzájuk, nagyon szépek...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 23:20 
Kép

Kép


Itt vannak a képek, remélem jók


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 21:18 
Szia!
Kérünk képeket, abból sokminden kiderül. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 20:50 
Sziasztok!

Na lenne kérdés:D:)

5 napja meg vannak a tollcsomók (szombaton délután vettük őket). Már simogattuk is őket, rácson keresztül, és úgyis hagyta az egyik hogy a pociját simizük, hogy benyúltunk.

Elvileg még fiatalok, azt mondta az állatkereskedésben az eladó, hogy az egyikük tojó (világos kék a viaszhártyája, a nyílás körül fehér). A hímé pedig még bőr színű de még nagyon fiatal, azt mondta nem egészen biztos benne hogy fiú lesz mert még nem ivarérett, azt mondta 3-4 hónap mire kiderül. Van valami módszer rá, hogy már most kiderüljön hogy akkor tényleg egy fiú-egy lány a felállás vagy nem? Ja és az 'elvileg hím' próbálta már becserkészni az 'elvileg lányt':D

A másik kérdés: az egyikük nagyon sokat vakarozik, nem gubbaszt, eszik, iszik, játszik a másikkal, csicsereg, érdeklődő akkor mégis mi a baj hogy ennyit vakerásza magát? Lehet hogy poros vagy csak vedlik? Mit lehet vele csinálni? Fürdetni? Ha igen akkor ilyen kéz langyos tiszta vízben?

Köszi a válaszokat!
Kezdő papagájosok:)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 4, 19:07 
Hát addigra sajnos nálam nem lesznek. :/
de sok sikert, s ha bármi kérdés van, jelezz nyugodtan. :D :wink:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 okt. 4, 18:58 
Szia, köszi a gyors választ!

Nem is nagyon szín szerint fogunk szerintem választani, hanem inkább ilyen "szerelem első látásra" mint ahogy a kutyánkat is:D:) Leginkább 15-i héten lesz majd aktuális (16-án megyünk Győrbe, ahol ha minden jól megy megnézünk egy pár papit, vaterán találtunk vkit aki hirdet:D). Ha nagyon színt kéne mondani, nekem a kékek tetszenek, Páromnak meg a sárgás-zöldes.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 4, 16:13 
Szia!
Ha előbb írsz. :D Veszprémtől ~50 kmre lakom Győr felé. Ha minden jól megy, egy költési kör lesz még nálam.
De megkérdezek egy-két ismerősömet, ők is Vp közelében laknak, hátha van nekik most. Van konkrét szín, ami tetszik?
Szállítás sztem személyes vagy ismerős által a legjobb egy kisebb kalitban, vagy szállítóban. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 23:26 
Sziasztok!

Párommal szeretnénk 2 hullámos papagájt vásárolni az elkövetkezendő 1-2 hétben, de Veszprém környékén nem nagyon találtunk. Valakinek nincs esetleg eladó? (mindenképpen fiatalokat szeretnénk), vagy hogy oldható meg a szállítás a legjobban? Állatkereskedésben nem szívesen vennénk, már megnéztük őket, és hát nem igazán tűnt jó választásnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 22:00 
Ha adsz egy mail címet, küldök egy listát, hogy mi adható és mi nem. Valamint holnap délután írok egy rövid ismertetőt, ha gondolod...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 21:17 
Nagyon szépen köszönöm!:)
Esetleg tudnátok mondani még tanácsokat a tartással kapcsolatban? Mert például ma tudtam meg, hogy nem szabad nekik adni ilyen mézesrudakat, amiről azt gondolnám, hogy megvettem 500 ft-ért és milyen jót teszek a madárnak... Illetve ez is új nekem, hogy a műanyagrúd nem jó neki. Hosszú és egészséges életet szeretnék neki, tehát minden tanácsnak örülnék:)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 21:09 
Fiatal hím, az stimmel. Látszatra nincs baja, a fején szerintem a többiek elverték...
A műanyag ülőrudakat minél előbb cseréld ki különböző vastagságú fűzfaágakra. de ne legyen sok, hogy repkedni is tudjon. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 20:22 
Kép

Kép

nah itt van a madárka. és közelebbről a feje...
Nem hiszem, hogy atkás, mert reggelre megnéztem a lepedőt, és nem volt rajta semmi. Amúgy nagyon aranyos már az ujjamon simán megáll:D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 20:11 
Cingiii írta:
Szia. Tedd át a másik kalitkába, majd fokozatosan rakd közelebb egymáshoz a két kalitkát, mondjuk minden nap egy kicsit, aztán pár nap után már egymás mellé teheted őket. Hagy őket úgy pár napig, majd tedd át egyiket a másikhoz. Teljesen normális, hogy csipkedi, hiszen védi a területét. Annyival tudsz segíteni a barátkozásban, hogy mielőtt összetennéd őket, a kalitkában átrakodod az ágakat. így mindkettejüknek új lesz a hely. :D Ha tudsz képet is tegyél fel. :D

Köszi! Holnap teszek fel képet.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 20:07 
Szia. Tedd át a másik kalitkába, majd fokozatosan rakd közelebb egymáshoz a két kalitkát, mondjuk minden nap egy kicsit, aztán pár nap után már egymás mellé teheted őket. Hagy őket úgy pár napig, majd tedd át egyiket a másikhoz. Teljesen normális, hogy csipkedi, hiszen védi a területét. Annyival tudsz segíteni a barátkozásban, hogy mielőtt összetennéd őket, a kalitkában átrakodod az ágakat. így mindkettejüknek új lesz a hely. :D Ha tudsz képet is tegyél fel. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 16:55 
Sziasztok!
Tegnap vettem egy hím hulit a régi papagájom mellé, de a régi nagy harcias és folyton csipkedi őt. Van egy másik kalitkám, de az kör alakú úgy hogy ha átteszem a másikat nem szeretném sokáig ott tartani. Szerintetek mennyi idő alatt fogja elfogadni az új papagájt, és rakhatom őket újra össze? Az új papagáj amúgy eddig is papagájok között volt de az enyém 1 hónapos kora óta nálam van egyedül (most 5 hónapos, az új meg kb. 3-4 hónapos). Légyszi válaszoljatok mert ez nekem nagyon fontos! Köszi!
Virág


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 6:15 
szia. Próbálj meg képet készíteni a madárról. :) az alapján egy-két kérdésede lehet válaszolni... nekem van olyan madaram aki makk egészséges, mégis 2 lábon alszik...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 22:09 
Sziasztok!
Kezdő fórumozó vagyok, tehát elnézést, ha rossz helyre írtam...
Egy napja vettem a monori kisállatbörzén egy ibolyaszínű hullámost, és papagájtéren eléggé kezdő vagyok.
Sajnos győzött a "jaj de cuki ez kell" szindróma nálam, ezért megvettem egy ismeretlen korú hullámost, amit először megláttam és aminek problémáit ma vettem észre.
Először is nem tudom beazonosítani a nemét, az eladó azt mondta, hogy fiatal hím, de a viaszhártyája kékesbarna... Másodszor furcsán nyugodt, mivel a mai délutánt kb. végigücsörögte álmosan, annak ellenére, hogy délelőtt teljesen fel volt pörögve. Azt is megfigyeltem, hogy a csőre kissé "száraz" és foltosan sárgás, illetve a fején egy nagyon pici részen hiányzik a toll és kicsit el van szarusodva a bőr. Nem tudom, hogy atkás-e, de letakartam a kalitkát egy fehér lepedővel és megnézem reggel, hogy vannak-e rajta pöttyök.
Az utolsó "problémám" pedig az, hogy olvastam, hogy az egészséges madár egy lábon alszik, de az enyém kettőn, és elég gyorsan szedi a levegőt.
Tudnátok adni tanácsot, hogy mivel lehetne megerősíteni? Eddig sima magkeveréket, fürtöskölest, tyúkhúrt és tojást adtam neki, meg természetesen bent van a szépia is.
(A csőréről majd holnap teszek fel képet)
Köszönöm!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO