Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 16:53 
Egy félig - meddig aktuális kérdés: Akkor most védett vagy nem védett Magyarországon a seregély? Tartható fogságban vagy csak külön engedéllyel? Azért kérdezem, mert teljesen ellentmondó információkat találtam erről...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 jún. 5, 8:27 
Kép

Kép
Hapci no es zabal mindent ami elebe kerul,regelente meg teszi magat artatlan kismadarnak,tatogtat,hogy a csorebe kapja az elso falatot de aztan megmutatkozik a "Hudini "jelleme .Szabadon a szobaban erzi jol magat,hianyzik neki a nap de az nekunk tollatlanoknak is.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 28, 21:16 
Meg egy erdekesseg, hatha masok is hasznositjak.
A francia darazs (Polistes gallicus) feszkeinek cellai most tele vannak feher kover larvakkal. Mindennel jobban szereti oket. A feszek megszerzesenel ovatosnak kell lenni, mert batran es hatekonyan vedelmezik a darazsak, aztan egy kiegyenesitett horaszhoroggal kilakoltatom a joltaplalt pockos puha larvakat, amiket aztan pillanatok alatt osszeszed.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 28, 20:59 
A mezet szereti, a citromlebe ketszer belekortyolt, aztan megrazta a csoret.
Kulonben etvagy OK, mozgekony, kivancsi, tolla fenyesul, estere magatol az odujaba kereszkedik, evesi ritmusa gyerul de mennyisegben no.
Van viszont egy sanda gyanum: elnyelt egy gyuruspohok hernyot. A szoroset. Embereknel hallottam, hogy erintesre borallergiat okozott hernyo. Nem-e lehet egy nyalkahartyairritacioja a hernyoszotrol?
A mez es a citromle talan erre is hasznos.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 28, 7:55 
Oszeirtam a cuccok neveit es levonulok az allat gyogyszertarakba meg kereskedesekbe szemlezni . Jo lenne rajuk akadni,csak alszom elotte kicsit,mert ejszakas vagyok,es szegeny elado nem ertene miert piros a szemem es morgok,a vegen en kapnek kutya oltast :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 22:39 
vidra írta:
Egy csepp mez, egy csepp citromle vagy eukaliptuszolaj ejszakara az oduba az alom ala cseppentve.

Ártani biztos nem ártasz vele. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 22:16 
Otlet a kohoges ellen:
Egy csepp mez, egy csepp citromle vagy eukaliptuszolaj ejszakara az oduba az alom ala cseppentve.
Ez mind hasznos a leguti problemakra, artalmasnak sem tunik, es termeszetes anyagok is.
Mit szoltok hozza? :?:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 21:03 
vidra írta:
Kohogni ritkan szokott, de szortyogosan, viszont elenk, kivancsi es jo az etvagya.

Köhögni? Az akár a már említett légcsőférgesség is lehet, de ezek vadmadarak, sokkal jobban kell bírják a betegségeket. Ha tudsz szerezni esetleg Ivermectin-t akkor azzal kezelheted (nem tudom arrafelé van-e ilyen).

vidra írta:
Sokfele szoros es tollas allatot neveltunk mar, de a seregely meg feher folt. Viszont ugy olvastuk, hogy ragaszkodo, ertelmes jobarat valik belole, aki szinte tarskent veszi a gazdajat.

Így van. Kiskoromban a szomszédban volt egy seregély pár, de a tulaj kiirtotta őket (fiókástul), mert ugye "azok zabálják meg a szőlőt". Egy fiókát sikerült megmenteni (egy helyi madarászhoz került). Ez a fióka felnőve egy nagyon értelmes, ragaszkodó és jó hangutánzó madárrá vált. Kicsit irigykedtem is miatta :)

Csendben megjegyzem, hogy a seregély annyi rovart fogyaszt (különösen) a fiókanevelési időben, hogy szerintem bőségesen kárpótol azért a kevés szőlőért (na, persze... azért egy több ezer egyedet számláló raj hatalmas pusztítást végez, de az már más történet).


VladTepes írta:
E mellé a pacsirta fióka kap aprított lisztkukacot, és gyászbogárlárvát, ezeknél szigorúan levágva a lárva fejét, hogy nehogy a torkában, gyomrában harapni tudjon > a felvágott kukacdarabokat pedig Calopet-be áztatom egy órára, így felpuhul a kitin, és jó "bepanírozódik" a Calopet-be, ami meg tele van vitaminnal, ásványi anyagokkal, telített és telítetlen zsírsavakkal, no meg taurin is van benne.

Ha ez az a barnás kenőcs szerű anyag amire én gondolok, akkor egy igazi kincs. Műtét után egy legyengült, enni is alig tudó csincsillát úgy felturbózott, hogy nem hittem a szememnek. Bőven megéri a pénzt amibe kerül (pedig nem olcsó)!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 16:33 
Sziasztok!
Eloszor is koszi szepen a segitsegeteket! A problemam csak az, hogy erdelyi vagyok, Szatmarnemetibol, ahol a hobbiallat boltok csak a minimalis alapcuccokat tartjak, es ha hebe-hoba kerul is valami komolyabb, miutan elfogy ujra mar nem talalod. Az allatdokik is csak a haszonallatokkal foglalkoznak, + kutya, macska. Itt altalaban vege a tudomanynak. Ezert sajnos a natur dolgokkal probalkozunk. A gilisztat is azert adtuk, mert a szakirodalom azt irta, hogy fotaplaleka. Jol eszi viszont a legyet, csontit, lisztkukacot, cserebogarpajort, erdei hangyat, saskat, hernyot, darazslarvat, hangyatojast.......
Amire fintorog, azt nem eroltetjuk.
A koraval nem vagyunk egeszen tisztaban. A kanarifiokakhoz viszonyitva, olyan 3 hetes lehetett. most mar 4. A zabolaja szinte eltunt, es most mar egyre ritkabban kunyeral, es nem olyan ketsegbeesetten, mintha az ehhalal kornyekezne. A legyeket is onalloan elkapja, ha kisse bodultak.
Kohogni ritkan szokott, de szortyogosan, viszont elenk, kivancsi es jo az etvagya.
Az epret es a cseresznyet imadja, az alma az nem a kedvence.
Sokfele szoros es tollas allatot neveltunk mar, de a seregely meg feher folt. Viszont ugy olvastuk, hogy ragaszkodo, ertelmes jobarat valik belole, aki szinte tarskent veszi a gazdajat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 9:59 
vidra írta:
Az orra szaraz mikor tusszog,a lakas levegojenek para tartalma 90 g/kg de nem tudom milyen viszonyok uralkodtak a feszekben. Ha sos vizet parologtatok a kalitka mellett segithet?

Mennyire gyakori a tüsszögés? Ha néha - néha tüsszent egyet az belefér. Ha szinte folyamatosan tüsszög, akkor már elgondolkodtató. A tüsszögést okozhatja akár légcsőférgesség is (ez utóbbit lehet a gilisztától elkapni), de nem kell rögvest erre gondolni. Ha élénk, jó étvágyú a madárka, akkor szerintem nem komoly betegségről van szó. A relatív páratartalom az odúban olyan 65-80% körüli (ilyen információkat nem tudtam felkutatni az interneten, de a rönkodúkban ilyesmiket mértek).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 7:59 
Koszonom,a gilimonyokat mellozni fogom.
Az orra szaraz mikor tusszog,a lakas levegojenek para tartalma 90 g/kg de nem tudom milyen viszonyok uralkodtak a feszekben.
Ha sos vizet parologtatok a kalitka mellett segithet?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 21:35 
Először is, sok sikert a madárka felneveléséhez.

vidra írta:
Olvastuk a szajkos irasaitokat is es kapott macska eledelt amit nyel mint kacsa a nokedlit de szedtunk neki nagy adag gilisztat,legyet,futobogarat meg egy arva szocskere is sikerult szert tenni.

Gilisztával óvatosan, kelemetlen belső élősködők köztes gazdája, én inkább kihagynám.

vidra írta:
Ugy harom napja hallottam tusszogni,a doki Oxitetraciclin tartalmu tabletat adott neki remelem bejon,nem szeretnem elvesziteni par nap alatt hozzank nott a csalad osszes tagjat magahoz tudja vonzani.

Meglehetősen erős szer (megint csak véleményem szerint), ha szárazat tüsszent, akkor az akár a szobai levegőtől is lehet (ami alacsonyabb páratartalmú mint a kívánatos), kis szervezetét eléggé leterhelheti az az antibiotikum, de én persze nem vagyok orvos...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 5, 19:06
Hozzászólások: 21
Valódi név: Helga
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 17:55 
Kép

Mar reg vagytam egy seregely fiokara,sokat olvastam rola es most egy hete elem pottyant egy saros,budos, apro fioka.Nagyon megorultem neki, orokbe lett fogadva mas lehetosege ugysem volt vagy a kocsik kereke vagy mi.
Olvastuk a szajkos irasaitokat is es kapott macska eledelt amit nyel mint kacsa a nokedlit de szedtunk neki nagy adag gilisztat,legyet,futobogarat meg egy arva szocskere is sikerult szert tenni.
Elenk,baratkozos,szeret kezben lenni vagy csak az ehseg huzza hozzank,mar egesz tollas.
Ugy harom napja hallottam tusszogni,a doki Oxitetraciclin tartalmu tabletat adott neki remelem bejon,nem szeretnem elvesziteni par nap alatt hozzank nott a csalad osszes tagjat magahoz tudja vonzani. Van valami a kis seregelyben.
Ha van valakinek tapasztalata orulnek ha megosztana velunk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO