Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 12:48 
Sziasztok !
Nemtudom hogy volt -e már valakinek ilyen problémája, de a hullámosaim amikor kikerülnek az odúból nem tudnak repülni pedig gyönyörűek a tollai és a szárnya és egésséges is,de repülni nem tud. Tavaly és tavalyelőtt minden madár gyönyörűen kirepült. Az idei évben pedig a második és harmadik fészekaljban is voltak amelyek nem tudtak repülni. 8 pár hullámost tartok, a 2. és 3. fészekaljból összesen kb 75 hullámos jött ki ebből 20 drb nem tud repülni, tehát nem kevés. :( Nem hallott már valaki ilyenről, hogy ez mitől lehet ? A hozzászólást, segítséget előre is köszönöm !


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jún. 22, 14:19 
Sziasztok...az eggyik hullamosom egy hete elkezdett reszketni es egyre csak gyengebb lett kulon tettem a tobbitol es evett remeltem h erore kapp de tegnap elpusztult es most eszrevettem 1 masikat hogy ugyanusz reszketnek a szarnyai nem nagyon repul csak maszik mi lehet a bajuk mitt tudnek tenni...elore is koszi a segitsegeket


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 18, 7:04 
csabi0814 írta:
köszönöm szépen!hát pedig nagyon rajta vannak a témán!de nem kapnak se tojást se odút!amúgy mindenki lefiúzta őket de szerencsére fiú lány!


Attól, hogy etetik egymást, még lehet két hím. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 19:03 
Frici írta:
csabi0814 írta:
Sziasztok!Egy kis segitséget kérnék!Van egy fiatal hullámos párunk 3 hónaposak kb!Nagyon jól elvannak szerintünk sikerült párba is álniuk már mint ha ez lehetséges ilyen fiatalon!Udvarolgatnak egymásnak meg ilyenek!Na a kislány egyfolytában enni követel a fiutól,de esznek külön is csak még pluszba követelözik!Nem gond ez nem túlzás már ez?nem értek hozzá ezért kérdem!


Szia! Az nem gond, ha etetik egymást, ennyi idősen már párba is állhattak, sőt akár le is tojhat a tojó, nekem a legfiatalabb madaram ami megtojt pont három hónapos volt, úgyhogy ne turbózd őket lágykajával és odút se tegyél fel nekik, mert még nagyon fiatalok.



köszönöm szépen!hát pedig nagyon rajta vannak a témán!de nem kapnak se tojást se odút!amúgy mindenki lefiúzta őket de szerencsére fiú lány!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 13:46 
csabi0814 írta:
Sziasztok!Egy kis segitséget kérnék!Van egy fiatal hullámos párunk 3 hónaposak kb!Nagyon jól elvannak szerintünk sikerült párba is álniuk már mint ha ez lehetséges ilyen fiatalon!Udvarolgatnak egymásnak meg ilyenek!Na a kislány egyfolytában enni követel a fiutól,de esznek külön is csak még pluszba követelözik!Nem gond ez nem túlzás már ez?nem értek hozzá ezért kérdem!


Szia! Az nem gond, ha etetik egymást, ennyi idősen már párba is állhattak, sőt akár le is tojhat a tojó, nekem a legfiatalabb madaram ami megtojt pont három hónapos volt, úgyhogy ne turbózd őket lágykajával és odút se tegyél fel nekik, mert még nagyon fiatalok.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 7:47 
Sziasztok!Egy kis segitséget kérnék!Van egy fiatal hullámos párunk 3 hónaposak kb!Nagyon jól elvannak szerintünk sikerült párba is álniuk már mint ha ez lehetséges ilyen fiatalon!Udvarolgatnak egymásnak meg ilyenek!Na a kislány egyfolytában enni követel a fiutól,de esznek külön is csak még pluszba követelözik!Nem gond ez nem túlzás már ez?nem értek hozzá ezért kérdem!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 10:23 
A tojónak már 3-4 kicsinye van,én ugy gondoltam,hogy ez az utolsó tojás lehet...talán.
Nem tudom végez-e tojásrakásra jellemző mozduatokat,de szépen benn ül,sőt mivel ma elég hüvös van egy tojó sem jött ki sehonnan.
A kloákája tiszta,ürülék sincs felragadva.
Tegnap folyt belőle valami fehéres,de nem láttam túl közelről,lehetett széklet is.

Még később irok,hogy mi a helyzet.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 9:27 
Norbi83 írta:
Kéne egy kis segitség!!! Ma vettem észre hogy az egyik hullámos tojóm kloákája fölöt egy púp van,gondolom beszorult a tojás. Sajnos ilyesmivel még nem volt dolgom.
Azon a kis részen még tol sem nagyon van mert látni a barnás bőrét.
Ahogy a könyvekben irva van megfogtam ,hogy olajjal bekenjem a csőrét és a kloákáját,valamint enyhén megmaszirozzam. De ahogy észre vettem a kirepülésnél valamilyen folyadék jött belőle,de nem tudom,hogy ez a széklet lett volna-e.... Amúgy miután megfogtam,azt tapasztaltam,hogy az a púpocska nagyon puha. Szerintem,ha benn is maradt a tojás,akkor nem egészben,az biztos.
Amúgy a fiókákat eteti,és eddi semmi nyoma gubbasztásnak!

Van valakinek ötlete,hogy mit tehetnék még?



Biztos, hogy tojás visszamaradásról van szó ?
Végez - e a madarad tojásrakásra jellemző erőlködő mozdulatokat ?

A kloaka tisztán látható - e, nem szennyezett száraz bélsárral ?
Ha folyik belőle "valami" az lehet bélgyulladásból adódó pangó bélsár is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 8:34 
Köszi szépen a válaszokat. Tegnap estélig még minden rendben volt,most fogom vinni a lágyeleséget,meglátjuk a mai nap. Amúgy tegnap már ugy vettem ésszre,hogy kissebb az a duzzanat. Remélem nem lessz nagyobb gond!

Ja,ha esetleg tudjátok,hogy pontosan hol van szétirva,melyit topicban,akkor linkeljétek be,ne kelljen sokat keresgélnem.

Köszi még1szer!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 8:15 
A lágyhéjú tojás tud produkálni puha érzést, de ugyanakkor látszik, érződik is hogy ott van. A tojó nagyon nehezen tudja az ilyent kitojni, pont azért mert puha.
Ezt ki kell masszírozni, szépen óvatosan. Ha tény lágyhéjú, akkor nem baj ha összetörik, de ha nem az akkor a tojás héja mind felsérti a tojócsövet és elpusztulhat a madár.

Rengetegszer foglalkoztunk már ezzel, szerintem van is ahol jobban le van írva a lényeg, (keress rá) nem ilyen kutyafuttában, mint én most...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 20:23 
Óvatos, de határozott mozdulatokkal szedd ki belőle...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 17:53 
Kéne egy kis segitség!!! Ma vettem észre hogy az egyik hullámos tojóm kloákája fölöt egy púp van,gondolom beszorult a tojás. Sajnos ilyesmivel még nem volt dolgom.
Azon a kis részen még tol sem nagyon van mert látni a barnás bőrét.
Ahogy a könyvekben irva van megfogtam ,hogy olajjal bekenjem a csőrét és a kloákáját,valamint enyhén megmaszirozzam. De ahogy észre vettem a kirepülésnél valamilyen folyadék jött belőle,de nem tudom,hogy ez a széklet lett volna-e.... Amúgy miután megfogtam,azt tapasztaltam,hogy az a púpocska nagyon puha. Szerintem,ha benn is maradt a tojás,akkor nem egészben,az biztos.
Amúgy a fiókákat eteti,és eddi semmi nyoma gubbasztásnak!

Van valakinek ötlete,hogy mit tehetnék még?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 17:39 
Sziasztok!!!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, kiderült, hogy a nyáron kapott szotyiban kelhettek ki ezek a kis dögök,
mert egy ideje volt pár apró molylepke a lakásban, viszont nekik nem tulajdonítottam nagy jelentőséget,nem gondoltam, hogy ártatnak. Most kitakarítottam a madarak körül mindent, kidobáltam minden bontott dolgot, zárható fém dobozba tettem a magokat.és biztos vmelyikből jöhettek, mert ahogy vittem ki a kukába a cuccot, a földön is találtam egyet. remélem több nem lesz már, a kiváltó okot megszüntettem és meg is nyugodtam, hogy nem az állatok betegek.
a kuka amúgy biztos vmi lisztkukac lehet, utánanéztem a neten, fehér kis teste volt és fekete vagy barna feje...

amúgy a tescoban veszem nekik a kaját, a Panzi dobozos papagájkaját imádják, az tele van mindenféle jóval.

még egyszer köszönöm a segítséget!!!!

BUÉK!!!
Klári


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 16:03 
klarika írta:
Sziasztok!

Két hullámosom van, és mostanában 2-3 kukacot találtam a kalitkában. egyszer a vizükben, egyszer a kalitka oldalán mászott. 2 kutya is van a háztartásban, de ők oltva, féregtelenítve vannak.


100% hogy a probléma takarmányozás eredetű, a madarak egészségesek, ekkora férgük nincs, főleg nem szabadon futkozva. :) Ilyen lakóim nekem is voltak, mikor anno állatkereskedésből vettem dobozos madáreleséget... Tele volt ilyen szépséggel, pár nappal rá meg a szoba molylepkéktől... Nagy valószínűséggel ami nálad van, az is molylepke lárva... Nehéz őket kiirtani, sokáig szenvedtem velük. Anno egy kiló búzát raktam egy műanyag dobozba jól lezárva, egy hónappal rá vagy 30 molylepke röppent szét, mikor a kerti madaraknak akartam kaját szórni...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 13:00 
klarika írta:
Két hullámosom van, és mostanában 2-3 kukacot találtam a kalitkában. egyszer a vizükben, egyszer a kalitka oldalán mászott.

Tudtok segíteni, mit tegyek, mi lehet a gond? lehet a hullámos papagáj férges? Ha igen, mi a teendő? Nyilván a kalitka fertőtlenítése....

Nem biztos, hogy gond van. Ha esetleg le tudnád fotózni a kukacokat, akkor talán kideríthetjük, hogy mi lehet az. De nem hiszem, hogy paraziták lennének. Ahogy gierczik is javasolta, nézd meg nem-e a magokból jött hívatlan "vendégekről" van-e szó...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 30, 12:56
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gierczik Krisztián
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 11:54 
Szia Klári!

Én pár hete vettem észre hogy a kalitka alján van egy "kukac" ahogy te mondtad.
Én is valami hasonlóra gondoltam, biztos a madárnak van valami baja. Persze jó alaposan kitakarítottam mindent, de pár nappal később újra találkoztam ezzel a "nem kívánatos jövevénnyel", aztán láttam hogy a magos tálban is van egy. Akkor gondoltam rá hogy lehet hogy nem a madarakkal van a baj hanem a maggal.
És valóban... Az egyik fajta magban (ahol tárolom) volt még ilyen állatka. A magot úgy ahogy van kidobtam és azóta nem is találkoztam velük.
Nézz körbe. Hátha neked sem a madár beteg.

Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 11:36 
Sziasztok!

Két hullámosom van, és mostanában 2-3 kukacot találtam a kalitkában. egyszer a vizükben, egyszer a kalitka oldalán mászott. 2 kutya is van a háztartásban, de ők oltva, féregtelenítve vannak. a madarak és a kutyák is egészségesek, lekopogom, nem tűnnek betegnek. a madarak jó kedvűek, isznak, esznek, de nem tudom, mi lehet a kuka oka. az állatorvos, aki ismeri mind a 4 állatot, telefonon azt mondta, hogy vmi pete kikelt, nem vészes. A kukac mac. 1 cm hosszú és fehér, pici barnás, feketés feje van.
néha a fiú papagáj, furán eltorzul az arca, és látszik, hogy félrement a mag a felöklendezése miatt. de küszködik és aztán ok. nem hiszem, hogy az öszefügg. először azt hittem, beggyulladás, de nem, mert jól van...
Tudtok segíteni, mit tegyek, mi lehet a gond? lehet a hullámos papagáj férges? Ha igen, mi a teendő? Nyilván a kalitka fertőtlenítése....

köszi előre is!
üdv.
Klári


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 12:05 
kommand10 írta:
Nekem is van kettő hullámos papagájom egy lány meg egy fiú 12hetesek és körübelül mikor fognak pározni.

Ez sok mindentől függ.... de ezt már írtam valahol :D A lényeg, hogy az ivarérettség korábban bekövetkezik mint a tenyészérettség. Ez azt jelenti, hogy bár a madarak biológiailag készen lesznek a "párzásra", de még nem elég erős a szervezetük, hogy sikerüljön nekik az utódnevelés, illetve ne viselje meg őket mindez túlzott mértékben. Szóval ez azt jelenti, hogy egy éves koruk előtt ne nagyon erőltesd a dolgot (ne tegyél be nekik odút, ne adj olyan kaját ami növelné a párzási kedvüket, stb).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 22, 9:30
Hozzászólások: 3
Valódi név: Tóth Miklós
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 10:44 
Nekem is van kettő hullámos papagájom egy lány meg egy fiú 12hetesek és körübelül mikor fognak pározni. :o




Köszönöm???????


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 máj. 8, 14:50 
Köszi! :D :mrgreen:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO