Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 17:19 
Gabesz írta:
imihb írta:
Párba vettem a madarakat(papiron).Eddig elvoltak egymással,sőt még szinte etetgették is egymást,az utóbbi 3 hétben viszont megváltozott a helyzet,ugyanis a fiu(annak vettem,valójában nem tudom mi),üti a párját,zavarja,tollát kitépi,nem hagyja szinte még enni sem.Eddig nem produkáltak hasonló dolgokat,most viszont nagyon rájött,és egyfolytában csak kergeti a párját.

Nagy valószínűséggel tényleg pár, csak épp a tojó igen agresszív. Ez elbátortalanítja a hímet és sajna nagy az esélye, hogy legyengüljön, és ne történjen meg a párzás. Én is azt javaslom, hogy tedd külön őket. Reggel és este rakd össze őket 1O-1O percre, akkor majd látni fogod, hogyan viselkednek. Külön-külön megmutatkoznak sajátos jegyeik egymást hallva: a hím énekel, a tojó érdeklődik, homorít. A reggeli, esteli 1O percben meg nem lesz sok idejük bunyóra. Ha elsőre nem is, de második alkalomnál sor kerülhet az aktusra.
Sok sikert!

Szia/Sziasztok!
Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsot ez alapján járok el!
Mégegyszer köszönöm!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 17:14 
imihb írta:
Párba vettem a madarakat(papiron).Eddig elvoltak egymással,sőt még szinte etetgették is egymást,az utóbbi 3 hétben viszont megváltozott a helyzet,ugyanis a fiu(annak vettem,valójában nem tudom mi),üti a párját,zavarja,tollát kitépi,nem hagyja szinte még enni sem.Eddig nem produkáltak hasonló dolgokat,most viszont nagyon rájött,és egyfolytában csak kergeti a párját.

Nagy valószínűséggel tényleg pár, csak épp a tojó igen agresszív. Ez elbátortalanítja a hímet és sajna nagy az esélye, hogy legyengüljön, és ne történjen meg a párzás. Én is azt javaslom, hogy tedd külön őket. Reggel és este rakd össze őket 1O-1O percre, akkor majd látni fogod, hogyan viselkednek. Külön-külön megmutatkoznak sajátos jegyeik egymást hallva: a hím énekel, a tojó érdeklődik, homorít. A reggeli, esteli 1O percben meg nem lesz sok idejük bunyóra. Ha elsőre nem is, de második alkalomnál sor kerülhet az aktusra.
Sok sikert!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 14:20 
Nem nagyon értek hozzájuk, de szerintem szedd őket külön, úgy hogy ne lássák egymást, csak hallják. Amelyik énekel, az a hím. Ha mindkettő, mindkettő az, ha egyik sem, a helyzet megint csak evidens...
Ha mégis pár, akkor kérj tanácsot valami tapasztalt tenyésztőtől... Tudom hogy a tojó egyedül is képes felnevelni a kicsiket, ezért van hogy a himet csak párzáskor rakják be hozzá... Biztos ennek is megvan az oka :)

imihb írta:
Sziasztok!
Vettem még szeptemberben 2 darab kanárit Győrben.A bácsi akitől vettem,nagyon értett hozzá,legalábbis ezt mutatta,és mondta,hogy rengeteg van neki otthon.Párba vettem a madarakat(papiron).Eddig elvoltak egymással,sőt még szinte etetgették is egymást,az utóbbi 3 hétben viszont megváltozott a helyzet,ugyanis a fiu(annak vettem,valójában nem tudom mi),üti a párját,zavarja,tollát kitépi,nem hagyja szinte még enni sem.Eddig nem produkáltak hasonló dolgokat,most viszont nagyon rájött,és egyfolytában csak kergeti a párját.
Találkoztatok már hasonló dologgal?nem nagyon találkoztam még kanárikkal,így sajnos nem tudom,hogy egyneműek lennének és azért bántják egymást vagy miért.
Segítségeteket előre is köszönöm!

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 14:01 
Sziasztok!
Vettem még szeptemberben 2 darab kanárit Győrben.A bácsi akitől vettem,nagyon értett hozzá,legalábbis ezt mutatta,és mondta,hogy rengeteg van neki otthon.Párba vettem a madarakat(papiron).Eddig elvoltak egymással,sőt még szinte etetgették is egymást,az utóbbi 3 hétben viszont megváltozott a helyzet,ugyanis a fiu(annak vettem,valójában nem tudom mi),üti a párját,zavarja,tollát kitépi,nem hagyja szinte még enni sem.Eddig nem produkáltak hasonló dolgokat,most viszont nagyon rájött,és egyfolytában csak kergeti a párját.
Találkoztatok már hasonló dologgal?nem nagyon találkoztam még kanárikkal,így sajnos nem tudom,hogy egyneműek lennének és azért bántják egymást vagy miért.
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
Hozzászólás 2013 jan. 18, 0:48 
Nagyon szépen köszönöm az értelmes választ.
Komolyan thx még1x!. :wink:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 23:15 
A kontyért felelős mutáció egy autoszómális domináns mutáció. Így egy allél jelenléte esetén kialakul a konty. Viszont, ha a kontyot okozó allélra nézve homozygota a fióka, az a pusztulását okozza. Vagy már a tojásban elpusztul, vagy nem sokkal kelés után. Tehát emiatt eleve kevesebb fióka lesz. Két kontyos párosításából a fiókák negyede sima fejű, fele kontyos, negyede elpusztul. Emellett a megmaradt kontyos fiókák esetében is nagyobb a valószínűsége, hogy ritka, gyenge minőségű kontyuk lesz.
A kontyosok esetében ezért a helyes párosítás, amiből a legtöbb jó minőségű fióka kelhet, a kontyos + sima fejű párosítás. Ebben az esetben a fiókák fele sima fejű, a másik fele kontyos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 22:48 
Ez aztán a válasz :shock:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 jan. 17, 7:07 
Helló!!!
Hogy valaki válaszoljon: IGAZ!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 23:36 
Ő pedig a tojó:

Kép

így akkor már látható a pár.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
Hozzászólás 2013 jan. 16, 18:55 
domy írta:
Sziasztok.

Érdeklődnék,mert egy barátom azt mondta hogy 2 koronás kanárit nem lehet pároztatni.Ez igaz ?
Koronás kanárinak ezt
( Kép )
a fajtát értem,remélem jól tudom az elnevezését.


Nagyobb láthatóságért direkt link:
http://img854.imageshack.us/img854/4008 ... 378911.jpg


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
Hozzászólás 2013 jan. 15, 11:48 
Sziasztok.

Érdeklődnék,mert egy barátom azt mondta hogy 2 koronás kanárit nem lehet pároltatni.Ez igaz ?
Koronás kanárinak ezt( Kép ) a fajtát értem,remélem jól tudom az elnevezését.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 20:54 
Szia, Leho!
Sejtettem, hogy ez így nem túl egyenes dolog. Csodálkoztam is, amikor a kereskedő nem tartotta problémásnak a két különböző szín háziasítását, még ha aranyosak is... Köszönöm a tanácsodat.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 17:29 
Szia, Drippi!
Nem a legszerencsésebb házasítás. Inkább döntsd el melyik szín tetszik és aszerint próbáld tenyészteni őket. Mert így az utódokat nem csak elajándékozni de eladni is könnyebb lesz.
üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2012 jún. 18, 20:08 
Szia, Gabesz! Köszönöm a gyors és kielégítő választ. Úgy is teszek, ahogyan írtad, mert ezek szerint tényleg lejárt a költés ideje. Régóta Kanárizok, de kevés tapasztalat híján, régóta csak gyűjtögetem az adatokat az internetről, a tenyésztők írásait. Muszáj volt belépnem ide, mert a "hétköznapi problémákról" nincsen irodalom. Itt viszont valóban sok apró részlet érdekes, és fontos. Fél éve van csak kanári párom. Egy sárga fiú, és egy bronz lányka.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 jún. 18, 19:07 
drippi írta:
Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Kanári tojót nem érdekli a kalitkába helyezett fészek, és a fészek anyaggal csak játszik, miközben már 2. napja, hogy a 2. tojást is egyszerűen lepottyantja az ülőrúdról. Ez lenne az első költése.

Köszönöm válaszotokat.

Szia, Drippi!
Ha engem kérdezel, kicsit megkésett az a tojó. Lehet azért is mert késői kelésű? Ilyenkor már vedlenek (enyémek legalább is). Lehet, a te tojód is ezért nem veszi komolyan már a fészekrakást. Ne törődj vele. Vedd ki a fészket, adj változatos táplálékot, néha vitaminos vizet is és majd jövőre, egy kis odafigyeléssel és ha idejében elkezded a stimulálást a fészekrakáshoz, ilyenkorra sok kis kanárid lesz már a röpdében!
Mesélj, milyen kanárik? Egy pár? És mióta madarazol?

Amúgy ha van időd, érdemes itt szétnézni a Kanáris fórumon belül (Énekes-Szín-Alak-Hibrid kanárikról és Általánosan is), sok hasznos információt megtalálsz! Ha netán mégsem, szólj, szívesen segítünk.
Jó fórumozást!

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2012 jún. 18, 17:26 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Kanári tojót nem érdekli a kalitkába helyezett fészek, és a fészek anyaggal csak játszik, miközben már 2. napja, hogy a 2. tojást is egyszerűen lepottyantja az ülőrúdról. Ez lenne az első költése.

Köszönöm válaszotokat.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 márc. 3, 14:18 
Betty írta:
Ma délután lám-lám, kikelt mindkét kicsike :D
Mivel első költésük, félek, hogy, hogy fogják őket majd gondozni. Remélem nem lesz semmi gond.

Csinos az a fészek, tuti kényelmes a két picinek :wink: .
Szépen fejlődnek? Mutatsz képeket róluk még? És hogy nevel a tojó? A hím is vele van?
Arra kell most csupán vigyázni, nehogy a fészek, a lágyeleség és főleg a hím miatt ismét beinduljon. Ha ilyen viselkedést veszel észre, tedd külön a hímet, lehetőleg ne hallják egymást. Nagyon fontos, hogy a picik kellőképpen táplálva és melegítve legyenek.
Várom a képeket :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 19:57 
Tamás, nálam is amit műveltek a kanárik, már azt mondtam, hogy itt nemhogy költés, még tojás sem lesz.
Bármilyen fészekanyagot adtam nekik, mindent kidobáltak. Letojt szinte az üres fészekbe a tojó. Kibéleltem neki egy új fajta fészekanyaggal, azt is átrendezte, sőt a két meglévő tojás egyszer csak eltünt :shock:

Pár nap múlva szépen megépítette a tojó a fészket és ismét letojt.
Ma délután lám-lám, kikelt mindkét kicsike :D
Mivel első költésük, félek, hogy, hogy fogják őket majd gondozni. Remélem nem lesz semmi gond.
A kanáriknál mennyire szokott ügyetlenkedéssel végződni az első költés?

Annyira örülök ennek a két kicsinek, hisz gyerekkorom első madara egy kanári volt :D Ez az egy párom van jelenleg, és nem is tervezek többet, viszont nagyon örülök ennek a két kis pelyhesnek.
Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 20:46 
Sziasztok én még mindig bajolok a madaraimmal!!!!
Világitok nekik reggel 6-tól este 19:30ig futyolgetnek pattognak a tojók a fészekanyag be van rakva+a fészek,kapnak 1-2 naponta lágykaját is de eszük ágában sincs a fészket rakni.Némely tojó piszkálja a fészekanyagot de a fészek rakás tabu nekik.Na mit csináljak hogy csináljanak már valamit.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 6, 19:21 
Úgy láttam ma reggelre szépen kibélelte a fészek alját is, illetve szépen szorosan az oldalát is a fészeknek a tojó viszont egy tojást eltüntettek. Egy pici tojáshéj darabkát láttam a meglévő tojás mellett. Lehet, hogy azért törte össze mert még építi a fészket? Azóta nincs több tojás. Lehet el kéne vennem a másikat is mert szerintem abból sem lesz már semmi :? Első költésük lesz, gondolom még tapasztalatlanok.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO